AD

نقد بازی Just Dance 2020 ؛ بهترین بازی رقص جهان

0 709

بازی Just dance 2020  بهترین بازی رقص حال حاضر جهان است. بازی که شرکت یوبیسافت آن را برای به بازارهای جهانی عرضه کرد. در حال حاضر همه بازی‌های رایانه‌ای موجود در جهان، به نوعی افراد را به تحرک کمترسوق می‌دهند. اما just dance قضیه متفاوتی دارد. این بازی بالعکس همه بازی‌های موجود، شما را به سمت تحرک و پویایی سوق می‌دهد. این بازی را می‌توانید با دوستان و اعضای خانواده خود امتحان کنید. اگر دوست دارید با این بازی مهیج و بی نظیر آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با سایت ایموجو همراه باشید.

بنر بعد از x پاراگراف در هر مقاله

نحوه انجام بازی Just Dance 2020

همه‌ی ما با کلاس‌های زومبا آشنایی نسبی داریم. یعنی این که در این کلاس‌ها چه کاری می‌کنند و روش آنها چگونه است را می‌دانیم. مثلا همگی با یک آهنگ و پشت سر یک لیدر یک سری رقص‌های ورزشی مانند را انجام می‌دهند. بازی Just Dance 2020 هم دقیقا یک کلاس زومبای آنلاین است. در این کلاس آهنگ‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با آنها به رقصیدن بپردازید.

این بازی توسط کنسول‌های بازی مانند Ps move، کینکت و ایکس باکس وان انجام پذیر است. نحوه انجام هم به این صورت است که خود بازی یک سری حرکات از قبل آماده را برای شما اجرا می‌کند و از شما می‌خواهد که آنها را تکرار کنید. هر چقدر شما در اجرای حرکات بهتر و نزدیکتر به آن چه که نمایش داده شده بود، عمل کنید، امتیاز بیشتری می‌گیرید و در رده بندی بازی هم که از Bad تا Perfect رده بندی شده است، می‌توانید نمره بالا یا همان Perfect را دریافت کنید.

کنسول‌های بازی با استفاده از دوربین یا حسگر، حرکات شما را تشخیص می‌دهند. مسلما هر چقدر قدرت تشخیصی کنسول بالا باشد، توانایی بیشتری در ردیابی حرکات شما خواهد یافت و می‌توان گفت که نمره عادلانه‌ای را در پایان به شما عطا خواهد کرد. برای انجام بازی Just Dance 2020 بهتر است که از کینکت استفاده کنید. اما این سخن به معنی بی کیفیتی پی اس 4 و… نیست. به هر حال هر کدام برای شما مقدور بود، می‌توانید از آن برای انجام بازی استفاده کنید.

بازی Just Dance 2020
بازی Just Dance 2020

مزایای بازی زیبای جاست دنس 2020

بزرگترین مزیت یک بازی، تاثیرگذاری خوب آن است. اکثر بازی‌های امروزی برای فروش بیشتر استفاده از یک سری اصول نامناسب را در اولویت خود قرار داده‌اند. مثلا استفاده از خشم بیشتر، صحنه‌های نامناسب برای سنین پایین‌تر، سریالی بودن آنها و مواردی از این دست باعث شده تا پیدا کردن یک بازی خوب و تاثیر گذار، سخت و گاها غیر ممکن شود. اما منظور از بازی خوب چیست؟ بازی خوب باید بتواند تاثیر خوبی روی شما بگذارد. تاثیر خوب به این معنی است که تغییر و تحولی در شما ایجاد کند. مثل فعالیت ذهنی و بدنی شما را بیشتر کند.

بازی just dance 2020 از آن دسته از بازی‌هایی است که فعالیت بدنی شما را بالا می‌برد. رقص هم یک نوع فعالیت بدنی است که اگر روزانه آن را انجام دهید، شاهد تاثیر خوب آن بر زندگی خود خواهید بود. در واقع این بازی یک نوع ورزش هم به حساب می‌آید. این در حالی است که خیلی از بازی‌های موجود در فروشگاه‌های بازی، بیشتر فعالیت ذهنی هستند و کمتر بر موضوع تحرک بدنی تاکید دارند. از این جهت این بازی فوق‌العاده است و آن را به همه پیشنهاد می‌کنیم.

مشکلاتی که در نسخه 2020 بازی جاست دنس به وجود آمدند

متاسفانه در نسخه 2020 بازی Just Dance مشکلاتی از طرف یوبیسافت، شرکت سازنده این بازی، به وجود آمده است. این مشکل هم، پولی شدن خیلی از امکانات بازی است و به دلایلی همچون تحریم و گرانی دلار، امکان پرداخت مبلغ خواسته شده برای ما تقریبا غیر ممکن است. اگر ممکن هم باشد، نیازمند تلاش و زحمت بسیار زیادی است که برای این بازی آنقدر هم ارزش ندارد. در کل بازی Just dance 2020 یک سری پیشرفت‌ها و پسرفت‌ها به نسبت ورژن قبلی خود دارد.

پولی شدن بیشتر امکانات بازی‌ها به یک امر روال برای درآمدزایی شرکت‌ها تبدیل شده است و این موضوع هم برای همه قابل درک و احترام است. چرا که اگر شرکت‌ها درآمدزایی نداشته باشند، قطعا کارهای تحقیق و توسعه خود را قطع خواهند کرد. در نسخه 2020 بازی Just dance هم خیلی از امکانات پولی هستند. مثلا خیلی از آهنگ‌ها و حرکات جذاب و دوست داشتنی، همگی پولی هستند و شما به امکانات بسیار کمتری دسترسی دارید. البته استفاده از بازی به مدت یک ماه رایگان است.

