AD

آموزش گام به گام تنظیمات اسکوپ در پابجی موبایل

0 2,056

به منظور استفاده از اسکوپ در پابجی باید اسکوپ مورد نظر را به سلاح وصل کنید. اسکوپ ها انواع مختلفی دارند مانند اسکوپ های Red dot، 2x، 3x، 4x، 6x، 8x، هولوگرافیک،VSS و 15x. 2x برای فاصله های نزدیک تا متوسط و 3x برای فواصل نزدیک و هم نسبتا دور، استفاده می شود.

آموزش اسکوپ در پابجی

PUBG به بازیکنان اجازه می دهد تا هنگام بازی، از دو دیدگاه متفاوت، اول شخص و سوم شخص استفاده کنند. هدف گیری به سمت پایین در هر دو دیدگاه نیز امکان پذیر است. به منظور استفاده از یک scope در PUBG، بازیکنان ابتدا باید یک دامنه را پیدا کنند. اسکوپ ها انواع مختلفی دارند مانند اسکوپ های Red dot و اسکوپ‏هایی با بزرگنمایی های مختلف.

تنظیمات اسکوپ بازی پابجی

پس از اینکه اسکوپ مورد نظر به سلاح وصل شد، بازیکنان قادر خواهند بود تا با اسلحه خود، آن دامنه را بزنند. بازیکنان PUBG Xbox یا PUBG PS4، باید دکمه ماشه سمت چپ کنترلر را بزنند تا دامنه مورد نظر خود را افزایش دهند. تا زمانی که دکمه مجدداً فشرده شود، به صورت اسکوپ باقی می ماند. برای رایانه، باید بر روی دکمه سمت راست ماوس، کلیک شود.


آموزش کامل و جامع بازی پلاتو Plato

  • ۱۶ ,اردیبهشت, ۱۳۹۹


آموزش گرفتن کیف در نسخه موبایل پابجی (PUBG)

  • ۷ ,خرداد, ۱۳۹۹


آموزش بازی پابجی با دسته PS4

  • ۷ ,خرداد, ۱۳۹۹

انواع اسکوپ در پابجی

1: 2x

این اسکوپ برای فاصله های نزدیک تا متوسط قابل استفاده است. بهتر است از اسکوپ 2 برای فاصله های حدود 25 تا 100 متر استفاده کنید. این اسکوپ تنها برروی سلاح های سنگین قابل نصب است و بر روی اسلحه‏ های کمری قابل نصب نیست!

2: 3x

اسکوپ 3 نیز یکی از اسکوپ محبوب پابجی موبایل است به طوری که می‌توان هم برای فواصل نزدیک و هم نسبتا دور از آن استفاده کرد. از اسکوپ 3 می‌توان از 50 متر تا 150 و حتی تا 180 متر استفاده کرد. لنز به کار رفته بر روی این دوربین نسبتا بزرگ و واضح است و دید خوب و مناسبی هنگام شلیک به شما می‌دهد.

3: 4x

اشباع ترین دوربین پابجی موبایل به جرات دوربین 4X است. این دوربین بر روی اسلحه های دسته AR (مثل M416. M16A4) نیز مناسب می باشد و با استفاده از حالت تک تیر این اسلحه ها می‌تواند ترکیب مرگباری ایجاد کند؛ ولی این اسکوپ برروی اسلحه های همین رده مثل M762، AKM ،Groza، به دلیل لگد زیاد این اسلحه ها مناسب نمی ‌باشد! این دوربین همچنین برروی اسلحه های Sniper Rifle (مثل Mini14. SKS. QBU) قابل استفاده و بسیار کاربردی است. همچنین می‌توان این دوربین را برای اسلحه های Snipe (AWM. KAR98.M24)

استفاده کرد که در نبود اسکوپ های بالاتر برای فواصل دور مناسب است. این اسکوپ همچین بر روی چند اسلحه سری Smg نیز قابل نصب است که استفاده از آن ها پیشنهاد نمی ‌شود.

4: 6x

اسکوپ 6X نیز مانند اسکوپ 4X بر روی کلیه اسلحه هایی که 4X روی آن نصب شدند، قرار می‏گیرد. البته پیشنهاد می‌شود از این اسکوپ فقط برروی اسلحه های اسنایپ و دور زن استفاده شود. هرچند می‌توان با استفاده از یک سری اسلحه های AR روی حالت تک تیر ترکیب خوبی در نبود اسنایپ ساخت. البته مزیت اصلی اسکوپ 6X تغییر بزرگنمایی آن ازبزرگنمایی 3 تا 6 است و درصورت نیاز در درگیری های نزدیک می‌توان با استفاده از دکمه Adjust بزرگنمایی دوربین را از بزرگنمایی 6 به بزرگنمایی های کمتر کاهش دهید.

5: 8x

قطعا کمیاب ترین و درعین حال خوشحال کننده ترین دوربین پابجی موبایل دوربین 8X است. این اسکوپ فقط برروی دو دسته Sniper Rifles و Automatic Sniper (DMR)، قابل نصب است و قابلیت نصب بر روی اسلحه‏های رده AR یا SMG را ندارد. اسکوپ 8X نیز مانند اسکوپ 6X قابلیت تغییر بزرگنمایی را دارد و می‌توان آن را از بزرگنمایی 8 تا بزرگنمایی 4 کاهش داد.

6: رددات (Red dot)

می‌توان به جرات گفت اصلی ترین و محبوب ترین اسکوپ برای اسلحه های پابجی رددات است. رددات برروی کل اسلحه هایی که دارای قابلیت اسکوپ خوردن باشد، قابل نصب است. از انواع کلت گرفته تا اسلحه های سنگین و رگبار. رددات هیچ بزرگنمایی انجام نمی‌دهد و همان تصویر معمولی را نمایش می‌دهد اما به دلیل کوچک بودن و داشتن نشانه ی کوچک و وضوح بهتر، برای هدف گیری های نزدیک بسیار مناسب است. با استفاده از رددات شما حدود 20 درصد می توانید زودتر نسبت به بدون اسکوپ بودن (Iron sight) نشانه گیری کنید و این یعنی در درگیری های رودررو زمان کمتری رو به هدف گیری اختصاص میدید و زمان بیشتری برای شلیک کردن دراختیار دارید.

7: هولوگرافیک(Holographic)

هولوگرافیک نیز مانند رددات هیچ بزرگنمایی ندارد و صرفا برای برای راحتی در شلیک است که یک دایره با یک نقطه وسط آن و فریم آن دراختیارتان قرار می دهد. هولو به دلیل داشتن فریم ضخیم نسبت به رددات دید کمتری دارد؛ یعنی در زمان استفاده هولو نسبت به رددات شما در دید، محدودیت بیشتری دارید! هولوگرافیک نیز با آپدیت های اخیر پابجی موبایل بر روی کلیه اسلحه هایی که قابل اسکوپ خوردن باشد، نصب می شود.

8: دامنه VSS (تقریباً 4 برابر)

9: چشمی کانتد (Canted sight)

این اسکوپ در کامپیوترهای PUBG موجود است. از Canted sight به عنوان اسکوپ دوم باید استفاده شود. البته از این اسکوپ نمی توان بر روی تمامی اسلحه ها استفاده کرد. شما می توانید با نگه داشتن دکمه ی ALT +کلیک راست از این اسکوپ استفاده کنید. Canted sight می تواند در هر اسلحه ای که از اسکوپ پشتیبانی می کند، بجز DP28 استفاده شود.

نام اسلحه هایی که از این اسکوپ پشتیبانی می کنند به صورت زیر است:

  • AR: Beryl M762, AKM, AUG, M416, Mutant, QBZ, SCAR-L, G36C
  • DMR: SLR, Mini14, Mk14, QBU, SKS
  • SR: AWM, M24, Kar98k
  • SMG: UMP, Vector, Bizon
  • Shotgun: S12K
  • LMG: M249

10: 15x

این اسکوپ در کامپیوترهای PUBG موجود است و نادرترین اسکوپ می باشد و بزرگنمایی را 12 برابر می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.