AD

آموزش ضبط بازی در Ps4 با چند ترفند ساده

0 40

آموزش ضبط بازی در Ps4 چه کمکی به ما می‌کند؟ تقریبا تمام پسرها و بیشتر دختر خانم‌های دنیا حداقل یک گیم را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند و وقتی هم که حرفه‌ای می‌شوند، ادعاهایشان هم به شدت افزایش پیدا می‌کند. چون که این افراد ادعای زیادی در هدایت و انجام یک بازی دارند، ثبت شکست آن‌ها، هر چند کوچک یا بزرگ، به درد می‌خورد.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

یا به طور مثال اگر بخواهید فیلم آموزشی با کیفیت برای یک بازی بسازید، قطعا کمک رسان بزرگی خواهد بود. خلاصه، این ویژگی که باعث می‌شود، خاطرات ما با بهترین دوستانمان در یک جای دور از دسترس ذخیره شود و دیدن آن‌ها در آینده باعث خشنودی و یادآور خاطرات شما خواهد شد. در این مقاله آموزشی از سایت ایموجو قصد دارایم به آموزش نحوه ضبط بازی در Ps4 بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

نحوه ضبط بازی در Ps4

معمولا همه با دسته دوست داشتنی سونی آشنا هستید. این دسته‌ها در حال حاضر قیمت‌های بسیار بالایی دارند و اگر از این دسته‌ها دارید، قدر آن‌ها را بیشتر بدانید. هر سیستمی یک ورودی و یک خروجی دارد. هنگامی که می‌خواهید بازی کنید، دسته به عنوان ورودی سیستم می‌باشد و تلویزیون هم خروجی آن می‌باشد. پس ورود اطلاعات توسط دسته انجام می‌پذیرد. یعنی هر اطلاعاتی که قرار است ما به سیستم بدهیم، باید توسط دسته انجام شود.

به همین ترتیب ضبط بازی در Ps4 هم باید از طریق همین دسته صورت پذیرد. زیرا کاربران، یعنی گیمرها، یک سری اطلاعات و کدها را به سیستم می‌دهند و در قبال آن، می‌خواهند که این قسمت از بازی برای آن‌ها ضبط شود. اما چگونه این اطلاعات را وارد سیستم کنیم؟ دسته‌های بازی اورجینال و غیر اورجینال دکمه‌هایی را دارند که در طول بازی و حتی خارج بازی، مانند ضبط کردن و اسکرین شات گرفتن، به ما کمک می‌کنند.

نحوه ضبط بازی در Ps4

دکمه اسکرین شات و ضبط بازی در Ps4

در سمت چپ دسته و در کنار قسمت جهت‌های دسته، یک دکمه مستطیلی شکل کِرو شده از چهار گوشه وجود دارد. (البته مشابه آن در سمت راست هم وجود دارد که در این مقاله راجع به آن صحبت نمی‌کنیم). این دکمه به دکمه اشتراک گذاری یا به طور عامیانه و انگلیسی به “share”معروف است. این دکمه به ما توانایی ضبط ویدیو و اسکرین شات گرفتن از بازی را می‌دهد. اما در خارج از بازی، این دکمه کارایی دیگری ندارد. پس موقعی از آن استفاده کنید که گیم شما بالا آمده باشد.

 


آموزش صفر تا صد بازی هیتمن Ps4

 • ۱۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 7

 


معرفی و دانلود بازی هی دی پاپ (Hay Day Pop)

 • ۱۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 10

 


آموزش جامع و کامل بازی کراش در Ps4

 • ۱۰ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 16

 


آموزش آپدیت بازی در Ps4 به روش آنلاین و آفلاین

 • ۱۰ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 331

 


آموزش بازی pes 2020 در Ps4 از مبتدی تا حرفه ای

 • ۱۰ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 9

 


آموزش بازی اسپایدرمن PS4 (بازی مرد عنکبوتی PS4)

 • ۱۰ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 9

نحوه ضبط بازی در Ps4 با استفاده از دکمه Share

برای ضبط بازی در Ps4 به صورت ویدیو با استفاده از دکمه share، باید آن را بعد از این که بازی اجرا شد، دو بار پشت سرهم فشار دهید. هنگامی که دکمه Share را دو بار پشت سر هم فشار دادیم، یک علامت نوار ویدیو در سمت چپ تلویزیون متصل به Ps4، به ما نشان داده می‌شود. این علامت گویای آن است که ضبط بازی به صورت ویدیو آغاز شده است. اما اگر بخواهیم، در نقطه‌ای که مد نظر ما است، ویدیو را قطع کنیم، باید چه کار کنیم؟

مشابه آن عملی که برای شروع ضبط ویدیو انجام دادیم، برای پایان آن هم انجام می‌دهیم. یعنی دو بار پشت سر هم و با وقفه‌ای چند صدم ثانیه‌ای، دکمه share را فشار می‌دهیم. در این صورت علامتی در سمت چپ تلویزیون به ما نمایش داده می‌شود که خبر از قطع شدن ویدیو دارد. این علامت هم بسیار روال بوده و تقریبا همه با آن آشنا هستند.

نحوه ضبط بازی در Ps4 با استفاده از دکمه Share

نحوه اسکرین شات گرفتن از بازی با استفاده از دکمه Share

ضبط بازی در Ps4 به صورت عکس با استفاده از دکمه Share تقریبا مثل ضبط ویدیو می‌ماند. اما تنها یک فرق اساسی دارند. این فرق عبارت است از این که برای عکس گرفتن از بازی، تنها یک بار باید از دکمه Share استفاده کرد. پس با یک بار فشار دادن آن، زمانی که بازی در حال اجرا است، عکس بازی گرفته می‌شود. همانند ضبط ویدیو، برای عکس گرفتن هم یک علامت در سمت چپ نمایش داده می‌شود. این علامت هم برای همه آشنا است و آن علامت، علامت دوربین می‌باشد.

نحوه مشاهده کردن ویدیو و عکس‌های ضبط شده در طول بازی توسط کنسول Ps4

بعد از آشنایی با طریق ضبط ویدیو و اسکرین شات، نوبت به این می‌رسد که چگونه بتوانیم از آن‌ها استفاده یا مشاهده کنیم؟ در همه‌ی گوشی‌های هوشمند، یک پوشه به نام فایل‌های شخصی وجود دارد. در Ps4 هم که یک دستگاه هوشمند به حساب می‌آید، همچین پوشه‌ای وجود دارد. نام این پوشه در Ps4، Capture نام دارد. پس فایل‌هایی که ذخیره می‌کنید باید در این پوشه قرار گرفته باشند.

نتیجه گیری

Ps4 بهترین کنسول بازی موجود در جهان است. همه از بازی کردن با این کنسول، نهایت لذت را می‌برند. اما بعضی‌ها هستند که بعد از مدتی بازی کردن در یک ادعای خدا بودن می‌کنند که شکست دادن آن‌ها و مخصوصا ضبط شکست خوردن آن‌ها، یک عالم دیگری دارد. پس باید با نحوه ضبط بازی در ps4 آشنا شد. در این مقاله به خوبی و با جزئیات کامل، آن چیزی که برای ضبط عکس و فیلم از یک بازی باید انجام دهید را، به شما آموزش دادیم. همچنین اگر سوالی در رابطه با Ps4 دارید، می‌توانید با کارشناسان سایت ایموجو در ارتباط باشید.

برای استفاده از دیگر مطالب آموزشی کاربردی و مفید سایت ایموحو می توانید به بخش آموزش بازی در سایت مراجعه کنید و از آن ها استفاده نمایید.

بنر انتهای هر مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.