AD

بررسی بازی WWE 2K22

بررسی بازی WWE 2K22
0 465

بدون شک بازی WWE 2K22 یکی از بهترین و جذاب‌ترین شبیه‌سازهای‌ کشتی کج تا به الان بوده است. امروز قصد داریم به نقد و بررسی بازی WWE 2K22 بپردازیم و این بازی جذاب را از لحاظ گرافیکی، سوپراستارها و موارد دیگر بررسی کنیم. جهت مشاهده و دریافت بازی WWE 2K22 و دیگر بازی‌ها می‌ توانید به سایت ایموجو مراجعه کنید و بسیاری از خدمات موردنیاز خود را از این سایت دریافت کنید. همراه ما باشید.

معرفی بازی WWE 2K22

معرفی بازی WWE 2K22
Game introduction ww2k22

WWE 2K22 یکی از بهترین و جذاب ترین بازی‌های کشتی کج از دیدگاه بازیکنان است که توانسته رضایت مخاطبان را جلب کند. این بازی در ابتدا با یک بخش تمرینی آغاز می‌شود که از سوی دروگولاک ارائه شده و آیتم‌ها و قوانین بازی را معرفی می‌کند. در نهایت پس از مشاهده آن با آمادگی کامل وارد بازی خواهید شد.

اگر تمایل به استفاده از نسخه های قدیمی بازی WWE 2K19 دارید میتوانید مطلب  بررسی بازی دبلیو دبلیو ئی 2 کی WWE 2K19-19 را نیز مطالعه کنید و با این بازی آشنا شوید.

منوی اصلی این بازی از طراحی بسیار خویی برخوردار است ‌و دارای قابلیت انتخاب بخش‌های مختلف مانند My Rise، Play،ShowCase  می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های مثبت این بازی مراجعه به قسمت Community Creations و دانلود آسان و بازی با کشتی‌گیرهایی‌ است که در بازی وجود ندارند اما توسط بازیکنان دیگر ساخته شده‌اند. این ویژگی برای بازیکنان بسیار جذاب و حائز است زیرا می‌توانند با کاراکترهای ساخته شده توسط دیگر بازیکنان به اجرای بازی بپردازند.

دکمه ها در بازی WWE 2K22

دکمه ها در بازی WWE 2K22
ww2k22 new controller

پس از ناکامی در نسخه پیشین این بازی، تغییر و تحولات زیادی در آن انجام شد تا نسخه جدید کامل‌تر و موفقیت ‌آمیزتر عرضه شود. به این ترتیب نسخه جدید این بازی با تغییرات فراوانی برای کاربران ارائه شد. در بخش دکمه ها و سیستم WWE 2K22 تغییرات واضحی اعمال شده است و یک سیستم بهتر و روان‌تر طراحی شده است.

اگر به بازی‌های شوتر و زامبی علاقه دارید مقاله بررسی بازی back 4 blood مطالعه کنید و با این بازی مهیج آشنا شوید.

در نسخه جدید این بازی یک دکمه کاربردی برای وارد کردن ضربات‌ محکم و سنگین و دکمه ای دیگر برای وارد کردن ضربات سبک طراحی شده است‌. همچنین یک دکمه برای دفع ضربات رقیب و کلیدی دیگر برای گرفتن حریف قرار داده شده است‌. در حالت کلی گیم پلی این بازی بر اساس این سه دکمه طراحی شده است‌. البته توجه داشته باشید تلفیق این دکمه‌ها با هم و نحوه استفاده از آن‌ها به صورت کمبوهای‌ مختلف خیلی آسان نیست. بنابراین بهتر است دقت و زمان کافی صرف کنید تا کنترل و تسلط کافی بر دکمه‌ها داشته باشید.

در نگاه اول ممکن است سیستم بازی آسان به‌نظر برسد اما این‌ چنین نیست و نابودی و هلاک حریفان نیاز به سخت‌کوشی و دقت زیادی دارد.‌

پیاده کردن حرکات خاص در بازی WWE 2K22

حرکات خاص در بازی WWE 2K22
Special moves in WWE 2K22 game

ساده‌سازی مبارزات در نسخه جدید این بازی موجب شده تا گیمرها بتوانند به راحتی کمبوهای گوناگون را اجرا کنند. در واقع ساده‌سازی اجرای حرکات مختلف موجب شده روند اجرای مسابقات با سرعت بیشتری انجام شود. از طرفی حرکات ترکیبی و چگونگی اجرای کمبوهای مختلف عناوین مبارزه ای مانند مورتال کامبت، تکن و موارد مشابه را یادآور می‌شود. برای دانلود رایگان بازی های پول بی نهایت اندروید روی این مطلب کلیک کنید.

برای مثال اگر چندبار دکمه ضربدر و سپس دکمه دایره را فشار دهید حرکت خاصی اجرا می‌شود. به شکل کمبوهای دیگر نیز قابل اجرا هستند. جهت دفاع کردن از خود باید دکمه مثلث را فشار دهید یا هنگام حمله حریف در مواقع نیاز با فشردن دکمه مثلث به حریف ضد حمله بزنید. در مواقعی که رقیب شما را گرفته است اگر قادر به پیش‌بینی حرکت بعدی او هستید آن دکمه را زودتر فشار دهید و اجرای آن فن توسط حریف جلوگیری کنید. در بازی  WWE 2K22امکان جا خالی دادن نیز وجود دارد. این قابلیت به دلیل سرعت بالای مبارزان بسیار کاربردی است. با توجه به بررسی‌های انجام شده می‌توان گفت مبارزات این بازی کم عمق اما بسیار مهیج و سریع هستند.

خط مخصوصی در زیر خط استامینا قرار گرفته است. این خط به مرور با اجرای کمبوهای مختلف پر می‌شود، در نهایت هنگامی‌که هر دو خط پر شوند امکان انجام حرکات مختلف با فینیشرهای نابود کننده علیه حریفان فراهم می‌شود. این حرکات کاربرد زیادی دارند و می‌توانند در لحظات حساس هنگامی‌که در مهلکه‌ قرار گرفته‌اید شما را نجات دهند.

حالت‌های مختلف در بازی  WWE 2K22

حالت‌های مختلف در بازی  WWE 2K22
Different modes in WWE 2K22 game

در بررسی بازی WWE 2K22 متوجه حالت‌ها و مدل‌های مختلفی در این بازی شدیم. حالت‌هایی مانند جدال در قفس، تن به تن تا رویال رامبل از جمله مدل های مختلف این بازی هستند. به عنوان مثال در قسمتی از این بازی سوپراستار کشتی کج میستریو ظاهر می‌شود و با دیگر ستارگان کشتی‌ کج مبارزه می‌کند. از طرفی بازیکنان در پایان رقابت ها باید به تقلید حرکات حریف بپردازند. همچنین در پایان مبارزه می‌توانید ویدیو مبارزه را تماشا کنید و از آن لذت ببرید. از جذاب‌ترین آیتم‌های این بازی حضور کاراکتر ری میستریو در کات سین‌ها و گفتن خاطرات او از مبارزات می‌باشد.

حالت دیگر در این بازی GM است‌. در این حالت بازیکنان در شخصیت یک مدیر ظاهر می‌شود تا بتواند برنامه‌ریزی برای مبارزات را تنظیم کند. بنابراین شما باید برنامه و زمان مبارزات و مقابله با رقیبان و دیگر موارد را تنظیم کنید. شما می‌توانید کشتی‌گیرهای معمولی و سوپراستارهای این ورزش را به خدمت بگیرید و با ترتیب یک برنامه دقیق پیروزی‌های زیادی کسب کنید.

مود دیگر در این بازی بازگشت قسمت MyRise است‌. در این قسمت می‌توانید کاراکترهای موردنظر خود را ایجاد کنید و مسیر پیروزی را طی کنید‌. در این حالت با کاراکترهای مشهور و مهمی روبه‌رو می‌شوید که متن مکالمه میان شما توسط خودتان تنظیم می‌شود. از دیگر بخش‌های جذاب این بازی قسمت شوکیس (Showcase) است. در این قسمت تعدادی از مبارزات هیجان‌‌آور در طول دوران ری‌ میستریو (Rey Mysterio) انتخاب شده است و شما باید آن مبارزات به‌ یاد ماندنی را دوباره انجام دهید.

بخش جذاب دیگر بازی MyGM است. در این بخش شما با توجه به بودجه محدود خود لیستی از ستاره‌های کشتی کج را انتخاب و از آن‌ها را دعوت می‌کنید. در نهایت از بین چهار برنده معروف یکی را انتخاب و نمایش جذاب خود را برگزار می‌کنید.

