AD

آموزش جامع و کامل بازی کراش در Ps4

0 7,322

بازی کراش در Ps4 شاید خبر خوشحال کننده‌ای برای کسانی باشد که قبلا این بازی را در Ps1 انجام داده‌اند. اسم کامل این بازی crash team racing nitro fueled می‌باشد. اگر آشنایی با این بازی ندارید، باید بگویم که یکی از سرگرم کننده‌ترین بازی‌های جهان است و به نوبت خود یکی از بهترین‌ها در حوزه گیم هم به شمار می‌رود. بازی crash برای Ps4 توسط شرکت کانادایی Beenox  ارائه شده است.

این شرکت بازی سازی، علاوه بر حفظ شکل و محتویات سری اول این بازی، مراحل جدیدی هم به آن افزوده و در کل بازی را بسیار جذاب کرده است. این بازی داستان قوی ندارد اما گیم پلی آن بسیار زیبا و هیجانی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با رسانه بازی موبایل ایموجو تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بازی کراش در Ps4 به چه شکلی است؟

کراش یک بازی رالی مسابقه‌ای است. این بازی با این که یک شکل بچه گانه دارد، اما طرفداران آن از هر گروه سنی هستند. به طور کلی بازی برای لذت بردن است و سن در آن معنا و مفهوم خاصی را در آن ایجاد نمی‌کند. در این بازی رالی، که به CTR هم معروف است، شما با حیوانات انسان نما شروع به رقابت با سایر افراد و یا خود سیستم می‌پردازید. این بازی گیم پلی جذابی دارد و ارتباط گرفتن با آن بسیار راحت است.

اما سختی که این بازی دارد، یا به نوعی جذابیت این بازی، مربوط به راه و روش‌های موجود در این بازی است. بازی کراش در Ps4 یک بازی رالی ساده و فقط رانندگی در یک جاده هموار نیست. در این بازی شما باید انواع مراحل را با سطح‌های متفاوت و سریعتر از بقیه به خط پایان برسانید. به همین دلایل صرفا یک رانندگی نیست. در این بازی، باید با راه‌های مخفی موجود آشنا شوید و از آن‌ها به نحو احسن استفاده کنید.

بازی کراش در Ps4 به چه شکلی است؟

چگونه در بازی کراش در Ps4 موفق شویم؟

در این بازی تعداد زیادی موانع وجود دارد که اگر نتوانید آن‌ها را به خوبی پشت سر بگذرانید، نمی‌توانید آن را با تمام امتیازات، یعنی 100 درصد، برنده شوید. اما خود بازی هم به گونه‌ای هست که امکان صد درصد شدن در آن‌ سخت است. به همین دلیل یک سری نکات که در برنده شدن بازی با امتیازات کامل به شما کمک می‌کنند را برایتان آورده‌ایم.

 • در بخش Adventure بازی، تعدادی باس و نیتروس اکساید وجود دارد که باید آن‎ها را شکست دهید.
 • در بخش Adventure بازی، کل CTR Challengeها را با موفقیت پشت سر بگذارد.
 • در بخش Adventure بازی، کل Relic Challengeها را با موفقیت پشت سر بگذارد.
 • در بخش Adventure بازی، کل Cristal Challengeها را با موفقیت پشت سر بگذارد.
 • در بخش Adventure بازی، کل Gem Cupها را با موفقیت پشت سر بگذارد.
 • نیتروس اکساید (nitros oxide) را دوباره مانند مرحله اول شکست دهید.

 


نقد و بررسی بازی فیفا موبایل ؛ نقاط قوت و ضعف بازی

 • ۹ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 12

 


نقد و بررسی بازی Crysis 1 (کرایسیس ۱)

 • ۳ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 21

 


نقد و بررسی بازی Bioshock 1 (بایوشاک)

 • ۳ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 22

 


نقد و بررسی بازی Fifa 18 (فیفا ۱۸)

 • ۳ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 28

تشریح مراحل بازی کراش در Ps4

بازی کراش در Ps4 از چهار مرحله تشکیل شده است. برای برنده شدن در بازی، باید در این چهار مرحله قهرمان شوید و شخصیت منفی داستان که بزرگ آن‌ها، نیتروس اکساید هست را، شکست دهید. نیتروس اکساید در مرحله چهارم قرار دارد و بازی بع گونه‌ای است که ابتدا باید از مراحل پایینی شروع کنید و سپس به مرحله آخر برسید. یعنی در هر مرحله از بازی، با برنده شدن در آن و شکست دادن شخصیت منفی آن مرحله یا همان باس، کلیدی به شما تعلق می‌گیرد که می‌توانید به مراحل بعدی بروید.

