AD

نقد و بررسی بازی نیوه (Nioh)

0 253

نقد و بررسی کامل نقد و بررسی بازی نیوه (Nioh) را به صورت کامل از وب سایت ایموجو مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی را در مورد این بازی به دست آورید.

بازی های ژاپنی به دلیل پیشرفت های شگفت انگیز و درخشان از نظر گیم پلی و هنرهای سینمایی همواره محبوبیت های بالایی در میان گیمرها داشته و دارند. بازی نیوه به عنوان یکی از شاهکارهای ژاپنی شناخته می شود که توانسته المان های شرقی و ژاپنی را با المان های غربی ترکیب کند. این بازی در سبک اکشن می باشد و آموزش بازی می تواند تجربه لذت بردن از یک دنیای تاریک و تیره را برای مخاطبان به ارمغان بیاورد. بازی Nioh توانسته به خوبی و به شکلی متفاوت نبردهای سنگوکو ژاپن که از عظیم ترین و افسانه ای ترین وقایع تاریخی است را به تصویر بکشد. در ادامه مطلب به بررسی و نقد بازی نیوه، ویژگی ها و نقاط ضعف و قوت آن می پردازیم.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی Lego Marvel’s Avengers

معرفی بازی نیوه

بازی Nioh برای اولین بار توسط فردی با نام Koei tecmo ثبت شد که در مورد یک سامورایی بوده که به تنهایی به نیروهای دشمن حمله می کرد و همه آنها را از پا در می آورد. اگرچه از ابتدا قرار بود که این بازی به انحصار PS3 در بیاید اما هیچ وقت چنین اتفاقی نیفتاد. خبر منحصر شدن بازی باعث شد بیش از پیش در کانون توجهات باشد و بیشتر زیر ذره بین قرار گرفت اما این باز توانست به موفقیت های زیادی برسد. می توان گفت بازی اصلی و محبوب نیوه در سال 2017 توسط استودیو Team Ninja عرضه شد و توجه همه گیمرها و منتقدان جهانی را به خود جلب کرد.

می توان گفت این بازی الهام زیادی از Dark Souls  گرفته است و گیمرها را با چالش ها و مشکلات زیادی مواجه می کند. داستان بازی با یک پیش درآمد سینمایی شروع می شود که در آن ویلیام آدامز به عنوان شخصیت اصلی بازی توضیحاتی در  مورد آمریتا می دهد. به صورت کلی بازی در مورد نبرد سامورایی هایی است که به واسطه سنگ قدرتی و جادویی (آمریتا) به مبارزه با هم می پردازند.

 

ویژگی های بازی Nioh

بازی نیوه همانند تمام بازی های اکشن و ویدیویی دارای ویژگی های و شاخصه های منحصر به فردی است که می تواند جذابیت های بسیار زیادی برای گیمرها داشته باشد. از جمله مهم ترین ویژگی های این بازی می توان موارد زیرا را عنوان نمود.

  • بازی از یک گیم پلی بسیار خوب استفاده می کند که 3 هسته اصلی دارد.
  • صدا گذاری و صحنه های سینمایی بازی به بهترین شکل ممکن طراحی شده است و به گیمرها احساس واقعی بودن می دهد
  • بازی دارای داستان هیجان انگیز، چالش برانگیز و لذتبخشی است
  • مراحل مختلف و هیجان انگیزی در بازی وجود دارد که باعث می شود بازیکنان احساس خستگی و کسل بودن نکنند و انگیزه بیشتری برای ادامه بازی داشته باشند.
  • هوش مصنوعی بازی به شیوه بسیار خوبی عمل می کند و رضایت کاربران را جلب کرده است.
  • Nioh شخصیت پردازی بسیار خوبی دارد و گیمر می تواند به صورت واقعی خود را به جای شخصیت اصلی بازی تصور کند

