AD

رازها و ترفندهای بازی اساسین کرید والهالا

28 5,719

Assassin’s Creed Valhala از جدیدترین ساخته‌های کمپانی یوبی‌سافت است که با ارائه‌ی آن توانست نظرات گیمرها و منتقدان را به خود جلب کند و امتیازهای قابل قبولی دریافت نماید. این بازی به صورت مکان باز طراحی شده است تا  کاربر بتواند با گشت و گذار و جستجو در آن، به اهداف مورد نظر برسد. البته می‌توان گفت به علت وسعت دنیای بازی، وجود مقالاتی همچون این مقاله با عنوان رازها و ترفندهای بازی اساسین کرید والهالا، می‌تواند بسیار مفید باشد و همچون کد تقلب به بازیکن کمک‌های زیادی برساند. بنابراین پیشنهاد ما این است که اگر به این بازی علاقه دارید، حتما ایموجو را در ادامه همراهی کنید. در این مقاله به ارائه‌ی راز و رمزهای مخفی و ترفندهای بازی اساسین کرید والهالا خواهیم پرداخت.

 

چرا شناخت رازها و ترفندهای بازی اساسین کرید والهالا اهمیت دارد؟

شناخت ترفندهای اساسینز کرید والهالا

همان‌طور که بیان شد، اساس این بازی، ماجراجویی و لذت بردن از فرایند آن است. با اجرای بازی شما قدم  به دنیای وایکینگ‌ها می‌گذارید که در کشورهای انگلیس و نروژ جریان دارد. از آن‌جایی که فضای بازی بسیار گسترده است، وجود یک فایل راهنما می‌تواند بسیار کمک کننده و مفید باشد. به همین سبب ما بر آن شدیم تا این مقاله را برای شما عزیزان آماده کنیم.

می‌دانید که نقش اول و شخصیت اصلی بازی، با نام Eivor یا ایوور است که در همان ابتدای بازی می‌توانید تصمیم بگیرید که چه جنسیتی داشته باشد. به این معنا که ایوور می‌تواند خانم یا آقا باشد. سپس در قالب این نقش به جستجوی محیط اطراف خواهید پرداخت و باید ماموریت‌هایی که بازی برای شما تدارک دیده است، را انجام دهید. برای انجام بهتر این بازی و موفقیت در ماموریت‌ها، ایوور به سلاح‌های مفیدی نیاز دارد، در ادامه به مکان‌ها و راه‌هایی که می‌توانید این سلاح‌ها را دریافت کنید اشاره خواهیم کرد.

 

رازها و ترفندهای بازی اساسین کرید والهالا چه هستند؟

 

 • یافتن شمشیر Excalibur

یافتن شمشیر Excalibur

این شمشیر یکی از بهترین و موثرترین سلاح‌هایی است که در طول بازی در دسترس ایوور قرار خواهد گرفت. اما اگر به جریان بازی و پیش نیازهای آن آشنا نباشید، نمی‌توانید آن را به دست آورید. برای دریافت این شمشیر باید به غار Myrddin که در منطقه Hamtunscire قرار دارد بروید. پیش از رسیدن به این غار لازم است 11 سنگ کتیبه‌ی سنگی را که در قسمت‌های مختلف قرار دارند جمع‌آوری کنید. با قرار دادن این کتیبه‌ها در جایگاه مخصوص، می‌توانید شمشیر را به دست آورید.

در اینجا بهتر است در خصوص مسیر به دست آوردن این کتیبه‌ها  صحبت کنیم. کتیبه‌های مورد نیاز برای دریافت شمشیر Excalibur در سرتاسر بازی پنهان شده‌اند. پیش‌تر بیان شد که 11 عدد کتیبه نیاز است. 8 عدد از این کتیبه‌ها را می‌توانید در ماموریت Treasures of Britain بیابید. این نقاط به صورت نقطه‌های آبی رنگ در نقشه مشخص شده‌اند. هر کدام در غاری وجود دارد، که پس از گذشتن از تله‌هایی که برای آن‌ها طراحی شده است؛ می‌توانید به کتیبه دسترسی پیدا کنید. برای دستیابی به 3 کتیبه‌ی بعدی، باید رهبران فرقه‌های افراطی Woden، Heika و Hrothgar را بکشید تا کتیبه‌ها را به چنگ آورید. هر کدام از این  رهبرها، یک کتیبه در نزد خود دارند. این سه رهبر، مکان مشخصی ندارند اما مسیرهایی که تردد آن‌ها در آن‌جا زیاد است قابل پیش‌بینی هستند. شما باید با کمین کردن در نزدیکی جاده‌ای که احتمال عبور آن‌ها را می‌دهید، منتظر بمانید. سپس با یک حمله آن‌ها را به قتل رسانده و کتیبه را بردارید. فراموش نکنید در صورتی که یکی از این رهبرها به شما نزدیک شود، در نقشه یک کلاه خود در حوالی مکان شما  ظاهر خواهد شد. تا این علامت را مشاهده کردید، برای حمله آماده شوید.

