AD

چگونه یک تایمر دوربین در آیفون خود بسازیم؟

0 204

امروزه با افزایش کیفیت دوربین های گوشی‌های همراه دیگر مردم نیازی به دوربین‌های عکاسی ندارند. شما نیز می‌توانید به‌راحتی با استفاده از گوشی آیفون خود عکس‌های مختلف زیادی بگیرید. این موضوع بسیار راحت روده و تنها با کلیک‌کردن روی یک دکمه عکس گرفته شده و در گالری شما ذخیره می‌شود. لازم است بدانید برنامه کمرا آیفون قابلیتی دارد که می‌توانید روی برنامه تایمر فعال کنید. با این کار پس از شروع تایمر عکس به‌صورت خودکار گرفته نمی‌شود و دیگر نیازی نیست که شما دکمه شاتر را بزنید. اگر شما نیز می‌خواهید بدانید که چگونه یک تایمر دوربین در آیفون خود بسازید بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تایمر دوربین در آیفونچرا باید از تایمر دوربین آیفون استفاده کرد؟

بدون شک یکی از بهترین قابلیت‌های برنامه دوربین آیفون قابلیت تایمر آن است. این قابلیت می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند تا بتوانید عکس‌های زیبا و خاطره‌انگیزی را به‌صورت تکی یا جمعی بگیرید و بعدها با دیدن این عکس‌ها یاد و خاطرات را زنده کنید.

همیشه یکی از آزار و اذیت‌های عکاسی این است که خود عکاس نمی‌تواند در عکس شرکت کند و باید مشغول عکاسی شود. این گونه همیشه یک نفر از جمع باید از عکس خارج شود و مشغول عکاسی شود. این موضوع بسیار بد و آزاردهنده است و می‌تواند موجب ناراحتی شود.

شما می‌توانید به‌راحتی با استفاده از قابلیت تایمر دوربین آیفون این موضوع را حل کنید. با کمک این قابلیت عکاس هم می‌تواند به‌راحتی در عکس دسته‌جمعی شرکت نماید و هیچ‌کس عکس دسته‌جمعی را از دست ندهد. البته برای این کار نیاز به یک‌پایه عکاسی است.

برای این کار ابتدا لازم است که تایمر دوربین آیفون را فعال نمایید. پس از فعال‌شدن گوشی را روی پایه عکاسی قرار دهید و پس از تنظیم زاویه و ارتفاع دوربین روی دکمه شاتر برای گرفتن عکس کلیک کنید. حال شما چند ثانیه فرصت دارید تا وارد کادر تصویر شوید و ژست مخصوص خودتان را بگیرید.

این تایمر در سلفی گرفتن نیز می‌تواند بسیار مفید و جالب‌توجه باشد. وقتی که شما تایمر را فعال کنید چندثانیه‌ای فرصت دارید تا ژست‌های مختلفی را جلوی دوربین تست کنید و پس از آن عکس گرفته شود. پیشنهاد می‌شود برای سلفی گرفتن زمان تایمر را در کمترین حالت ممکن قرار دهید.

به‌طورکلی تایمر دوربین زمانی به درد خواهد خورد که عکاس نمی‌خواهد در لحظه عکس بگیرد و می‌خواهد از گوشی خود دور بماند. حال که با این قابلیت آشنا شدید وقت آن رسیده با آموزش چگونه یک تایمر دوربین در آیفون خود بسازیم همراه شما باشیم و به شما این ترفند را آموزش دهیم.

تایمر دوربین در آیفونچگونه یک تایمر دوربین در آیفون خود بسازیم؟

قبل از آموزش چگونه یک تایمر دوربین در آیفون خود بسازیم باید به حالت برنامه دوربین آیفون دقت داشته باشید. ممکن است اشتباهی حواستان نباشد و حالت دوربین را روی فیلم‌برداری قرار دهید. بهتر است به این موضوع دقت کنید و در صورت مشکل آن را روی حالت عکس قرار دهید.

اگر به بالای صفحه در برنامه دوربین نگاهی بی اندازید با یک آیکون فلش روبه‌رو خواهید شد. جهت این فلش در حالت طبیعی روبه‌بالا بوده و به سمت بالا اشاره می‌کند. وقتی که این فلش را بزنید تنظیمات بیشتر برای دوربین نمایان خواهد شد و می‌توانید تنظیمات را شخصی‌سازی نمایید.

پس از اینکه روی فلش کلیک کنید جهت آن تغییر خواهد کرد و از پایین به سمت پایین تغییر جهت خواهد داد. پس از آن بسته به مدل گوشی شما لیست باز خواهد شد. این لیست ممکن است در قسمت پایینی برنامه یا در قسمت بالایی برنامه نمایش داده شود که به مدل آیفون شما بستگی دارد.

تایمر دوربین در آیفوندر لیست آیکون‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام به بخش‌های مختلفی از تنظیمات برنامه دوربین مربوط است. شما باید در بین چندین آیکون مختلف آیکون مربوط به تایمر را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا بتوانید تایمر دوربین آیفون خود را به‌راحتی تمام فعال نمایید.

آیکون تایمر دوربین آیفون شبیه به یک کرونومتر شمارش است. آیکونی با یک دایره که یک فلش در وسط آن قرار گرفته است. برای ادامه راه تنها کافی است تا روی این آیکون کلیک نمایید تا وارد تنظیمات بیشتر تایمر دوربین آیفون خود شوید و آن را فعال نمایید.

به‌طورکلی این برنامه دو حالت عددی را در اختیار شما خواهد گذاشت. این تایمر یا روی 3 ثانیه است یا روی 10 ثانیه شما می‌توانید بسته به کار خود یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. پیشنهاد می‌شود برای عکس سلفی از تایمر 3 ثانیه‌ای دوربین گوشی آیفون استفاده نمایید.

همچنین بخوانید: نحوه پشتیبان گیری از آیفون با استفاده از ICloud، Mac یا PC

تایمر دوربین در آیفونچگونه تایمر دوربین آیفون را غیرفعال نماییم

حال که فهمیدیم چگونه یک تایمر دوربین در آیفون خود بسازیم فقط آن رسیده تا یاد بگیرید چگونه این تایمر را غیرفعال کنیم. به‌هرحال فعال‌بودن این قابلیت در همه مواقع خوب نیست و می‌تواند به ضرر شما تمام شود. پس بهتر است پس از پایان استفاده این قابلیت را غیرفعال نمایید.

برای مثال فرض کنید برای گشت‌وگذار به طبیعت رفته‌اید و وسط یک جنگل بزرگ هستید. حال از شانس یک حیوان خوشگل از کنار شما عبور می‌کند. در چنین شرایطی معمولاً دوست دارید از آن عکس بگیرید. حال اگر تایمر فعال باشد به‌احتمال فراوان حیوان فرار خواهد کرد و شما نمی‌توانید عکس خود را بگیرید.

معمولاً تایمر بالای برنامه که 10 ثانیه است برای عکس‌های دسته‌جمعی خوب است. زیرا ممکن است فاصله زمانی زدن شاتر و رفتن عکاس بین جمعیت بیشتر طول بکشد. به همین دلیل نمی‌توان در چنین شرایطی از تایمر 3 ثانیه‌ای برنامه دوربین آیفون استفاده کرد.

برای غیرفعال یا خاموش‌کردن آن باید دوباره تمامی راهی که برای فعال‌کردن آن رفتید را از دوباره تکرار کنید تا در نهایت به قسمت تنظیمات تایمر دوربین برسید. در این قسمت علاوه بر اعداد گزینه‌ای با نام Timer Off وجود دارد. با انتخاب این گزینه تایمر دوربین آیفون شما خاموش خواهد شد.

جمع‌بندی

در نهایت با مقاله چگونه یک تایمر دوربین در آیفون خود بسازیم همراه شما بودیم. حال با کمک این مقاله شما می‌توانید به‌راحتی تایمر آیفون خود را فعال نمایید تا همه در عکس‌های دسته‌جمعی حضور داشته باشند و کسی از خاطره‌سازی‌ها جا نماند. همچنین یاد گرفتیم که چگونه می‌توان پس از استفاده از این قابلیت آن را غیرفعال نمود. به‌هرحال نمی‌توان در همه‌جا از این قابلیت استفاده نمود و نیاز است پس از اتمام استفاده آن را غیرفعال نمایید. نظر شما چیست؟ آیا شما نیز موفق شدید با کمک این مقاله تایمر دوربین آیفون خود را فعال کنید؟ خوشحال می‌شویم تجربیات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما و دیگران با اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.