نقد و بررسی جوانب مختلف بازی نیوه

به جرات می توان گفت هیچ کس انتظار نداشت بازی Nioh که بعد از 13 سال دوباره در اختیار مردم و گیمرها قرار گرفت یک بازی مطلوب و مورد پسند باشد اما بازی نیو با وجود نگرش های منفی که در مورد آن وجود داشت توانست به خوبی ظاهر شود و به محبوبیت بالایی برسد. استودیوی تیم نینجا سعی کرده است که در کنار عوامل موفقیت نینجا گایدن های قدیمی از المان های مدرن نیز استفاده کند و یک ژانر مخصوص به خود تولید کند

داستان بازی Nioh

داستان بازی بر اساس وقایع تاریخی و واقعی یک سامورایی در جنگ های داخلی ژاپن روایت می شود و بیانگر سرگذشت ویلیام و قهرمان های تاریخ قرن 17 ژاپن است. شخصیت اصلی داستان که ویلیام آدامز است که قرار بوده در فیلم کوروساوا هم نقش قهرمان اصلی را بازی کند. شخصیت های مختلفی مانند هاتوری هانرو و نوبوناگا در بازی حضور دارند. منتقدان بازی نیوه همواره از بازی های سری سولز برای مقایسه استفاده می کنند اگرچه بسیاری نیز عقیده دارند این بازی بیشتر نینجا گایدن است.

نقدی که به داستان بازی وارد شده این است که این بازی شباهت زیادی به دارک سولز دارد. بازیکن بعد از ورود به بازی یک ماموریت برای خودش انتخاب می کند و به ماموریت های بعدی می رود و یا می تواند هر مرحله را چندین بار تکرار کند.

گیم پلی در نقد بازی نیوه

یکی از نکات ویژه ای که در مورد بازی نیوه وجود دارد این است که سازندگان این بازی بسیار به گیم پلی بازی اهمیت داده اند و سایر مراحل بازی مانند شخصیت پردازی، قصه و … کمتر در بازی دیده می شوند. مراحل بازی Nioh به شکلی کاملا حرفه ای و بی نقص طراحی شده اند و همواره در حال تغییر و تحول هستند. از دیگر نکات ویژه بازی می تواند به سیستم لوت اشاره کرده. با پیشروی بیشتری گیمرها در بازی می توانند از شمشیرها و زره های تازه تری استفاده کنند و کاراکترهای خودشان را قدرتمند تر کنند.

تبدیل لوت ها به ریسورس های اصلی بازی یکی از کارهای هوشمندانه و جذاب سازندهای بازی است که جذابیت بالایی به آن داده است. سیستم لوت بازی برای هر کدام از بازیکن ها متفاوت است و حتی هنگام بازی آنلاین نیز هر کسی لوت مخصوص به خود را دارد. می توان گفت بازی از نظر گیم پلی هیچگونه کم و کسری ندارد و بازیکنان می توانند نهایت لذت را از آن ببرند.

سیستم مبارزه Nioh

سیستم مبارزه ای بازی نیوه نیز یکی از نقاط قوت آن به شمار می رود و حتی گیمرها می توانند بعد از 60-70 ساعت بازی بازهم چیزهای جدیدی برای کشف کردن داشته باشند و این می تواند انگیزه و لذت بازی را چند برابر کند. مبارزه ها در این بازی بسیار سریع و مرگبار هستند و حتی در مراحل ابتدایی بازی نمی توان از پیروزی صد در صدی مطمئن بود.

می توان گفت که سیستم مبارزه ای بازی Nioh کاملا از نینجا گایدن گرفته شده است هرچند که از نظر ظاهری شباهت هایی به دارک سولز دارد. گیمرهایی که با حوصله بیشتری اقدام به انجام بازی بکنند و کاراکترهای خودشان را درست ارتقا بدهند متوجه خواهند شد که این بازی بسیار ساده تر از دارک سولز است.

