AD

نقد و بررسی بازی Sekiro Twise ؛ بازی‌ جنگی و مبارزه‌ای

9 322

یکی از بهترین بازی‌های جنگی و مبارزه‌ای که در یک دنیای بی کران پی ریزی شده است، بازی Sekiro Twise می باشد. این بازی توسط شرکت فرام سافتور (from software) تولید و عرضه شده است. گیم پلی، سناریو، گرافیک و صداگذاری در این بازی در حد و اندازه‌های بازی‌های مطرح جهانی است. اما این بازی هم خالی از ایراد نیست. تقریبا همه‌ی بازی‌های قدر و مخصوصا Open world، دارای باگ‌ها و افت فریم‌هایی هستند که نمی‌توان آن را عیب بزرگی دانست. چون که امکانات و کیفیت آنها بسیار بالا است و وجود چنین مشکلاتی تقریبا عادی است. در ادامه با  مجله بازی موبایل ایموجو همراه باشید تا این بازی را نقد و بررسی کنیم.

معرفی بازی sekiro Twise

شرکت فرام سافتور علاقه عجیب و جالبی به بازی‌های سخت و نفسگیر دارد. به طوری که بعد از پایان یک مرحله واقعا خوشحال خواهید شد. چون که تلاش و زحمتی که برای طی یک مرحله از بازی‌های فرام سافتور لازم است، تقریبا دو برابر بازی‌های شرکت‌های دیگر است. بازی Sekiro Twise هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر قصد دارید این بازی را برای تفریح و سرگرمی خود انتخاب کنید، باید بگویم که کار سختی پیش رو دارید.

اما داستان بازی ازاین قرار است که در دوره‌ی سنگوکوی ژاپن که بلایای طبیعی، آشوب و جنگ‌های سیاسی به اوج خود رسیده بود، فردی قدرتمند و در عین حال ظالم به نام “ایشین”، منظقه‌ای به نام “آشینا” را تحت امر خود در می‌آورد. در طول این جنگ خونین، یک پسر بچه بی هویت توسط یک شینوبی بزرگ می‌شود. شینوبی به این بچه بی هویت لقب گرگ را می‌دهد. گرگ در کنار شینوبی رفته رفته بزرگ می‌شود و تمام مهارت‌های جنگی را نیز یاد می‌گیرد که ثمره آن بعد از بیست سال، تبدیل شدن گرگ به یک شینوبی تمام عیار است.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی life is strange 2 (لایف ایز استرنج ۲)

داستان بازی سکیرو توایس

در این بیست سال ایشین، پیر و فرتوت شده است و قلعه آنها هم از سه جهت مورد حمله قرار گرفته است. در این حال در بازی Sekiro Twise پسر ایشین، یعنی گنیچرو، برای ساختن یک ارتش روئین تن به سراغ کورو، همان شینوبی که گرگ را بزرگ کرده است، می‌رود. گرگ که وظیفه حفاظت از کورو را دارد، در جنگ مقابل گنیچرو شکست می‌خورد و دست چپ او قطع می‌شود.

گرگ بعد از این جنگ به کمک اژدهای کورو جان سالم به در می‌برد و ناگهان خود را در داخل یک معبد می‌یابد. در این معبد یک شینوبی پیر وجود دارد. این پیر مرد جای دست قطع شده گرگ، دست مصنوعی می‌گذارد که می‌تواند چندین نوع اسلحه را همزمان حمل و حتی از آنها استفاده کند. از این به بعد بازی و نبردهای گرگ به رهبری شما رسما در بازی شروع می‌شود.

بازی Sekiro Twise
بازی Sekiro Twise

نحوه پیشرفت و مبارزه در  Sekiro: Shadows Die Twise

مبارزه و پیشرفت در این بازی به هیچ وجه شبیه بازی‌های دیگر شرکت فرام سافتور نیست. شباهت‌هایی وجود دارد اما تفاوت‌ها بسیار است. این تفاوت‌ها تا به این جا موفق بوده و این بازی توانسته جایگاه خوبی را در میان گیمرها کسب کند. در بازی Sekiro Twise که نام آن sekiro به معنای گرگ یک دست است، اتفاقات جالب و هیجان‌انگیزی قرار است رخ بدهد.

دست مصنوعی گرگ این قابلیت را به گرگ می‌دهد که بتواند از دیوارها، درخت‌ها و هر چیز مرتفعی بالا برود و مبارزات مخفیانه‌ای را بر علیه دشمنان خود انجام دهد. در مبارزات مخفی، شانس کشتن و نابود کردن حریف بسیار بالا می‌رود و شما با چندین ضربه کاری می‌توانید نتیجه جنگ را به نفع خود تمام کنید. حتی در برخی مواقع می‌توانید بی سر و صدا از محیط درگیری فرار کنید و مسیر خودتان را برای پیشروی با کمترین مزاحمت و مبارزه طی کنید. این حالت مخفی کاری نوعی جذابیت بالا به بازی داده است که واقعا وصف ناپذیر است.

در بازی برای هر مبارز یک نوار نارنجی رنگی به نام Deflect وجود دارد که اگر این نوار تا انتها تکمیل شود، آن مبارز می‌میرد. فرقی هم ندارد که برای شما یا دشمنانتان باشد. اما این نوار تحت چه شرایطی پر می‌شود؟ همانطور که خودتان هم حدس می‌زنید، هر کسی ضربه بیشتر و کاری‌تری دریافت کند، سرعت پر شدن نوار او هم در بازی sekiro twise بیشتر خواهد شد.

دفاع کردن یا دفع کردن ضربات دشمن در این بازی Parry نام دارد. با پری کردن ضربات دشمنان شما و همچنین ضربه زدن به آنها، باعث خواهید شد تا نوار زرد رنگ آنها پر شود. در واقع با این کار دیوار دفاعی آنها فرو می‌ریزد که به این معنی است که دیگر نایی برای مقاومت ندارند.

نحوه پیشرفت و مبارزه در  Sekiro: Shadows Die Twise

مکانیسم پیشرفت در مبارزات بازی سکیرو توایس

تقریبا خیلی از بازی‌های جهان باز سبک رزمی، دارای درخت مهارت هستند. یعنی یک گیمر بعد از ساعت‌ها بازی و به دست آوردن آیتم‌های مختلف، می‌تواند درخت مهارت خود را تکمیل کند. این آیتم‌ها در این بازی مختلف هستند و برای به دست آوردن هر کدام از آنها هم باید راهکارهای جداگانه‌ای را طی کنید. خیلی از این مهارت‌ها پولی هستند و شما می‌توانید با شکست دادن دشمن‌ها و دریافت Xp، این مهارت‌ها را در درخت مهارت خود تکمیل کنید. در واقع راه‌های به دست آوردن Xp در بازی sekiro twise  متفاوت است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 • سبک مبارزه در این بازی بسیار متنوع است. مثلا علاوه بر امکانات بی نظیری که دست چپ شما دارد، خیلی از مهارت‌های دیگر از جمله پرش، جا خالی دادن، دفاع کردن، پری کردن و ضربه زدن را در اختیار دارید که می‌توان گفت مجموعه بزرگی است.
 • مینی باس‌هایی داخل بازی هستند که می‌توانید با کشتن آنها نوار سلامت خود را بهبود ببخشید. درون این مینی باس‌ها آیتم‌هایی با نام pray beads وجود دارند که کارشان افزایش و بهبود نوار سلامتی شما است. همچنین می‌توانید با پیدا کردن Gourd seed در دنیای سکیرو، نوار سلامتی خود را افزایش دهید.
 • با پشت سر گذاشتن باس‌های اصلی بازی و به دست آوردن آیتمی مانند Memory، می‌توانید میزان آسیب‌ رسانی خودتان را افزایش دهید. این آیتم باعث می‌شود که شکست حریف برای شما راحت‌تر شود و در نتیجه آن بتوانید XP بیشتری جمع کنید.
بازی Sekiro Twise
بازی Sekiro Twise

بزرگترین چالش بازی Sekiro Twise

شاید فکر کنید قرار است در مراحل پایانی با یک حریف بسیار قدرتمند و سر سخت بازی کنید که به نوعی می‌تواند بزرگترین چالش شما در این بازی باشد. اما باید بگویم که بزرگترین چالش این بازی، نمردن است. تقریبا همه گیمرها به مردن و زنده شدن آنی در گیم‌ها بدون هیچ مجازاتی عادت دارند. اما در بازی سکیرو توایس شرایط اینگونه نیست. شما فقط اجازه دارید دو بار کشته و زنده شوید. موقعی که کشته شدید و دوباره زنده شدید، نصف پول و XP شما از بین می‌رود. این کار تکرار می‌شود تا پول و Xp شما تمام شود.

همچنین در این بازی بعد از مردن شما به یک بیماری به نام Dragonrot دچار خواهید شد. برای این که بتوانید این بیماری را مداوا کنید، باید در سطح سکیرو جستجو کنید و آیتم‌هایی که برای سلامتی شما مفید هستند را پیدا کنید. این آیتم‌ها در بخش‌ مکانیسم پیشرفت در مبارزات توضیح داده شده‌اند. یک جعبه کمک هم به نام Unseen Aid در بازی Sekiro twise وجود دارد که می‌تواند جانی دوباره به شما ببخشد. برای استفاده از این جعبه کمک حتما باید بیماری Dragonrot را درمان کرده باشید.

