AD

Tekken 8 – گیم پلی، کاراکتر‌ها و هر آنچه که می‌دانیم

Tekken 8 - گیم پلی، کاراکتر‌ها و هر آنچه که می‌دانیم
0 543

Tekken 8 در راه است. فصل بعدی در فرنچایز بازی‌های مبارزه‌ای Bandai Namco به یک مبارزه خوش سبک تبدیل می‌شود، فصلی که توسط Unreal Engine 5 قدرت گرفته و دارای مکانیک‌های گیم پلی تهاجمی جدید است که به متمایز کردن آن از ورودی‌های قبلی کمک می‌کند.

قبل از انتشار، ما همه اطلاعاتی را که تاکنون در مورد این بازی وجود دارد، جمع‌آوری کرده‌ایم، از جمله اینکه کدام شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران در فهرست بازی ظاهر می‌شوند، چه زمانی می‌توانید بازی را امتحان کنید، و چگونه سیستم Heat فرمول این مشت‌زنی را به هم می‌زند.

تاریخ انتشار Tekken 8

تاریخ انتشار Tekken 8

در لایو Gamescom Opening Night، کارگردان این سری یعنی Katsuhiro Harada رسما تایید کرد که Tekken 8 در تاریخ 26 ژانویه 2024 عرضه خواهد شد.

Bandai Namco برای اولین بار در September 2022 State of Play پلی‌استیشن اعلام شد، تریلرهای شخصیت‌های بازی را به طور مرتب منتشر کرده است و با ادامه کار بر روی دنباله جدید Iron Fist، نسخه‌های اولیه این بازی برای مطبوعات و در رویدادهای ویژه در دسترس قرار گرفته است.

پلتفرم‌های Tekken 8

پلتفرم‌های Tekken 8

مانند تعدادی از بازی‌های مطرح دیگر، Tekken 8  با عرضه برای PC، PS5  و Xbox Series X|S آخرین نسل را ترک خواهد کرد. شایان ذکر است که Tekken 8 با تبدیل شدن به اولین کنسول در این سری، از ریشه‌های آرکید خود فاصله می‌گیرد.

نسخه بتای Tekken 8

اولین تست شبکه بسته برای Tekken 8 در 21 جولای برگزار خواهد شد و شامل بخش عظیمی از محتوای اصلی بازی خواهد بود. بازیکنان می‌توانند از بین 16 شخصیت موجود در فهرست بازی انتخاب کنند و می‌توانند در یکی از پنج مرحله با یکدیگر مبارزه کنند. فراتر از آن، Bandai Namco  هیچ نسخه بتای بسته یا باز دیگری را برای بازی تایید نکرده است، اما انجام تست استرس روی سرورهای نزدیک به تاریخ انتشار، برای بازی‌های مبارزه‌ای غیر معمول نیست.

داستان Tekken 8

داستان Tekken 8

شش ماه پس از وقایع Tekken 7 که در نهایت هیهاچی میشیما (Heihachi Mishima) آنتاگونیست قدیمی خود را به دست پسرش کازویا (Kazuya) می‌گذراند، Tekken 8 داستان این فرنچایز در مورد فرزندپروری وحشتناک را ادامه می‌دهد. این بار، تمرکز روی کازویا و پسرش جین کازاما (Jin Kazama) است، زیرا سرانجام نبرد سرنوشت‌ساز آنها بین دو در بردارنده ژن شیطان (Devil) آغاز می‌شود.  Jun Kazamaپس از غیبت در چند بازی، با طراحی جدیدی از هنرمند Bayonetta، Mari Shimazaki، به جمع باز می‌گردد.

شخصیت‌های بازی Tekken 8

شخصیت‌های بازی Tekken 8

تا کنونTekken 8 دارای بیش از 30 شخصیت قابل بازی است که دو نفر از آنها دارای فرم‌های alter-ego هستند. فهرست از چهره‌های آشنا مانند پل فینیکس (Paul Phoenix)، مارشال لاو (Marshall Law) و لروی اسمیت (Leroy Smith) تشکیل شده است و Jack-7 به Jack-8 ارتقا یافته است.

