AD

بهترین شخصیت‌های بازی زلدا

0 289

در یک فضای دیجیتالی، دنیایی جادویی و ماجراجویانه در سرزمین‌های بازی زلدا آغاز می‌شود. این دنیا، پر از رازها و معماهایی است که با کاراکترها و شخصیت‌های بی‌نظیری پیوند خورده‌اند.شخصیت‌های بازی زلدا، همراه با ویژگی‌های خاص و انسانی‌شان، یک فضای ماجراجویانه را به ارمغان می‌آورند. در این مقاله، به راه‌ها و کوهستان‌های این دنیای جادویی سفر می‌کنیم و ویژگی‌شخصیت‌های هیجان‌انگیز بازی زلدا را به بحث خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید.

نگاهی به داستان بازی زلدا

در سال ۱۳۶۴ اولین بازی از افسانه‌ زلدا، معرفی شد. این بازی یکی از نخستین عناوین کنسول جدید ان‌ای‌اس یا همان فَمِکُن بود که در ژاپن به گیمر‌ها عرضه گشت. افسانه زلدا به شهرت و محبوبیت بالایی رسید و از آن زمان تا به حال به عنوان یکی از بازی‌های مشهور و ماندگار در دنیای بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود.

این بازی در دنیای هایرول طراحی شده است و مردمان این سرزمین نیز هیلین‌ها نامیده می‌شوند؛ البته که خود لینک و زلدا نیز جزء این نژاد می‌باشند. سه الهه طلایی به نام‌های دین، فاروره و نایرو، این سرزمین را برپا کرده‌اند و با خلق قلمروهایی، امکان برآورده کردن آرزوهای یوزرها را ایجاد نمودند. اما به دلیل عدم وجود اراده و عقل در تریفورس، بین گیمرهای خوب و بد تمایزی وجود نداشته؛ که همین نکته سبب چالشی شدن فضای گیم می‌شود.

داستان‌های مختلف و جذابی از این سری بازی‌ها روایت می‌شوند. از قهرمانان منتخب هایلیا به ‌وسیله‌ شمشیری به نام “Master Sword” می‌توان برای مبارزه با نیروهای شرور استفاده کرد. در طی این ماجراها، شخصیت‌های مختلفی به شکل هایلین به دنیا می‌آیند و در این دنیاهای موازی با اتفاقات عجیب و غریبی دست و پنجه نرم می‌کنند. سرزمین‌های مختلف هایرول مانند ترمینا، لورول و هیتوپیا نیز بخشی از این داستان‌ها هستند و به جذابیت این بازی‌ می‌افزایند.

لینک، مهم‌ترین شخصیت‌های بازی زلدا

لینک-مهمترین-شخصیت-بازی-زلدا

لینک، شخصیت اصلی و مثبت زلدا است. این نام به تعدادی از شخصیت‌ها در این سری بازی داده می‌شود. در تمام ورژن‌های این سری بازی، لینک لباس سبز می‌پوشد و کلاه نوک تیز بر سر دارد..

لینک در اکثر بازی‌های این سری به چپ‌دست‌ها تعلق دارد با استثنای دو نسخه Skyward Sword و Twilight Princess (نسخه Wii)؛ دلیل انتخاب راست‌دستی بودن او در این بازی‌ها استفاده از کنترلر حرکتی کنسول Wii می‌باشد. همچنین در طول این دو بازی، حرکات او به نحوی طراحی شده که افراد دو دست به خوبی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

او در طول بازی، هیچ حرفی بر زبان نیاورده و تنها صداهای جانبی از او شنیده می‌شود. این انتخاب معمولاً برای این است که گیمر بتواند خودش جواب‌ها و تعاملات لینک را در ذهن خودش تصور کند و دیالوگ‌هایی از پیش تعریف شده به او تحمیل نشود.