طراحی بازی نیوه

بازی Nioh را می توان یک شاهکار از نظر طراحی بازی دانست چرا که گیمرها می توانند از هر لحظه آن لذت ببرند. گویی سازندگان بازی در طول ساخت بارها و بارها خودشان را به جای کاراکترهای بازی قرار داده اند و دقیقا کاری را انجام داده اند که انتظار می رود. سیستم کو آپ کردن بازی به فاصله بسیار زیادی با سیستم منفعل دارک سولز دارد و گیمر می تواند وارد یک منو شود و خودش انتخاب کند که در چه سطحی کمک کند. تا زمانی که یک مرحله به اتمام نرسد، سیستم اجازه نمی دهد که به کمک کسی رفت.

گیمر می تواند در بازی نیوه هر زمانی که اراده کند به سیستم NG برگردد و یا به +NG برود و مراحل سخت تر بازی را به اتمام برساند. در سیستم +NG نیمی از مراحل بازی به صورت ناگهان باز می شوند و دیگر گیمر مجبور نخواهد بود که همه مراحل را به ترتیب طی کند.

شخصیت پردازی و عملکرد کاراکترهای در نقد بازی نیوه

به صورت کلی می توان گفت شخصیت پردازی بازی نیز از وضعیت مطلوبی برخوردار است و گیمرها می توانند با دشمنان خود در شرایط چالشی و هیجان انگیزی به مبارزه بپردازند.  البته نقدی که بازی وارد شده است این است که مراحل فرعی بازی جذابیت آنچنانی ندارند و تفاوت زیادی با سطح مراحل اصلی بازی دارند. سیستم بازی به گونه ای است که پس از پایان داستان، دنیای بازی همچنان در دسترس بازیکن قرار دارد و می تواند به مراحل مختلف بازی بپردازد و لذت ببرد.

شخصیت پردازی و عملکرد کاراکترهای در نقد بازی نیوه (Nioh)

گرافیک بازی نیوه

اگرچه این بازی در بخش مشارکتی مشکلاتی دارد اما نمی توان جذابیت بالای آن را انکار کرد. گرافیک بازی Nioh اگرچه ضعف هایی در طراحی دشمنان و سربازان دارد و تنوع بالایی را نمی توان در آن شاهد بود اما نمی تواند دیگر ایرادی اساسی به آن وارد کرد و توانسته یکی از بهترین گرافیک های نسل هشتم بازی ها را به خود اختصاص دهد. نبود افت فریم را می توان یکی از مهم ترین و قوی ترین نکات گرافیک بازی نیوه دانست و حتی در شلوغ ترین مبارزات نیز فریم بازی افت نمی کند و این هیجان و لذت بازی را دوچندان کرده است.

صدا گذاری در بازی Nioh

بخش صداگذاری و موسیقی بازی نیوه را می توان یکی از قوی ترین جنبه های بازی دانست چرا که حس و حال سامورایی بودن را کاملا القا می کند. استفاده از آهنگ های حماسی و جذاب باعث شده اند که گیمرها انگیزه بیشتری برای ادامه بازی داشته باشند. اگرچه تعداد موسیقی های بازی زیاد نیستند اما توانایی سازنده های بازی در همین تعداد کم موسیقی اثبات شده است

نتیجه گیری

بر اساس بخش های گذشته و نقاط قوت و ضعفی که برای بازی نیوه بیان شد می توان گفت این بازی ژاپنی ارزش بسیار زیادی دارد و گیمرها می توانند ساعت ها با استفاده از آن سرگرم شوند و لذت ببرند. امیدواریم از خواندن نقد و بررسی بازی نیوه (Nioh) لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را در مورد این بازی دریافت کرده باشید. 

اگر از طرفداران بازی موبایلی جدید هستید و می خواهید جدیدترین اخبار بازی را دنبال کنید کافی است که به وب سایت مجله بازی موبایل ایموجو مراجعه کنید و به تازه ترین اخبار بازی ها و آموزش های بازی دسترسی پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.