AD

هر آن‌چه که درباره‌ی بازی منچیکو باید بدانید

14 8,017

پیش از ظهور بازی‌های ویدیویی، افراد برای سرگرم شدن و گذراندن اوقات فراغت خود چه می‌کردند؟ این سوالی است، که ذهن نسل جدید را می‌تواند درگیر خود کند.

البته که با پیشرفت علم و تکنولوژی و ماشینی شدن بیشتر فعالیت‌ها، زمان آسایش برای انسان افزایش یافته است، اما با این وجود در گذشته نیز برخی از افراد تمایل داشتند، سرگرمی مفرحی برای گذراندن اوقات بیکاری خود داشته باشند.

آن‌ها دست به اختراع انواع بازی زدند. منچ، یکی از این بازی‌های نوستالژی و مهره‌ای است که اصالت آن به کشور آلمان بازمی‌گردد. در این مقاله که با عنوان هر آن‌چه که درباره‌ی بازی منچیکو باید بدانید، برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم، به معرفی این بازی موبایلی می‌پردازیم. پس اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که به بازی منچ علاقه دارید، در ادامه ما را همراهی کنید.

جایگاه بازی منچ در کشور ما

بازی منچیکو در کشور ما نیز مردم از این بازی استقبال کرده و بیشتر افراد به ویژه در نسل‌های قدیمی‌تر حداقل برای یک بار هم که شده منچ را تجربه کرده‌اند.

حالا با وجود بازی‌های ویدیویی دیگر کمتر کسی به سراغ این بازی‌های نوستالژی می‌رود. اما می‌توان گفت بازی منچ هنوز می‌تواند جایگاهی در دورهمی‌ها داشته باشد.

منچ به علت نوستالژی بودن می‌تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد. به همین سبب، طراحان بازی‌های ایرانی از جمله استودیو نوآ گیمز دست به طراحی و ساخت بازی منچ به صورت دیجیتالی زده‌اند. نتیجه‌ی ساخت این بازی برای موبایل، بازی منچیکو است.

البته بازی دیگری برای منچ وجود دارد که رقیب اصلی منچیکو محسوب می‌شود، منچرز و منچیکو، هر دو بازی منچ آنلاین هستند و هر کدام تلاش کرده‌اند تا محیطی جذاب‌تر برای مخاطب ایجاد کنند.

چرا بازی‌های نوستالژی به صورت بازی ویدیویی حاضر می‌شوند؟

با ظهور گوشی‌های موبایل و ارائه‌ی طیف وسیعی از بازی‌های متنوع، دیگر کمتر کسی به سراغ بازی‌های مهره‌ای و نوستالژی می‌رود. علاوه بر آن میزان دروهمی افراد نسبت به گذشته بسیار کمتر شده، و مردم ترجیح می‌دهند اوقات خود را به همراه یک دوست و یا با گوشی موبایل خود بگذرانند.

بازی‌هایی مانند منچ از جمله بازی‌های گروهی هستند. یعنی یک فرد به تنهایی نمی‌تواند با آن سرگرم شود. به همین سبب حتی در زمان حاضر اگر کسی نیز رغبت کند تا بازی منچ را امتحان کند، به تنهایی نمی‌تواند آن را اجرا کند و نیاز به همبازی دارد.

بازی منچیکوبه همین سبب سازندگان بازی‌های ویدیویی تصمیم گرفتند تا بازی منچ را به صورت دیجیتال طراحی کنند. منچیکو، نیاز به افراد دیگر برای اجرای بازی را برطرف می‌کند. شما می‌توانید با نصب بازی منچیکو بدون نیاز به افراد دیگر با هوش مصنوعی به بازی بپردازید.

بسیاری دیگر از بازی‌های نوستالژی نیز به صورت دیجیتالی و برای موبایل تهیه شده‌اند تا افراد بتوانند از انجام آن‌ها چه در دورهمی‌های خود و چه به صورت تنها لذت ببرند.

معرفی بازی منچیکو

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، نیاز به بازی‌های دیجیتال نوستالژی در دنیای امروز حس می‌شد. به همین علت استودیو نوآ گیمز اقدام به تولید بازی منچیکو کرد.

در این بازی که شما باید درست مانند منچ تخته‌ای اقدام کنید. امکان بازی به صورت دو نفره، سه نفره، چهار نفره مانند قبل وجود دارد، اما امکان بازی تک نفره با هوش مصنوعی و همچنین شش نفره برای اولین بار در منچیکو ممکن شده است.

شما در این بازی می‌توانید به صورت یک نفره شرکت کنید و یا در بازی آنلاین با دیگر افراد حاضر در محیط بازی به رقابت بپردازید. گیم پلی منچیکو بسیار ساده و روان است و حتی اگر شما تجربه بازی منچ را نداشته باشید به راحتی یاد می‌گیرید که برای اجرا چه باید بکنید.

رقابت در منچیکو به این صورت است که شما باید با استفاده از تاس شروع به حرکت و جای‌گذاری مهره‌های خود در مسیر بازی کنید. در نهایت کسی برنده خواهد شد که زودتر از دیگران مهره‌های خود را از مسیر بازی کاملا عبور داده و به مکان تعیین شده برساند. همچنین در طول مسیر اگر مهره شما با مهره افراد دیگر برخورد کند، می‌توانید آن‌ها را بزنید و از دور بازی خارج کنید. مهره‌ی زده شده دوباره به ابتدای بازی بازمی‌گردد و لازم است تا مسیر را از اول طی کند.

همچنین بخوانید:دانلود رایگان بازی حکم (پاسور) برای اندروید

تفاوت بازی در منچیکو با نوع تخته‌ای آن

بازی منچیکوزمانی که طراح برای ساختن بازی ویدیویی اقدام می‌کند، می‌تواند برای افزایش جذابیت بازی، موارد جدید را به آن بیفزاید. علاوه بر آن به علت این که بازی‌های ویدیویی به طور معمول برای افراد دور از هم اجرا می‌شود، امکان ایجاد ارتباط در فضای بازی نکته‌ی بسیار مهمی است.

شما با نصب منچیکو در ابتدای بازی مقداری سکه دریافت خواهید کرد. برخی از امکانات بازی همچون کل کل کردن و قابلیت چت گروهی در فضای بازی با استفاده از خریدهای درون برنامه‌ای در منچیکو فعال می‌شوند.

همچنین دو نوع کلاسیک و مدرن برای این بازی طراحی شده است. در حالت کلاسیک مانند بازی منچ تخته‌ای، اگر در مسیر مهره‌ای به جایگاه شما برسد، باید مهره شما را بزند و خود در جایگاه شما قرار بگیرد.

در حالت مدرن گزینه‌ی خانه‌ی امن طراحی شده است. شما می‌توانید با قرار دادن مهره‌ی خود در خانه‌های امن از حذف شدن آن توسط مهره‌های رقیب جلوگیری کنید.

امکان ایجاد کلن و بازی به صورت گروهی نیز در این نسخه فعال شده است. شما می‌توانید با دوستان و آشنایان خود حتی از راه دور نیز در یک رقابت آنلاین به صورت گروهی با افراد دیگر به بازی بپردازید.

معایب بازی منچیکو

بازی منچیکوبا وجود موارد متعددی که طراح تلاش داشته تا این بازی را برای مخاطبان خود جذاب‌تر کند، مواردی است که به عنوان عیب این بازی باید به آن‌ها اشاره شود.

برای مثال پیش‌تر بیان شد که با ورود شما به بازی منچیکو تعدادی سکه به شما هدیه داده می‌شود. شما می‌توانید همچون سایر بازی‌ها با خرید درون برنامه‌ای سکه‌های خود را خرج کرده تا از امکانات جانبی بهره‌مند شوید.

عیب بازی منچیکو در این است که تعداد سکه‌های دریافتی شما در مقایسه با میزان قیمت مواردی موجود در بازی کم است یعنی هزینه‌ی هر مورد برای آنلاک شدن خیلی زیاد است.

از طرفی این موارد واقعا امکانات ساده‌ای همچون امکان چت کردن و یا جملاتی برای کل کل هستند که باید برای آن خرید انجام دهید. در صورتی که سکه‌های شما در بازی منچیکو تمام شود، تنها راه افزایش آن استفاده از گردونه‌ی شانس است تا با توجه به شانس شما تعدادی سکه در اختیارتان قرار بگیرد.

عیب دیگر بازی منچیکو را می‌توان طولانی بودن زمان هر دور از بازی دانست. با توجه به دنیای رنگارنگ و متنوع بازی‌های ویدیویی، افراد کمتر به استفاده از بازی‌های نوستالژی همچون منچ تمایل نشان می‌دهند.

اگر هم کسی بخواهد بازی منچ را در منچیکو امتحان کند و حتی برای دروهمی‌ها آن را اجرا کند، به اندازه‌ای این مراحل پیش نیاز بازی برای باز شدن امکان استفاده از حالت گروهی آن، طولانی خواهد شد که می‌تواند حوصله‌ی برخی افراد را سر ببرد.

گرافیک بازی منچیکو

گرافیک بازی منچیکو کاملا متناسب و خوب طراحی شده است و فضای جذاب را برای مخاطب ایجاد می‌کند. بازیکنان در این بازی می‌توانند به شخصی‌سازی مهره‌های خود همچون رنگ دور گردن، رنگ مهره و همچنین شکل و نوع تاس را برای خود به صورت ویژه درآورند.

روند بازی در منچیکو چگونه است؟

بازی منچیکوروند و قوانین بازی در منچیکو کاملا مشخص و مطابق با نوع تخته‌ای آن است. نوبت تاس ریزی به صورت مشخص برای افراد حاضر در بازی می‌چرخد. برای هر شخص زمان معینی جهت ریختن تاس وجود دارد و اگر فرد در زمان تعیین شده اقدام به تاس ریزی نکند، از جان‌هایی که به او تعلق می‌گیرد کم خواهد شد.

در صورتی که به دلایل مختلف بازیکن تمامی جان‌های خود را از دست بدهد، از دور رقابت خارج می‌شود و باید به عنوان تماشاچی ادامه بازی را نظاره کند.

علاوه بر حالت آنلاین، بازی منچیکو در حالت آفلاین و بدون اینترنت نیز قابلیت اجرا دارد. پس نیازی نیست نگران عدم دسترسی به اینترنت باشید، هر زمان و مکانی که بخواهید می‌توانید بازی منچیکو را باز کرده و از اجرای آن لذت ببرید.

بازی منچیکوجمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله که با عنوان هر آن‌چه که درباره‌ی بازی منچیکو باید بدانید، برای شما عزیزان ارائه کردیم، به بررسی کاملی از این بازی پرداختیم. منچ از دسته بازی‌های نوستالژی است که انجام آن در گوشی موبایل و با افرادی که در دسترس نیستند، می‌تواند حس شیرین روزهای گذشته و کودکی را زنده کند.

بازی منچیکو این امکان را فراهم کرده است تا در هر زمان و مکانی در دورهمی‌ها و حتی به صورت تنها، در صورت دسترسی یا عدم دسترسی به اینترنت بتوانید از انجام این بازی نوستالژی لذت ببرید.

اگرچه گیم پلی بازی منچیکو بسیار ساده و روان است و انجام آن می‌تواند لذت‌بخش باشد، اما این بازی دارای عیب‌هایی نیز هست که در صورت برطرف شدن می‌تواند یک گزینه‌ی عالی برای پر کردن اوقات فراغت شما باشد.

لینک دانلود

نسخه اندروید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 نظرات
 1. سالار می گوید

  سلام این بازی انلاینه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله اما علاوه بر حالت آنلاین، بازی منچیکو در حالت آفلاین و بدون اینترنت نیز قابلیت اجرا دارد. پس نیازی نیست نگران عدم دسترسی به اینترنت باشید، هر زمان و مکانی که بخواهید می‌توانید بازی منچیکو را باز کرده و از اجرای آن لذت ببرید.

 2. مسروری می گوید

  سلام وقتتون بخیر این بازی انلاینه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله اما علاوه بر حالت آنلاین، بازی منچیکو در حالت آفلاین و بدون اینترنت نیز قابلیت اجرا دارد. پس نیازی نیست نگران عدم دسترسی به اینترنت باشید، هر زمان و مکانی که بخواهید می‌توانید بازی منچیکو را باز کرده و از اجرای آن لذت ببرید.

 3. عباس اصلانی می گوید

  سلام خسته نباشین چند روز پیش گوشیمو فلش کردم بازی منچیکو پاک لطفا برام برگردون قسمت ذخیره بازیابی رفتم چند بار شمامو ثبت کردم ولی نیومد بالالطفا برگردونش…

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی اگر بازیتون روی جیمیل ذخیره نبود امکان بازیابی نیست

 4. setayesh می گوید

  سلام ببخشید چطور بازی رو روی جیمیل بذاریم بعدز فلش کردن دوباره برگرده
  چیکار باید کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر.اگر بازی رو روی روش اتصال بازی سیو و ذخیره کنید بعد از فلش کردن موبایل میتونید دوباره بازی رو برگردونید.

 5. فرشته می گوید

  شما خسته نباشید من صبح بازی رو باز کردم که بازی کنم ولی هی میندازه بیرون سه چهار بار هم پاک کردم از اول نصب کردم میشه بگین علتش چیه

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام بازی در اون تایم بریک خورده بود الان درست شده

 6. ژوان می گوید

  سلام چطور میشه نام کاربریمون رو تو بازی تغییر داده بشه باید حذف و نصبش کنیم؟؟؟

  و اینکه من بازیم رو جیمیل نصب نیست حذف کنم امکان برگشتش هست ؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام نه برید داخل پروفایل بازی تغییر بدید

 7. امیر علی می گوید

  چگونه میتونم توی بازی منچیکو نام کاربری‌ باحال بافونت های جذاب داشته باشم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام متاسفانه فونت رو قبول نمیکنه ولی از توی پروفایل میتونید به راحتی تغغیر بدید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.