نقد و بررسی بازی ماشینی WRC 7

 نقد و بررسی بازی ماشینی WRC 7

بازی WRC 7 هفتمین نسخه بازی WRC  یا رالی قهرمانی جهان (World Rally Championship) است که از جمله محبوب ترین و مشهورترین بازی های مسابقه ای است که صنعت گیم تا حالا معرفی کرده است. مجموعه بازی های WRC در کنار فرنچایز Dirt پیشگامان عرصه رالی هستند و طرفداران بی شماری در سراسر جهان دارند. قطعا افرادی که به بازی های ویدیویی علاقه دارند با بازی رالی قهرمانی جهانی آشنایی دارند. تقریبا نمی توان در سراسر جهان کسی را پیدا کرد که به رالی علاقه نداشته باشد. رالی اگرچه ورزش خطرناک و  پر ریسکی است اما بازی WRC می تواند نهایت لذت و هیجان را به بازیکنان منتقل کند.

بازی مسابقات رالی جهانی ۷ به عنوان هفتمین نسخه از مجموعه بازی های دبلیو آر اس از محبوبیت و جایگاه ویژه ای در میان گیمرها برخوردار است. بازی WRC 7 در مدت زمان دو سال و با وجود حضور بازی های مسابقه ای قدرتمند توانسته بیش از یکی میلیون نسخه فروش داشته باشد. در ادامه مطلب به معرفی بیشتر و نقد و بررسی ویژگی های مختلف بازی WRC 7 پرداخته خواهد شد.

معرفی بازی WRC 7

بازی رالی قهرمانی جهان ۷ نسخه هفتم از این مجموعه بازی شگفت انگیز و مشهور است که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد. این بازی توسط کمپانی کیلوتون (Kylotonn Racing Games) و Bigben Interactive ساخته شده است و پلتفرم های مختلفی مانند مانند ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی پشتیبانی می شود. ساخت نسخه ششم این بازی مدت زمان زیادی به طول انجامید و تقریبا توانست که موفقیت های زیادی هم کسب کند از این رو نسخه هفتم بازی کار سختی برای جلب رضایت منتقدان و گیمرها دارد. امروزه سازنده اکثر بازی های مسابقه ای و ریسینگ تمایل دارند که جلوه های فانتزی را بیشتر کنند اما بازی WRC 7 رویکرد بهتر و کامل تری نسبت به بقیه دارد و توانسته یک بازی لذت بخش و روان را به بازیکنان عرضه کند.

 این بازی به صورت کلی دارای ۳ سطح  Junior WRC, WRC2  و  WRC می باشد و هر کدام از این سطوح دارای امکانات مختلفی هستند و می توانند چالش های مختلفی برای بازیکنان داشته باشند. در این بازی بیش از ۵۰ ماشین مسابقه ای از برندهای معتبر جهانی حضور دارند. این بازی به بازیکنان اجازه می دهد که در ۱۳ مسابقه رالی قهرمانی جهان شرکت داشته باشند. هر کدام از این مسابقات در شرایط آب و هوایی متنوع، مسیرهای مختلف و با شرایط خاصی برگزار می شود و بازیکنان می توانند در دنیای مجازی یک رالی واقعی را تجربه کنند.

نقد و بررسی جوانب مختلف بازی دبلیو آر سی ۷

همانطور که گفته شد بازی های مسابقه ای متعددی در صنعت گیم حضور دارند که طرفداران زیادی دارند. بازی های رالی قهرمانی جهان از قدمت بسیار بالایی برخوردار هستند و جایگاه ویژه ای در میان گیمرها دارند. بازی WRC 7 مانند سایر نسخه های قبلی و بازی های هم نسل خود دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی است و موافقان و مخالفن خاص خود را دارد. از مهم ترین قابلیت های بازی که در نقد و بررسی بازی مورد توجه قرار گرفت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

داستان بازی WRC 7

داستان بازی WRC 7 بر اساس مسابقات فصل ۲۰۱۷ ساخته شده است که در ۱۳ کشور دنیا با ۵۲ استیج مختلف برگزار می شود. اگرچه نمی توان انتظار یک داستان منظم و هدفمند را از یک بازی با سبک مسابقه ای، ورزشی، شبیه سازی و رانندگی داشت اما می توان از داستان این بازی ابراز رضایت کرد. داستان این بازی مانند نسخه های پیشین به گونه ای روایت می شود که بازیکنان در شرایط مختلف مانند باران، برف، یخبندان، مه و … به مسابقه بپردازند.

تقریبا می توان گفت هر بازیکن با انتخاب ماشین مورد نظر خود می تواند یک داستان منحصر به فرد برای خودش داشته باشد. این بازی به خوبی توانسته مسابقات رالی جهانی سال ۲۰۱۷ را شبیه سازی کند و هیجان و لذت بالایی به گیمرها منتقل کند. همانطور که گفته شد بازیکنان می توانند مسابقه در ۱۳ کشور مختلف جهان را تجربه کنند و چالش های مختلف را پشت سر بگذراند.

داستان بازی WRC 7

گرافیک بازی دبلیو آر سی ۷

کمپانی کیلوتون تقریبا بعد از نسخه پنجم بازی های WRC یک انقلاب بزرگ در بخش گرافیکی بازی ها به وجود آورد. تقریبا می توان گفت تمام قسمت های بازی به شکلی جدید و مدرن طراحی شده اند. جلوه های بصری بازی پیشرفت قابل توجهی پیدا کرده است و به خوبی بهینه شده اند. در نسخه ۵ بازی اشکالات زیادی در بخش گرافیکی وجود داشت که در نسخه ششم و هفتم به خوبی برطرف شده اند. طراحی گرافیکی محیط بازی، جاده ها، مناطق کوهستانی، ماشین ها و … به بهترین شکل ممکن انجام شده است و بازیکنان حتی در هنگام رانندگی با سرعت بالا قادر هستند که تمام جزئیات بازی و محیط را به خوبی مشاهده کنند. بخش گرافیک بازی WRC 7 به گونه ای طراحی شده است که بازیکنان می توانند تجربه یک رانندگی واقعی و طبیعی را داشته باشند.

