AD

نقد و بررسی بازی Resident Evil Zero (رزیدنت اویل صفر)

بررسی بازی Resident Evil Zero
0 334

بازی رزیدنت اویل صفر (Resident Evil Zero)، پنجمین قسمت از سری بازی های موبایلی رزیدنت اویل و از دید سوم شخص است. گیم پلی بازی رزیدنت اویل صفر تا حد زیادی شبیه به یک بازی ترسناک است و از لحاظ بصری، بازی رزیدنت اویل صفر نسبت به سری های قبلی بازی رزیدنت اویل، بهبود چشمگیری داشته است. در سال 2002، کپکام، یکی از شرکت های بزرگ نشر و توسعه دهنده ی بازی های ویدئویی ژاپنی، با انتشار یک ریمستر HD برای کنسول گیم کیوب نینتندو، طرفداران سری بازی های رزیدنت اویل را خوشحال کرد. این بازی در قالب سوم شخص و پنجمین قسمت از سری بازی های رزیدنت اویل می باشد. در ادامه این مطلب از مجله بازی موبایل ایموجو به نقد و بررسی بازی Resident Evil Zero خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

نقد بازی Resident Evil Zero

بازی رزیدنت اویل صفر، دنباله ی وقایع مربوط به افسر پزشک گروه استارز، ربکا چمبرز و بیلی کوئن محکوم به فرار است. داستان بازی به 24 ساعت قبل از حادثه عمارت اسپنسر می پردازد. داستان با ربکا و تیم براووی گروه استارز شروع می شود. در طی هفت تا ده ساعت انجام این بازی، از وقایع عمارت اسپنسر، جایی که ویروس تی از آن سرچشمه گرفته و درگیری شخصیت های کلیدی جهان رزیدنت اویل، پرده برداشته می شود. داستان بازی در مورد فرستادن تیم براووی گروه استارز به کوهستان آرکلی است.

این مکان آلوده به ویروس تی می باشد و قربانیان زیادی را آلوده و ساکنان آن را به زامبی تبدیل کرده است. دکتر مارکوس برای انتقام از شرکت آمبرلا این ویروس را ساخته و پخش کرده است. این ویروس با گزش زامبی ها به بدن فرد سالم منتقل می شود و جریان الکتریکی ضعیفی را در بدن شخص مبتلا ایجاد می کند. این جریان الکتریکی سبب از کار انداختن اندام های حیاتی بدن فرد مبتلا می‏شود و او دیگر یک موجود مرده به حساب می آید. ربکا چمبرز و بیلی کوئن، سرانجام موفق می شوند دکتر مارکوس را نابود کنند.

معرفی بازی Resident Evil Zero

بررسی گیم پلی بازی Resident Evil Zero

گیم پلی بازی Resident Evil Zero، تا حد زیادی شبیه به یک بازی ترسناک است. ربکا مسئولیت معماهای ساده و آزمایشات شیمیایی را بر عهده دارد، در حالی که بیلی، کارها و معماهای سخت تری را انجام می دهد.

بررسی ویژگی های بازی Resident Evil Zero

این بازی از لحاظ فنی، اولین بازی رزیدنت اویل است که دارای سیستم شرکتی به نام Partner-Zapping می‏باشد. این سیستم، به شما این امکان را می دهد که با فشار یک دکمه، فوراً ربکا را با بیلی تعویض کنید و کنترل ربکا و یا بیلی را داشته باشید. بنابراین در حالی که یک شخصیت در یک منطقه قرار دارد، دیگری می تواند در یک مکان کاملاً متفاوت قرار داشته باشد.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی Outlast 1 از بهترین بازی های ترسناک

برخی از نقاط قوت و منفی بازی رزیدنت اویل صفر

یکی از نقاط قوت بازی رزیدنت اویل صفر، وجود پارنتر است. شخصیت های دارای هوش مصنوعی، پارتنرهای بسیار خوبی برای شما هستند. شما می توانید به آن ها دستور دهید که شما را دنبال کنند، عقب بمانند و یا حمله کنند. مسلما، یک بازی Resident Evil بدون وجود پازل هایش کامل نیست و رزیدنت اویل صفر، در کنار اکشن و اکتشاف، تعادل خوبی در ایجاد یک بازی فکری نیز برقرار کرده است.

پازل ها از سیستم هوش مصنوعی بهره می ‏گیرند، بعضی از آن ها واقعاً چالش برانگیز هستند و در صورت موفقیت، احساس نبوغ زیادی می کنید. از لحاظ بصری، بازی رزیدنت اویل صفر، نسبت به سری های قبلی این بازی، بهبود چشمگیری داشته است. در واقع، هر یک از شخصیت ها، با جزئیات، به روز شده اند. طراحی انیمیشن ها هنوز هم به طرز باورنکردنی، به خوبی انجام شده است؛ دشمنان به همان اندازه وحشیانه و حتی باورنکردنی حرکت می کنند و نورپردازی پویاتر بر روی آن ها، به جزئیات آن ها می افزاید.

Resident Evil Zero از لحاظ گرافیک شبیه به Resident Evil Remake می ‏باشد. منوی بازی برای پشتیبانی از صفحه نمایش کامل و همچنین تصاویر شخصیت های مختلف بازی، در مقایسه با نسخه اصلی، کمی تغییر کرده است. تنها نکته عجیبی که ما با آن روبرو شدیم این بود که فهرست منو، با سرعت 60 فریم در ثانیه اجرا می شد، در حالی که این نسخه، به 30 فریم در ثانیه کاهش یافته است. موسیقی متن بازی، در لحظه های مناسب تنش را بالا می برد. Resident Evil Zero، نه تنها 14 سال پس از انتشار اولیه ی خود همچنان فوق العاده و جذاب است، بلکه یک بازی علمی است که به تفکر عمیق شما پاداش می دهد. برای آموزش بیشتر بازی کافی است به بخش آموزش بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.