AD

نقد و بررسی بازی Locomotive ؛ بازی فکری جذاب

راهنمای بازی لوکومتیو
0 367

بازی لوکوموتیو (Locomotive) شامل نقشه ایران با شهرهای مختلف است. سبک برد گیم لوکوموتیو، راه سازی است. بازیکنان با به دست آوردن کارت ها بلیط و خرج کردنشان، می توانند شهرها را به هم وصل کنند. هر بازیکن در نوبت خود باید یا کارت بکشد یا کارت هایش را بسوزاند و یک قسمت مسیر را بسازد و یا بلیط جدید بگیرد. بازی Locomotive برگرفته از بازی ticket to ride که یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین بازی های دنیا است. در این بازی شما باید شهرهای مختلف یک منطقه را توسط واگن ها بهم وصل کنید. در این سبک از بازی های راه سازی، شبکه ای از راه ها توسط واگن ها ایجاد می شوند. برای آشنایی بیشتر با این بازی به شما پیشنهاد می کنیم که با نقد بازی Locomotive از سایت ایموجو همراه باشید.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی مافیا ۳ ؛ بازی هیجان انگیز

نقد و بررسی بازی لوکوموتیو (Locomotive)

برد گیم لوکوموتیو، شامل نقشه ایران با شهرهای مختلف است. شهرهای مختلف با مسیرهایی به هم وصل شدند. بازیکنان بازی را با کارت های بلیط شروع می کنند. این کارت ها، کارت های اصلی بازی برای امتیازگیری محسوب می شوند.

بر اساس این کارت ها، بازیکنان باید شهرها را بهم وصل کنند. مسیر وصل کردن دو شهر بستگی به خود بازیکنان دارد. اگر بازیکن موفق شود دو شهر گفته شده روی کارت را بهم وصل کند، ۸ امتیاز به دست می آورد؛ در غیر این صورت ۸ امتیاز منفی می گیرد. میزان امتیازات بسته به فاصله بین دو شهر زیاد و کم می شود. به جز کارت های بلیط، کارت های دیگری هم به نام کارت واگن در رنگ های مختلف در بازی هستند.

نگاهی به بازی لوکوموتیو (Locomotive)

نقد بازی Locomotive: نحوه بازی

بازیکنان با به دست آوردن این کارت ها و خرج کردنشان، می توانند شهرها را به هم وصل کنند. هر بازیکن لوکوموتیو (Locomotive) را با ۴۵ تا واگن که به رنگ خودش است، شروع می کند. هر بازیکن در هر نوبت، امکان انتخاب سه مدل کار را دارد که یکی از آن ها را می تواند انجام دهد. یکی از کارها این است که کارت بردارد. پنج تا کارت در طول بازی همیشه به رو و مشخص است و دسته کارت هم کنار آن قرار دارد.

بازیکن می تواند دو تا کارت از کارت هایی که رو است و یا از کارت هایی که مشخص نیست بردارد، یا می تواند دو تا کارت به صورت ترکیبی ( از کارت های رو و کارت هایی که مشخص نیست) انتخاب کند. اما اگر بازیکن کارت لوکوموتیو را انتخاب کند فقط یک کارت می تواند بردارد. بازیکن می تواند از کارت هایی که جمع آوری کرده پرداخت کند و واگن های خود را روی نقشه قرار دهد. بعد از قرارگیری واگن ها، بازیکن امتیاز آن مسیر را به دست می آورد.

نقد بازی لوکوموتیو: امتیازات بازی

امتیاز مسیر 1 واگنه 1 امتیاز، 2 واگنه 2 امتیاز، 3 واگنه 4 امتیاز، 4 واگنه 7 امتیاز، 6 واگنه 15 امتیاز و 7 واگنه 18 امتیاز است. کار دیگری که بازیکن می تواند در نوبت خود انجام دهد این است که می تواند بلیط جدید بگیرد. برای این کار سه تا بلیط می کشد و باید 1 تا 3 بلیط را نگه دارد. هر بازیکن در نوبت خود یکی از این سه کار را می تواند انجام دهد: یا کارت بکشد یا کارت هایش را بسوزاند و یک قسمت مسیر را بسازد و یا بلیط جدید بگیرد.

در آخر بازی هر بازیکن باید فقط دو واگن داشته باشد و سپس باید امتیازها شمرده شوند. برای شمارش امتیازات باید بلیط های هر بازیکن چک شود که مسیر مرتبط با آن بلیط وصل شده است یا نه. اگر وصل شده بود امتیاز آن به بازیکن داده می شود در غیر این صورت به همان اندازه امتیاز منفی می گیرد. برای تمام بازیکنان این روند محاسبه می شود و در نهایت بازیکنی که بیشترین امتیاز را دارد برنده است. همچنین ده امتیاز اضافه به بازیکنی که طولانی ترین مسیر را ساخته تعلق می گیرد.

گیم پلی خوب، کیفیت عالی، درجه خوبی ازشانس و استراتژی و قوانین ساده باعث شده که ما بازی فکری لوکوموتیو (Locomotive) را به همه افراد در هر رنج سنی پیشنهاد نماییم. برای آموزش بازی شما می توانید به وب سایت مجله بازی موبایل ایموجو مراجعه کنید. همچنین شما می توانید با مراجعه به این وب سایت از تازه ترین اخبار بازی به سورت کامل اطلاع پیدا کنسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.