نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity

 نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity

بازی Assassin’s Creed Unity ، یک بازی اکشن، ماجراجویی و مخفی کاری است که برای کنسول نسل هشتم توسعه داده شده است. قاتل حرفه ای این ماجراجویی، آرنو دوریان است. آرنو در تلاش است تا با نیروهای شرورانه ای که برای اساسینز و تمپلارها، مشکل ایجاد می کنند، مقابله کند و آن را از بین ببرد. در ادامه به نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity خواهیم پرداخت تا بیشتر با نقاط قوت و ضعف این بازی آشنا شوید.

معرفی بازی Assassin’s Creed Unity

بازی Assassin’s Creed Unity، دهمین بازی سری اساسینز کرید است که دارای سبک اکشن، ماجراجویی و مخفی کاری می باشد. این بازی توسط یوبی سافت مونترال توسعه یافته و شرکت یوبی سافت آن را برای کنسول‏های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و مایکروسافت ویندوز منتشر کرده است. این بازی اولین بازی سری اساسینز کرید می باشد که برای کنسول نسل هشتم توسعه داده شده است.

نقد بازی اساسینز کرید: وحدت

بازی Assassin’s Creed Unity نتوانست محبوبیت نسخه ی اصلی بازی Assassin’s Creed 2007 را کسب نماید و اولین بازی Assassin’s Creed است که ممکن است نسبت به آن احساس خوبی نداشته باشید. این بازی مانند یک تست گرافیکی است و باید در آینده، به اندازه ی Assassin’s Creeds، زیبا و سرگرم کننده شود. به نظر می رسد که یونیتی یک آزمایش است تا ببیند یوبی سافت، تا چه اندازه می تواند یک بازی را به اجزای ریز و جزئی تقسیم کند.

این بازی به شهر پاریس در سال ۱۷۹۸ می پردازد. خیابان های پر از گل و خون و دود باروت، شهروندان گرسنه در Assassin’s Creed Unity، با وضوح حیرت انگیزی بازآفرینی شده است. شما در این بازی، به گشت و گذار و جستجو در شهر، پیمایش برج ها برای انجام مأموریت ها و پرش و ضرب و شتم، می پردازید. قاتل حرفه ای این ماجراجویی، آرنو دوریان است؛ یک جوان شیطان و سرکش که تنها ویژگی شخصیتی جالب او این است که عاشق زنی است که یک تمپلار است، تمپلارها گروهی در رقابت ابدی با اساسینز می باشند.

آرنو در تلاش است تا با نیروهای شرورانه ای که برای اساسین و تمپلارها، مشکل ایجاد می کنند، مقابله کند. او از مهارت های قابل توجه دوست دوران کودکی خود، الیز، برای انتقام جویی و جلب محبت استفاده می کند. اهداف ماموریت های او، در قلعه‏ها، زندان ها و کاخ ها مخفی می شوند.

نقد بازی اساسینز کرید: وحدت

گیم پلی بازی Assassin’s Creed Unity

آرنو در شروع مأموریت، شبیه به یک بتمن خیالی در پشت بام تاریک است و منطقه را برای رسیدن به هدف ارزیابی می کند. آشفتگی های محلی، می توانند حواس شما را پرت کنند، اما با شروع ماموریت، شما می توانید راه خود را پیدا کنید و به هدف مورد نظر خود نزدیک شوید.

در واقع مأموریت های ترور بی انتها هستند و الگوی خوبی برای ارزیابی نحوه ی عملکردتان در ترورهای بزرگ، ارائه می دهند. آرنو صحنه ای را از دور، بررسی می کند و بازی به بازیکن می گوید که تعداد ورودی ها و نیروهای احتمالی در اطراف، به چه صورت است. همچنین مناطقی امن را علامت گذاری می کند. آرنو می تواند برخی افراد را متقاعد کند که حواس دشمنان را پرت کنند. در برخی از این مأموریت، آرنو، مامور به قتل رساندن می شود. به عنوان مثال او اولین هدف اصلی خود را در یک کلیسا، به قتل می رساند.

