AD

نقد و بررسی بازی Resident Evil 7 Gold Edition

2 344

مجموعه بازی های رزیدنت اویل که ساخته کشور ژاپن است از جمله بازی هایی است که در سبک ترس و بقا و همچنین ماجراجویی و اکشن ساخته شده است. رزیدنت اویل به معنی شر یا بدی پایدار است و در ایران با نام اقامتگاه شیطان نیز معرفی شده است. بازی Resident Evil 7 Gold Edition یکی از نسخه های Resident Evil 7 است که موفقیت های زیادی به دست آورده است. بازی Resident Evil از زمان عرضه نخستین نسخه توانست مخاطبان خاص خود را در کشور ژاپن جذب کند و کم کم در سایر کشورها نیز به محبوبیت برسد. رزیدنت اویل ابتدا فقط یک بازی ویدیویی بود اما بعدها تبدیل به یک فرنچایز شد.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

 داستان بازی به حدی جذاب و مهیج است که کتاب، رمان، نمایشنامه، فیلم و انیمیشن های مختلفی از روی آن نوشته و ساخته شده اند. این بازی تاکنون بیش از 130 میلیون نسخه فروش داشته است که برای یک بازی شرقی آمار بسیار خوبی به شمار می رود. بازی Resident Evil 7 Gold Edition با داشتن ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد و خاص خود توانسته موافقان و مخالفان خاص خود را داشته باشد و از مناظر مختلف مورد نقد و بررسی قرار بگیرد. در ادامه مطلب بیشتر به این بازی و ویژگی های آن پرداخته خواهد شد.

معرفی بازی رزیدنت اویل 7 ویرایش گلد

مجموعه بازی Resident Evil برای اولین بار در سال 1996 توسط کمپانی کپکام ساخته و عرضه شد. ایده اصلی این بازی به فردی با نام شینجی میکامی تعلق دارد. این مجموعه بازی تا امروز بیش از 10 بار به روز شده و نسخه های اصلی و فرعی مختلفی از آن در دسترس گیمرها قرار گرفته است. همانطور که گفته شد این بازی در سبک ماجراجویی، اکشن و ترس و بقا ساخته شده است که یکی از سبک های محبوب در صنعت گیم می باشد. بازی Resident Evil 7 Gold Edition به عنوان یکی از ویرایش های اصلی نسخه هفتم بازی در سال 2017 منتشر شد و بر روی پلتفرم های مختلفی مانند رایانه های شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس قرار گرفت. این بازی از نسخه چهارم به بعد تحولات و تغییرات قابل توجهی داشته که با واکنش مثبت منتقدان همراه بود.

داستان کلی این بازی در مورد یک ویروس به نام ویروس T  است که باعث ایجاد جهش بیولوژیکی و ایجاد زامبی و هیولا می شود. این ویروسی توسط شرکتی به نام آمبرلا ساخته شده است و کاراکترهای موجود در بازی در تلاش هستند که ویروس را مهار کنند. بازی Resident Evil 7 Gold Edition مانند نسخه اصلی Resident Evil 7 به صورت چشم انداز اول شخص است و روایت گر دنباله داستان Resident Evil 6 می باشد. شخصیت اصلی داستان فردی به نام ایتن وینترز است که به دنبال همسر خود میا می گردد و در این مسیر با چالش ها و مشکلات خاصی مواجه می شود.

بررسی جنبه های مختلف بازی Resident Evil 7 Gold Edition

همانطوری که گفته شد کمپانی capcom از نسخه چهارم بازی به بعد تحولات و تغییرات زیادی ایجاد کرد که مورد ستایش منتقدان نیز قرار گرفت. بازی رزیدنت اویل 7 ویرایش گلد نیز همانند نسخه اصلی بازی تفاوت های قابل توجهی با نسخه های قبلی بازی دارد و بازیکن می تواند چالش های مختلفی را تجربه کند. بازی Resident Evil 7 Gold Edition مانند تمام بازی های هم سبک و همچنین نسخه های پیشین خود دارای ویژگی ها و قابلیت های خاص و ویژه ای است که می تواند توجه گیمرها و منتقدان را به خود جلب کند. این بازی بیشتر از نظر داستانی، گرافیکی و گیم پلی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و تقریبا نمرات قابل قبولی هم دریافت کرده است.

صداگذاری و موسیقی بازی Resident Evil 7 Gold Edition

داستان بازی رزیدنت اویل 7 ویرایش گلد

بازی Resident Evil 7 Gold Edition بر خلاف بسیاری از بازی های سبک ترس و بقا از یک سیر داستانی خوب و منظم برخوردار است. شخصیت اصلی داستان که ایتن می باشد در پی یافتن همسر خود است که حدودا 3 سال از ناپدید شدن آن می گذرد. ایتن در این مسیر چالش های مختلفی را تجربه می کند و با یک خانواده به نام خانواده بیکر (Bakers)  آشنا می شود. این بازی به خوبی توانسته به اصالت و ریشه اصلی خودش برگردد و ژانر ترس و وحشت را به خوبی به نمایش بگذارد.

نسخه های قبلی بازی مقداری از ژانر ترس و بقا به سمت اکشن کشیده شده بودند که در این نسخه این مشکل برطرف شده است و داستان آن شکلی بی نظیر روایت می شود و گیمرها می توانند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند. بازیکنانی که بازی Resident Evil 7 Gold Edition را تجربه می کنند به خوبی می توانند جنون و دیوانگی را در وجود خودشان احساس کنند. داستان بازی از نظم و هدف خوبی برخوردار است و گیمرها از همان شروع بازی به خوبی می دانند که به دنبال چه چیزی هستند.

 


نقد و بررسی بازی Ace Combat 7 (ایس کمبت ۷)

 • ۲۲ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 40


نقد و بررسی بازی ماشینی WRC 7

 • ۲۱ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 41


نقد و بررسی بازی mortal kombat 9 (مورتال کامبت ۹)

 • ۲۰ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 43


نقد و بررسی بازی dynasty warriors 7

 • ۲۰ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 31

گیم پلی بازی رزیدنت اویل 7 ویرایش گلد

نقطه قوت اصلی بازی Resident Evil 7 Gold Edition  مانند نسخه اصلی Resident Evil 7 گیم پلی جذاب و مهیج آن است که در مقایسه با نسخه های پیشین بازی پیشرفت های قابل توجهی داشته است. گیمرها می توانند با انجام این بازی از یک گیم پلی بی نقص  عالی لذت ببرند و نهایت هیجان را تجربه کنند. نسخه های قبلی بازی بیشتر در سبک اکشن ساده ساخته شده بودند اما بازی رزیندت اویل 7 ویرایش گلد تغییرات زیادی داشته است و دیگر بازیکنان نمی توانند به راحتی دشمنان را از بین ببرند. محیط بازی حتی در آرام ترین حالت خود می تواند به بهترین شکل ممکن حس ترس و وحشت را به بازیکنان منتقل کند. بازیکنان دیگر مانند نسخه های قبلی نمی توانند با استفاده از سلاح ها زامبی ها و سایر موجودات را نابود کنند و لازم است که مدیریت بهتر و بیشتری بر روی سلاح های خودشان داشته باشند.

یکی از جذابیت های گیم پلی بازی تغییر زاویه دید بازیکن از حالت سوم شخص به اول شخص است که هیجان، جذابیت و لذت بازی را به شدت بالا برده است. البته لیست وسایل و مواردی که بازیکن می تواند همراه خودش داشته باشد مورد انتقاد افراد قرار گرفته است که موجب شده است بازی به اوج دشواری خود برسد و فقط گیمرهای حرفه ای بتوانند مراحل را پشت سر بگذارند. شخصیت اصلی داستان نمی تواند موارد زیادی را حمل کند چرا که آیتم هایی مانند سکه‌، نقشه جواهرات، کلید، کارت ها و … همه به اندازه یک اسلحه فضای کوله پشتی آن را اشغال می کنند. این محدودیت ها باعث شده است که ایتن بیشتر از قبل آسیب پذیر شود.

صداگذاری و موسیقی بازی Resident Evil 7 Gold Edition

صداگذاری و موسیقی های متن بازی Resident Evil 7 Gold Edition نیز مانند گیم پلی توانسته اند که نمرات بسیار قابل قبولی از منتقدان و گیمرها دریافت کنند. همانطور که گفته شد کمپانی کپکام نهایت تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند اصالت و ریشه قدیمی بازی را به آن برگرداند. صدای شخصیت های اصلی و فرعی، صدای شلیک ها و تیراندازی ها، صدای ضربات، صداهای محیطی و … همگی به بهترین شکل ممکن طراحی شده اند و گویی بازیکن به صورت طبیعی در معرض این صداها قرار گرفته است.

 صداگذاری بازی بیشترین و موثرترین نقش را در القای حس ترس و وحشت به بازیکنان دارد. از نظر موسیقی متن نیز نمی توان به این بازی ژاپنی ایرادی وارد کرد. موسیقی های شرقی که برای متن بازی انتخاب شده اند تناسب بالایی با موضوع بازی دارند و به خوبی می توانند فضای بازی را برای بازیکنان تداعی کنند.

صداگذاری و موسیقی بازی Resident Evil 7 Gold Edition

گرافیک بازی رزیدنت اویل 7 ویرایش گلد

اگرچه نمی توان از نظر گرافیکی بازی Resident Evil 7 Gold Edition را بی نقص و کامل دانست اما کپکام در این قسمت نیز تغییرات زیادی ایجاد کرده است و سعی کرده است که ایرادات و باگ های گرافیکی و همچنین افت فریم ها را به حداقل برساند. اگرچه این مشکلات به شکل جزئی در بازی مشاهده می شوند اما نکات مثبت زیادی در گرافیک بازی وجود دارد که توجه گیمرها را به خود جلب خواهد کرد.

شخصیت پردازی ها، طراحی محیط بازی، جلوه هی بصری مزرعه بیکرها، سلاح ها، جاده و ساختمان ها به شکلی مدرن و باکیفیت بالا ساخته شده اند و بازیکن می تواند تمام صحنه های بازی را بالاترین کیفیت ممکن و با تمام جزئیات مشاهده کند. گرافیک صحنه های مبارزاتی از جذابیت و زیبایی بالایی برخوردار هستند و بازیکنان می توانند به شکلی طبیعی و واقعی از مبارزات لذت ببرند.

سخن آخر

همانطور که گفته شد بازی Resident Evil 7 Gold Edition را نمی توان یک بازی بی نقص و کامل دانست اما با داشتن ویژگی های و قابلیت های ویژه ای مانند گرافیک خوب، گیم پلی جذاب و هیجان انگیز و موسیقی و صداگذاری های عالی می تواند یکی از بهترین بازی های ترس و بقا برای تجربه باشد. این بازی با تغییرات و تحولاتی که داشته توانسته اصالت اصلی مجموعه را به آن برگرداند و نقاط ضعف اندکی همچون ایرادان فنی، باگ های گرافیکی و … را پوشش دهد. بازی Resident Evil 7 Gold Edition به صورت کلی توانسته نمرات قابل قبولی از منتقدان و گیمرهای حرفه ای دریافت کند و این کار را برای کمپانی کپکام و ساخت نسخه های بعدی بازی سخت خواهد کرد.

بنر انتهای هر مقاله
2 نظرات
 1. Alireza می گوید

  بازی بسیار قشنگ ماجراجویی و از بهترین بازی های ترسناک هستش ولی یکم در بازی باگ هار ی ریزی وجود داره ولی در کل بهترین بازی ترسناکه

 2. پوریا می گوید

  بازی پر هیجان ترسناک و استرس اوریه مشکلش فقط‌یکم باگ های ریزه ولی داستان خوبی داره و جذابه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.