AD

نحوه انداختن پین در نقشه گوگل

0 225

گوگل‌مپ یکی از سرویس‌های پر طرف‌دار گوگل است که کاربردهای فراوانی دارد. قبل از اینکه نرم‌افزارهای مخصوص مسیریابی به مارکت برنامه‌ها راه پیدا کنند همه مردم از گوگل‌مپ استفاده می‌کنند. هنوز هم افراد زیادی هستند که از گوگل‌مپ برای مسیریابی خود استفاده می‌کنند. احتمالاً خود شما نیز حداقل یک‌بار در عمرتان از گوگل‌مپ استفاده کرده‌اید و با محیط این برنامه به طور کامل آشنا هستید. یکی از قابلیت‌های گوگل‌مپ پین انداختن روی نقشه است. ما امروز اینجا هستیم تا نحوه انداختن پین در نقشه گوگل را به شما آموزش دهیم تا شما نیز بتوانید از این قابلیت استفاده کنید و مسیریابی‌های آسان‌تری داشته باشید.

نحوه انداختن پین در نقشه گوگلچرا باید روی نقشه پین بیاندازیم؟

قبل از آموزش نحوه انداختن پین در نقشه گوگل بد نیست اصلاً بدانیم که پین کردن به چه دردی می‌خورد. خیلی از ما کاربرد پین کردن را در گوگل‌مپ نمی‌دانیم و به همین دلیل است که نیازی نمی‌بینیم تا مکان‌های خود را روی نقشه گوگل‌مپ پین کنیم و از آن استفاده کنیم.

در مرحله اول شما می‌توانید مکان‌های پر تردد خود را روی نقشه پین کنید. همه ما مکان‌هایی داریم که در طول هفته ممکن است چندین بار به آنجا سر بزنیم. برای مثال یکی از این مکان‌ها محل کار شما است که شما باید هر روز به آنجا بروید و کارهای روزمره خود را انجام دهید.

شما می‌توانید محل کار خود را پین کنید تا مسیریابی راحت‌تری داشته باشید. شما می‌توانید به‌سرعت بدون سرچ کردن مکان، آن را روی نقشه پیدا کنید و در وقت خود صرفه‌جویی کنید. در نهایت کافی است تا روی پین کلیک کنید و دکمه مسیریابی را بزنید تا مسیریابی آغاز شود.

همچنین انداختن پین در نقشه گوگل می‌تواند به‌عنوان یک یادآور برای شما باشد. ممکن است برخی مواقع در لحظه با مکان‌های جدیدی آشنا شوید که دوست دارید بعداً نیز از آن بازدید کنید. شاید حفظ‌کردن آدرس شما می‌توانید مکان آن را روی نقشه پین نمایید.

علاوه‌برآن می‌توانید از آن برای برنامه‌ریزی سفرهای خود نیز استفاده کنید. فرض کنید که دوست دارید به شهری در غرب ایران سفر کنید. شما آن مکان را پین می‌کنید و هر وقت که گوگل‌مپ را باز می‌کنید یک یادآوری برای شما خواهد بود که فراموش نکنید از مکان بازدید نمایید.

اینها دلایل یا انگیزه هایی است که می‌تواند یک فرد را مجاب کند تا از پین انداختن روی نقشه گوگل استفاده کند. حال که با این دلایل آشنا شدیم وقت آن رسیده است تا به سر اصل مطلب برویم و بیشتر وارد جزئیات شویم. پس بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه انداختن پین در نقشه گوگلآموزش نحوه پین انداختن در نقشه گوگل

استفاده از گوگل‌مپ بسیار ساده و راحت است. شما می‌توانید برنامه آن را دانلود کنید یا که از وب‌سایت رسمی گوگل‌مپ برای استفاده از خدمات استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که برنامه گوگل‌مپ به‌صورت خودکار روی بیشتر گوشی‌های موجود در بازار نصب شده است.

دانلود نسخه اندروید نرم افزار گوگل‌مپ 

دانلود نسخه ios نرم افزار گوگل‌مپ 

همچنین لازم به ذکر است که برای استفاده از خدمات پین انداختن نیازمند یک جی‌میل خواهید بود. نیاز است که مکان‌های شما در مکان‌های مخصوصی مربوط به خودتان ذخیره شود. وقتی که گوگل‌مپ را به جیمیل خود وصل کنید مکان‌های موردنظر شما ذخیره خواهد شد و تا ابد در آنجا باقی خواهد ماند.

برای شروع نحوه پین انداختن در نقشه گوگل لازم است که برنامه گوگل‌مپ را باز کنید یا وارد سایت رسمی آن شوید. پس از آن نقشه کلی به شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید در آن بگردید و مکان موردنظر خود را برای پین کردن پیدا کنید و پین کردن را آغاز کنید.

وب‌سایت رسمی گوگل‌مپ

اگر آدرس را بلد هستید برای پیداکردن مکان می‌توانید از سرچ بار برنامه گوگل‌مپ استفاده نمایید. وقتی که نام مکانی را در نقشه را سرچ می‌کنید اگر مکان وجود داشته باشد در سجسشن‌های سرچ بار نمایش داده خواهد شد. کافی است که روی آن سجسشن کلیک کنید تا به مکان موردنظر هدایت شوید.