متأسفانه، تعداد ورودی ها وضعیت مناسبی ندارند و ممکن است میزان نگهبانان همیشه زیاد باشد. بدتر اینکه، ماموریت ها با وجود رویکرد طراحی جدید، تفاوت چندانی با ترورهای بازی های قبلی ندارند. مأموریت های جانبی یونیتی نیز چنگی به دل نمی زنند و غالبا خسته کننده هستند. بازی های تعقیب و جستجو و سایر گیم پلی ها، آشنا برای بازیکنان، می باشند. شما باید سرهای جدا شده ای را ردیابی کنید و یا در مورد سه چشمه آب که در انتظار قاتلان شیطانی هستند، تحقیق کنید.

ماموریت جانبی در بازی Assassin’s Creed Unity

در یک ماموریت جانبی، باید یک شاهزاده را از طبقه دوم یک ساختمان نجات دهید. برای این کار باید از پنجره، وارد ساختمان شوید، اسیرکنندگانش را بکشید و به طبقه پایین بروید شما حق ندارید تا زمانی که دشمنان طبقه‏ی دوم را نابود نکرده اید، به طبقه پایین بروید. در مأموریت دیگر، شما متعهد می شوید که از زنی که از اعدام شوهرش ناراحت است، محافظت کنید؛ اما آن زن فقط به آرامی در خیابان های پاریس قدم می زند و در بیشتر موارد مورد حمله قرار نمی گیرد و شما فقط باید در سکوت او را همراهی کنید و منتظر پایان ماموریت باشید.

ماموریت های جنایی کشف قاتل، بهترین فعالیت های جانبی بازی هستند. آن ها، آرنو را به بتمن با حالت کارآگاه تبدیل می کنند و از او می خواهند که از عقاب خود برای یافتن و تفسیر سرنخ ها استفاده کند. هنگامی که او درباره ی قتل یک شخص تحقیق می کند، او به میان مردم می آید تا با آن ها صحبت کرده و قاتل را پیدا کند.

متهم کردن فرد اشتباه، باعث کاهش پاداش این مأموریت می شود. مأموریت های اصلی در بخش هایی از پاریس قرار دارند و شامل مواردی مانند جستجوی کوچه ها برای پیدا کردن سرنخ ها، نفوذ به ساختمان های تحت حفاظت شدید برای از بین بردن اهداف و ورود به مسابقات کوهنوردی و کشتار می باشد. بازیکنان برای هر حرکت ترور خود، امتیاز کسب می کنند و بخش اعظمی از تجهیزات خود را می توانند با انجام مأموریت ها بدست آورند. گاهی اوقات مجبور می‏شوید، چندین بار یک مأموریت را بازی کنید تا تمام تجهیزات مربوط به آن ماموریت را تهیه کنید.

ویژگی های بازی اساسینز کرید: وحدت

پیشرفت های گرافیکی بازی چندان قابل توجه نمی باشد؛ اما از لحاظ فنی و طراحی هنری، قابل تحسین است. این بازی به شبیه سازی دقیق جزئیات و مناظر پاریس در دوران وقوع انقلاب کبیر فرانسه می پردازد. برای انجام این بازی، نیاز به سیستم مجهز به پردازنده ۴۷۹۰ و کارت گرافیک ۹۷۰ می باشد. موسیقی های بازی هم در انتقال هیجان و حس و حال محیط، تاثیر به سزایی دارند. در نهایت باید گفت که بازی اساسین کرید وحدت هیچ کدام از وعده و وعیدهای یوبی سافت را محقق نکرد ولی محیط پویای بازی، جلوه های بصری و نورپردازی آن، شما را جذب خود می کند.

اگر از علاقمندان به نقد و بررسی بازی های موبایلی هستید شما می توانید با مراجعه به وب سایت مجله بازی موبایل ایران موجو با نقد و بررسی بازی های مختلف آشنا شوید و همچنین نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سارا رسولی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *