AD

ترفندهای رفع مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7

0 5,497

درسال 2009 برخلاف باورهای که ظاهر شد و یکی از بینظیرترین شاهکارهای خود، یعنی ویندوز  7 را روانه بازار کرد… مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7 کم است اما راه حل هایی هم باید برای آن باشد. البته با وجود اپدیت های متعدد و رفع گزارش های ناشی از باگ های ویندوز هفت توسط کمپانی مایکروسافت، هنوز هم هنگام اجرای نرم افزار ها و گیم های مختلف دچار مشکل می شود. در ادامه این مقاله از سایت مجله بازی ایموجو به رفع مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7 می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

رفع مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7

ویندوز هفت در سال 2009 توسط شرکت مایکروسافت برای پی سی عرضه شد، قبل از آن بدلیل محبوبیت ویندوز xp کمتر کسی تصورش را می کرد که یک ویندوز بتواند زیباتر و شکیل تر از ویندوز xp باشد. مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7 مشکلی اساسی است و در برخی از سیستم ها بوجود می آید. اگر قدرت سیستم شما مناسب بود، ویندوز xp یکی از بی نظیر ترین محصولات ماکروسافت بود که می توانست هر کاری را با توجه به نوع آن در لحظه و برای کارهای کمی سنگین تر، در عرض چند ساعت بدون کم و کاست انجام دهد.

اما کمپانی مایکروسافت بلند پرواز تر از آن ها بود که با محبوبیت ویندوز xp دست از کار بکشد و نسخه ی دیگری تولید نکند. بنابراین درسال 2009 برخلاف باورها ضاهر شد و یکی از بینظیرترین شاهکارهای خود، یعنی ویندوز  7 را روانه بازار کرد. با تبلیغات گسترده ای که کمپانی مایکروسافت انجام داده بود، صف کشیدن چندین هزار مشتری در اولین شب عرضه ویندوز 7 چیزی دور از انتظار نبود. اما متاسفانه این ویندوز با تمام قابلیت هایی که دارا بود، ضعف هایی را نیز داشت. از جمله این ضعف ها مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز هفت بود که در ادامه بیشتر به آن خواهم پرداخت.

مراحل رفع مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7

ویندوز هفت یکی از شکیل ترین و خوش دست ترین ویندوزهایی است که می توان مورد استفاده یک کاربر، مخصوصا در کامپیوتر های شخصی و گیمنت ها قرار بگیرد. اما مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7 باعث شده است که برخی کاربران به ویندوز 10 روی بیاورند. رابط کاربری آن بسیار پیشرفت کرده و نسبت به ویندوز xp چند سروگردن بالاتر ظاهر شده و هنوز که هنوز است، ویندوز 7 توسط کمپانی مایکروسافت مورد اپدیت قرار می گیرد.

البته با وجود اپدیت های متعدد و رفع گزارش های ناشی از باگ های ویندوز هفت توسط کمپانی مایکروسافت، هنوز هم هنگام اجرای نرم افزار ها و گیم های مختلف دچار مشکل می شود که در ادامه به رفع چند مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7 می پردازیم.

 


راهنمای قدم به قدم ریختن بازی در Ps4

 • ۱۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 5

 


آموزش مرحله به مرحله ذخیره بازی در PS4

 • ۱۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 5

 


آموزش ترفندهای پولدار شدن در بازی gta v ps4

 • ۱۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 6

 


آموزش برگرداندن سیو بازی در ps4 با چند گام ساده

 • ۱۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 4

 


آموزش ضبط بازی در Ps4 با چند ترفند ساده

 • ۱۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 5

 


آموزش صفر تا ۱۰۰ استفاده از اکانت ترکیبی PS4

 • ۱۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 5

اجرا نشدن بازی در Windows 7: نبود کارت گرافیک

از کارت گرافیک هایی که بر روی سیستم های گوناگون بسته می شود میتوان intel , nvidia و  AMD را نام برد که نسخه های جدید انها میتواند به راحتی غول هایی مانند AC syndicate  را با حداقل شصت فریم در ثانیه اجرا کند.

اما اگر اپدیت مناسب کارت گرافیک مربوطه روی انهل نصب نباشد، شاید حتی قادر به اجرا کردن AC III نیز نباشند. برای دریافت اخرین اپدیت باید به سایت مربوط به کارت گرافیکتان مراجعه کنید و اخرین اپدیت را دانلود و نصب کنید.

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7: میزان رم

اگر رم کافی نداشته باشید قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. معمولا حداقل رم مورد نیاز 8GB DDR4 میباشد. پس اگر این مقدار رم ندارید، سرفرصت ان را ارتقا دهید

مشکل اجرا نشدن بازی در Windows 7: آنتی ویروس و فایروال ویندوز

پیشنهاد من این است که هیچ گونه انتی ویروسی روی سیستم نداشته باشد و فایروال را خاموش کنید. چراکه یکی از عوامل عمده که باعث حذف کرک بازی و کند شدن سیستم عامل است، همین انتی ویروس می باشد.

مشکل اجرا نشدن بازی در Windows 7: آنتی ویروس و فایروال ویندوز

اجرا نشدن بازی در ویندوز هفت: نبود Directx

پس حتما قبل از اجرای هر بازی، Directx را نصب کنید. با این کار نه چندان سخت تجربه ی بازی عالی را داشته باشید.

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز هفت: ارور هایی با پسوند Dll پایان میابند

برای حل انها نرم افزار dll fixer را دانلود کرده و نصب کنید. این مشکل در برخی ویندوز های مدل بالاتر هم مشاهده شده است. برای حل آن ها هم می توانید از این روش استفاده کنید.

مشکل اجرا نشدن بازی در Windows 7: نصب نبودن اخرین نسخه net freamwork

این مشکل چندان پیچیده نیست و با نصب آخرین ورژن آن در ویندوز 7 به راحتی این مشکل را حل کنید.

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7: استفادت نکردن از اخرین قدرت کارت گرافیک، سی پی یو، هارد و رم

برای حل این مشکل نرم افزار game booster را نصب کنید و بازی را با ان اجرا کنید. اتین راه حل به شدت بازی کردن را در ویندوز 7 لذت بخش و روان می کند.

مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز هفت: پینگ بسیار بالا در بازی های آنلاین

البته این پینگ بستگی به سرعت اینترنت نیز دارد، ولی اگر از ارتباط سیم با مودم بجای با وای فای متصل شدن به مودم استفاده کنید، قطعا کاهش پینگ را در عمل خواهید دید. به طور کلی ارتباط سیمی به جای استفاده از وای فای در روند اجرای بازی بسیار موثر است. بهترین راه برای اجرای بازی های آنلاین متصل کردن مودم با سیم به سیستم است تا اجرای بازی با وای فای.

به بررسی مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز 7 پرداختیم و برای آن ها راه حل هایی پیشنهاد دادیم. امیدواریم از این روش ها استفاده کنید و مشکلاتتان را حل کنید. شما می توانید با مراجعه به بخش آموزش بازی در سایت ایموجو از مطالب کاربردی و مفید این بخش استفاده کنید و از بازی کردن لذت ببرید. همچنین با مراجعه به این سایت شما می توانید به تازه ترین اخبار گیم روز در جهان نیز دسترسی و اطلاع پیدا کنید.

بنر انتهای هر مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.