سپس به غار Myrddin رفته و با گذر از تله‌های آن، شمشیر را همان‌طور که گفته شد، به دست آورید.

 

 • یافتن دومین سلاح: پتک Thor

یافتن دومین سلاح: پتک Thor

همچون شمشیر، برای به دست آوردن این سلاح افسانه‌ای موجود در بازی، پیش‌نیازهایی را باید داشته باشید. در ابتدا باید بدانید که لازم است مراحل داستان اصلی را در این بازی تکمیل کرده باشید. با تکمیل مراحل می‌توانید 5 تکه از زره Thor را اهدا کنید تا در نهایت، پتک را به دست آورید.

مسیر دستیابی به پتک در کامل کردن زره است. برای یافتن زره، باید با خواهران Lerion مبارزه کرده و آن‌ها را شکست دهید. با انجام این مرحله 3 تکه از زره را به دست می‌آورید. برای یافتن دو تکه بعدی، راهی غار East Anglia Cave شوید. کلاه‌خود، تکه چهارم زره Thor است. برای یافتن آن باید خنجرهایی که از مبارزه با خواهران دریافت کردید را در قسمتی از مجسمه‌های زیرزمینی قرار دهید. با گذاشتن خنجرها در مکان مشخص شده، مسیر رسیدن به کلاه‌خود ظاهر می‌شود.

با  تکمیل ماموریتی با عنوان Hytham، شنل که تکه پنجم زره Thor محسوب می‌شود، به عنوان پاداش به شما اهدا خواهد شد. پس از کامل کردن قطعات زره، به شمال نروژ بروید تا سلاح افسانه‌ای را به چنگ آورید.

 

 • چگونگی به دست آوردن منابع بسیار

چگونگی به دست آوردن منابع بسیار

از دیگر ترفندهای بازی اساسین کرید والهالا که می‌تواند به شما کمک کند، داشتن منابع زیاد است. برای این کار یک ترفند وجود دارد. می‌دانید که سه نگهبان در نزدیکی منطقه‌ای با نام Glowescestre در حال گشت هستند.. با کشتن این سه نگهبان، مقداری نیکل، تنگستن و تیتانیوم به شما اضافه خواهد شد. نکته‌ای که باید بدانید این است که با بارگذاری دوباره در این قسمت، نگهبان‌ها دوباره زنده خواهند شد و هر دفعه که این سه شخص توسط شما کشته شوند، منابع ذکر شده به ذخایر شما افزوده خواهد شد. پس کاری که باید بکنید این است که با رسیدن به این منطقه و کشتن نگهبان‌ها، بازی را ذخیره کرده و مجدد بارگذاری نمایید. با این کار شما به منبع بی پایانی از منابع دسترسی پیدا خواهید کرد که می‌توانید از آن‌ها در طول بازی استفاده‌های فراوانی ببرید.

 

 • باز کردن منطقه Asgard

باز کردن منطقه Asgard

Asgard یک منطقه مخفی است که درون خود، مراحل و پاداش‌های مختلفی دارد. برای این که بتوانید این منطقه را  بازگشایی کنید، در ابتدا لازم است تا ماموریتی که با عنوان A Wise Friend در بازی قرار دارد را تکمیل کنید. لازم است در این مرحله با رفتن به In Dreams گیاهان مورد نیاز برای تهیه معجون را جمع آوری نمایید. پس از اینکه معجون را بنوشید، قفل منطقه مخفی Asgard باز خواهد شد.

 

 • یافتن جعبه Horcruxes

یافتن جعبه Horcruxes

یکی از رازهایی که در بازی اساسین کرید والهالا وجود دارد، وجود این جعبه با لیستی درون آن است. در شهر لندن این جعبه توسط تعدادی از مارها محافت می‌شود. شما با کشتن آن‌ها می‌توانید به یک یادداشت دسترسی پیدا کنید، این یادداشت یک لیست با عنوان Strange List یا لیست عجایب است. در این لیست به این صورت نوشته شده است:

1)دفترچه خاطرات

2)حلقه

3)کمد

4)جام

5)تاج

6)مار

7)؟؟؟

اگر از طرفداران سری هری پاتر باشید، فورا لیست جان‌پیچ‌های ولدمورت به ذهنتان خطور می‌کند. البته می‌دانید که شماره 7 که به آن اشاره نشده است، شخص هری پاتر است. بنابراین بعید نیست که ولدمورت در دنیای بازی اساسین کرید والهالا نیز، حاضر باشد.

 

 • داستان آخرین برگ درخت و بازگشت پدر مای

داستان آخرین برگ درخت و بازگشت پدر مای

در این بازی در قسمتی، درمی‌یابید که پدر مای که یک دختر جوان است، برای جستجوی کار از او دور شده است. زمان بازگشت او، هنگامی است که آخرین برگ از درخت بیفتد. در جریان بازی به جایی خواهید رسید که تنها یک برگ روی درخت باقی مانده است. برای کمک به مای و بازگشت سریع‌تر پدر او، می‌توانید آن برگ را با استفاده از تیر و کمان بزنید تا بر زمین بیفتد.

 

 • یافتن حلقه

یافتن حلقه

می‌دانید که پیدا کردن حلقه، از اصلی‌ترین مراحل بازی اساسین کرید والهالا است. با توجه به روند ماموریت، داستان اندکی مشابه با مجموعه ارباب حلقه‌ها خواهد بود. برای یافتن حلقه باید به قسمت غربی گلوچستر سفر کنید. سپس به خانه‌ای که در ساحل رودخانه قرار گرفته است، خواهید رسید. برای ورود به خانه می‌توانید با استفاده از قابلیت Odin’s Sight، کلید ورودی را که در قسمت پشتی آن  واقع شده است، بیابید. با ورود به خانه، بر روی یک سکو، یک دست نوشته خواهید دید که حلقه بر روی آن قرار دارد. در اینجا می‌توانید حلقه را به دست آورید.

 

 • از غواصی در آب‌های آزاد بازی غافل نشوید!

غواصی در آب‌های اساسینز کرید والهالا

می‌توان گفت که بسیاری از طلسم‌های باستانی در لاشه‌ی کشتی‌های غرق شده در زیر آب هستند. شما با کاوش کردن در آب‌های عمیق می‌توانید به طلسم‌های بسیار مفیدی دست یابید. گشت و گذار در سواحل نیز می‌تواند بسیار مفید باشد. فراموش نکنید در هر قسمت نکات وترفندهای بازی اساسین کرید والهالا نهفته است که تنها به صورت عملی می‌توانید برخی از آن‌ها را کشف کنید.

 

جمع‌بندی

در این مقاله که با عنوان رازها و ترفندهای بازی اساسین کرید والهالا برای شما عزیزان ارائه شد، به بررسی برخی از مسیرها و ترفندهایی که مسیر بازی را آسان‌تر می‌کنند پرداختیم. این بازی به صورت جهان باز و توسط کمپانی یوبی‌سافت ارائه شده است و دنیایی از مناطق و ماموریت‌های عجیب و مهیج را برای کاربران آماده کرده است. با انجام این بازی می‌توانید به یک ماجراجوی حرفه‌ای تبدیل شوید، که می‌داند نباید از کوچکترین و بی اهمیت‌ترین چیزها ساده رد شد. چرا که همان چیزهای به ظاهر کوچک و ناچیز می‌تواند کلید یک معما و چالش بزرگ باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

28 نظرات
 1. غلامی می گوید

  سلام پی اس فور اسلیم با چند فریم میتونه والهالا رو اجرا کنه؟ من اسلیم دارم و میخوام روش بزنم.به نظرتون بزنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر ۳۰ فریم ، گهگهاهی افت فریم هم داره رو اسلیم

 2. شکوری می گوید

  سلام ببخشید اون تیکه های زرد هست اون هارو چطوری زیاد تر کنم برای من ۱ عدد هست اون تیکه ها زرد بالا جون

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر داخل درخت مهارت چندتا Adernaline Upgrade پیدا میکنید که با باز کردن هر کدوم یه نوار اضافه برای آدرنالین باز میشه

 3. بهرامی می گوید

  سلام من نمیدونم باید چطوری صندوق های قفل رو باز کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام، صندوق هایی که قفل هستن نیاز به کلید دارن. برای پیدا کردن کلید از Odin’s Sight یا کلاغ ایوور استفاده کنید. کلیدها جاهای مختلفی پیدا میشن؛ پیش شوالیه‌های قوی‌تر، ته چاه‌ها و گوشه کنار خونه

 4. ملاحی می گوید

  سلام می خواستم بدونم چطوری باید به نروژ برگردیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر مپ رو باز کنید، گوشه ی پایین گزینه ی Atlas رو بزنید (برای اکس باکس با Y، برای پلی استیشن با مثلث) و از منوی باز شده نروژ رو انتخاب کنید.

 5. نادر می گوید

  سلام وقتتون بخیر میخوام قبل از سفر انگلیس قدرت پاورم حداقل تا ۲۰ بیارم چجوری این کارو انجام بدم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر ، برای بالا بردن سطح Power راه های متعددی وجود داره. انجام فعالیت های جانبی که شامل نقطه های رنگی (سفید، آبی و طلایی) میشن عمدتاً xp به همراه دارن که خودشون بسیار متنوع هستن، اکتشاف مناطق جدید و مبارزه هم همینطور. پایین مپ هر منطقه با سه نوار فعالیت های جانبی نشون داده میشن که البته آیکن هر کدوم داخل مپ متفاوت هست.

 6. محمد رضا می گوید

  سلام ببخشید چجوری میشه بازی رو تا اون لحظه که ادامه دادم سیو کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر، منو رو باز کنید، جهت چپ رو روی دی-پد فشار بدید و داخل منوی باز شده از بخش Save بازی رو سیو کنید.

 7. افسرده می گوید

  سلام این ماموریت های روزانه مکانشون کجاست؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر مأموریت های روزانه رو میتونید پیش یکی از NPCهای دهکده که یک پسربچه به اسم Reda هست پیدا کنید (بعد از ورود به انگلستان). بعد از پذیرفتن مأموریت ها توی نقشه مشخص میشن براتون.

 8. عباسی می گوید

  سلام وقتتون بخیر میخاستم بدونم چجوری این سنگopal رو داشته باشم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر سنگ های اوپال داخل مپ پیدا میشن، اما منبع اصلی برای به دست آوردن اوپال ماموریت های روزانه هستن

 9. عباسی فر می گوید

  سلام وقتتون بخیر میخاستم بدونم چجوری این سنگopal رو داشته باشم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر سنگ های اوپال داخل مپ پیدا میشن، اما منبع اصلی برای به دست آوردن اوپال ماموریت های روزانه هستن

 10. محسنی می گوید

  سلام یه سوال اونجا ک میره پیش اون زنه توی خونه و بعد رو نقشه چاقو می زنن اونجا مربوط به ماموریت های داستانی میشه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر از اونجا ماموریت ها باز میشن، بعد میتونید از طریق منوی کوئست مراحل رو پیگیری کنید.

 11. سپنتا می گوید

  سلام من چجوری این مرحله ی vikingfor hireرو رد کنم توش گیر کردم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر برای تکمیل این مرحله باید ۱۰ مأموریت روزانه رو قبول و انجام بدید. ماموریت‌های روزانه بعد از اینکه به ماموریت‌هاتون اضافه شدن داخل مپ براتون نمایان میشن.

 12. صبوری می گوید

  سلام روز بخیر. از این آدمها که میان علامت ؟ دارن و چیزهای مخفی رو نشون میدن کدوم گزینه رو بگیریم بهتره؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر اون اشخاص در ازای پول مکان آیتم‌های مخفی هر منطقه رو در اختیارتون میذارن که خودتون میتونید انتخاب کنید از کدوم دسته باشه.

 13. ابی می گوید

  سلام چجوری سوما رو تو بازی پیدا کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر برین سمت چپ کشتی حدود 300 متر به یک منطقه دیگه می‌رسید که اونجا پنهان شده

 14. همایونی می گوید

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم اگر بخوام مثلا به 20 مرحله قبل اساسینز کرید والهالا برگردم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی باید سیو دستی یا Manual کنید تا بازی رو بتونین به مراحل قبلی ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.