AD

نقد و بررسی بازی dynasty warriors 7

1 192

مجموعه بازی های سلسله جنگجویان از معدود بازی هایی هستند که در سبک خاص و منحصر به فردی  Beat ’em Up  ساخته شده اند و این سبک را می توان ترکیبی از سبک های  Fighting و هک و اسلش دانست به همین دلیل مخاطبان و طرفداران خاص خود را دارد. از آنجایی که این سبک از بازی ها به سرعت دچار تغییر و تحول می شوند ممکن است که فقط تعداد محدودی طرفدار داشته باشند چرا که ممکن است تغییرات به یک باره باعث ریزش تعداد طرفداران یا افزایش آنها شود. زمانی که اولین باری بازی dynasty warriors عرضه شد بیشتر توسط گیمرهای ژاپنی مورد استقبال قرار گرفت و بازیکنان دیگر از نقاط مختلف جهان کمتر سراغ آن رفتند. در ادامه مطلب به معرفی بیشتر بازی dynasty warriors 7  و همچنین نقد و بررسی جوانب مختلف آن پرداخته خواهد شد.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

معرفی بازی dynasty warriors 7

همانطور که گفته شد سبک بازی سلسله جنگجویان یا بازی dynasty warriors 7 با نام Beat ’em Up شناخته می شود که یک سبک ترکیبی و خاص می باشد. این بازی توسط کمپانی TECMO KOEI GAME CO و  LTD طراحی و ساخته شده است و برای پلتفرم های مختلفی از جمله رایانه های شخصی عرضه شده است. این بازی الهام گرفته از جنگ های داخلی و تاریخی بین قبایل مختلف چینی است. در اصل بازی بر اساس یک رمان مشهور با نام 3 امپراطوری ساخته شده است.

 Shu Han به رهبری Liu Bei ،   Cao Weiبه رهبری Cao Cao  و امپراطوری  Sun Wu  به رهبری Sun Quan سه امپراطوری و قبیله اصلی موجود در بازی هستند که به همراه یک قبیله بزرگ دیگر با نام Jin با سایر قبایل وارد جنگ های محلی می شوند. مجموعه بازی های سلسله جنگجویان قدمت بالایی دارد و بیش از دو دهه است که گیمرهای متعددی را به خود جذب کرده است. اولین نسخه از این بازی در سال 1997 توسط Omega Force عرضه شد که استقبال خوبی از آن شد و باعث شد که نسخه های بعدی بازی هم ساخته شوند.

نقد و بررسی جنبه های مختلف بازی dynasty warriors 7

در بخش های پیشین عنوان شد که بازی سلسله جنگجویان دارای یک سبک خاص و منحصر به فرد است و همین امر باعث شده است که طرفداران و گیمرهای خاص خود را داشته باشد. سبک ترکیبی بازی باعث شده که ویژگی ها و قابلیت های بازی ویژه و خاص باشد و موافقان و مخالفان خاص خود را داشته باشد.  بازی dynasty warriors 7 یکی از نسخه های باکیفیت و شگفت انگیز این مجموعه بازی است که در سال های اخیر عرضه شده است. از مهم ترین ویژگی های که در نقد و بررسی بازی مورد توجه قرار گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد.

معرفی بازی dynasty warriors 7

داستان بازی سلسله جنگجویان

همانطور که گفته شد بازی dynasty warriors 7 و سایر نسخه های این مجموعه از رمان معروف 3 امپراطوری الهام گرفته و ساخته شده اند. این بازی ها روایت گر جریانات تاریخی کشور چین و حکومت های محلی است که درگیر کشمکش ها و مشکلات زیادی هستند. داستان بازی از هدف و نظم خاصی برخوردار است گیمرها دقیقا می دانند که باید چه کاری انجام دهند. 4 حکومت اصلی به نام های  Jin,Wu,Wei و Shu قصد آرام کردن جریانات و تشنجات موجود در کشور را دارند و می خواهند حکومت های محلی را از قدرت خلع کنند. اگرچه بازی تغییرات چشمگیری در مقایسه با نسخه های پیشین خود داشته است اما داستان بازی تقریبا روالی یکسان را دنبال می کند. معمولا کشورهای اروپایی و غربی توجه ویژه ای به داستان بازی ها ندارند و همین امر باعث شده است که سازنده های این بازی نیز کمتر به بخش داستانی توجه کنند.

  • تنها نکته منفی که می توان برای بازی dynasty warriors 7 و سایر نسخه های جدید این مجموعه عنوان کرد این است که روال و روند داستان مقداری تکراری است و می تواند باعث دلزدگی گیمرها و خستگی آنان شود. البته در طول بازی چالش ها و هیجانات مختلفی وجود دارد و گیم پلی جذاب باعث پوشش این مشکل خواهد شد.