بهتر است تا نقشه را به طور کامل زوم کنید تا پین کردن شما با نهایت دقت انجام شود. همچنین اگر مکان را می شناسید می‌توانید به‌صورت دستی آن را در نقشه پیدا کنید. پس از یافتن کافی است در گوشی‌های موبایل دست خود را روی مکان موردنظر گداشته و برای چند لحظه نگه دارید.

پس از اینکه چند ثانیه انگشت خود را روی مکان موردنظر نگه دارید پین نمایان خواهد شد. پس از آن اطلاعات کلی مکانی که انتخاب کرده‌اید در پایین صفحه نشان داده خواهد شد. اطلاعاتی همچون آدرس مکان و مکان جغرافیایی مکان را می‌توانید به دست بیاورید.

آموزش نحوه پین انداختن در نقشه گوگلچگونه پین را سیو نماییم؟

در این قسمت از آموزش نحوه پین انداختن روی نقشه گوگل باید بگوییم که این کار پایان راه نیست. با این کار شما تنها مکانی را پین کرده‌اید؛ ولی این پین ذخیره نخواهد شد. به‌محض اینکه برنامه یا وب‌سایت را ببندید پین نیز از بین خواهد رفت و کار شما بی‌نتیجه می‌ماند.

همان‌طور که گفتیم پس از نمایان‌شدن پین اطلاعات مکانی که انتخاب کرده‌اید در پایین صفحه نمایان خواهد شد. شما باید از این مکان اقدام به سیو کردن پینتان بکنید. نگران نباشید این کار بسیار ساده است و هر کس می‌تواند با کمک این آموزش پین کردن را انجام دهد.

علاوه بر اطلاعات مکان دکمه‌هایی نیز در پایین صفحه نمایان خواهد شد. برای مثل دکمه مسیریابی که می‌توانید با انتخاب این دکمه مسیریابی به مکان موردنظر را آغاز کنید. البته که ما برای پین کردن هیچ کاری با دکمه مسیریابی نداریم و به دکمه دیگری نیاز داریم.

بهتر است به دکمه‌های بغل مسیریابی دقت کنید. معمولاً در کنار مسیریابی دکمه‌ای با نام Save وجود دارد. شما با زدن دکمه سیو می‌توانید پین خود را سیو کنید. گوگل‌مپ به شما اجازه می‌دهد لیست‌هایی برای پین خود بسازید و مکان‌های ذخیره شده خودتان را دسته‌بندی کنید.

پس از زدن دکمه سیو به قسمت لیست‌ها منتقل خواهید شد. در این قسمت نیاز است تیک لیستی که دوست دارید پذیرای مکان شما شود را بزنید. برنامه به‌صورت خودکار لیست‌های آماده دارد اما می‌توانید با زدن دکمه New lists لیست جدید بسازید. پس از انتخاب لازم است دکمه Done بالا سمت راست برنامه را بزنید تا ساخت لیست شما با موفقیت انجام شود.

در کنار دکمه Save معمولاً یک دکمه دیگر با نام Share نیز وجود دارد. شما می‌توانید با زدن این دکمه مکان موردنظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و دوستانتان را با این مکان آشنا نمایید. خودتان نیز می‌توانید بدون پین کردن از همین لینک استفاده کنید و مسیریابی را آغاز نمایید.

نحوه انداختن پین در نقشه گوگلنحوه پین انداختن در نقشه گوگل روی کامپیوتر

همان‌طور که می‌دانید شما می‌توانید در گوشی و کامپیوتر از خدمات گوگل استفاده کنید. هر چند که نمی‌توان از سیستم مسیریابی در کامپیوتر استفاده کرد؛ زیرا حمل‌کردن آن سخت‌تر است. کمتر کسی پیدا می‌شود که در کامپیوتر با گوگل‌مپ مسیریابی نماید.

اما به‌هرحال شما می‌توانید باانگیزه‌های مختلف مکان موردنظر خود را روی کامپیوتر خود نیز ذخیره کنید. اگر هم کامپیوتر و گوشی به یک جی‌میل متصل باشند کار شما آسان‌تر است. اگر مکانی را در کامپیوتر خود ذخیره کنید آن پین روی گوشی موبایل شما نیز نمایان خواهد شد.

پین کردن با کامپیوتر راحت‌تر بوده و با جزئیات بیشتری نیز انجام می‌شود. برای پین کردن مکان با کامپیوتر ابتدا لازم است مکان موردنظر خود را پیدا کنید. در کامپیوتر نیز می‌توانید از سرچ باز گوگل‌مپ استفاده کنید یا مکان موردنظر را به‌صورت دستی پیدا کنید.

پس از اینکه پیدا کردید تا حداکثر ممکن روی نقشه زوم کنید تا پین انداختن در نقشه گوگل شما با دقت بیشتری همراه باشد. پس از انجام تمامی این کارها لازم است تا نمایشگر موس را روی مکان موردنظر ببرید و روی همان نقطه کلیک چپ کنید. پس از انجام این کار یک دایره تو خالی در آن نقطه نمایان خواهد شد.

حال شما باید نمایشگر موس خود را روی آن دایره تو خالی ببرید و روی آن کلیک راست کنید. پس از این کار یک منوی کشویی نمایان خواهد شد که گزینه‌های مختلفی همچون مسیریابی در آن دیده می‌شود. در این منوی کشویی گزینه‌ای با نام Whats Here وجود دارد و باید روی آن کلیک کنید.

پس از این کار یک پاپ‌آپ زیر صفحه به نمایش درمی‌آید که اطلاعاتی درباره مکان روی آن نوشته شده است. زیر نام مکان یک سری عدد با رنگ آبی نوشته شده است که نقطه جغرافیایی مکان را نشان می‌دهد. روی این اعداد کلیک کنید تا یک صفحه در سمت راست یا چپ سایت یا برنامه باز شود.

حال اطلاعات کامل‌تری از مکان موردنظر را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه‌ای که باز شده گزینه‌ای با نام سیو وجود دارد روی آن کلیک کنید. پس از آن یک لیست کشویی دیگر از لیست‌های شما نمایان خواهد شد. یکی از لیست‌ها را انتخاب کنید تا ذخیره انجام شود.

نحوه انداختن پین در نقشه گوگلچگونه پین انداخته شده در نقشه گوگل را پاک کنیم

حال که با نحوه انداختن پین در نقشه گوگل آشنا شدیم؛ وقت آن رسیده است تا یاد بگیریم که چگونه می‌توان پینی که روی نقشه انداختیم را حذف کنیم. ممکن است متوجه شدید که در ساخت پین با اشتباه مواجه شدید و مکان اشتباهی را انتخاب نمودید. پس باید بلد باشید که چگونه یک پین را پاک می‌کنند.

کافی است تا برنامه گوگل‌مپ را باز کنید. در پایین صفحه گزینه‌های مختلفی نمایان است. یکی از این گزینه‌ها Saved است. هر مکانی را که سیو می‌کنید می‌توانید در این بخش به دنبالش بگردید. پس از اینکه روی سیو کلیک کنید لیست‌هایی که درست کردید را به شما نمایان می‌کند.

همچنین اطلاعاتی نیز در زیر هر لیست نوشته شده است. برای مثال شما می‌توانید ببینید که در این لیست چند عدد مکان ذخیره شده است. حال شما باید لیستی که در آن ذخیره کردید را به یاد بیاورید و برای ادامه مأموریت روی آن کلیک کنید و وارد لیست موردنظر شوید.

همچنین بخوانید: چگونه با گیفت کارت گوگل پلی برای انواع بازی ها خرید کنیم؟

حال در لیست مکان موردنظر خود را پیدا خواهید کرد. اگر با دقت به صفحه نگاه کنید یک گزینه سه‌نقطه روی مکان موردنظر وجود دارد. برای ادامه باید روی این گزینه کلیک نمایید. حال یک منو کشویی باز خواهد شد. گزینه‌ای با نام Remove Place وجود دارد. با زدن این گزینه پین شما حذف خواهد شد.

البته به‌غیراز گزینه Remove Place گزینه دیگری نیز خواهید دید. گزینه بعدی که در این لیست وجود دارد گزینه Add Note است. این گزینه به شما اجازه می‌دهد تا برای مکان موردنظر توضیحاتی برای خود بنویسید. وقتی روی مکان کلیک کنید توضیحات شما نمایان خواهد شد.

به همین راحتی شما می‌توانید خودتان پینی که روی نقشه انداختید را پاک کنید و از شر آن خلاص شوید. پاک‌کردن لیست‌ها نیز در گوگل‌مپ به همین صورت است. اگر لیستی ساختید و می‌خواهید آن را پاک کنید به  سراغ دکمه سه‌نقطه جلوی آن بروید. روی آن کلیک کنید و گزینه Delet List را انتخاب نمایید.

نحوه انداختن پین در نقشه گوگلجمع‌بندی

در نهایت با نحوه انداختن پین در نقشه گوگل آشنا شدیم. اگر شما هیچ علمی از گوشی‌های همراه هم نداشته باشید می‌توانید به‌راحتی با استفاده از این مقاله مکان‌های موردنظر خود را روی گوگل‌مپ پین کنید و بعدها از آن‌ها لذت ببرید. همچنین می‌توانید در قسمت نوت‌ها دلیل اینکه چرا این نقشه را پین کرده‌اید را بنویسید تا بعدها هدف خود را فراموش کنید. همچنین در ادامه نیز یاد گرفتیم که چگونه پینی که به‌اشتباه روی نقشه گوگل انداخته‌ایم را پاک کنیم و از شرش خلاص شویم. نظر شما چیست؟ آیا شما نیز موفق شدید مکان‌های موردعلاقه خود را روی نقشه گوگل پین کنید؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.