AD

نقد و بررسی بازی resident evil 6

0 500

بازی resident evil 6 (رزیدنت اویل) که به معنی شر یا بدی پایدار است و در ایران با نام اقامتگاه شیطان نیز شناخته می شود یکی از بازی های معروف و محبوبی است که در سبک ترس و بقا ساخته شده است. این مجموعه از ابتدا به شکل بازی ویدیویی بود و سپس تبدیل به فرانچایز شد که از روی داستان آن کتاب، رمان، نمایشنامه و فیلم هایی نیز ساخته شده اند. این بازی مانند تمام بازی های ویدیویی دارای ویژگی ها و قابلیت های مختلفی است. این مجموعه تا سال 2017 بیش از 75 میلیون نسخه فروش داشته است که نشان از موفقیت بالای سازنده های آن می باشد. در ادامه مطلب به معرفی بازی resident evil 6 و همچنین بررسی جوانب مختلف آن پرداخته خواهد شد.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

معرفی بازی resident evil 6

بازی رزیدنت اویل برای اولین بار توسط کمپانی ژاپنی کپ کام ساخته و منتشر شد. همانطور که گفته شد این مجموعه بازی در سبک ترس و بقا طراحی شده است و تا امروز نسخه های متعددی از آن برای گیمرها ارائه شده است. گیم اینفورمر نسخه اول بازی رزیدنت را به عنوان یکی  از مهم ترین بازی های رایانه ای در تمام دوران انتخاب کرده است چرا که توانست سبک سورویوال هارور را توسعه بدهد و آن را عمیق تر کند. ایده اصلی ساخت این بازی توسط فردی به نام شینجی میکامی ارائه شد.

نسخه اول بازی resident evil  در سال 1996 عرضه شد و تا امروز نسخه های مختلفی از آن در دسترس گیمرها قرار دارد. resident evil 6 در سال 2012 برای پلتفرم هایی مانند پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 و در سال 2013 نیز برای رایانه های شخصی منتشر شد.

  • داستان بازی resident evil 6 از هیجان و لذت بالایی برخوردار است و به گونه ای روایت می شود که در آن مامورهایی وظیفه محافظت از رئیس جمهور آمریکا را دارند که مورد حمله بیوتروریسمی قرار گرفته است. لیان اسکات کندی و هلنا هارپر که شخصیت های اصلی بازی هستند به دنبال عوامل اصلی این حملات هستند و در این مسیر با چالش های متعددی مواجه می شوند.
  • ایرادی که با داستان بازی از سوی گیمرها و منتقدان وارد شده است این است که داستان بازی از سبک اصلی خودش فاصله گرفته است و بیشتر به سمت اکشن و ماجراجویی رفته است در حالی که این مجموعه بازی دارای سبک های ترس و بقا بوده اند.

معرفی بازی resident evil 6

بررسی و نقد جوانب مختلف بازی resident evil 6

نسخه ششم بازی رزیدنت اویل در حالی در سال 2012 منتشر شد که بسیاری از گیمرهای سراسر جهان انتظار زیادی برای آن کشیده بودند. اگرچه این مجموعه بازی در نسخه های اول کاملا در سبک ترس و بقا ساخته شد اما نسخه ششم فاصله زیادی از این سبک گرفت و بیشتر در سبک ماجراجویی و اکشن ساخته شده است. این بازی با داشتن ویژگی ها و قابلیت های مختلفی که دارد می تواند چالش های مختلفی برای گیمرها به دنبال داشته باشد. بازی resident evil 6 بر خلاف انتظارات نتوانست گیمرها و منتقدان را راضی کند و توقعات را برآورده کند. به صورت کلی می توان این بازی را از منظرهای مختلفی مورد تحلیل و بررسی قرار داد که مهم ترین آنها به شرح زیر می باشند.

داستان بازی رزیدنت اویل 6

به صورت کلی بازی resident evil 6 ۴ سناریو دارد که هر کدام دارای داستانی متفاوت و البته مرتبط هستند. گیمر می تواند به دلخواه خودش هر کدام از این سناریوها را بازی کند و با چالش های آن مواجه شود. البته سناریوی آخر بازی قفل است و برای آنکه بازیکن بتواند آن را بازی کند حتما باید سناریوهای قبلی را به پایان رسانده باشد. 

سناریوی چهارم یا سناریوی ایداوانگ تنها سناریوی بازی است که گیمر پارتنری ندارد و تنها می باشد. همانطور که گفته شد داستان بازی در مورد حمله بیوتروریستی به رئیس جمهور آمریکا است که تبدیل به یک زامبی شده است بازیکن در فکر انتقام این حمله است. به صورت کلی سناریوهای بازی دارای چالش ها و تجربه های مختلفی هستند و می توانند مدت زیادی بازیکنان را سرگرم کنند. داستان بازی از نظم و هدفمندی خاصی برخوردار است و نمره قابل قبولی از منتقدان و گیمرهای حرفه ای دریافت کرده است.

گیم پلی بازی resident evil 6

بازی resident evil 6 از نظر گیم پلی نیز وضعیت تقریبا خوبی دارد و می تواند توقع و انتظارات گیمرها را برآورده کند. سازنده های این بازی تلاش زیادی کرده اند که گیم پلی بازی در مقایسه با نسخه های قبلی پیشرفت و توسعه داشته باشد و تقریبا موفق هم شده اند. بازیکنان در این بازی آزادی عملی بسیار بیشتری دارند و می توانند حرکات بیشتری انجام دهند.

 بازی به شیوه ای پیش می رود که گیمر می تواند از سلاح های متفاوتی استفاده کند و حتی  در صورتی که سلاحی در دسترس نداشت می تواند با استفاده از مشت و لگد با زامبی ها و حریفان مبارزه کند. همانطور که گفته شد بازی از سناریوهای مختلفی ساخته شده است و تنوع نقشه و گستردگی بازی باعث مهیج شدن مراحل مختلف بازی شده اند.

می توان گفت که کمپانی سازنده این بازی با قرار دادن 4 بازی در یک بازی ترفند بسیار خوبی برای جلب رضایت حداکثری منتقدان و گیمرها اجرا کرده است و با این کار توانسته که گیم پلی بازی را به سطح بسیار بالایی برساند. گیم پلی بازی علاوه بر بخش های اصلی، بخش های ماشین سواری، موتور سواری، اسنوموبیل سواری و همینطور کنترل جت جنگی نیز دارد که هیجان و لذت بالایی برای گیمرها دارند.

  • تنها ایرادی که به قسمت گیم پلی وارد شده است این است که آیتم های مختلف و متعددی برای آن تعبیه شده است که هر کدام می توانند چالش های خاص خود را داشته باشند و هیجان و لذت بالایی داشته باشند اما بسیاری از این آیتم ها می تواند توسط بازیکنان نادیده گرفته شود و از هیجان بازی کاسته شود. تعدادی از این آیتم هاز به گونه ای ساخته شده اند که بازیکنان مبتدی از وجود آنها بی خبر هستند.

هوش مصنوعی بازی رزیدنت اویل 6

از نظر هوش مصنوعی نیز می توان گفت که بازی resident evil 6 پیشرفت خوبی داشته است و نسبت به نسخه های قبلی اوضاع بهتری دارد. هوش مصنوعی پارتنرها پیشرفت خوبی داشته است و به خوبی می توانند در مبارزات به گیمرها کمک کنند. بازیکن از طریق Cammand هایی که در بازی تعبیه شده اند می تواند به یاران خود دستور پیشروی یا عقب نشینی بدهد و این کار می تواند هیجان انگیز و لذتبخش باشد

  • البته هوش مصنوعی بازی هنوز مشکلات و باگ هایی دارد که می تواند قابل توجه باشد. اشتباهات مختلفی که در هنگام مبارزات رخ می دهد کمی عجیب و غریب است.

هوش مصنوعی بازی رزیدنت اویل 6

گرافیک بازی رزیدنت اویل 6

یکی دیگر از نقاط قوت این بازی گرافیک آن است که پیشرفت بسیار خوبی در مقایسه با نسخه های قبلی خود داشته است. تمام جزئیات بازی به بهترین شکل ممکن طراحی و ساخته شده اند و حتی گیمر قادر است که تمام اشیا ریز بازی را به خوبی مشاهده کند. از نظر جلوه های بصری نیز کمپانی Capcom توانسته انقلاب بزرگی در این مجموعه از بازی های خود ایجاد کند و تقریبا تمام جنبه های بازی را از ابتدا بازسازی کرده است.

گرافیک محیط بازی و شخصیت ها قرابت بسیار زیادی به حالت طبیعی دارد و گیمرها احساس بسیار خوبی از بازی خواهند داشت. می توان گفت گرافیک و جلوه های بصری بازی resident evil 6 با پیشرفت خود توانسته که موتور این مجموعه از بازی ها را دوباره روشن کند. در حقیقت گرافیک این نسخه به حدی خوب و عالی ساخته شده است که مبنای مقایسه گرافیک نسخه های بعدی شده است. گرافیک بازی در واقع توانست بالاترین امتیازات را از منتقدان و گیمرها دریافت کند

  • در قسمت گرافیک نیز می توان شاهد ایراداتی در قسمت Textureها بود که البته قابل چشم پوشی هستند. در جریان بازی نیز می توان شاهد باگ های کوچکی مانند فرو رفتن شخصیت ها در اشیا بود که باز هم نمی تواند نکته منی بزرگی باشد.

صداگذاری و موسیقی رزیدنت اویل 6

می توان گفت بازی resident evil 6 از نظر صدا گذاری کاملا بی نقص است و افکت های صدا در جریان بازی به بهترین شکل ممکن طراحی و ساخته شده اند. موسیقی های به کار رفته در متن بازی نیز به گونه ای طراحی شده اند که انگیز بازیکن برای ادامه بازی را بالا می برد و می تواند هیجان بازی را دو چندان کند.

نتیجه

اگرچه نمی تواند در قالب یک مطلب کوتاه تمام جوانب جزئی بازی resident evil 6 را مورد بحث و بررسی قرار داد اما می توان گفت با توجه به توضیحاتی که در مورد مراحل مختلف بازی و قسمت های متنوع، بازی رزیدنت اویل 6 یکی از بهترین نسخه های این مجموعه بازی است و با وجود داشتن ایرادات جزئی می تواند چالش های متفاوتی برای گیمرها به دنبال داشته باشد. با توجه به نکات مثبت بازی مانند گیم پلی، گرافیک و صداگذاری عالی می توان گفت این بازی می تواند ساعت های طولانی بازیکنان را سرگرم کند. همچنین با آموزش بازی رزیدنت اویل شما می توانید با تمامی مراحل بازی آشنا شوید و از بازی کردن لذت ببرید.

بنر انتهای هر مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.