AD

نقد و بررسی بازی والفاریس Valfaris؛ بازی اکشن و جذاب

0 202

اگر علاقه‌مند به بازی‌های ویدیویی باشید حتماً نام بازی والفاریس را شنیده‌اید. این بازی در سبک اکشن و به صورت مولتی پلتفرم است و در تاریخ 14 نوامبر 2018 برای علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی منتشر شده است. بازی Valfaris به صورت مولتی پتلفرم برای کنسول ایکس باکس، پلی استیشن، ویندوز و نیتندو سوئیچ منتشر شده است. سازنده بازی یعنی Big Sugar این بازی هیجان انگیز را برای کنسول‌های نسل هشتمی منتشر کرده است.

نگاه منتقدان و تحلیل گران به این بازی متفاوت بوده است و برخی از تحلیل گران از این بازی به عنوان شاهکاری گمنام نام برده‌اند. اگر از علاقه‌مندان به بازی‌های سبک اکشن هستید و می‌خواهید شناخت خود را نسبت به بازی والفاریس افزایش دهید بهتر است تا پایان مقاله همراه نقد و بررسی رسانه بازی موبایل ایموجو باشید.

معرفی بازی اکشن والفاریس

بسیاری از نقد و بررسی‌های انجام شده پس از اتمام بازی صورت گرفته است تا کاربران بتوانند با ابعاد مختلف بازی آشنا شوند. می‌دانید که هر بازی ویدویی دارای نقاط قوت و ضعف است که این امر باعث تصمیم گیری صحیح گیمرها در مورد بازی می‌شود. همواره استفاده از ترکیب یک موسیقی شگفت انگیز و گیم پلی عالی می‌تواند تضمین کننده یک بازی موفق باشد. بازی‌های بزرگ زیادی با الهام از موسیقی‌های قوی توانسته‌اند شاهکارهای بی نظیری را رقم بزنند. به عنوان مثال می‌توان به بازی The last of us  اشاره کرد که به عنوان یک بازی بی نظیر محسوب می‌شود.

موسیقی بخش جدایی ناپذیر یک بازی ویدیویی است که سازنده بازی Valfaris با در نظر گرفتن این موضوع توانسته است سبک‌های موسیقی جدیدی را در بازی ابداع کند. هر کدام از بخش‌های مختلف بازی نظیر طراحی، گیم پلی، موسیقی، به کارگیری آیتم‌ها، مکانیزم‌های مختلف و شخصیت‌های بازی می‌تواند باعث افزایش امتیاز یک بازی ویدویی شود. اگر یک کمپانی بازی سازی بخواهد موفقیت خود را در تولید یک بازی ویدویی افزایش دهد باید بتوانید تلفیقی از موارد مختلف را در گیم به کار ببرد.

بازی والفاریس یک بازی مولتی پلتفرم است که با الهام از موسیقی هوی متال توانسته است یک آرت زیبا را ایجاد کند. موسیقی متن، خشن و پرتنش است تا هیجان را به بازیکنان القا کند. داستان بازی بسیار پیچیده و حیرت انگیز است و برای این که بتوانید از بازی به صورت کامل لذت ببرید باید با داستان بازی آشنایی پیدا کنید.

معرفی بازی اکشن والفاریس
معرفی بازی اکشن والفاریس

داستان بازی والفاریس

داستان بازی روایت زندگی شاهزاده‌ای به نام تریون است که در سال‌های پیش توسط پدرش Vroll از یک سیاره به نام Valfaris تبعیده شده است و حالا این شاهزاده قدرتمند می‌خواهد با سفینه‌ای که در دست دارد برای گرفتن حق خود به وطن بازگردد. داستان بازی می‌تواند روایت گر هیجان انگیز زندگی این شاهزاده قدرتمند باشد تا شما را غرق بازی کند. شروع بازی به گونه‌ای است که می‌تواند با استفاده از مکانیزم‌های مختلف زیربنای بازی را تشکیل دهد.

شخصیت‌های مختلفی در بازی حضور دارند که می‌توانند روایت گر اصلی داستان بازی Valfaris باشند. در واقع شاهزاده در ابتدای داستان سعی می‌کند تا پدر خود را پیدا کند. این شخصیت پس از گشت و گذار در بخش‌های مختلف بازی با استفاده از کاراکترهای متفاوتی که در داستان گنجانده شده است متوجه جنون پدر خود می‌شود. بازی به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند هیجان را در بین گیمرها افزایش دهد. مبارزات بازی با استفاده از موسیقی به کار رفته در آن می‌تواند یک گیم پلی بی نظیر را برای شما رقم بزند.

شاهزاده با بازگشت به محل تولد خود سعی می‌کند تا به قلمروی تاریکی بی انتها برود و با گشت و گذار در محیط‌های مختلف پرده از حقیقت تاریکی ایجاد شده در کره زمین بردارد. با نگاه به تصاویر بازی می‌توان متوجه شد که بازی دارای تم اکشن و ماجراجویی است که افراد می‌توانند در محیط بازی غرق شوند. ویژگی‌های مختلفی در بازی Valfaris گنجانده شده است که باعث درگیر شدن گیمر با بخش‌های متعدد بازی خواهد شد.

داستان بازی والفاریس
داستان بازی والفاریس

گیم پلی بازی  Valfaris

داستان بازی روایت گر داستان شاهزاده است که شاهزاده بازی با استفاده از مکانیزم‌های مختلف می‌تواند به بخش تاریکی کره زمین رفته و دشمنان را نابود کند. باید بدانید که داستان بازی به تنهایی نمی‌تواند بازی را در حد انتظارات گیمر قرار دهد. گیم پلی بازی بخش مهم دیگری از ارزش گذاری یک بازی ویدویی است که سازندگان بازی باید به آن توجه کنند. بازی والفاریس دارای گیم پلی بسیار عالی است که به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید خط داستانی بازی را در یک محیط عالی دنبال کنید.

شخصیت‌های بازی به گونه‌ای طراحی شده است که بازیکنان می‌توانند با استفاده از آنها روایت داستانی بازی را دنبال کنند. بأس فایت‌های مختلفی در بازی دیده می‌شود که هر کدام دارای نقاط ضعف مختلف هستند. در واقع اگر بخواهید به شکل یک قهرمان در بازی عمل کنید باید بتوانید با استفاده از هوش و ذکاوت خود دشمنان را نابود کنید. گیم پلی بازی بسیار روان است و با ترکیب موسیقی‌های بی نظیر هر مرحله می‌تواند شما را درگیر این بازی کند. برخی از روایات داستان شما را به آینده سوق می‌دهد که باید برای مشخص شدن تمام زوایای بازی منتظر نسخه‌های بعدی آن باشید.

گیم پلی بازی  Valfaris
گیم پلی بازی  Valfaris

گرافیک بی نظیر و خیره کننده بازی والفاریس

اگر بخواهیم بازی Valfaris را از منظر گرافیک بررسی کنیم باید بیان کنیم که گرافیک بازی بسیار بی نظیر کار شده است. هر چند که بازی در سبک بازی‌های دو بعدی ساخته شده است اما تمرکز سازندگان بازی به گونه‌ای بوده است که بتوانند یک محیط بی رحم را برای گیمرها رقم بزنند. در واقع استفاده از گرافیک بی نظیر در بازی به بازیکنان این امکان را می‌دهد که بتوانند از محیط‌های بازی نهایت لذت را ببرند. توسعه دهندگان بازی Valfaris با استفاده از سبک گرافیکی پیکسل آرت محیط‌های بی نظیر با جزئیات فراوان را ساخته‌اند.

جلوه‌های بصری بازی بسیار عالی کار شده است اما باید بیان کرد که بازی دارای مشکلات فنی مختلفی است که انتظار می‌رود سازندگان بازی با ارائه آپدیت‌های مختلف، باگ‌های گرافیکی را مرتفع کنند. بسیاری از گیمرهای قدیمی از بازی‌های دو بعدی خاطره زیادی دارند. طراحی محیط‌ها بسیار عالی کار شده است و وجود بأس فایت‌های مختلف و دشمنان متنوع یک ترکیب عالی از بازی والفاریس را رقم زده است.

پالت‌های رنگی بازی در مراحل گوناگون، باعث شده است تا شما به عنوان یک گیمر علاقه‌مند به بازی‌های دو بعدی بتوانید از بازی کلاسیک تولید شده لذت ببرید. همان‌طور که بیان شد به دلیل دو بعدی بودن بازی، در برخی از مراحل پالت‌های رنگی به سختی برای گیمرهای قابل تشخیص است که این موارد می‌تواند در آپدیت‌های مختلف بهینه شود.

گرافیک بی نظیر و خیره کننده بازی والفاریس
گرافیک بی نظیر و خیره کننده بازی والفاریس

استفاده از موسیقی متال بی کلام در بازی والفاریس

علاوه بر وجود نمادهای گرافیکی مختلف در بازی Valfaris، بازیکنان با اجرای این بازی می‌توانند محو موسیقی‌های شنیدنی بازی شوند. آلبوم موسیقی بسیار غنی بوده و نوای دل نشینی دارد. در اکثر مراحل بازی می‌توان موسیقی‌های متال بی کلام را شنید که باعث افزایش هیجان بازی می‌شود. باید بیان کرد که موسیقی‌های گنجانده شده در بازی دارای کیفیت بسیار بالایی است که باعث جذب گیمرها می‌شود. استفاده درست و به جا از موسیقی‌های بی کلام در بازی باعث افزایش هیجان بازی خواهد شد که سازندگان بازی به این امر توجه کرده‌اند.

افراط و تفریط در تولید موسیقی‌های مختلف در سبک‌های گوناگون باعث می‌شود تا ریتم بازی از حالت طبیعی خارج شود اما در مورد بازی والفاریس می‌توان بیان کرد که توازن در ساخت موسیقی به خوبی رعایت شده است. تنوع آلبوم‌های موجود در این بازی بسیار بالاست که می‌توان در مراحل مختلف نواهای متفاوتی را گوش کرد. موسیقی قرار گرفته در پس زمینه بازی بسیار روح نواز کار شده است که باعث افزایش هیجان بازیکنان می‌شود.

در کنار موسیقی بی نظیر می‌توان به دیالوگ‌های شخصیت‌های معروف بازی اشاره کرد که یک صداگذاری عالی را رقم زده است. صداگذاری مناسب برای بسیاری از گیمرها دارای اهمیت است و می‌توان بیان کرد که بخش موسیقی و صدای بازی نمره قابل قبولی خواهد گرفت.

استفاده از موسیقی متال بی کلام در بازی والفاریس
استفاده از موسیقی متال بی کلام در بازی والفاریس

بررسی طراحی مراحل بازی Valfaris

اگر علاقه‌مند به بازی‌های ویدیویی هستید می‌توانید نقد و بررسی بازی The Edler Scrolls) Skyrim) را از سایت ایموجو مطالعه کنید. باید توجه داشته باشید که بازی والفاریس دارای مراحل مختلف زیادی است که برای به پایان رساندن بازی، باید زمان زیادی را به این بازی بی نظیر اختصاص دهید. در واقع در درجه سختی بالا شما برای تکمیل کردن چالش‌های مختلف باید بتوانید زمان زیادی را صرف کنید. سخت بودن بازی در برخی از مراحل به گونه‌ای است که شما را وادار می‌کند تا بتوانید مراحل را تکرار کنید چرا که ممکن است در طول بازی توسط دشمنان از بین بروید. تکرار مراحل می‌تواند برای گیمرها طاقت فرسا باشد پس بهتر است در انجام مراحل بازی دقت کافی را به خرج دهید.

با بررسی طراحی مراحل بازی Valfaris می‌توان به این نتیجه رسید که برخی از مراحل به شکل بسیار عالی طراحی شده است و برخی دیگر ممکن است رضایت گیمرها را به همراه نداشته باشد. شاید به جرات بتوان گفت که مراحل بازی در بخش‌های پایانی به شکل عجیب و غیر منتظره‌ای سخت خواهد شد که این امر می‌تواند گیمرها را به چالش دعوت کند. سخت شدن بازی در مراحل آخر به بأس فایت‌های بازی نیز منتقل می‌شود که شما برای از بین بردن این بأس فایت‌ها باید زمان زیادی را صرف کنید.

بأس فایت آخر بازی به گونه‌ای است که شاید نیاز باشد به اندازه کشتن تمام بأس فایت‌های بازی، زمان صرف کنید. می‌توان گفت که سخت شدن بازی در انتهای داستان به عنوان یک نقطه ضعف محسوب می‌شود. همان‌طور که بیان شد بازی در سبک کلاسیک و اکشن است و به صورت دو بعدی تهیه شده است. اگر از علاقه‌مندان بازی‌های دو بعدی باشید قطعاً می‌توانید از این شاهکار گمنام لذت ببرید.

بررسی طراحی مراحل بازی Valfaris
بررسی طراحی مراحل بازی Valfaris

تنوع سلاح‌های مختلف در بازی  Valfaris

یکی از موارد مهم در بازی‌های اکشن، استفاده از اسلحه‌های مختلف است. در واقع بازی والفاریس به گونه‌ای طراحی شده است که گیمرها می‌توانند از سلاح‌های سبک، سنگین و سلاح‌های سرد در بازی استفاده کنند. هر دسته از سلاح‌های قرار داده شده در بازی به گونه‌ای است که دارای تنوع زیادی است. در واقع گیمرها با توجه به سبک نابودی دشمنان خود می‌توانند چند سلاح را برای نبرد استفاده کنند. وجود دشمنان مختلف و بأس فایت‌های متعدد باعث می‌شود تا گیمرها بخواهند از ترکیب سلاح‌های بازی نهایت استفاده را داشته باشند.

ربات‌های مختلفی در برخی از مراحل بازی دیده می‌شود که بازیکنان می‌توانند با استفاده از تنوع دشمنان یک بازی هیجان انگیز را تجربه کنند. تکه تکه شدن دشمنان و ذوب شدن آن‌ها در بازی می‌تواند روح خشونت را در گیمرها افزایش دهد. در واقع موجودات فضایی زیادی در بازی دیده می‌شود که می‌توان با استفاده از خشونت زیاد آن‌ها را از بین برد. زمان اجرای بازی باید این نکته را در نظر داشته باشید که بازی دارای خشونت زیادی است که این امر تا پایان بازی ادامه دارد.

تنوع سلاح‌های مختلف در بازی  Valfaris
تنوع سلاح‌های مختلف در بازی  Valfaris

ویژگی‌های کلیدی بازی والفاریس

در مجموع می‌توان بیان کرد که بازی دارای نکات مثبت و منفی زیادی است که می‌تواند گیمرها را راضی نگه دارد. از ویژگی‌های کلیدی بازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از موسیقی‌های بی نظیر با ترکیب سبک‌های مختلف به همراه گیم پلی روان
  • نابودی دشمنان با استفاده از اسلحه‌های قدرتمند و افکت‌های چشم نواز
  • تنوع محیط‌های بازی که به شکل عمیقی تاریکی را در دنیای والفریس به نمایش می‌کشد
  • وجود بأس فایت‌های متعدد در بازی Valfaris که باعث به چالش کشیدن گیمرها می‌شود
  • به کارگیری گرافیک بی نظیر با استفاده از پیکسل آرت های گوناگون
  • عرضه شده برای پلتفرم‌های مختلف با قیمت مناسب
ویژگی‌های کلیدی بازی والفاریس
ویژگی‌های کلیدی بازی والفاریس

جمع بندی درباره بازی والفاریس

اگر از طرفداران بازی‌های ویدویی هستید و می‌خواهید یک بازی 16 بیتی گرافیکی را تجربه کنید می‌توانید بازی والفاریس را انتخاب کنید. بازی وافریس یک بازی با گیم پلی بسیار عالی است که به همراه موسیقی‌های گوش نواز خود توانسته است توجه بسیاری از افراد گیمر را به خود جلب کند. بازی‌های دو بعدی همیشه از جمله بازی‌های محبوب گیمرها بوده است که می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. باید بیان کرد که داستان بازی در سطح متوسط است و اگر داستان بازی در وهله اول برای شما مهم است بهتر است انتظارات خود را نسبت به این بازی کاهش دهید.

بازی والفاریس به عنوان یک بازی مهیج شناخته می‌شود که ارزش بازی کردن را دارد. اگر علاقه‌مند به بازی‌های ماجراجویی هستید می‌توانید نقد و بررسی بازی The Walking Dead ؛ بازی ماجراجویی را از سایت ایموجو مطالعه کنید.

شما برای ما از بازی والفاریس بنویسید

بازی والفاریس را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. از شما ممنونیم که پست بازی والفاریس را مطالعه کردید و اگر دوست داشتید می توانید نظرات خود را در زیر برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.