پرنسس زلدا کیست؟

پرنسس-زلدا-کیست؟

پرنسس زلدا، حفاظت‌کننده از تریفورس و شاهزاده هایرول می‌باشد. نام زلدا به عنوان یک لقب در این خانواده موروثی است و همه نوادگان او به نام زلدا شناخته می‌شوند. در سری بازی‌های The Legend of Zelda، عمدتاً لینک وظیفه نجات پرنسس زلدا از دست گانون را دارد، اما بعضی اوقات او نیز به کمک لینک می‌آید و از قدرت‌های جادویی‌اش برای کمک‌رسانی استفاده می‌کند.

در بازی Spirit Tracks، امکان بازی به عنوان زلدا در سری اصلی این بازی وجود ندارد. اما در این عنوان، زلدا به صورت روحی وارد بدن یک شوالیه می‌شود و گیمر می‌تواند او را کنترل کند. به علاوه، در بازی Skyward Sword نیز معلوم می‌شود که زلدا قدرت‌های هیلیا را دارد و این قدرت‌ها به نسل‌های بعدی نیز منتقل خواهند شد.

علاوه بر آن، در بعضی از نسخه‌های بازی‌های The Legend of Zelda، نظیر Sheik در Ocarina of Time و Tetra در The Wind Waker و Phantom Hourglass، زلدا زیر هویت‌های دیگری پنهان می‌شود. این تنوع در شخصیت زلدا و نقش‌های مختلف او، جذابیت و تنوع را به سری بازی‌های The Legend of Zelda اضافه کرده است.

شخصیت گانوندورف بازی زلدا

گانوندورف-بازی-زلدا

گانوندورف یا گانون، یکی از شخصیت‌های منفی در سری The Legend of Zelda است. او فرمانده یک گروه راهزنان صحرایی به نام گرودو است و از لحاظ قد بلندتر از بسیاری از شخصیت‌های دیگر می‌باشد. انگیزه‌های او در بازی‌ها متفاوت است، اما هدف اصلی‌اش همیشه دزدیدن پرنسس زلدا و تصرف هایرول و سرزمین‌های اطراف آن بوده است.

برخلاف زلدا و لینک که در هر نسخه مختلف شخصیت‌هایی جداگانه هستند و نسبت به نسل‌های قبلی خود مستقل می‌باشند، گانوندورف یک شخصیت ثابت است. شیوه مبارزه با او در هر بازی متفاوت است و این امر به بازی‌ها جذابیت و تنوع خاصی می‌بخشد.

در بازی Skyward Sword، مشخص می‌شود که گانوندورف در واقع روحی است که قدرت Demise را در خود جای داده است. این جزئیات میزان عمق و تنوع شخصیت گانوندورف در سری بازی‌های The Legend of Zelda را نشان می‌دهد و تجربه‌ گیمر را به چالش می‌کشد.

ایمپا در بازی زلدا را بشناسید

ایمپا-در-بازی-زلدا

ایمپا یک شخصیت خیالی در سری بازی‌های “The Legend of Zelda” است و در چند بازی دیگر نیز حضور داشته است. او در سال‌های اخیر با طراحی‌های مختلفی ظاهر شده است، اما نقش اصلی او همواره مراقبت از پرنسس زلدا به عنوان پرستار یا نگهبان و راهنمای قهرمان لینک بوده است. ایمپا همچنین عضوی از شیکاه‌ها، یک گروه مرموز شبیه نینجا در افسانه‌های این سری بازی که در نبرد و جادو ماهر هستند، نیز هست. ایمپا برای اولین بار در کتابچه راهنمای بازی اصلی “The Legend of Zelda” در سال ۱۹۸۹ ظاهر شد و سپس در بازی ماجراجویی اکشن “Ocarina of Time” در سال ۱۹۹۸ به عنوان یک شخصیت اصلی حضور یافت.

اسکال کید در بازی زلدا از کجا می‌آیند؟

اسکال-کید-در-بازی-زلدا

اَلفان‌های جمجمه‌ای، موجوداتی در سری بازی‌های “The Legend of Zelda” هستند. در بازی “Ocarina of Time”، اَلفان‌های جمجمه‌ای چهره‌هایی شبیه به پرنده دارند. گفته شده است که کودکانی که به طور گردشی وارد جنگل‌های گمشده می‌شوند به اَلفان‌های جمجمه‌ای تبدیل می‌شوندو برای اولین باز با لینک در بازی “Ocarina of Time” تعامل دارند و بعدها نقش مهم و شرورانه‌ای را در بازی “Majora’s Mask” ایفا می‌کنند.

