AD

آموزش بازی اسپایدرمن PS4 (بازی مرد عنکبوتی PS4)

0 1,461

بازی اسپایدرمن یک بازی اکشن و ماجراجویی است که در سال 2018 میلادی توسط شرکت Insomniac Games ساخته شد و شرکت Sony Interactive Entertainment نیز آن را برای پلی استیشن 4 که به اختصار آن را PS4 می‌نامند، منتشر کرد. در داستان اصلی این بازی، یک جنایت‌کار بزرگ و قدرتمند به نام Mister Negative، که دارای توانایی‌های فرا انسانی است، نقشه‌ای را برای به دست گرفتن کنترل شهر خیالی نیویورک ترتیب می‌دهد. Mister Negative تهدید می‌کند که ویروس کشنده‌ای را آزاد خواهد کرد. Spider-Man باید از مردم شهر در برابر این ویروس محافظت کند و هنگام برخورد با مشکلات شخصی، از شخصیت و هویت عادی خود با نام پیتر پارکر استفاده کند. همانطور که اشاره کردیم، این بازی در کنسول‌ بازی PS4، قابل اجراست و ما نیز در این مطلب از ایموجو، به آموزش بازی اسپایدرمن PS4 خواهیم پرداخت.

معرفی بازی اسپایدرمن PS4

بازی اسپایدرمن از دیدگاه سوم شخص سوم و با تمرکز بر توانایی‌های حرکتی و جنگ‌آوری اسپایدرمن ارائه می شود. مرد عنکبوتی می تواند آزادانه در شهر نیویورک تردد کند، با سایر شخصیت‌ها تعامل داشته باشد، مأموریت‌های خود را انجام دهد و با موفقیت در انجام آن‌ها به ابزار و لباس‌های جدید و یا حتی پیشرفت در خط داستان اصلی بازی و قدرت‌های فردی سطح بالاتر دست یابد. در خارج از داستان بازی، بازیکن قادر است تا با انجام ماموریت‌های جانبی، برخی قابلیت‌ها و امتیازات دیگر را نیز بدست آورد.

اسپایدرمن می‌تواند با پرش و اصطلاحاً Web Shooter خود، تار عنکبوت ساخته و از آن برای بالا رفتن از ساختمان‌ها و دیوارها و همچنین به دام انداختن دشمنان خود استفاده کند. بازیکن می تواند پرتاب این تار را دقیقاً و با هدف انجام دهد تا به وسیله آن، خود را به سمت نقاط خاصی بکشاند. برای اینکه کاراکتر بتواند از قدرت تار مرد عنکبوتی استفاده کند باید از موانع و اشیای فیزیکی موجود در بازی استفاده کند و با کمک آن‌ها به ارتفاعات بپرد و یا با سرعت بیشتری حرکت کند. این بازی دارای سیستم سفر سریع اختیاری نیز هست که به بازیکن اجازه می‌دهد تا برای جابجایی در شهر، از سیستم مترو شهری نیویورک استفاده کند.

 برای مبارزه این کاراکتر با دشمنان، می‌توان از سه دکمه مختلف استفاده کرد. یکی برای جابجا شدن (این سو و آن سو رفتن) و جا خالی دادن، دیگری برای ضربات بدنی اعتصابات بدنی و دیگری برای حمله و پرتاب تار عنکبوت. از پرتاب تار، می‌توان برای چسباندن دشمنان به اشیا مجاور و خلع سلاح یا گرفتن قدرت آنان استفاده کرد. اسپایدرمن همچنین می‌تواند همچنین می تواند از محیط اطراف خود برای جنگیدن، پرش از موانع و پرتاب نارنجک، تار و غیره به سوی دشمنان خود استفاده کند.

 


آموزش کامل و جامع آپدیت بازی PS4 با فلش

 • ۱۰ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 4

 


از قفل در آوردن بازی Ps4 با چند ترفند ساده

 • ۱۰ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 4

 


آموزش قدم به قدم اجرای بازی PS4 بر روی گوشی

 • ۱۰ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 5

 


آموزش سریع و آسان پاک کردن بازی در PS4

 • ۱۰ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 5

 


روش های رفع ارورها و مشکلات بازی Forza horizon 3

 • ۹ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 15

 


آموزش هک بازی براول استارز بدون نیاز به روت و فیلتر

 • ۹ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 15

نحوه بازی اسپایدرمن PS4

وقتی وارد بازی اسپایدرمن در کنسول بازی PS4 می‌شوید، در قالب مرد عنکبوتی و با قابلیت‌ها و توانایی‌های او، بازی را شروع می‌کنید. همین طور که بازی را ادامه می‌دهید و در آن پیشرفت می‌کنید، ابزارها، گجت‌ها و توانایی‌های جدید بدست خواهید آورد. اما این‌ها جزو خط داستانی اصلی بازی نمی‌باشد. البته این فعالیت‌های جانبی، اسپایدرمن را از ماموریت‌های اصلی خود چندان دور نخواهد کرد.

طبیعی است که انجام همه این فعالیت‌ها و پیدا کردن چیزهای مختلفی که در خلال بازی نهفته شده‌است، نیازمند صرف زمان و حوصله است، اما با موفقیت در کسب آن‌ها، علاوه بر دریافت برخی امکانات و ابزارهای جدید، احساس جالبی نیز خواهید داشت! در خط داستانی بازی، شما با انجام ماموریت‌های خود، ماموریت‌های جدیدی در سطح شهر دریافت خواهید کرد و به تدریج، نقشه شما از شهر نیویورک کامل‌تر می‌شود. توصیه ما به شما این است که ابتدا به برج‌های نظارتی پلیس در سطح شهر بروید و با آن‌ها را از حالت قفل شده، درآورید.

این برج‌ها، جزئیات لازم را به نقشه شما می‌افزایند و پس از فعال سازی آن‌ها، جنایات در حال وقوع، موقعیت کلکسیون‌ها و ماموریت‌های فرعی موجود در نزدیکی این برج‌ها را بر روی نقشه مشاهده خواهید کرد. شاید تصور کنید با این کار نقشه بسیار شلوغی از سطح شهر خواهید داشت، درست است اما این امر باعث می‌شود تا بتوانید همه چیز را مشاهده کنید و طبق آن برنامه‌ریزی کنید.

جمع آوری توکن‌ها در بازی اسپایدرمن PS4

هنگامی که در سطح شهر در حال حرکت هستید، می‌توانید به آسانی نسبت به تمام اتفاقاتی که در اطراف شما در حال وقوع هستند، عکس العمل نشان دهید. چرا که در حین حرکت شما، همواره جرمی در حال وقوع خواهد بود و یا چیزی وجود دارد که بتوانید آن را ردیابی کرده و محل اختفای آن‌ها را پیدا کنید. با این کار، شما اصطلاحاً توکن بدست خواهید آورد و انجام چنین فعالیت‌هایی نیز زمان چندانی از شما نخواهد گرفت.

اگر نگران پیدا کردن تمامی کوله‌پشتی‌ها یا تصاحب فوری تمامی ایستگاه‌های تحقیقاتی نباشید، می‌توانید با یک جستجوی ساده بر روی نقشه، فعالیت‌های جانبی که قادر به انجام آن‌ها هستید را پیدا کنید و به سراغ آن‌ها بروید. همچنین اگر به دنبال استفاده از یک لباس‌، ابزار یا امکانات خاصی هستید، می‌توانید به صورت هدفمند به اجرای این فعالیت‌های جانبی بپردازید.

به عبارت بهتر، کافیست با بررسی منوی خرید لوازم و لباس‌های بازی، میزان توکن مورد نیاز برای خرید و باز کردن هر یک آن‌ها را بررسی کرده و با جستجو بر روی نقشه، به دنبال ماموریتی که آن میزان توکن را برای شما به ارمغان خواهد آورد، بروید.

جمع آوری توکن‌ها در بازی اسپایدرمن PS4

توانایی‌های مختلف با استفاده از لباس‌ها و سلاح‌های مختلف

برای کاراکتر اسپایدرمن در طول 50 سال گذشته، لباس‌های زیادی طراحی شده‌است و تعدادی از آن‌ها نیز در بازی اسپایدرمن PS4 گنجانده شده‌اند. شما نیز می‌توانید با پیشرفت و بالا بردن سطح خود در بازی، قابلیت استفاده از این لباس‌ها را بدست آورید و با جمع‌آوری توکن، قفل آن‌ها را باز کنید. همچنین باید توجه کنید که لباس‌های مختلف تنها از نظر ظاهری با یکدیگر تفاوت ندارند، بلکه هر لباسی توانایی‌های خاصی را به مرد عنکبوتی می‌بخشد. این لباس‌ها دارای یک تایمر هستند و در مدت زمان محدودی، شما قادر به استفاده از توانایی‌های آن‌ها خواهید بود.

