AD

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم؟

0 121

یکی از مشکلاتی که ممکن است امروزه خیلی از ما با آن دست‌وپنجه نرم کنیم کندی سرعت اینترنت است. به همین دلیل خیلی از ما سعی داریم یاد بگیریم که چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم و در وب‌گردی و چک‌کردن شبکه‌های اجتماعی خود حس بهتری داشته باشیم. موارد مختلفی وجود دارند که روی سرعت اینترنت شما تأثیرگذار هستند. در صورت رعایت این موارد سرعت اینترنت شما به طرز قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت و خودتان به‌راحتی متوجه این موضوع خواهید شد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا یاد بگیریم چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم؟

فعالیت برنامه‌های پس‌زمینه را مدیریت کنید

در اولین جواب سؤال چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم باید عرض کنم که می‌توانید فعالیت برنامه‌ها را محدود کنید. متأسفانه وقتی که شما برنامه‌ای را می‌بندید فعالیت آن قطع نشده و به فعالیت خود ادامه خواهد داد. همین موضوع می‌تواند موجب افزایش سرعت اینترنت شما شود.

برنامه‌های مختلفی همچون شبکه‌های اجتماعی در پس‌زمینه به‌صورت مداوم به اینترنت متصل هستند و اطلاعات را با سرور ردوبدل می‌کنند. شما می‌توانید این ارتباطات را محدود کنید تا سرعت اینترنت شما به طرز قابل‌توجهی افزایش پیدا کند و دیگر با کندی مواجه نشوید.

برای شروع ابتدا باید این برنامه‌ها را شناسایی نمایید. برای این کار تنظیمات گوشی خود را بازکرده و به بخش Connections بروید. حال وقتی که وارد این بخش شدید باید با گزینه‌ای با نام Data Usage مواجه شوید. جهت تنظیم تنظیمات بیشتر نیاز است که روی این گزینه کلیک نمایید.

پس از آن صفحه‌ای برای شما با خواهد شد که میزان اینترنت مصرفی برنامه‌های شما را نشان می‌دهد. حال اگر برنامه‌ای در این بخش دیدید که از آن استفاده چندانی ندارید ولی مصرف اینترنت آن بالا است می‌توانید میزان فعالیت برنامه را محدود کرده و سرعت اینترنت را افزایش دهید.

برای اعمال محدودیت کافی است که روی برنامه کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات آن شوید. در پایین صفحه گزینه‌ای با نام Background Data وجود دارد تنها کافی است که تیک آن را بردارید. این‌گونه گوشی به برنامه اجازه نمی‌دهد تا زمانی که شما از آن استفاده نمی‌کنید از اینترنت شما استفاده نماید.

لازم است بدانید که شبکه‌های اجتماعی برای نشان‌دادن نوتیفیکیشن‌ها به این قابلیت احتیاج دارند. درصورتی‌که این قابلیت را غیرفعال کنید نوتیفیکیشن نیز غیرفعال خواهد شد. علاوه‌برآن میزان مصرف اینترنت برنامه نیز تفکیک شده است. برای مثال می‌نویسد که چه میزان اینترنت در بک گراند مصرف شده و چه میزان توسط خود شما مصرف شده است.

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیمکش مرورگر خود را پاک کنید

اگر به‌تازگی در وب‌گردی به مشکل خوردید و به دنبال جواب سؤال چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم هستید. باید بگوییم که پاک‌کردن کش مرورگر می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. مهم نیست که از چه مرورگری استفاده می‌کنید؛ زیرا همه مرورگرها از کش استفاده می‌کنند.

حافظه کش باعث می‌شود تا مرورگرها عکس‌ها و ویدئو ها را ذخیره کرده و در زمان باز کردن سایت آن را از حافظه گوشی لود کنند. این‌گونه سرعت باز شدن وب‌سایت افزایش خواهد یافت. اما اگر این حافظه به مدت طولانی باقی بماند می‌تواند موجب کندشدن برنامه شده و به‌سرعت اینترنت لطمه وارد کند.

شما می‌توانید این کار را با دو روش مختلف انجام دهید. در اولین روش تنها لازم است که به تنظیمات موبایل خود مراجعه کنید. پس از آن به قسمت تنظیمات و مدیریت برنامه‌ها بروید و مرورگری که از آن استفاده می‌کنید را در این لیست پیدا کرده و سپس روی آن کلیک کنید.

پس از آن وارد تنظیمات برنامه خود خواهید شد. در این صفحه با بخشی با نام Clear Data مواجه خواهید شد. پس از اینکه روی آن کلیک کنید به شما اجازه داده می‌شود دو نوع اطلاعات را حذف کنید. در این مرحله تنها کافی است که روی Clear Cache کلیک کنید و گزینه Clear Storage را انتخاب ننمایید.

همچنین شما می‌توانید از داخل خود مرورگر نیز حافظه کش آن را خالی کنید. در اکثر مرورگرها یک کلید سه‌نقطه در بالای آن‌ها وجود دارد. روی آن کلیک کنید و در منوی کشویی گزینه History را انتخاب نمایید. در مرورگرهایی مثل کروم در بالا گزینه‌ای با نام Clear Browsing Data وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید.

پس از کلیک صفحه تنظیمات پیشرفته‌تری باز خواهد شد. اگر در این صفحه گزینه Advance را کلیک کرده و تیک تمام گزینه‌های موجود در صفحه را بزنید؛ کش مرورگر شما به طور کامل پاک خواهد شد. با این کار اطلاعاتی همچون پسوردهای شما از مرورگر پاک خواهد شد.

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیماز یک مرورگر پر سرعت استفاده کنید

اگر پس از پاک‌کردن کش مرورگر همچنان مشکل پابرجا بود و هنوز هم به دنبال جواب سؤال چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم هستید؛ بهتر است به دنبال تعویض‌کردن مرورگر خود باشید. در اینجا باید یک مرورگر پرسرعت‌تر دانلود کنید تا سرعت وب‌گردی خود را افزایش دهید.

درصورتی‌که پیکربندی مرورگرها به‌خوبی انجام نشده باشد؛ هر چقدر هم که سرعت اینترنت شما بالا باشد باز هم به مشکل برخواهید خورد. به همین دلیل اگر فهمیدید که مشکل از اینترنت شما نیست باید مرورگر خود را تعویض کنید. این‌گونه سرعت وب‌گردی شما افزایش خواهد یافت.

به طور پیش‌فرض مرورگرهایی مثل کروم و فایرفاکس روی گوشی‌های شما نصب هستند. این مرورگرها از قدرت بالایی برخوردار هستند و آپشن‌ها و امکانات زیادی دارند. اما نکته اصلی اینجا است که در بحث سرعت این دو مرورگرها جزو اولویت‌ها و پیشنهادهای ما نیستند.

دانلود نسخه اندروید برنامه Brave

دانلود نسخه ios برنامه Brave

اگر بخواهیم به‌صورت منطقی مرورگرها را بررسی کنیم؛ در حال حاضر مرورگر Brave بهترین عملکرد را در بحث سرعت دارد. اگر به دنبال یک مرورگر پر سرعت هستید می‌توانید به‌جای استفاده از مرورگر فایرفاکس یا کروم از مرورگر Brave استفاده نمایید.

همچنین یکی از قابلیت‌های این مرورگر، اهمیتی است که به حریم خصوصی کاربرانش می‌دهد. این مرورگر سعی دارد که وب‌گردی شما همیشه ایمن باشد. به همین دلیل در هنگام وب‌گردی احتمال نشت اطلاعات شما در فضای وب بسیار کم است و می‌تواند خیال شما راحت باشد.

علاوه‌برآن این برنامه آپشن‌ها و امکانات دیگری نیز دارد. برای مثال یکی از قابلیت‌های مرورگر Brave استفاده از یک بلاک‌کننده تبلیغات اختصاصی است. این مرورگر یک بلاک‌کننده اطلاعات دارد که به‌خودی‌خود می‌تواند موجب افزایش سرعت اینترنت شما در هنگام وب‌گردی شود.

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیمگزینه Data Saver را غیرفعال کنید

پاسخ بعدی سؤال چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم غیرفعال‌کردن Data Saver است. البته که این گزینه همیشه فعال نیست. اما اگر حس می‌کنید که سرعت اینترنت شما کم شده است بد نیست که چک کنید این گزینه روی گوشی شما فعال نباشد زیرا روی سرعت تأثیرگذار است.

گزینه Data Saver باعث می‌شود تا مصرف اینترنت شما به طور چشمگیری کنترل شود. با فعال‌کردن این قابلیت میزان استفاده تمامی برنامه‌های گوشی شما محدود می‌شود. این گونه باعث می‌شود تا برنامه‌ها نتوانند از حداکثر قدرت اینترنت استفاده کنند و احساس کندی می‌کنید.

برای اینکه متوجه شوید این گزینه روی گوشی شما فعال است یا خیر باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید. پس از آن باید در قسمت تنظیمات به دنبال قسمت Connections بگردید و روی آن کلیک کنید. حال در این بخش با قسمتی به نام Data Usage مواجه خواهید شد.

همچنین بخوانید: نحوه پاک کردن برنامه‌های سیستمی در اندروید برای افزایش سرعت و شارژدهی

پس از اینکه وارد Data Usage شدید باید در این بخش به دنبال گزینه‌ای با نام Data Saver بگردید. حال اگر متوجه شدید که گزینه مربوط به Data Saver فعال است کافی است آن را غیرفعال کنید. این‌گونه سرعت اینترنت شما در وب‌گردی بهتر خواهد شد.

از جمله فعالیت‌های مهم Data Saver این است که فعالیت در بک‌گراند همه برنامه‌های موجود در گوشی شما را غیرفعال می‌کند. این‌گونه هیچ برنامه‌ای نمی‌تواند در هنگامی که بسته است از اینترنت استفاده کند و به سرورهای خود متصل شود. اگر غیرفعال‌کردن آن روی سرعت تأثیری نداشته بهتر است آن را مجدد فعال کنید.

البته همان‌طور که گفتیم این قابلیت تمام برنامه‌ها از جمله شبکه‌های اجتماعی شما را نیز شامل می‌شود. این گونه شما نمی‌توانید از این برنامه‌ها نوتیفیکیشن دریافت کنید. لازم است بدانید بیشتر برنامه‌های شبکه اجتماعی معمولاً در حالت بک‌گراند بیشتر از فور گراند اینترنت مصرف می‌کنند.

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیماز مسدودکننده‌های تبلیغات استفاده کنید

اگر خیلی وب‌گردی می‌کنید و به دنبال جواب سؤال چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم هسید، بهتر است به دنبال نصب یک برنامه اد بلاکر یا مسدودکننده تبلیغات بگردید. این برنامه‌ها تبلیغات را مسدود کرده و اجازه بارگذاری به آن‌ها نمی‌دهد و سرعت اینترنت شما افزایش می‌یابد.

یکی از درآمدهای اصلی وب‌سایت‌ها از راه تبلیغات است. آن‌ها قسمتی از سایت خود را برای تبلیغات اجاره می‌دهند. به این صورت که افراد علاقه‌مند می‌توانند بنر تبلیغاتی خود را در قسمت‌های مختلف وب‌سایت میزبان قرار دهند و تبلیغات خود را انجام دهند.

اما این بنرهای تبلیغاتی معمولاً پر حجم هستند. در حالت عادی برای لود کامل سایت شما مجبور هستید که این بنرها را نیز دانلود نمایید. این‌گونه شما باید وقت بیشتری برای دانلود این بنرها صرف کنید. این گونه صفحه دیرتر لود شده و فکر می‌کنید که اینترنت شما کندتر از قبل شده است.

برنامه‌هایی وجود دارند که می‌توانند این بنرهای تبلیغاتی را تشخیص دهند. پس از آن پیکربندی که دارند به مرورگر اجازه بارگذاری چنین فایل‌هایی را نمی‌دهند. این‌گونه چنین تبلیغاتی بلاک شده و دیگر نیازی به بارگذاری و دانلود آن‌ها نیست و سایت سریع‌تر از قبل لود می‌شود.

