AD

نقد و بررسی بازی رزیدنت اویل 7 (Resident Evil 7)

0 103

مجموعه بازی رزدینت ایول که به معنی شر یا بدی پایدار می باشد از جمله بازی های ویدیویی شرقی و ژاپنی است که در سبک ترس و بقا و ماجراجویی ساخته شده است. این بازی در ایران با نام اقامتگاه شیطان نیز معرفی شده است و طرفداران خاص خود را دارد. بازی رزیدنت اویل 7 یکی از نسخه ای موفق و محبوب این بازی است که به دلیل داشتن ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد موافقان و مخالفن خاص خود را دارد. در ادامه مطلب به معرفی بازی رزیدنت اویل 7 و همچنین بررسی جنبه های مختلف آن پرداخته خواهد شد.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

معرفی بازی رزیدنت اویل 7

ایده اصلی ساخت نسخه اول بازی رزیدنت اویل متعلق به فردی به نام شینجی میکامی است و این بازی برای اولین بار توسط کمپانی کپکام در سال 1996 ساخته و منتشر شد. تا به امروز بیش از 10 نسخه اصلی، فرعی و بازسازی شده از این بازی منتشر شده است. همانطور که عنوان شد این بازی در سبک ترس و بقا و ماجراجویی ساخته شده است و طرفداران بی شماری از سراسر جهان خصوصا آسیای شرقی دارد.

بازی رزیدنت اویل 7 در سال 2017 برای پلتفرم های مختلفی مانند مایکروسافت ویندوز، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و … منتشر شد. داستان کلی این بازی در مورد ویروس T  (که باعث ایجاد جهش ‌های بیولوژیکی و ایجاد مرده‌ های متحرک و هیولاهای دیگر می‌شود) می باشد که توسط شرکت آمبرلا ساخته شده است و شخصیت های بازی در تلاش هستند که این ویروس را مهار کنند. بازی Resident Evil 7 به صورت چشم انداز اول شخص است و داستان بازی دنباله داستان بازی Resident Evil 6 می باشد. از جمله مهم ترین و معروف ترین شخصیت های بازی می توان به ایتن وینترز (شخصیت اصلی)، میا مینترز، جک بیکر، لوکاس بیکر، مارگارت بیکر، زویی بیکر، کلسی جارویی، اولیت و… اشاره کرد که هرکدام دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی هستند.

بررسی نقاط ضعف و قوت بازی Resident Evil 7

بازی رزیدنت اویل یکی از ریشه دارترین و محبوب ترین بازیهای کمپانی capcom می باشد. این بازی در مقایسه با نسخه های قبلی تغییرات قابل توجهی داشته و جنبه ترس و وحشت آن بیشتر شده است و چالش های متعددی را پیش روی گیمرها قرار می دهد. بازی رزیدنت اویل 7 مانند تمام بازی های سبک ترس و بقا دارای ویژگی هایی است که می تواند موافقان و مخالفان خاص خود را داشته باشد. مهم ترین جنبه های بازی که در نقد و بررسی بازی مورد توجه قرار گرفته است شامل موارد زیر هستند.

بررسی نقاط ضعف و قوت بازی Resident Evil 7

داستان بازی بازی رزیدنت اویل 7

همانطور که گفته شد شخصیت اصلی و قهرمان داستان بازی Resident Evil 7 کاراکتری با نام ایتن است که از طرف همسر خود که حدود 3 سال است بود که گم شده بود دریافت می کند. ایتن در این بازی به دنبال همسر خود در یک مزرعه است که متعلق به خانواده بیکر است و در این راه با چالش ها و مشکلات متعددی مواجه می شود. داستان بازی Resident Evil 7 به معنای واقعی کلمه توانسته که اصالت و ریشه بازی را حفظ کند و تقریبا ژانر ترس و وحشت را به خوبی به نمایش گذاشته است. داستان بازی به بهترین شکل ممکن توانسته سبک بازی را به گیمرها منتقل کند. ایتن که به دنبال همسرش میا است مشکلات متعددی را پیش روی خود می بیند.