بنابراین با باز کردن قفل هر لباس، به یک قدرت ویژه و منحصربفرد مجهز خواهید شد و حتی اگر جلوه ظاهری یک لباس، نظر شما را جلب نکند، قدرتی که آن لباس به شما خواهید بخشید، ارزش صرف کردن توکن برای باز کردن قفل آن را خواهد داشت. از سوی دیگر، این لباس‌ها همواره در دسترس نیستند و باید برخی اوقات استفاده از آن‌ها را فراموش کنید. همچنین شما باید لباسی را انتخاب کنید که قدرت و توانایی آن با شرایط فعلی شما تناسب داشته باشد. یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام استفاده از قابلیت‌ها و توانایی‌های یک لباس به خاطر داشته باشید، میزان شارژ و مدت استفاده از آن توانایی است.

چرا که پس از خالی شدن شارژ لباس، امکان استفاده از قدرت آن را از دست خواهید داد و باید مدتی صبر کنید تا مجدداً شارژ شود. به علاوه، شما یک مجموعه سلاح در اختیار خواهید داشت که در ابتدای بازی تنها شامل Web Shooters است، اما رفته رفته با پیشرفت در بازی، خواهید توانست تا هفت مورد سلاح مختلف دیگر نیز به این مجموعه بیفزایید. هر یک از این سلاح‌ها، کاربرد خاصی دارند و می‌توانند در یک مبارزه سخت برای شما کمک کننده باشند.

بررسی وضعیت و اهداف پیش رو بازی اسپایدرمن PS4

هر زمان که انگشت اشاره دست راست خود را بر روی کنترلر یا همان دسته بازی فشار دهید، قادر خواهید بود تا اطلاعات بازی و وضعیت کنونی اسپایدرمن را مشاهده کنید. این اطلاعات شامل هدف فعلی، اطلاعات مربوط به دشمنان، نقاط دسترسی و جمع آوری توکن در محدوده اطراف شماست. حال اگر در حین مبارزه، دکمه R3 را فشار دهید، می‌توانید مواردی که باید در این مبارزه انجام دهید تا به پاداش و جایزه آن مبارزه برسید را مشاهده کنید.

بیشتر مبارزات شما به خصوص مبارزات مربوط به جنایات اراذل و اوباش و موجودات عجیب و غریب، مجموعه‌ای از اهداف جایزه دار را شامل می‌شوند. حال اگر شما در هنگام مبارزه، زمان یا مهارت لازم برای تکمیل این اهداف را داشته باشید، در نهایت توکن‌های بیشتری دریافت خواهید کرد. لذا شایسته است تا سلاح و ابزارهای بیشتری خریداری کنید و از قدرت آن‌ها در مبارزات خود استفاده کنید.

حال اگر در یک مبارزه، به هر دلیلی نتوانید تا تمامی این اهداف را برآورده سازید و پاداش مربوط به آن‌ها را دریافت کنید، نگران نباشید. چرا که این اهداف در مبارزات دیگر نیز وجود دارند و می‌توانید از فرصت‌های بعدی که در اختیارتان قرار می‌گیرد برای جمع آوری این جوایز و پاداش‌ها استفاده کنید.

بررسی وضعیت و اهداف پیش رو بازی اسپایدرمن PS4

جمع بندی

در این مطلب به معرفی بازی اسپایدرمن PS4 پرداختیم و با نحوه اجرای آن در کنسول بازی پلی استیشن نیز آشنا شدیم. اگر شما نیز به تازگی این بازی را بر روی کنسول بازی خود نصب کرده‌اید، همین حالا می‌توانید آن را شروع کنید، در خلال خط داستانی اصلی، فعالیت‌های جانبی موجود در بازی اسپایدرمن را کشف نموده و با انجام آن‌ها توکن و امتیاز بیشتری بدست آورید.

اگر به مطالعه درباره انواع بازی‌های کامپیوتری و ویدئویی علاقه‌مند هستید، به بخش آموزش بازی در  وب‌سایت ایموجو مراجعه کنید و سایر مطالب و مقالات این وب‌سایت را مورد مطالعه قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.