  • البته بخش گرافیک کاملا بی نقص و کامل نیست و زمانی که فضای بازی شلوغ می شود افت فریم هایی در بازی مشاهده می شود که ممکن است باعث دلسردی بازیکنان شود.

گیم پلی بازی مسابقات رالی جهانی ۷

نقطه قوت اصلی بازی WRC 7 را می توان گیم پلی آن دانست. سازنده های بازی تمام تلاش خود را به کار گرفته اند که با یک گیم پلی روان، ساده و سریع انتظارات گیمرها را برآورده کنند. همانطور که گفته شد محیط بازی به اندازه کافی وسیع است و نقشه های مختلفی در بازی وجود دارد. بازیکنان می توانند مسابقات رالی را در ۱۳ کشور مختلف دنیا تجربه کنند و حس و حال رانندگی با ماشین های معروف جهان را تجربه کنند. مسابقات رالی قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ به خوبی و با بهترین کیفیت ممکن در این بازی شبیه سازی شده است. سیستم کنترل و رانندگی ماشین ها به شکلی مدرن و عالی طراحی شده است  به گونه ای که حتی بازیکنان تازه کار نیز قادر هستند که به راحتی با بازی ارتباط برقرار کنند

سازنده های بازی تقریبا توانسته اند تمام استانداردها و قوانین یک بازی مسابقه ای و ماجراجویی را رعایت کنند و گیم پلی مناسب و مطلوبی برای گیمرها ارائه کنند. هندلینگ بازی به شکلی بسیار جذاب و ساده طراحی شده است و بازیکنان فقط به چند دقیقه نیاز دارند تا بتوانند با آن ارتباط خوبی برقرار کنند. بازی WRC 7 تجربه رانندگی در انواع جاده ها  مسیرها مختلف را به بازیکنان هدیه می دهد و پیچ های خطرناک، پستی ها و بلندی های جاده، مسیر های سربالایی و سرازیری و چالش های دیگری برای آنها در بر خواهد داشت.

صداگذاری و موسیقی بازی رالی جهانی ۷

بازی WRC 7 همانند نسخه ششم بازی در قسمت صداگذاری وضعیت بسیار خوبی دارد و از کیفیت بالایی برخوردار است. بعد از آنکه نسخه پنجم بازی مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت، سازندگان بازی در نسخه ششم تلاش زیادی برای برطرف کردن مشکلات صداگذاری بازی انجام دادند. در نسخه هفتم بازی نیز می توان شاهده یک صداگذاری مناسب و باکیفیت در بازی بود. صداهای محیطی، صدای موتور ماشین ها، ترمز کردن، گاز دادن و … به شکلی طبیعی و با کیفیتی عالی طراحی شده اند. موسیقی هایی که برای بازی نیز انتخاب شده اند به بهترین شکل ممکن انتخاب شده اند و هیجان و لذت بازی را بالا برده اند.

  • البته ایرادی که به بخش موسیقی بازی وارد شده است همان ایراد نسخه ششم است که موسیقی متن در مواقعی از بازی قطع می شود و بازیکن هیچگونه صدایی نمی شوند که باعث افت هیجان بازی خواهد شد.

صداگذاری و موسیقی بازی رالی جهانی 7

نتیجه نهایی

بازی WRC 7 اگرچه پیشرفت های زیادی در مقایسه با نسخه های قبلی داشته است اما نمی توان آن را یک بازی کامل و بی نقص دانست و دارای نواقص و ایراداتی می باشد اما می توان به عنوان یک بازی شبیه ساز رانندگی از آن ابراز رضایت کرد.  از جمله ویژگی های مثبت بازی که می تواند توجه بازیکنان را به خود جلب کند می توان به گیم پلی جذاب و هندلینگ راحت و روان، تنوع بالای مسیر و جاده ها، حالت Co-op جذاب و نفس گیر و … اشاره کرد که نقاط ضعفی مانند نبود امکانات شخصی سازی و تیونینگ، موسیقی متن ضعیف و … را پوشش می دهد. به صورت کلی می توان گفت بازی WRC 7 یک بازی عالی با چالش های مختلف برای بازیکنان است که می تواند حس و حال رانندگی و رالی را به آنها منتقل کند.

سارا رسولی

5 نظرات

  • فری فایر یکی از بهترین بازیا تو سبک بتل رویاله ولی جدیدا خیلی چیتر تو بازی پر شده وکلی باگ زیاد شده واسه همین اکثر پلیراشو از دست داده هرکاری هم میکنه نمیتونه چیترارو از بین ببره

  • از بهترینا تو سبک بتل رویاله ولی چیتر زیاد داره و بازی متوجه نمیشه چیت زدن در اون بسیار راحته و بن نمیشن ولی سیزن های جالبی داره

  • بازی خوب و سرگرم کننده ایه ولی چیتر زیاد داره ک سرور اون هارو نمیتونه تشخیص بده ولی سبک بتل رویال خوبی داره ک متاسفانه با چیتر ها از بین رفته

  • بازی خوبی تو سبک بتل رویاله ولی پر چیتر شده و نمیتونن جمعشون کنن کیفیتشم پایینه

  • بازی خوبی بود حیف شد پر چیتره چیت زدن توش آب خوردنه کیفیتشم ارتقا نمیده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *