AD

نقد و بررسی بازی یاکوزا صفر (Yakuza 0)

1 278

بازی بازی یاکوزا صفر (Yakuza 0) در ژانر اکشن-ماجراجویی و ششمین بازی از سری Yakuza است. این بازی خارق العاده، شما را به سمت شخصیت های اصلی آن سوق می دهد و با ایجاد یک شبکه پیچیده از روابط و اتحادها، رفته رفته جذاب تر می شود. شخصیت های داستان، با نشان دادن یک استعداد پنهان و یا با طراحی یک نقشه هوشمندانه، شما را غافلگیر می‏ کنند. Yakuza 0 یک بازی اکشن جهان باز و ششمین بازی از سری Yakuza است. یاکوزا صفر در دهه 80 ساخته شده است و به جز چند اشاره به اتفاقات آینده بازی های قبلی، به معرفی شخصیت ها و جهان بازی می ‏پردازد. در ادامه به نقد و بررسی بازی Yakuza 0 می پردازیم. پس با ما در سایت ایموجو همراه باشید.

نقد و بررسی بازی Yakuza 0

در مقاله قبلی با نقد و بررسی بازی hitman 1 آشنا شدید. در این مطلب می خواهیم به نقد و بررسی بازی Yakuza 0 بپردازیم و شما را بیشتر با نقاط قوت و ضعف این بازی آشنا سازیم. بازی یاکوزا صفر، بی وقفه به ریشه های ژاپنی خود پایبند است. اگر به ژاپن سفر کرده باشید، مناظر و صداهای بازی، فوراً خاطراتتان را زنده می کنند و باعث احساس دلتنگیتان می شوند. در ابتدا این بازی مانند بازی های GTA یا  Watch Dogs به نظر می رسند، اما گیم پلی بازی یاکوزا صفر، کاملا متفاوت از این دو بازی است. جهان بازی نیز بسیار کوچک است و فقط تعداد کمی خیابان و کوچه را شامل می شود. این بازی خارق العاده، شما را به سمت شخصیت های اصلی آن سوق می دهد و در هر مرحله از سفرهای پیچیده‏ی آن ها، توجه شما را به خود جلب می کند.

Review of Yakuza 0 game

نقد و بررسی گیم پلی بازی Yakuza 0

شخصیت های اصلی داستان، گورو ماجیما و کازوما کیریو می باشند. کازوما کیریو یک گانگستر جوان از توکیو است. او یک عضو سطح پایین از خانواده جنایت کار دوژیما می باشد و در وسط نبرد بین سازمان های جنایتکار به دنبال تصاحب یک قطعه با ارزش از املاک و مستغلات گرفتار شده است. در آن طرف کشور، در اوزاکا، ما با گورو ماجیما، به عنوان مدیر یک کاباره بزرگ، ملاقات می کنیم. او عضو سابق یاکوزا است؛ به دام می افتد و مجبور می‏شود برای پرداخت بدهی های خود، به عنوان مدیر در یک کاباره کار کند. مردی که برای او خوب مشت زدن به مردم، هم عامل و هم راه حل همه مشکلات زندگی است. هر دو شخصیت، خونگرم، ساده لوح و کمی مسخره هستند.

اولین کاری که شما می کنید، ضرب و شتم یک باند اراذل و اوباش خیابانی است. وقتی با افراد یاکوزا درگیر می شوید، نه تنها زندگی خودتان، بلکه زندگی خانواده و دوستان نزدیکتان نیز در معرض خطر قرار می گیرد. به همین ترتیب، داستان بازی همواره تنش زا است. هر دو شخصیت، با نشان دادن یک استعداد پنهان و یا با طراحی یک نقشه هوشمندانه، شما را غافلگیر می کنند. هر دوی آن ها می توانند، اسلحه جمع کنند و از آن ها برای مدت محدود استفاده نمایند. دشمنانی که با آن ها در خیابان ها روبرو می شوید، تا حدی متنوع هستند و امثال دوچرخه سواران و اراذل و اوباش کم نظیر یاکوزا را شامل می شوند.

بررسی ویژگی های بازی یاکوزا صفر

شما می توانید به بازدید از فروشگاه ها و رستوران ها بپردازید، نوشیدنی های سلامتی را جمع آوری نمایید و یا راذل و اوباشی را که با شما دعوا می کنند، ضرب و شتم کنید. اگر قبلاً بازی Yakuza را انجام نداده باشید، Yakuza Zero، مکانی منطقی برای امتحان این بازی است. این بازی جذاب، درام و کمدی، با ایجاد یک شبکه پیچیده از روابط و اتحادها، رفته رفته جذاب تر می شود. اگر چه این بازی فقط با زیرنویس های صوتی انگلیسی و ژاپنی قابل پخش است، اما کاملا قابل درک است و نیاز به ترجمه و توضیح در مورد شخصیت ها ندارد.

نقد و بررسی نقاط منفی بازی Yakuza 0

از نقاط منفی بازی یاکوزا صفر، این است که اکثریت قریب به اتفاق شخصیت های بازی به شکلی روباتیک حرکت می کنند. به همین دلیل به نظر می رسد که از سری بازی های های PlayStation 3 برداشته شده اند و برای بازی پلی استیشن Yakuza نیستند. مبارزات تن به تن یکی دیگر از مؤلفه های مهم بازی یاکوزا صفر است که علی رغم پیشرفت هایش در بازی های گذشته، قدمت خود را حفظ کرده است. هر دو شخصیت اصلی بازی دارای سبک های مختلفی برای جنگیدن هستند. به طور کلی، شما می توانید یک سبک مبارزه را انتخاب کنید و در کل بازی روی آن تمرکز کنید.

در عمل نهایی، همه کارت ها روی میز گذاشته شده است و شما می فهمید که دوستان و دشمنان واقعی شما چه کسانی هستند. ساختار دنیای آزاد مناطق توکیو و اوزاکا، این امکان را به شما می دهد تا از طریق 100 ماموریت اختیاری و با پیاده روی در خیابان ها و گشتن فروشگاه ها و مراکز تفریحی مختلف، با شهروندان غیر یاکوزا ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید در کنار بازی اصلی به بازی های کوچک مانند بازی بولینگ، دارت، مدیریت املاک و مستغلات و بنادر و بازی های کلاسیک سگا نیز بپردازید. البته اگر این داستان های جانبی نباشد، یاکوزا صفر باز هم به تنهایی یک بازی پرتحرک است.

نقد داستان بازی یاکوزا صفر

داستان بازی Yakuza 0، شما را شگفت زده می کند و ساکنان آن شما را به خنده می اندازند. همچنین دامنه بلند پروازانه ی آن، طرز فکر شما را درباره بازی های دنیای آزاد تغییر می دهد.

با مراجعه به سایت ایموجو شما می توانید با جدیدترین بازی های موبایلی روز در دنیا و نقد و بررسی آن ها آشنا شوید. کافی است که به دسته نقد و بررسی بازی در سایت مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Alone می گوید

    خیلی خوبه و با مزس حس جیتی ای میده ولی چشم بادومین همشون داستان خوبیم داره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.