ترفندهای رفع مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰

 ترفندهای رفع مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰

مایکروسافت بعد از انتشار ویندوز ده با سیل عظیمی از گزارشات ناشی از اشکالات ویندوز ۱۰ برخورد کرد. این کمپانی برای حل مشکلات این ویندوز به انتشار آپدیت های فروان پرداخت. مشکلاتی مانند اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰ گاها با چند ترفند ساده حل می شدند.

برخی از مشکلات هم بسیار اساسی تر بودند که توسط کمپانی و در طی آپدیت های ویندوز رفع شدند. در این مقاله آموزشی از رسانه بازی موبایل ایموجو قصد داریم ترفندهایی را برای رفع مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ده آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰

پس از انتشار نه چندان موفق ویندوز ۸ و ویندوز ۸.۱ که کمپانی مایکروسافت متضرر شده بود، این بار تصمیم گرفت به دوران اوج خود یعنی زمان انتشار ویندوز ۷ باز گردد. باید پذیرفت که ساختن یک ویندوز مثل ویندوز ۷ کمی دور از انتظار بود و ویندوز ۷ همه انتظارات یک کابر را براورده می کرد. اکنون مایکروسافت باید پس از شکست در انتشار ویندوز ۸ باید گرد و خاکی به راه می انداخت. علت آن این بود که کاربران برای خرید این ویندوز جدید صف بکشند. در ادامه می خواهیم به مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰ بپردازیم.

این کمپانی با انتشار ویندوز ۱۰ بار دیگر قدرت خود را در معرض نمایش گذاشت و در روز اول عرضه ویندوز ده ، توانست یک رکورد بی سابقه به جای گذارد و به رقیب اصلی خود یعنی کمپانی اپل، نشان دهد که هنوز دوره ی حکم رانی مایکروسافت به پایان نرسیده، هرچند تعداد کاربرانی که از مک بوک استفادت می کنند ، دست کمی از کاربران ویندوز ندارد.

رفع مشکلاتی از قبیل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰

مایکروسافت بعد از انتشار ویندوز ده با سیل عظیمی از گزارشات ناشی از اشکالات Windows 10 برخورد کرد. این کمپانی برای حل مشکلات این ویندوز به انتشار آپدیت های فروان پرداخت. در این آپدیت ها این کمپانی می خواست تمام مشکلات ویندوز ده را رفع کند. بخشی از مشکلات ارسالی از سوی کاربران به گیمر ها اختصاص داشت. بسیاری از گیمر ها از مشکل اجرا نشدن بازی در این ویندوز گلایه داشتند. بررسی ها نشان داد که این ویندوز هم مشکلاتی دارد که باید رفع می شد. به همین دلیل این کمپانی به به رفع مشکلاتی از جمله مشکل اجرا نشدن بازی روی ویندوز ده پرداخت.

مشکلاتی مانند اجرا نشدن بازی در ویندوز گاها با چند ترفند ساده حل می شدند. برخی از مشکلات هم بسیار اساسی تر بودند که توسط کمپانی و در طی آپدیت های ویندوز رفع شدند. در ادامه این مقاله به بررسی و حل برخی از مشکلات مانند اجرا نشدن بازی در ویندوز ده می پردازیم. برای این مشکلات راه حل هایی هم مطرح می کنیم به این امید که مشکل شما بر طرف شود.

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰: نصب ++Microsoft visual c

این نرم افزار را می تواند از سایت اصلی مایکروسافت دانلود و نصب کنید. بررسی ها نشان داده است که برخی از مشکلات ویندوز با این روش حل می شوند.

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ده: نصب نرم افزار NET FRAMEWORK

که نقش به سزایی در بازی های انلاین وپینگ شما دارد. برخی از مشکلات اجرا نشدن بازی در ویندوز ده به ویژه بازی های آنلاین به دلیل عدم وجود این نرم افزار است. پس حتما در ویندوز ده خودتان این نرم افزار را نصب کنید.

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰: بروز نبودن کارت گرافیک

معمولا اپدیت کارت گرافیک در ویندوز ۱۰ نسبت به ویندوز ۷ و ۸ متفاوت است و در صورتی که بر روی ویندوزتان نصب نباشد، شما با مشکلاتی از قبیل اجرا نشدن بازی در Windows 10 روبرو می شوید.

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ده: بروز نبودن کارت گرافیک

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰: نصب Directx و Direct 11

بدون این ها، هیچ بازی ای روی ویندوز ده قابل اجرا نیست. پس مطمئن شوید این نرم افزار ها را نصب کرده اید.

مشکل اجرا نشدن بازی در Windows 10: نصب بازی در درایو C

بدلیل یک سری مسائل امنتی و کرک های مخرب، ویندوز ده اجازه ی اجرای برخی بازی ها را نمی دهد، پس درایو دیگری را انتخاب کنید برای نصب بازیتان.

گاهی اوقتات یک سری بدسکتورها مانع از اجرای صحیح بازی می شوند

پس بد نیست با ویندوز دیفندر یک اسکن کلی از کامپیوترتان داشته باشید تا اگر مشکلی وجود داشته باشد برطرف شود.

مشکل اجرا نشدن بازی در Windows 10: ارور استاپ وورکینگ

برای حل این مشکل باید از کرک سالم و معتبر بازی استفاده کنید. البته این ارور گاهی اوقات بدلیل پایین بودن قدرت سیستم نیز بوجود می اید. البته احتمال وجود مشکل در کرک بازی بیشتر است اما نمی توان مشکل دوم را نادیده گرفت.

به بررسی مشکلات ویندوز ده پرداختیم. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند و در اجرای بازی روی Windows 10 مشکلی نداشته باشید. برای مشاهده سایر آموزش های کاربردی و مفید حوزه گیم می توانید به بخش آموزش بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید. منتظر نظرات و دیدگاه های شما در سایت هستیم.

سارا رسولی

1 نظر

  • هد تو هد رو چجوری باز کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *