AD

نقد و بررسی بازی WRC 6

0 129

بازی WRC که مخفف World Rally Championship می باشد به عنوان یکی از بازی های سبک ریسینگ و مسابقه ای شناخته می شود و تا امروز نسخه های مختلفی از آن عرضه شد. بازی های سبک شبیه سازی مسابقات رالی و رانندگی همواره در میان گیمرها از محبوبیت و جایگاه بالایی برخوردار بوده اند. WRC از جمله بازی هایی است که در یک دهه اخیر با استقبالی استثنایی و بی نظیر از طرف بازیکنان مواجه شده است. این بازی مانند تمام بازی های ویدیویی و مسابقه ای موافقان و مخالفانی دارد و از ویژگی های منحصر به فردی بهره مند است. در ادامه مطلب به معرفی، نقد و بررسی جنبه های متنوع بازی WRC 6  پرداخته خواهد شد.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

معرفی بازی WRC 6

بازی مسابقات جهانی رالی 6 نسخه ششم این مجموعه بازی پرطرفدار است که در سال 2016 برای پلتفرم های مختلفی مانند ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه های شخصی عرضه شد. کمپانی سازنده این بازی کمپانی کیلوتون (Kylotonn Racing Games) می باشد که قدمت بالایی دارد. این بازی توسط کمپانی  Bigben Interactive  منتشر شده است. رئیس کمپانی Kylotonn در مورد ساخت نسخه ششم بازی مسابقات جهانی رالی عنوان کرده که برای ساخت آن 8 ماه بر روی نظرات و بازخوردهای گیمرهای طرفدار این مجموعه بازی مطالعه داشته اند و تلاش کرده اند که بازی باکیفیت و هیجان انگیزی عرضه کنند که موجب رضایت منتقدان و گیمرها باشد.

بازیکنان در این بازی چالش های مختلف و متنوعی را تجربه می کنند و تمام اتفاقات بازی را رقم خواهند زد. بازی دارای مراحل و مسیرهای مختلفی است که هر کدام می تواند هیجان و لذت خاصی داشته باشد و بخشی به عنوان چالش های هفتگی نیز به آن اضافه شده است. این بازی در اصل شبیه سازی جامع و کاملی از مسابقات رالی 2016 است که در مسیرهای جاده ای، قدرت و موتور ماشین ها در آن حرف اول را می زنند و حتی بازیکنان آماتور می توانند با داشتن اتومبیل های خاص به رقابت با سایر گیمرهای حرفه ای بپردازند.

  • علاوه بر پیست های مسابقه ای در این بازی انواع مسیرهای خاکی نیز وجود دارد که چالش های مختلفی را برای بازیکنان به همراه دارد. قابلیت انجام مسابقه در شب، وارد شدن آسیب های واقعی به ماشین ها، شرکت در رالی چین، رقابت های چند نفره و گروهی و همچنین دسترسی به انواع ماشین های رالی از مهم ترین قابلیت های بازی WRC 6 می باشد.

معرفی بازی WRC 6

نقد و بررسی جوانب مختلف بازی WRC 6

همانطور که گفته شد بازی مسابقات رالی جهانی از جمله قدیمی ترین بازی های شبیه ساز مسابقات اتومبیل رانی است که در میان گیمرهای سراسر جهان محبوبیت بالایی دارد. نسخه ششم این بازی هم مانند سایر نسخه های پیشین دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد و خاصی است که باعث شده است بازی موافقان و مخالفانی داشته باشد. در ادامه به نقد و بررسی بازی WRC 6 می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

داستان بازی رالی جهانی 6

از آنجایی که بازی در سبک رانندگی، ورزشی، مسابقه ای و شبیه سازی ساخته شده است می توان ادعا کرد که مانند تمام بازی های این سبک از یک داستان مشخص برخوردار نیست. بازی WRC 6 همانند سایر نسخه های پیشین بازی ساخته شده است و بازیکنان در این بازی می توانند شرایط مختلفی مانند مه، باران، یخ بندان، برف و … از انواع اتومبیل ها استفاده کنند و در مسابقات شرکت کنند و به نوعی داستانی منحصر به فرد برای خودشان بسازند. می توان گفت داستان بازی شبیه سازی بی نظیری از مسابقات رالی جهانی 2016 است. از آنجایی که داستان این بازی بر اساس بازخورد و نظرات گیمرها و منتقدان از نسخه های پیشین WRC ساخته شده است موفقیت خوبی به دست آورده و تقریبا اکثر منتقدان و گیمرهای حرفه ای از نظر داستانی نمره قابل قبولی به بازی داده اند.

داستان به گونه ای روایت می شود که تمامی 14 دور اصلی موجود در مسابقات جهانی رالی در سال 2016 در آن وجود دارند و گیمرها می توانند تمام رانندگان سرشناس جهان را در بازی مشاهده کنند. همچنین در این نسخه رالی چین نیز قرار داده شده که هیجان و چالش های متنوعی برای بازیکنان به همراه دارد.

گرافیک بازی WRC 6

می توان گفت انقلاب اصلی بازی WRC در نسخه ششم آن به گرافیک بازی مربوط می شود. کمپانی Kylotonn در این نسخه تلاش کرده است که تمام قسمت های بازی را به شکل جدیدی طراحی کند و تک تک صحنه های بازی را با جزئیات کامل به نمایش بگذارد. گرافیک بازی کیفیت بسیار بالایی دارد و حتی در بخش های شلوغ بازی نمی توان هیچگونه افت فرمی را مشاهده کرد.

تمام قسمت هایی که در نسخه های قبلی این بازی مورد نقد منتقدان و گیمرها قرار گرفته بود به شکل شگفت انگیزی بهینه سازی شده اند و به یک نقطه قوت تبدیل شده اند. جاده ها و آسفالت آنها در پیست های مسابقه ای از کیفیت فوق العاده برخوردار هستند و بازیکنان کاملا از انجام یک بازی که به واقعیت نزدیک است و بسیار طبیعی ساخته شده است لذت می برند. در حقیقت بازی WRC 6 اولین نسخه نسل هشتمی از این مجموعه بازی به شمار می رود که برای پلتفرم های نسل هشتم منتشر شد است.

گیم پلی بازی مسابقات رالی جهانی 6

یکی دیگر از نقاط قوت و قابل توجه بازی WRC 6 گیم پلی بسیار خوب آن است. بازی دارای نقشه های مختلفی است که هر کدام می تواند هیجان و لذت خاص خود را داشته باشد. همانطور که گفته شد تمام 14 دور اصلی مسابقات سال 2016 در بازی به بهترین شکل ممکن گنجانده شده است و حتی مسابقات چین هم به آن اضافه شده است.

می توان گفت که گیم پلی بازی تمام استانداردها و قوانین یک بازی شبیه سازی مسابقه ای را رعایت کرده است. بازیکنان می توانند از انواع ماشین های مسابقه ای استفاده کنند و حتی با بهترین راننده های جهان به مسابقه و رقابت بپردازند.  سیستم کنترل و رانندگی اتومبیل ها به بهترین شکل ممکن طراحی شده است و حتی گیمرهای تازه کار می توانند لذت و هیجان بسیار بالایی را تجربه کنند. در حقیقت گیمرها احساس رانندگی واقعی در یک پیست مسابقه ای واقعی را تجربه خواهند کرد.

هوش مصنوعی بازی رالی جهانی 6

همانطور که در قسمت گیم پلی توضیح داده شد سیستم کنترل و رانندگی اتومبیل ها به بهترین شکل ممکن طراحی شده است و گیمرها می توانند حسی واقعی را تجربه کنند چرا که بازی عکس العمل های سریعی به دستورات و حرکات بازیکن نشان می دهد.

البته در قسمت هوش مصنوعی ایراداتی نیز وجود دارد اما با توجه به گرافیک و گیم پلی بالای بازی می توان از آنها چشم پوشی کرد. این ایرادات شامل باگ های اشتباه در بازی و حرکات عجیب و غریب سایر شرکت کننده در بازی هستند که گاهی باعث تعجب گیمرها می شود. هوش مصنوعی بازی WRC 6  به بازیکن اجازه می دهد که به دو شکل دستی و اتومات رانندگی کند اما گاهی اوقات حرکات و رفتارهای عجیبی مشاهده می شود که مورد نقد گیمرها و منتقدان قرار گرفته است.

هوش مصنوعی بازی WRC 6

صداگذاری و موسیقی WRC 6

همانطور که از ابتدای مطلب عنوان شد نسخه ششم بازی های WRC بعد از 8 ماه مطالعه بر روی نظرات و دیدگاه های گیمرها و منتقدان ساخته شده است. به همین دلیل سازندگان بازی نهایت تلاش خود را به کار گرفته اند که اشکالات و ایرادات بازی را برطرف کنند. صداگذاری بازی به بهترین و باکیفیت ترین شکل ممکن طراحی شده اند. صدای موتور ماشین ها بسیار واقعی و طبیعی ساخته شده است و حتی بازیکن می تواند هنگام ترمز کردن، عوض کردن دنده و حتی گاز دادن ماشین از صداگذاری بی نظیر آن لذت ببرد.

  • البته ایراد بزرگی که به بازی WRC 6 در این قسمت وارد شده است این است که صدای تماشاگران همچنان مشکلاتی دارد و از کیفیت خوبی برخوردار نیست و موسیقی های بازی نیز در تایم هایی از بازی قطع می شوند. البته صداگذاری عالی ماشین ها باعث شده است که گیمرها کمتر به این موارد توجه کنند.

نتیجه نهایی

بازی WRC 6 به عنوان یکی از بهترین نسخه های بازی مسابقات رالی جهانی با داشتن ویژگی های منحصر به فرد و قابلیت های ویژه توانست انتظارات و توقعات بسیاری از گیمرها و منتقدان را برآورده کند و نمرات قابل قبولی دریافت کند. البته این بازی نکات منفی و نقاط ضعفی هم دارد که البته با توجه به گرافیک و گیم پلی عالی و بی نظیری که دارد می توان از آنها چشم پوشی کرد. به صورت کلی می توان گفت بازی WRC 6 می تواند یک بازی عالی و چالش برانگیز باشد که لذت و هیجان بالایی را به بازیکنان می دهد.

بنر انتهای هر مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.