AD

نقد و بررسی بازی Minecraft legends

4 229

بازی Minecraft legends چهارمین محصول از شرکت مایکروسافت است که پس از بازی‌های Minecraft Dungeons، بازی موبایلی Minecraft Earth و Minecraft Story mode ارائه شد. پس از موفقیت بالای بازی ماینکرفت و فروش بیشتر از 230 میلیون نسخه از آن، شرکت مونجانگ اقدام به ساخت ورژن‌های جدیدتری از این بازی پرطرفدار کرد. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی بازی Minecraft legends بپردازیم و نقاط ضعف و قوت آن را به خوبی بشناسید.

شاید بتوان گفت که علت ادامه‌ی ساخت ورژن‌های جدید از بازی محبوب ماینکرفت، موفقیت نسخه‌ی اصلی آن است؛ اما لازم به ذکر است که برخلاف استقبال بسیاری که از بازی میانکرفت اصلی شد، سایر نسخه‌ها به موفقیت مناسبی دست پیدا نکردند. علت آن می‌تواند این باشد که در بازی Minecraft legends سبک و آزادی عملی که در نسخه‌ی اصلی در اختیار گیمر قرار می‌گرفت، وجود ندارد.

شرکت موجانگ با استفاده از همان شخصیت‌ها و محیط تلاش کرده است تا بازی را در قالب تجربه‌ای جدید برای مخاطبان بازپرداخت کند، اما متاسفانه قوی عمل نکرده و نقاط ضعف بسیاری در بازی Minecraft legends مشاهده می‌شود.

بازی Minecraft legendsنقاط ضعف و قوت بازی Minecraft legends

در حالت کلی اگر بخواهیم در نقد و بررسی بازی Minecraft legends به نقاط ضعف و قوت آن بپردازیم، باید آن در به عنوان یک پکیج کلی نگاه کنیم. با وجود برخی از جذابیت‌ها و نکات مثبت، این بازی نمی‌تواند انتظارات شما را به عنوان یک گیمر حرفه‌ای برآورده سازد. اگرچه نوع طراحی بازی در ابتدا بسیار جذاب به نظر می‌رسد، اما به علت ترکیب دو سبک استراتژی و اکشن، به عنوان گیمر باید صبر بسیاری داشته باشید تا از انجام آن خسته و بی حوصله نشوید.

به ویژه اگر بازی ماینکرفت را تجربه کرده باشید، این بازی نمی‌تواند نظر شما را به خود جلب نماید. اگرچه بازی Minecraft legends یک بازی استراتژی-اکشن محسوب می‌شود، اما متاسفانه طرفداران هر دو سبک را ناامید می‌کند. زیرا در این بازی شما به عنوان یک سوم شخص باید حرکات شخصیت اصلی را کنترل کنید و همچون سایر بازی‌های استراتژی، از بالا و به صورت عمیق به صحنه دید ندارید.

همچنین دست شما برای انتخاب‌های بسیار باز نیست و همچون بازی اصلی آزادی عمل وجود ندارد که این موارد برای گیمر خسته کننده خواهد بود. به همین سبب می‌توان گفت که نقاط ضعف آن در مقایسه با نقاط قوت سنگینی کرده و با توجه به قیمت بسیار بالا، خرید آن توصیه نمی‌شود.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی ماین کرافت (Minecraft)

داستان بازی Minecraft legends

در این بازی، با باز شدن پرتال‌های مختلف، پیگلین‌ها به دنیای ماینکرفت وارد می‌شوند. آن‌ها در دنیای بازی پیش می‌روند و هر چیزی که نشانی از حیات در خود دارد را نابود می‌سازند. هیچ موجودی از دست پیگلین‌ها در امان نیست و خطر دنیای بازی را تهدید می‌کند. شما به عنوان قهرمان اصلی دنیای ماینکرفت باید سوار بر اسب خود وارد شده و به جنگ پیگلین‌ها بروید.

علاوه بر بخش مبارزه‌ای که در سبک اکشن انجام می‌شود، شما برای آماده شدن و پیروزی در جنگ‌های پیش رویتان نیاز به ساخت و ساز و جمع‌آوری ارتش دارید. این ساخت و ساز و مدیریت نیز همان بخش استراتژی بازی محسوب می‌شود.

تلاش شده است تا مکانیزم‌های بازی همچون بازی اصلی باشند که این مورد می‌تواند یکی از نکات مثبت محسوب شود و شما با این مکانیزم‌ها آشنا هستید. همچنین برای ساخت و سازهای مورد نیاز خود باید از منابعی که در محیط اطرافتان است همچون چوب و سنگ استفاده کنید.

Allayهای موجود در این بازی به شما کمک می‌کنند تا منابع مورد نیاز خود را جمع‌آوری کرده و سپس ساخت و ساز را آغاز کنید. جهان بازی بسیار گسترده است و دروازه‌های «ندر» که محل ورود پیگلین‌ها هستند، در سرتاسر این جهان وجود دارند.

شما در طول روز باید به فرایندهای ساخت و ساز و نیرومند شدن جهت آمادگی برای مبارزات بپردازید تا در شب هنگام بتوانید از دهکده‌ها و مردم آن‌ها در برابر پیگلین‌ها دفاع کنید. سپس با یک برنامه‌ریزی درست برای موفقیت بیشتر باید در محیط بازی حرکت کرده و دروازه‌های ندر را تخریب کنید.

بازی Minecraft legendsبرای موفقیت در بازی Minecraft legends چه باید کرد؟

اگرچه بازی Minecraft legends در حد انتظار ظاهر نشده است، اما هنوز ویژگی‌هایی دارد که به کمک آن‌ها بتوان از باگ‌های مختلف آن صرف نظر کرده و چند ساعتی را سرگرم دنیای آن و گیم پلی شد. در واقع شخصیت‌پردازی در این بازی از طریق پخش میان پرده‌های سینمایی انجام می‌شود که روایتی حماسی و حتی طنزآمیز دارد، که می‌تواند بسیار سرگرم کننده و جالب باشند.

پس از انجام ساخت و سازها و جمع‌آوری ارتشتان، برای مبارزه باید وارد میدان نبرد شوید. مناظقی که به دشمن نزدیک است در محیط بازی با رنگ قرمز نمایش داده می‌شود. شما باید با تعداد کافی از سربازان به جنگ بروید. در صورتی که تعداد نفرات همراه شما کم باشد، باید دوباره به عقب برگردید و پس از ساخت نیروی کافی باز به جنگ بروید.

زمانی که با ارتش خود به دشمن حمله می‌کنید، توانایی انتخاب خاصی ندارید و بازی به صورت اتفاقی هدایت برخی از افراد را به شما می‌سپارد. شما نیز به عنوان شخصیت اصلی می‌توانید با شمشیر خود به دشمنان ضربه بزنید. باید آنقدر روند جنگیدن را ادامه دهید تا بالاخره پیروز شوید و یا دروازه‌ی ندر را نابود کنید.

شخصیت و نوع بازی افراد حاضر در ارتش بازی Minecraft legends

در ساخت سربازانی که به عنوان همراه شما در مبارزات و جنگ‌ها شرکت می‌کنند، هوش مصنوعی ضعیفی به کار رفته است. به این معنا که گاهی افراد در هنگام عبور از رودخانه نمی‌دانند که باید از روی پل رد شوند و به همین علت به سادگی درون آب افتاده و می‌میرند. حتی گاهی برخی از پیگلین‌ها بدون انجام کار خاصی در یک گوشه ثابت شده و هیچ حرکتی نمی‌کنند.