گرافیک بازی WWE 2K22

گرافیک بازی WWE 2K22
Graphics in WWE 2K22 game

در نسخه جدید این بازی تغییرات زیادی در زمینه گرافیک آن اعمال شده است و گرافیک آن بسیار بهبود یافته است. با این حال منتقدان این بازی هنوز هم از گرافیک آن ناراضی هستند و معتقدند گرافیک بازی باید کیفیت بالاتری داشته باشد.

از دیدگاه منتقدان یکی از بخش‌هایی که موجب آسیب به انیمیشن بازی شده است، بخش دیالوگ‌ها و مکالمه‌هایی است که میان کاراکترهای مختلف بازی انجام می‌شود. در بخش مبارزات بازی نیز موجود مواردی مانند Input lag می‌توان ضعف انیمیشن این بازی را احساس کرد. اما در حالت کلی این نسخه از بازیWEE 2K22  دارای طراحی خوبی از نظر شخصیت‌ و چهره است.

طراحی شخصیت‌ها در این نسخه با‌کیفیت‌تر از نسخه‌های قبلی انجام شده است اما در مواردی تشخیص چهره کاراکترها از کاراکترهای واقعی کمی دشوار به‌نظر می‌رسد. البته این درصورتی اتفاق می‌افتد که محیط رینگ را در پس‌زمینه شخصیت‌ها مشاهده نکنیم. بنابراین هنگام ورود کاراکترها به بازی کیفیت بالایی از انیمیشن و طراحی چهره را مشاهده خواهیم کرد. به‌طور کلی تمامی موارد مربوط به شخصیت‌های اصلی بازی دارای کیفیت بالایی هستند اما دیگر بخش‌ها تا حدودی ضعیف‌تر به‌ نظر می‌رسند.

با وجود این‌‌که‌ تنوع مدل‌های تماشاچیان بیشتر از نسخه‌های قبلی است اما طراحی جزئیات حرکت تماشاچیان همچنان کیفیت پایینی دارد. از طرفی انیمیشن چهره و اندام مربی‌ها و دیگر کاراکترها بخش‌های دیگر بازی بسیار ضعیف است. اگر صحنه‌ای که نشان دهنده مربی یا دیگر کاراکترهای جانبی است را مشاهده کرده باشید حتما حرکات عجیب صورت و بدن آن‌ها را دیده‌اید که مانند نسخه‌های قبل همچنان بی‌کیفیت است.

رینگ اطراف ورزشکاران نیز مانند نسخه‌های پیشین بی‌کیفیت است. اما نکته مثبت در بررسی بازی WWE 2K22 سرعت Loading آن است که زمانی حدود 4 تا 5 ثانیه است که نسبت به نسخه‌های پیشین بسیار کمتر شده و جابه‌جایی میان منوها و مبارزات را آسان‌تر کرده است.

صداگذاری بازی WWE 2K22

همان‌طور که می‌دانید صداگذاری بازی‌های ویدیویی امری بسیار مهم است. نقشی که صداگذاری بر کیفیت بازی، افزایش و انتقال هیجان بازی به مخاطبان دارد غیر قابل انکار می‌باشد. در بررسی بازی WWE 2K22 متوجه صداگذاری و موسیقی بسیار با کیفیتی این نسخه از بازی شدیم. صداگذاری سالن مبارزه، گزارشگران، مبارزات و دیگر موارد در سطح بسیار بالایی می‌باشد و هیجان بالایی را به گیمرها انتقال می‌دهد.

همچنین ما بهترین بازی های دونفره اندروید را نیز در ایموجو برای شما تهیه کرده‌ایم که با کلیک روی این مطالب این بازی ها را میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

جمع‌بندی

در بررسی بازیWWE 2K22  شاهد بهبود و رفع مشکلات زیادی نسبت به نسخه های پیشین بودیم‌. با این حال هنوز هم جای پیشرفت زیادی برای تبدیل شدن این بازی به یک شاهکار ورزشی وجود دارد. اما به‌طور کلی کیفیت تصاویر بازی قابل قبول است و تجربه‌ای واقع گرایانه را برای بازیکنان ایجاد می‌کند. هوش مصنوعی نیز در این نسخه نسبت به نسخه‌های قبلی عملکرد بهتری داشته است. در پایان باید منتظر ماند و دید Visual Concepts مسیر پیشرفت این بازی را چگونه ادامه می‌دهد‌. سپاسگزارم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات خود درباره این بازی را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.