AD

نقد و بررسی بازی های مرد عنکبوتی (اسپایدرمن)

0 622

کسانی که بازی عاشق بازی مرد عنکبوتی هستند می توانند در این مطلب با سایت ایموجو همراه باشند. ایموجو در این مطلب به نقد و بررسی بازی های مرد عنکبوتی شگفت انگیز 1، مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 و مرد عنکبوتی مارول پرداخته است. بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز 1، یک بازی اکشن و جهان باز، برگرفته از فیلم اسپایدر من ۲۰۱۲ می باشد. در بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲، شخصیت های زیادی وجود دارند که بیشتر آن ها دشمن پیتر به شمار می روند. بازی مارول اسپایدرمن، یکی از بهترین بازی‌های اندرویدی است که به خوبی توانسته، حس مرد عنکبوتی بودن را به بازیکن منتقل نماید. برای آشنایی بیشتر با این بازی شگفت انگیز با ایموجو در این مطلب همراه باشید.

بررسی بازی های مرد عنکبوتی (اسپایدرمن)

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، در این مطلب به نقد و بررسی بازی های مرد عنکبوتی یا همان اسپایدرمن می پردازیم. بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز، یک بازی اکشن و جهان باز است که از فیلم اسپایدر من ۲۰۱۲ ساخته شده است. داستان بازی در ادامه ی نسخه ی فیلم آن می باشد. بازی در نیویورک اتفاق می افتد و در مورد دانشمندی است که در آزمایشگاه خود آزمایش های ژنتیکی را بر روی حیوانات انجام می دهد. برای این کار چندین ربات نیز به او کمک می کنند تا اگر نتیجه ی آزمایشات موفقیت آمیز بود آن ها رو روی انسان ها، آزمایش کنند.

بازی از آن جایی شروع می شود که این حیوانات جهش یافته از آزمایشگاه فرار می کنند و پیتر پارکر می خواهد آن ها را از بین ببرد. گیم پلی بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۱ به بازیکنان اجازه می دهد که دشمنان را مخفیانه نابود کنند. می توانید در مقابل حملات دشمنان جا خالی دهید و یا خیلی سریع از تار عنکبوتی خود استفاده کنید. شما با پرش و ضربه زدن، حرکات آکروباتیک و تنیدن تار، با دشمنان مبارزه می کنید. دشمنان اصلی پیتر پارکر در این قسمت عبارتند از: Rhino ، Lizard، Scorpion که بیشتر طرفداران اسپایدرمن، آن ها را می شناسند.

ضربات و مبارزات شما برای تماشاگران غیرقابل پیش بینی است. در بازی اسپایدرمن شگفت انگیز ۱، به جستجوی مکان ها و اسرار محیط نیویورک می پردازید. یکی از موارد جالب و کارآمد این بازی این است که شما می توانید حرکات پیتر و تجهیزات خود را ارتقا دهید‌. به عنوان مثال می توانید حرکات خود را به مخفی کاری ارتقا دهید تا جذابیت بازی دو چندان شود.

معرفی بازی های مرد عنکبوتی (اسپایدرمن)
معرفی بازی های مرد عنکبوتی (اسپایدرمن)

گرافیک و صداگذاری بازی های مرد عنکبوتی

گرافیک این نسخه از بازی مرد عنکبوتی، حالت انیمیشنی ندارد و بهبود یافته است ولی در طراحی چهره دشمنان تنوع کافی وجود ندارد. موسیقی و صداپیشگی شخصیت ها بر اساس فیلم اسپایدرمن شگفت انگیز می باشد. البته به جای آندروگارفیلد، سام ریگل به جای اسپایدرمن حرف زده است. صدای او کاملا برای شخصیت شوخ و اکتیو اسپایدرمن مناسب است؛ ولی موسیقی متن و جلوه های صوتی بازی، چندان جالب توجه نیستند.

گیم پلی بازی اسپایدرمن

در بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲، شخصیت اصلی بازی پیتر پارکر، توسط یک عنکبوت رادیواکتیوی گاز گرفته می شود و باعث می شود که او مانند یک عنکبوت، با کمک تارهای خود از جاهای بلند بالا برود و دقیقا همانند یک عنکبوت عمل کند. او به دلیل به دست آوردن این قدرت مغرور می شود و خودخواهانه از آن استفاده می کند ولی طولی نمی کشد که تصمیم می گیرد به مردم کمک کند. داستان اصلی بازی به دو سال پیش برمی گردد، زمانی که عمو بن به قتل می رسد و پیتر به دنبال قاتلش است تا او را به سزای عمل خود برساند.

شخصیت های زیادی در بازی وجود دارند که بیشتر آن ها دشمن پیتر هستند. ویژگی های این نسخه از بازی مرد عنکبوتی عبارت است از: صحبت کردن با شخصیت ها، طراحی خیره کننده ی محیط منهتن و جلوه های بصری بسیار زیبا، موسیقی متن درام و حماسی و طراحی جذاب لباس های اسپایدی.

نقد بازی مارول اسپایدرمن

بازی مارول اسپایدرمن، یکی از بهترین بازی‌های است که به خوبی توانسته، حس مرد عنکبوتی بودن، تار زدن در میان شهر، گشت و گذار و مبارزه با دشمنان را به بازیکنان منتقل کند. در این نسخه از بازی، دیگر شاهد چگونه تبدیل شدن پیتر به اسپایدرمن نیستید بلکه با ترکیب بخش های مختلف داستان های او، به کنترل روابط خود با شخصیت های بازی می پردازید. شخصیت هایی مانند مری جین، زن عمو می، نورمن آزبورن و مایلز مورالز. البته سازنده بازی قصد تغییر داستان اصلی را نداشته است و تمام شخصیت‌های موجود در فیلم مرد عنکبوتی و آن فضای خاص شهر نیویورک نیز در مارول اسپایدرمن دیده می شوند.

داستان بازی مارول اسپایدرمن

داستان بازی به چالش های زندگی شخصی پیتر می پردازد. در این نسخه از بازی چالش‌هایی که در زندگی شخصی پیتر اتفاق می‌افتد به عنوان مثال مری جین که عضو جدایی ناپذیر سری بازی‌ها، فیلم‌ ها و کمیک بوک‌های اسپایدرمن است، در این نسخه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و حتی در بعضی از مراحل بازی شما باید در نقش مری جین به انجام ماموریت‌ها که بیشتر آن ها هم ماموریت‌های مخفی کاری هستند، بپردازید.

از ویژگی های این بازی می توان به جزئیات خارق العاده به همراه گرافیک جذاب، قابلیت عکاسی، سلفی گرفتن و ویرایش تصاویر، روند داستان عالی و موسیقی متن خوب و صدا گذاری طبیعی شخصیت ها اشاره نمود.

گیم پلی بازی  مارول اسپایدرمن

گیم پلی بازی تقریبا بدون نقص است، شما می‌توانید بسیار راحت و روان بین ساختمان ها بپرید و از این پرش ها لذت ببرید. عملکرد بازی هنگام مبارزات نیز به خوبی طراحی شده و مشکلی ندارد. معمولا دشمنان، از پشت سر به شما حمله ور می شوند، به همین دلیل یک سیستم هشدار دور سر اسپایدرمن وجود دارد که به او اخطار می دهد. این بازی استعدادهای آکروباتیکی اسپایدرمن در یک جهان آزاد را به نمایش می گذارد. شخصیت های غیرابرقهرمان نیز از توانایی های ویژه ای برخوردارند که در طی انجام مراحل بازی شاهد آن ها نیز می باشید.

شما برای ما از بازی مرد عنکبوتی بنویسید

در این مطلب از سایت ایموجو بازی های مرد عنکبوتی شگفت انگیز 1، مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 و مرد عنکبوتی مارول را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم این مطلب به خوبی بتواند شما را در شناسایی این بازی ها کمک کند. چنانچه شما نیز در بازی های مرد عنکبوتی شگفت انگیز 1، مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 و مرد عنکبوتی مارول دارای تجربه هستید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.