تمامی این موارد از باگ‌های مهم موجود در شخصیت‌های بازی است. در عمل حتی شخصیت اصلی که کنترل کامل آن در دستان شماست، نیز گاهی به صورت عجیب رفتار می‌کند. گویی فرمان‌های گرفته شده از سمت شما به خوبی منتقل نمی‌شود. تنها کار مثبت این است که کنترل شخصیت اصلی را در دست داشته باشید و در هنگام نبرد تا می‌توانید به پیگلین‌ها آسیب وارد کنید.

نبرد تیمی در بازی Minecraft legends

در نبرد تیمی نیز این بازی ضعیف عمل کرده است. در این حالت نیز شما امکان انتخاب تیم همراه خود را ندارید و اگر بخواهید با دوستانتان به بازی بپردازید، ممکن است در ساید مخالف قرار بگیرید که این مورد برای کاربران بسیار ناامید کننده است. زمان انجام مبارزات آنلاین تیمی، بالای یک ساعت طول می‌کشد و همچنین تیم همراه شما می‌تواند به سازه‌هایی که ایجاد کرده‌اید، آسیب وارد کند.

بازی Minecraft legendsطراحی گرافیک و صداگذاری بازی Minecraft legends

طراحی گرافیک بازی و صداگذاری آن از جمله موارد مثبتی در این بازی هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. دنیای بازی وسیع و جذاب ساخته شده است که ممکن است در نگاه اول به صورت خاص به چشم نیاید اما در هر گوشه و کنار آن طراحی منحصربه‌فردی وجود دارد که کاربر را سرگرم خود می‌کند. صداگذاری آن در هر مرحله به درستی انجام گرفته تا هیجان گیمر افت نکند.

پیگلین‌ها دارای طراحی متنوعی هستند و وجود مراحل مختلف از جمله باس فایت‌ها موجب شده است تا علی‌رغم نقاط ضعف و باگ‌های موجود در بازی، بتوان تا حدودی از جریان بازی لذت برد. جریان بازی محتوایی حدود 7 الی 10 ساعت دارد، که می‌تواند برای کاربر سرگرم کننده باشد.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله که به نقد و بررسی بازی Minecraft legends به صورت کامل پرداخته شد، ابتدا به معرفی این بازی و سپس به ارائه‌ی اطلاعاتی در خصوص نقاط ضعف و قوت آن اشاره شد. اگرچه در بازی Minecraft legends از شخصیت‌ها و محیط بازی ماینکرفت اصلی استفاده شده است، اما آزادی عمل و سبک آن به شکل سابق وجود ندارد که همین امر می‌تواند طرفداران بازی ماینکرفت را ناامید کند.

بازی دارای نقاط ضعف فراوانی است که اگر بتوانید با صبوری و چشم‌پوشی آن‌ها را نادیده بگیرید، می‌توانید از نکات مثبت آن همچون محیط جذاب و روند بازی لذت ببرید. نا گفته نماند که قیمت خرید 40 دلاری برای بازی Minecraft legends با چنین عملکرد ناکافی، به ویژه برای مردم ایران نمی‌تواند به صرفه باشد.

اما در هر صورت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا بازی Minecraft legends برای شما انتخاب مناسبی است یا خیر. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای دریافت چنین بینشی مفید بوده باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظرات
 1. گرایلی می گوید

  سلام من تازه بازی Minecraft Legendsنصب کردم این علامت سوالایی که روی نقشس چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی این علامت‌های سوال مجموعه کاملی از پاداش‌ها را به همراه خواهند داشت و گاهی اوقات حتی در کنار آن‌ها ماب‌هایی وجود دارد که می‌توانند در ادامه روند بازی بسیار مفید واقع شوند.

 2. شکوهی می گوید

  سلام قابلیت Wellhouseچیه؟ممنون از سایت خوبتون

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی شما می‌توانید Wellhouse را هر جایی که دوست دارید بذارید و بعد از مرگ، توی همون نقطه ظاهر بشید.همچنین میتونید اوناروبین دوتا روستا بسازید تا در صورت هجوم دشمنان، بتونید سریع‌تر در بین روستاها حرکت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.