منظور از 102 درصد در این بازی چیست؟

بازی کراش در Ps4 به دو صورت به گیمرها اجازه‌ی امتیاز گرفتن را می‌دهد. 100 درصد امتیازها به صورت آشکار است و باید مراحلی که در بخش‌های قبلی گفته شده است را طی بکنید. 2 درصد امتیازها هم مربوط به مراحل مخفی بازی است و برای این که در این بازی به نهایت آن چه که هست برسید، این دو درصد را باید کسب کنید. اما برای این که این دو درصد را کسب کنید، باید مراحل و نکات زیر را انجام دهید.

 • ابتدا باید به 101 درصد برسید. برای رسیدن به 101 درصد، در بخش Adventure بازی، Relic Challengeها را با موفقیت پشت سر بگذارد، به گونه‌ای که در پایان هر مرحله بعد از گرفتن جعبه امتیازات، در اخر سر بتوانید مدال طلا دریافت کنید.
 • برای رسیدن به 102 درصد، مانند 101 درصد، به سمت Relic challengeها بروید و این بار باید جوایز شما بتواند برای شما مدال پلاتینیوم بگیرد. در این صورت به 102 درصد در این بازی که در واقع لول آخر بازی هم هست، می‌رسید.

بازی کراش در Ps4 به چند شکل انجام می‌شود؟

بازی کراش در Ps4 همانطور که گفته شد، ابتدا برای Ps1 منتشر شده بود. به همین دلیل این بازی علاقه‌مندان زیادی از قبل‌ها داشت. اگر شما هم از قبل عاشق بازی خاصی بوده باشین و با آن خاطرات خوبی داشته باشید، در صورتی که حدود بیست سال از آن روزها بگذرد، با دیدن و دوباره بازی کردن آن بازی، تمام خاطرات آن برای شما مسجع می‌شود. شرکت بیناکس هم به خوبی این موضوع را درک و رعایت کرده است.

در بخش پیشرفته یا همان Adventure بازی، دو نوع بازی وجود دارد. بازی کلاسیک که همان بازی منتشر شده برای Ps1 است. اگر از علاقه‌مندان قبلی این بازی هستید، می‌توانید از بخش کلاسیک برای زنده کردن خاطرات خود استفاده کنید. اما بخش دیگر آن، یعنی Nitro fueled، در واقع همان به روز رسانی شده کلاسیک است. در این بخش شما از شر محدودیت‌های آزار دهنده بخش کلاسیک، از جمله یکی بودن شخصیت بازی از اول تا آخر، تک بعدی بودن بازی و… رهایی می‌یابید و به یک دنیای جدید از بازی کراش در Ps4 می‌رسید.

بازی کراش در Ps4 به چند شکل انجام می‌شود؟

نکاتی که قبل از شروع بازی کراش در Ps4 باید به آن‌ها توجه کرد

در هر بازی شما باید یک سری نکات را برای شروع هیجانی و پرقدرت بدانید. در شروع بازی کراش هم باید به نکات زیر توجه کرد.

 • یک ثانیه قبل از شروع بازی، یعنی سبز شدن چراغ، دکمه سرعت را فشار دهید. باعث افزایش شتاب شما می‌شود.
 • Power sliding یا همان دریفت کشیدن را برای افزایش سرعت انجام دهید. برای این کار کافیست تا از دکمه‌های L1 و R1 استفاده کنید.
 • برای گمراه کردن حریفان خود از شربت‌های گیج کننده و امثال آن استفاده کنید. برای این کار پدال را به سمت عقب یا جلو فشار دهید و دکمه دایره را هم از روی دسته، هم زمان فشار دهید.
 • قبل از این که موشک‌های دنباله‌گر یا قفل شونده به شما برسند و نابودتان کنند، باید یک منفجر کننده به سمت عقب پرتاب کنید.
 • میوه‌ها سلاح‌های شما را قوی‌تر می‌کنند.
 • اگر بر روی سر شما بمب‌هایی قرار گرفتند، با فشار دادن دکمه‌های L1 و R1 آن‌ها را از خود دور کنید.

نتیجه گیری

بازی کراش در Ps4 از بازی‌های جذاب و دوست داشتنی ماشین سواری است که حتی در زمانی که برای Ps1 منتشر شده بود، علاقه‌مندان زیادی به خود جذب کرد. حالا شرکت بیناکس کانادایی، این بازی را دچار تغییرات و تحولات زیادی کرده و بازی قدیمی را با گرافیک امروزی گسترش داده است. در این بازی برای موفقیت کامل باید به 102 درصد برسید. البته دو درصد اضافی هم تقریبا همان مراحل قبلی هستند.

با مراجعه به سایت ایموجو علاوه دسترسی به مطالب کاربردی آموزش گیم می توانید با نقد و بررسی بازی های موبایلی آشنا شوید و اطلاعات کامل و جامعی را در مورد این بازی ها به دست آورید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.