 بازی رزیدنت اویل 7 حس و حالی به بازیکنان می دهد که گویی یک دیوانه واقعی هستند. مبارزه با زامبی های محیط بازی می توانند اوج ترس و وحشت و البته لذت و هیجان را توامان به بازیکن منتقل کنند. به صورت کلی بازی دارای یک داستان منظم و هدفمند است  بازیکن از همان ابتدا می داند که دنبال چه چیزی است؛ به همین دلیل ارتباط بسیار خوبی با داستان برقرار می کند. بعد از آنکه نسخه های ابتدایی در زمینه داستان ضعف های متعددی داشتند سازنده های بازی و کمپانی کپکام در این زمینه تصمیم به بازگشت به ریشه های اصلی بازی گرفتند و این امر به خوبی جواب داد و داستان از نظم و هدف خاصی بهره مند شد.


نقد و بررسی بازی جی تی آی وی (GTA V)

  • ۱۲ ,خرداد, ۱۳۹۹
  • 826


نقد و بررسی بازی Injustice 2

  • ۱۲ ,خرداد, ۱۳۹۹
  • 70


نقد و بررسی بازی پلاتو Plato

  • ۱۶ ,اردیبهشت, ۱۳۹۹
  • 61

گیم پلی بازی بازی رزیدنت اویل 7

بازی Resident Evil 7 در بخش گیم پلی پیشرفت های بسیار زیادی در مقایسه با سایر نسخه های پیشین داشته است و بازیکنان می توانند یک بازی بی نقص و عالی را مشاهده کنند. گیم پلی بازی به صورت کلی متحول شده است و وارد صحنه های جدیدی می شود و تغییرات زیادی داشته است. گیم پلی بازی دیگر مانند نسخه های قبلی فقط در سبک اکشن ساده نیست که زامبی ها با استفاده از گلوله نابود می شدند. محیط و مکان بازی بسیار وحشتناک و تاریک است و حس ترس و وحشت به خوبی به بازیکنان منتقل خواهد شد و حتی در زمان هایی که هیچ خطری حس نمی شود بازیکنان دچار ترس و وحشت خواهند شد.

می توان گیم پلی بازی رزیدنت اویل 7 تفاوتی 180 درجه ای با نسخه های اخیر دارد و بازیکن نمی تواند به راحتی زامبی ها و موجودات چندش آور را با استفاده از اسلحه ها نابود کند. گیمر مجبور است که مدیریت بهتری بر روی سلاح های و مهمات خود داشته باشد تا در زمان مناسب از آنها استفاده کند. تغییر زاویه دید بازیکن از حالت سوم شخص به اول شخص باعث بالا رفتن جذابیت بازی شده است و تحول عظیمی در گیم پلی آن به وجود آورده است. محیط بازی، شخصیت ها، استفاده از سلاح های بازی، فضای مزرعه و … همگی جذابیت و هیجان بازی را بالا برده اند.

  • یکی از ایراداتی که در قسمت گیم پلی بازی به چشم می خورد مربوط به قسمت لیست وسایل و مواردی است که همراه بازیکن است و به اصطلاح Inventory می باشد. این بخش به اوج دشواری خود برای بازیکن رسیده است و تقریبا فقط بازیکنان حرفه ای از پس آن بر می آیند. شخصیت ایتن قادر به حمل موارد زیادی نیست و آیتم‌هایی مانند سکه‌ها، نقشه جواهرات و موارد مهمتر شامل کلید‌ها و کارت‌ها نیز به اندازه یک اسلحه یا مهمات، فضای کوله‌پشتی را اشغال می‌کنند.
  • ایراد دیگر بخش گیم پلی بازی این است که برخلاف گذشته که شخصیت اصلی همیشه از اول حداقل یک کلت معمولی داشت، اینجا به آسیب پذیرترین حالت خود رسیده است و هیچ چیزی برای دفاع از خود ندارد.

گیم پلی بازی بازی رزیدنت اویل 7

صداگذاری و موسیقی بازی رزیدنت اویل 7

هر چقدر گیم پلی و  کارگردانی زیبا شناسانه بازی Resident Evil 7 عالی و بی نقص است موسیقی و صدا گذاری آن  نیز می درخشد. کمپانی کپکام نهایت تلاش خود را برای طراحی یک صداگذاری عالی و بی نقص انجام داده و است و موفقیت زیادی هم در این زمینه کسب کرده است. صدای شخصیت ها، تیراندازی ها، ضربات، صداهای محیطی و تمام صداهای داخل بازی به بهترین شکل ممکن طراحی شده اند و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند. می تواند گفت صداگذاری بازی بیشترین تاثیر را در القای حس ترس و وحشت به بازیکنان داشته است. موسیقی های متن بازی نیز برگرفته از موسیقی های شرقی و ژاپنی است و به بهترین شکل ممکن طراحی شده است و به راحتی می تواند حس هیجان، ترس، وحشت و … را به بازیکن منتقل کند. به صورت کلی نمی توان هیچ ایرادی از قسمت صداگذاری و موسیقی بازی گرفت.

گرافیک بازی بازی Resident Evil 7

از نظر گرافیک نیز می توان گفت بازی رزیدنت اویل 7 در مقایسه با نسخه های پیشین خود پیشرفت های قابل توجهی داشته است اگرچه هنوز می توان شاهد ایرادات و باگ های گرافیکی در آن بود. طراحی شخصیت ها، محیط بازی، مزرعه بیکرها، طراحی خانه ها، ساختمان ها، جاده ها، سلاح ها و … به بهترین شکل ممکن انجام شده است و بازیکن می تواند تمام جزئیات بازی را با بالاترین کیفیت ممکن مشاهده کند. صحنه های مبارزه با زامبی ها از گرافیک بسیار زیبا، مهیج و جذابی برخوردار است و بازیکن می تواند با حس و حالی واقعی وارد مبارزه شود و از تیر اندازی و مبارزه نهایت لذت را ببرد.

 تعداد محدودی از ایرادات فنی در بازی وجود دارند که گاهی گرافیک بازی را تحت تاثیر قرار می دهد اما واقعیت این است که داستان، گیم پلی جذاب و موسیقی های بی نظیر به راحتی ایرادات و مشکلات بازی را پوشش می دهد و بازیکنان می توانند نهایت لذت و هیجان را از بازی تجربه کنند.

سخن آخر

اگرچه بازی رزیدنت اویل 7 یک بازی کامل و بی نقص نیست اما قطعا یکی از بهترین بازی ها و شاهکارهای میکامی و کمپانی کپکام است که در سال های اخیر عرضه شده است. می تواند گفت بازی رزیدنت اویل 7 نجات دهنده مجموعه بازی های Resident Evil  است و توانسته اصالت و ریشه اصلی داستان را به آن برگرداند. از مهم ترین ویژگی های مثبت بازی می توان به مواردی همچون بازگشت مجموعه به ریشه ‌های حقیقی‌، نوسازی سیستم حرکتی و دید از از سه‌گانه‌ی اول، طراحی عالی معماها و مناطق مختلف در بازی، حضور بی نظیر خانواده بیکر در بازی، افکت های بصری و نورپردازی های عالی، داستان جذاب و مهیج، سیستم جدید نوارهای وی ‌اچ‌ اس و … اشاره کرد که توانسته اند نقاط ضعفی مانند باگ های گرافیکی، کم شدن خوفناک بودن دشمنان فرعی در طول بازی و… را به خوبی پوشش دهند. به صورت کلی می توان گفت بازی رزیدنت اویل 7 یکی از جذاب ترین بازی های کمپانی کپکام است که هم بازیکنان حرفه ای و هم بازیکنان مبتدی می توانند از آن نهایت لذت را تجربه کنند.

بنر انتهای هر مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.