    Alisa Bosconovitch

    Azucena Milagros Ortiz Castillo

    Asuka Kazama

    Bryan Fury

    Claudio Serafino

    Devil Jin

    Feng Wei

    Hwoarang

    Jack-7

    Jack-8

    Jin Kazama

    Jun Kazama

    Kazuya Mishima

    King II

    Kuma II

    Lars Alexandersson

    Lee Chaolan

    Leo Kliesen

    Leroy Smith

    Lili de Rochefort

    Ling Xiaoyu

    Marshall Law

    Nina Williams

    Panda

    Paul Phoenix

    Reina

    Sergei Dragunov

    Shaheen

    Steve Fox

    Victor Chevalier

    Yoshimitsu

    Zafina

گیم پلی Tekken 8

در مقایسه با رقبای خود یعنی Street Fighter وMortal Kombat، بازی‌های Tekken بر مبارزه سه بعدی تاکید کرده‌اند، زیرا بازیکنان در تمام فضای موجود در یک میدان توانایی موضع گیری دارند. برای این دنباله، Tekken 8  فضای تهاجمی‌تری دارد، با سیستم جدید Heat Gauge که بازیکنان را برای عمل push-forward پاداش می‌دهد. هر شخصیت دارای سبک مبارزه منحصر به فرد و مجموعه حرکت پیچیده است، اما سیستم Heat جایگزینی برای Rage Drive سری Tekken 7 است که واقعاً هیت را افزایش می‌دهد.

این اساسا یک مقیاس جدید است که به هر شخصیت حملات جدید و فرصت‌های تاکتیکی بیشتری برای مجازات دشمنان با ترکیب‌های قدرتمند می‌دهد. Heat Burst به شما امکان می‌دهد یک حمله خیره کننده را اجرا کنید که به شما پنجره‌ای برای شروع یک ترکیبی می‌دهد، Heat Engagers  حرکات پیچیده تر و مختص کاراکتر هستند که دو stock را به Heat gauge شما اضافه می‌کنند و Heat Dash به شما امکان می‌دهد به سرعت این شکاف را ببندید. در نهایت، Heat Smash  تمام Heat gauge شما را مصرف می‌کند و به شما امکان می‌دهد در ازای آن یک حرکت قدرتمند را انجام دهید. در Heat State، بازیکنان می‌توانند chip damage را انجام دهند و ویژگی‌های برخی از حرکت‌ها تغییر می‌کند.

play-sharp-fill

کاتسوهیرو هارادا کارگردان سری Tekken نیز این سیستم جدید را راهی برای جذب بازیکنان برای آزمایش شخصیت‌هایی می‌داند که معمولاً از آنها استفاده نمی‌کنند. به دلیل تفاوت‌های موجود در سیستم Heat برای هر شخصیت، بازیکنان با کاراکتر اصلی خود شروع می‌کنند، اما سپس فهرست command را می‌بینند و می‌بینند که چه چیزی شخصیت دیگری را در حالت Heat منحصربه‌فردتر می‌کند. کاتسوهیرو هارادا، تهیه‌کننده  Tekkenگفت: به تدریج می‌خواهم شخصیت‌های دیگر را نیز امتحان کنم، و ما واقعاً فکر می‌کنیم که این کار کاوش در سایر کاراکترها را به بازیکنان القا می‌کند.

stage destruction نیز یکی از ویژگی‌های بزرگ Tekken 8 است که نه تنها لذت‌بخش خواهد بود، بلکه تماشای اتفاقات آن نیز هیجان‌انگیز خواهد بود، زیرا Bandai Namco این اثر را به گونه‌ای طراحی کرده است که آن را در رویدادهای ورزشی الکترونیکی متمایز کند.

گرافیک Tekken 8

گرافیک Tekken 8

Tekken 8 اولین فرنچایز اصلی بازی‌های مبارزه‌ای است که بر روی Unreal Engine 5 توسعه یافته است. Harada کارگردان این سری در مصاحبه‌ای گفت که Unreal Engine 5 اجازه می‌دهد تا جزئیات کوچک بدرخشند. این سری از ابتدا با استفاده از نرم افزار Epic  ساخته شده است.  هارادا گفت: این در واقع اولین باری است که باران و افکت‌های بیرونی می‌گیریم. وقتی کاراکترها روی زمین می‌افتند، در نتیجه لباس‌هایشان کثیف می‌شود. بنابراین می‌توانید نوع نتایج نبرد را در مدل‌های شخصیتی مشاهده کنید

بازی همچنین دارای برخی جزئیات خیره کننده است که با دیدن آنها دهان باز می‌ماند مانند کاراکترهایی که با هر ضربه درون محیط‌های با جزئیات زیبا، رگ‌ها و ماهیچه‌های آنها بیرون می‌زنند.

 

سیستم مورد نیاز Tekken 8

سیستم مورد نیاز Tekken 8

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.