بزرگترین چالش بازی Sekiro Twise

بررسی گرافیک بازی و موسیقی بازی سکیرو توایس

گرافیک عبارت است از تمام ان چیزهایی که شما در بازی به صورت بصری مشاهده می‌کنید. اگر به بازی سکیرو توایس سر بزنید شاهد یک جهان زیبا خواهید بود. یک جهانی که تمام جزئیات ریز و درشت آن به خوبی طراحی شده است. اما فارغ از طراحی فوق‌العاده بصری این بازی، یک سری مشکلات ریز و درشت در گرافیک این بازی اذیت کننده است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • یکی از این موارد هوش مصنوعی دشمنان در جنگ‌های گروهی است. یعنی شما اگر با دسته‌ای از دشمنان وارد جنگ شوید، چند تن از آنها اصلا شما را نخواهند دید و برخی هم با وجود این که به سمت شما حمله‌ور می‌شوند، اما اتفاق خاصی برای شما نمی‌افتد. این مشکل در بازی sekiro twise کمی دور از انتظار بود.
 • مشکل دوم بازی در بخش گرافیک، دوربین بازی است. این مشکل بیشتر در فضاهای بسته رخ می‌دهد. مثلا شما در یک فضای بسته در حال جنگ هستید که ناگهان دشمن جای خود را عوض می‌کند. در این صورت ما انتظار داریم که دوربین بازی هم به آن سمتی که دشمن رفته تغییر مسیر دهد که این اتفاق نمی‌افتد.
 • یکی دیگر از مشکلات گرافیک بازی یکی بودن شکل و شمایل دشمنان است که شاید در طولانی مدت آزار دهنده باشد.

موسیقی در این بازی به جرات می‌توان گفت از نکات قوت بازی است. فرام سافتور آهنگ‌هایی با قدرت و هیجان بسیار بالایی را در این بازی در مراحل و موقعیت‌های مختلف قرار داده است که در نوع خود کم نظیر است. از لحاظ موسیقی چندان عیب و ایرادی به بازی وارد نیست و می‌توانید از این بازی موسیقی جذابی انتظار داشته باشید.

بازی Sekiro Twise
بازی Sekiro Twise

نتیجه گیری

شاید یکی از بهترین بازی‌های رزمی جهان باز دنیا، همین بازی باشد. یک بازی فوق‌العاده جذاب با درگیری‌های بسیار سخت، قوانین عجیب زنده شدن و گرافیک و موسیقی کم نقص بازی sekiro twise، دلیلی بر اثبات این ادعا است. در طول این بازی شاهد اتفاقات گوناگون خواهید بود که همگی به نوبه‌ی خود جذاب و سرگرم کننده هستند.

شما برای ما از بازی Sekiro Twise بنویسید

بازی Sekiro Twise را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. اگر به نقد و بررسی بازی های موبایلی علاقه دارید با ما در بخش نقد و بررسی بازی سایت ایموجو همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 نظرات
 1. ماهوورا امینی می گوید

  بازی سکیرو توایس خیلی متنوع هستش و امکانات زیادی رو برای گیمر ها ‌فراهم کرده خیلی جذاب و پر هیجانه

 2. عامری می گوید

  سلام راهی هست تو بازی وقتی میمیریم بازم پولامون باقی بمونه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر آیتم Coin Purses را خریداری کنید. با داشتن این آیتم در جیب‌تان در صورت مرگ هم دارایی‌هایتان را از دست نمی‌دهید

 3. نیما می گوید

  سلام بخشید چطور میشه از مینی باس دوم فرار کرد چون نمیتونم شکستش بدم کلا با ماوس و کیبورد خیلی راحت نیستم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر اول باید حتما اون اوگر زنجیر شده رو بکشید

 4. اکبری می گوید

  سلام تو قسمت مین هال که میرم پیش اون مرده مربع رو که میزنم مینویسه heloو زنگه هم نیست چیکار باید بکنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی اول باید برین توی آشینا کستل روی سقفا ی جا هست ی استاد نشسته.باهاش حرف بزنین بعد برین توی قسمت مین هال

 5. شهبازی می گوید

  سلام من بدون دسته میخوام بازی کنم چجوری دکمه هاش و بیارم رو کیبورد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی توی تنظیمات بازی نوشته device input بعدگزینه ای که نوشته شده نوشته کنترلر اون رو به موس و کیبورد تغییر بدید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.