نقد و بررسی بازی دیز گان

  • ۱۹ ,خرداد, ۱۳۹۹
  • 7


نقد و بررسی بازی تام رایدر ۲۰۱۳

  • ۱۹ ,خرداد, ۱۳۹۹
  • 4


نقد و بررسی بازی دارک سایدرز ۲

  • ۱۹ ,خرداد, ۱۳۹۹
  • 8

گیم پلی بازی dynasty warriors 7

همانطور که گفته شد کمپانی TECMO KOEI GAME CO تمرکز و توجه ویژه ای به بخش گیم پلی بازی سلسله جنگجویان 7 داشته است و تقریبا توانسته رضایت بازیکنان را به خوبی جلب کند. در این بازی کاراکترهای متعددی وجود دارند که در قالب گروه های مختلف می توانند حضور داشته باشند. هر کدام از این کاراکترها دارای ویژگی ها، قدرت ها و قابلیت های منحصر به فرد و ویژه ای هستند. بازیکنان می توانند هر کدام از این کاراکترها را انتخاب کنند و در گروه های مختلف به مبارزه بپردازند. هر چقدر سطح بازی بالاتر می رود قدرت و ویژگی های شخصیت ها نیز ارتقا می یابد.

 اگرچه محیط بازی شلوغ و چالش برانگیز است اما از جذابیت ها و لذت های خاصی برخوردار است و گیمر می تواند به راحتی در دل بازی غرق شود. هدف اصلی بازی از بین بردن حکومت های محلی است که قصد شورش و غارت دارند. سلاح های متعددی در بازی وجود دارد که گیمر می تواند از آنها استفاده کند. همچنین با پیشرفت مراحل بازی، بازیکن قادر است که سلاح های جدید تری به دست بیاورد. به صورت کلی حدودا 360 فقره سلاح گوناگون در داخل بازی وجود دارد که بازیکن می تواند از آنها استفاده کند.

از ویژگی های دیگر بازی dynasty warriors 7 می توان به سیستم حملات Musou اشاره کرد. در این حالت گیمر می تواند علاوه بر مبارزه با استفاده از سلاح ها می تواند با دست خالی نیز به دشمنان حمله کند و آنها را از پا دربیاورد. قابلیت دیگر بازی که  Chronicle Mode نام دارد به همراه  Empire این امکان را برای بازیکنان فراهم کرده است که با طی کردن مراحل و آنلاک کردن کاراکتر های مربوطه از دید شخصیت های دیگر مراحل رو طی کنند.

گرافیک بازی سلسله جنگجویان

گرافیک بازی سلسله جنگجویان

بازی dynasty warriors 7 مانند سایر نسخه های این مجموعه بازی از نظر گرافیکی نتوانسته رضایت گیمرها را جلب کند. به صورت کلی گرافیک مجموعه بازی های سلسله جنگجویان سطح گرافیک پایین تری از بازی های هم نسل خودشان دارند.  بافت ها و تکسچرهای بازی کیفیت مطلوبی ندارند و همین امر باعث شده است که گرافیک بازی در مقایسه با گیم پلی و داستان نمره کمتری از منتقدان و بازیکنان دریافت کند. با وجود ضعف های متعددی در بخش گرافیک نمی توان از قسمت های مثبت بازی چشم پوشی کرد.

طراحی شخصیت ها و کاراکترهای بازی به بهترین شکل ممکن انجام شده است. نورپردازی و جلوه های بصری بازی وضعیت بسیار خوبی دارند. محیط بازی تغییرات قابل توجهی داشته است و جنگل ها، جاده ها، ساختمان ها و … طراحی و ساخت بی نظیری دارند. البته گرافیک نه چندان قوی بازی dynasty warriors 7 باعث شده است که حتی گیمرهایی که از سیستم های ساده برخوردار هستند بتوانند به راحتی از هیجانات و چالش های آن لذت ببرند.

صداگذاری و موسیقی بازی dynasty warriors 7

صداگذاری و موسیقی بازی می توانند نمره قابل قبولی از منتقدان و گیمرها دریافت کنند.  سازنده های بازی برای موسیقی های متن بازی از آهنگ های شرقی استفاده کرده اند که بتوانند حس و حال دوران جنگ های تاریخی چین را به خوبی به گیمرها منتقل کنند. صداگذاری شخصیت های بازی نیز به خوبی انجام شده است و حتی صداهای محیطی مانند صدای ضربات بازیکنان هنگام مبارزه، صدای سلاح ها و … به طبیعی ترین حالت ممکن طراحی شده اند که این باعث شده است هیجان بازی به شدت بالا برود. برای شخصیت های بازی از افراد مشهور و دوبلورهای حرفه ای استفاده شده است. گیمرها می توانند از نظر موسیقی و صداگذاری به خوبی با بازی ارتباط بگیرند و از آن لذت ببرند .

سخن آخر

بازی dynasty warriors 7 به عنوان هفتمین نسخه رسمی مجموعه بازی های سلسله جنگجویان از معدود بازی های سبک  Beat ’em Up می باشد که با استقبالی استثنایی از طرف گیمرها مواجه شده است. از مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های این بازی می توان به داستان جذاب و هدفمند، گرافیک مناسب، گیم پلی بسیار عالی و سریع و موسیقی و صداگذاری منحصر به فرد اشاره کرد که توانسته اند ایرادات و اشکالات جزئی بازی را به خوبی پوشش بدهند .

بنر انتهای هر مقاله
1 نظر
  1. Poriya می گوید

    تقریبا تقلید از بازی وارکرافت هستش ولی با این تفاوت ک نبرد تن ب تن هم داره ولی گرافیک بهتری نسبت وارکرافت داره اسم هاشون هم تقریبا در یک رنج هستش وارکرافت ب معنی هنرجنگ کردن و این هم سلسله جنگ جویان کلا در یه رنجه ولی بازی خوبی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.