اگر شما از کامپیوتر استفاده می‌کنید کار شما راحت‌تر است. زیرا برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس افزونه‌های مسدودکننده تبلیغات متنوعی ساخته شده که می‌توانید آن‌ها را روی مرورگر خود نصب کنید. البته راهکارهای مختلفی برای نصب افزونه روی گوشی‌ها نیز هست.

ازآنجایی‌که اجری برنامه‌های مسدودکننده تبلیغات روی گوشی نیازمند دسترسی روت هستند استفاده از آن‌ها کمی سخت است. به همین دلیل شما می‌توانید برای راحتی خود از مرورگر Brave استفاده کنید. همان‌طور که گفتیم این مرورگر به‌صورت خودکار افزونه مسدودکننده تبلیغات دارد.

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیمتنظیمات شبکه موبایل را ریست کنید

اگر تا به الان جواب سؤال چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم نرسیدید؛ راهکار نهایی برای شما ریست‌کردن تنظیمات شبکه موبایل شما است. این گونه به‌احتمال فراوان مشکل شما حل خواهد شد و از شر اینترنت کم‌سرعت خود خلاص خواهید شد.

برخی از برنامه‌ها هستند که نصب آن‌ها موجب تغییر تنظیمات گوشی می‌شود. یکی از تنظیماتی که ممکن است دست خوش تغییر قرار بگیرد بخش اینترنت است. پس بهتر است اگر با کندی سرعت مواجه شدید تنظیمات شبکه موبایل خود را برای حل این مشکل ریست کنید.

درگوشی‌های شیائومی برای ریست‌کردن کافی است که وارد قسمت تنظیمات شوید. در تنظیمات به دنبال گزینه Connection & Sharing بگردید. پس از آن روی آن کلیک کنید. انتهای این صفحه با گزینه‌ای با نام Reset Wi-Fi, Mobile Networks, And Bluetooth مواجه خواهید شد. روی آن کلیک کنید. در نهایت در صفحه باز شده کافی است روی دکمه Reset Setting کلیک کنید تا ریست شود.

درگوشی‌های سامسونگ برای ریست‌کردن کافی است که وارد تنظیمات شوید. در تنظیمات به دنبال گزینه General Management بگردید و سپس روی آن کلیک نمایید. حال در این صفحه با گزینه‌ای با نام Reset Network Setting روبه‌رو خواهید شد. روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه بعدی شوید. به انتهای صفحه بروید و گزینه Reset را برای ریست‌کردن تنظیمات فشار دهید.

لازم به ذکر است که این موضوع باعث می‌شود تا همه تنظیمات اینترنت شما پاک شده و از دوباره تنظیم شود. برای مثال تمامی شبکه‌های وای فایی که به آن‌ها وصل شده‌اید محو خواهند شد و نیاز است که دوباره رمز آن را وارد نمایید. پس بهتر است به این موضوع دقت نمایید.

اگر ریست‌کردن شبکه وای‌فای نیز موجب افزایش سرعت شما نشد بهتر است موضوع را با اپراتور ارائه‌دهنده اینترنت خود در میان بگذارید. به‌احتمال زیاد مشکل از اپراتور باشد. همچنین ممکن است این موضوع مربوط به یک مشکل سخت‌افزاری باشد پس بهتر است گوشی را به یک متخصص نیز نشان دهید.

چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیمجمع‌بندی

در نهایت با مقاله چگونه سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم همراه شما بودیم. با استفاده از روش‌های بالا شما می‌توانید سرعت اینترنت خود را افزایش دهید و راحت‌تر و سریع‌تر از قبل وب‌گردی کنید و شبکه‌های اجتماعی خود را چک کنید. هر چند برخی از این روش‌ها می‌توانند روی افزایش سرعت دانلود اینترنت شما نیز تأثیرگذار باشند. اگر این روش‌ها تأثیرگذار نبود بهتر است به دنبال یک مشکل سخت‌افزاری یا یک مشکل از سوی اپراتور بگردید. نظر شما چیست؟ روش‌های بالا کمکی به شما کرد؟ خوشحال می‌شویم اگر روشی برای افزایش سرعت اینترنت بلد هستید آن را با ما و دیگران در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.