AD

نحوه اشتراک گذاری رمز وای فای در آیفون و آیپد

0 196

حتماً برای شما هم پیش آمده است که میهمانان زیادی در خانه خود دارید و آنها از شما رمز وای فای می‌خواهند؛ جدا از اینکه این موضوع چقدر می‌تواند آزاردهنده باشد؛ بعضی از رمزهای وای فای، واقعاً طولانی و گاهی پیچیده هستند؛ در این صورت انتقال آنها کار سختی خواهد بود؛ ممکن است بپرسید که آیا راهی است که بتوان به آسانی به اشتراک گذاری رمز وای فای در آیفون و آیپد پرداخت؟ پاسخ کاملاً مثبت است.

البته شما می‌توانید رمز وای فای خود را روی کاغذ بنویسید و روی دیوار نصب کنید تا همه از آن باخبر شوند، اما در بعضی مواقع قصد نداریم افراد غریبه از پسورد آن مطلع شوند؛ در این حالت چه کنیم؟ اگر رمز عبور شما طولانی است یا به‌دنبال راهی هستید که رمز پیچیده خود را فقط در اختیار افراد خاصی در جمع قرار دهید، در ادامه با مقاله نحوه اشتراک گذاری رمز وای فای در آیفون و آیپد با ما همراه باشید.

اشتراک گذاری رمز وای فای در آیفونرمز وای فای خود را در آیفون و آیپد به اشتراک بگذارید

برای این کار، خوب است بدانید که اپل، تاحد زیادی با امکانات هوشمندانه خود، اشتراک‌گذاری رمز عبور با سایر کاربران آیفون را آسان کرده است. برای استفاده از این روش ساده، ابتدا مطمئن شوید که آیا هردو کاربر به WiFi وصل هستند و آیا بلوتوث روشن است یا خیر!

به‌طور پیش‌فرض کلیدها در Control Center هستند که می‌توانید از گوشه بالا سمت راست روی گوشی گزینه Face ID را بزنید. روی گوشی با دکمه هوم همچنین باید به شبکه‌ای که آنها می‌خواهند به آن متصل شوند متصل باشید.

همچنین بخوانید: نحوه پشتیبان گیری از آیفون با استفاده از ICloud، Mac یا PC

استفاده از تنظیمات آیفون

برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به شخص بگویید به تنظیمات > Wi-Fi برود (شخصی که قصد دارد به شبکه وای فای شما وصل شود). سپس شبکه اینترنت موردنظر را انتخاب کند
  • در دستگاه خود، باید یک پاپ آپ دریافت کنید که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید رمز عبور خود را به اشتراک بگذارید. با ضربه زدن روی دکمه Share Password باید فرآیند انتقال به صورت آنلاین شروع شود
  • اگر درخواست را نمی‌بینید، ممکن است به دلیل الزام اپل باشد که شخصی که رمز عبور را درخواست می‌کند باید ایمیل Apple ID شما را در برنامه مخاطبین خود ذخیره کند و بالعکس. بنابراین، اگر مشکل دارید، می‌توانید به تنظیمات بروید، روی نام خود در بالا ضربه بزنید و بررسی کنید که آدرس‌های ایمیل فهرست‌شده شما به کارت‌های تماس یکدیگر اضافه شده‌اند یا خیر!

اشتراک گذاری رمز وای فای در آیفوناشتراک‌گذاری رمز وای فای با نزدیک کردن گوشی‌ها به همدیگر

زمانی که دو گوشی آیفون داریم (یکی به شبکه وای فای موردنظر متصل است و دیگری نیست)، در این صورت می‌توانیم فقط با نزدیک کردم این دو گوشی به یکدیگر رمز وای‌فای را به اشتراک بگذاریم. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا به قسمت تنظیمات در گوشی آیفون دومی شوید (گوشی که به شبکه وای‌فای متصل نیست)
  • پس از روشن کردن وای‌فای روی شبکه اینترنت موردنظر کلیک کنید
  • در این مرحله از شما خواسته می‌شود که رمز عبور خود را وارد کنید
  • اکنون صفحه نمایش آیفون اولی را که به WiFi متصل است، خاموش کرده و به حالت lock درآورید
  • پس از آن، هردو گوشی را به هم نزدیک کنید
  • کمی صبر کنید! پنجره‌ای به صورت پاپ آپ در هر دو گوشی ظاهر شده و شما باید در پنجره روی گوشی اولی، گزینه Send Password را بزنید
  • در این مرحله نیز باید صبر کنید تا فرایند انتقال رمز وای فای کاملاً تمام شود در پایان گزینه Done را کلیک کنید

توجه کنید که استفاده از این روش، فقط مخصوص گوشی‌های آیفون نیست و آیپدهای با iOS بالاتر از 11 نیز به این قابلیت مجهز هستند.

اشتراک گذاری رمز وای فای در آیفونجمع‌بندی

براساس این مقاله، راهکارهای ساده‌ و جذابی وجود دارد که با کمک آنها می‌توانید رمز وای فای خود را با افراد مختلفی به اشتراک بگذارید؛ فرقی نمی‌کند که دو گوشی آیفون دارید یا می‌خواهید بین یک آیپد یا آیفون این رمز را انتقال دهید. در هر صورت، با کمک این مقاله، ترفندهای مناسبی را یاد خواهید گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.