نقش واتی در بازی زلدا

واتی که به عنوان جادوگر باد نیز شناخته می‌شود، دشمنی فرعی در مجموعه بازی‌های “The Legend of Zelda” می‌باشد. او در نقش دشمن اصلی در بازی‌های “Four Swords” و “The Minish Cap” ظاهر می‌شود و در بازی “Four Swords Adventures” نیز نقشی منفی را دراست.

تینگل در بازی زلدا کیست؟

تینگل-در-بازی-زلدا

تینگل یک شخصیت متکرر در مجموعه بازی‌های “The Legend of Zelda” است. او از طریق رفتار پر‌طراوتش، جملات مشخصه‌ای که از زبانش می‌آید و لباس‌هایش که شامل شورت قرمز رنگی می‌شود معرفی می‌گردد. اغلب دیده می‌شود که او در هوا شناور بوده و به یک بالن قرمز وصل شده است.

بیدل در بازی زلدا چگونه شناخته می‌شود؟

بیدل-در-بازی-زلدا

بیدل در بازی زلدا، یک بازرگان بوده که همیشه در اطراف همه‌ بازارها قرار دارد. او را همواره می‌توانید با بسته‌ای‌ بزرگ که بر دوشش حمل می‌کند، شناسایی کنید. بیدل موادی را به فروش می‌رساند که برای ارتقاء و ساخت زره‌ها مفید هستند، اما بسیاری از این موارد را می‌توانید در طول بازی به صورت معمول جمع‌آوری کنید.

زنت در بازی زلدا را بشناسید

زنت-در-بازی-زلدا

زنت یک شخصیت شرور برجسته در بازی “افسانه‌ زلدا می‌باشد که به عنوان پیروی‌کننده‌ اصلی گانوندورف معرفی می‌شود. او با به دست آوردن قدرت مرموز، به ماموریت‌های خرابکارانه می‌پردازد. همچنین زنت با استفاده از قدرت جدید خود، به دیگر شخصیت‌های بازی تاریکی می‌بخشد و آنان را گرفتار می‌کند.

هایلیا در بازی زلدا کیست؟

هایلیا-در-بازی-زلدا

هایلیا، همچنین با نام “بانوی شرافت” یا “الهه هایلیا” شناخته می‌شود، شخصیتی تکراری در سری بازی‌های افسانه زلدا است. این کاراکتر دارای ویژگی‌های منفی نبوده و اغلب نقشی کمک‌کننده را در بازی ایفا می‌کند.

جمع بندی

ما در این مقاله به بررسی شخصیت‌های مهم و برجسته‌ای از جمله لینک، زلدا، گانوندورف و واتی، که در سری بازی‌های The Legend of Zelda وجود دارند، پرداختیم. هر یک از این شخصیت‌ها نقشی مهم در داستان‌های ماجراجویی و جذاب بازی دارند و باعث شده‌اند که مجموعه‌ The Legend of Zelda به یکی از محبوب‌ترین و ماندگارترین سری بازی‌های ویدیویی تبدیل شود.

سوالات متداول

برترین شخصیت در بازی زلدا کیست؟

پاسخ این سوال بستگی به نظر هر فرد و سلیقه‌اش دارد؛ اما بسیاری از مخاطبان بازی‌های زلدا لینک را به عنوان برترین شخصیت این سری معرفی می‌کنند.

نقش لینک در بازی زلدا چیست؟

لینک درواقع قهرمان اصلی در بازی‌های زلداست که با داشتن ماموریت‌های مختلف، وظیفه نجات پرنسس زلدا، را به عهده دار‌د.

منفورترین شخصیت بازی زلدا کیست؟

گانوندورف منفورترین شخصیت در بازی‌های زلدا محسوب می‌شود.

شاید برای شما جذاب باشد 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.