بازی Just Dance 2020
بازی Just Dance 2020

بررسی گیم پلی بازی Just dance 2020

گیم پلی اکثر بازی‌ها در طی تغییر ورژن‌ها، تغییر چندانی نمی‌کنند. در Just Dance هم شرایط این گونه است. یعنی گیم پلی بازی چندان تغییر محسوسی نکرده است. البته طبیعی هم است. چون که ماهیت رقص این گونه است. مثلا ما هیچ وقت انتظار نداریم گیم پلی بازی‌هایی مانند فیفا و زامبی تغییر کنند. اما از لحاظ گرافیکی بهبودهایی را نسبت به نسخه‌ها‌ی قبلی دارند. البته در بازی Just Dance 2020 یک اتفاق ویژه افتاده است. آن اتفاق هم مجهز شدن بازی به sweet mode است.

سنسور عرق یا همان Sweet mode، مقدار کالری که شما با رقصیدن می‌سوزانید را برای شما نشان می‌دهد. از این جهت می‌توان گفت که به نسبت ورژن‌های قبلی پیشرفت بهتری داشته است. این بازی به گونه‌ای است که شما با یک نفر دیگر مسابقه رقص انجام می‌دهید و به خاطر گیم پلی و هوش مصنوعی به کار رفته در بازی، می‌توانید از عدالت کامل در بازی اطمینان خاطر حاصل کنید. یعنی اگر شما بهتر از دوستتان رقصیدید یا بالعکس، به همان اندازه هم در رده بندی که بعد از پایان یک موسیقی انجام خواهد شد، امتیاز خواهید گرفت.

معمولا امتیاز به صورت ستاره است و تعداد این ستاره‌ها برای هر مرحله، 5 عدد است. کمترین ستاره‌ای که می‌توانید دریافت کنید، 1 عدد خواهد بود. پس با خیال راحت با دوستانتان به رقصیدن بپردازید و به عدالت موجود در بازی Just dance 2020 نهایت اطمینان را داشته باشید. در حالت Co-op می‌توانید 6 نفره به انجام بازی بپردازید. در همه‌ی حالت‌ها امکان بازی چند نفره وجود ندارد.

بازی Just Dance 2020
بازی Just Dance 2020

آهنگ‌های موجود در بازی جاست دنس 2020

طبق آخرین برآوردها بیش از 500 آهنگ در این بازی وجود دارد. اما متاسفانه بیشتر آنها در نسخه پرمیوم یا پولی هستند. با این که یک ماه بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توانید از امکانات آن استفاده کنید. اما بعد از یک ماه، دیگر قادر به استفاده از تمام امکانات بازی نخواهید بود. لیست آهنگ‌های بازی لیست ثابتی نیست و روز به روز با ساخته شدن آهنگ‌های مختلف توسط افراد بنام، این لیست آپدیت خواهد شد. حتی آهنگ برخی از انیمیشن‌های جدید هم به لیست آهنگ‌های بازی اضافه می‌شوند. اما همانطور که گفته شد، فقط یک ماه می‌توان از آن استفاده کرد.

گرافیک بازی زیبای Just Dance 2020

گرافیک تقریبا مهمترین بخش بازی است. چرا که اولین صحنه‌ای است که یک گیمر آن را مشاهده می‌کند. بازی Just Dance 2020 هم از لحاظ گرافیکی چیزی کم ندارد و می‌توان گفت از لحاظ گرافیکی جزء بهترین بازی‌های دنیا است. منظور از گرافیک جلوه‌های بصری است. معمولا در گرافیک زیبا، طراحی‌های اشکال موجود، منوها و رنگبندی‌ها، چشم نواز هستند. در این بازی شما با یک محیط رنگی بسیار زیبا در ارتباط خواهید بود که هر لحظه علاقه شما را به بازی افزایش می‌دهد. در گرافیک و حتی گیم پلی بازی هیچگاه شاهد افت کیفیت یا باگی نخواهید بود.

بازی Just Dance 2020
بازی Just Dance 2020

نحوه ورود به بازی جذاب Just Dance 2020

ورود راحت شما به این بازی در گرو داشتن امکانات است. برای وارد شدن به بازی سه راه وجود دارد.

 • راه حل اول استفاده از کینکت برای Xbox One است.
 • راه حل دوم جدا کردن کنترلر از صفحه در نینتندو سوییچ است.
 • راه حل سوم استفاده از گوشی هوشمند است.

راه حل اول و دوم نیاز به توضیح ندارد و با انجام یک سری کارهای فرمالیته می‌توانید از انجام بازی کنار دوستان و خانواده خود لذت ببرید. اما راه حل سوم، یعنی ورود به بازی Just Dance 2020 با گوشی همراه کمی پیچیده است. به همین دلیل در ادامه راهکار صحیح ورود به بازی را با گوشی هوشمند به شما آموزش خواهیم داد.

 • ابتدا از طریق فروشگاه‌های معتبر اپلیکیشن‌های تلفن همراه هوشمند، نظیر اپ استور و گوگل پلی، برنامه Just Dance Controller را دانلود کنید.
 • سپس گوشی و کنسول خود را به یک وای فای مشترک وصل کنید.
 • برنامه‌ای که دانلود کردید را باز کنید و نسخه مورد نظر خود را برای بازی کردن انتخاب کنید.
 • از شما سه جفت عدد کد می‌خواهد که در مانیتور وجود دارد و با وارد کردن آن اعداد می‌توانید رقصیدن را شروع کنید.
 • بعد از زدن کد و تایید شدن ورود گوشی شما به بازی دنس، گوشی را در دست راست خود بگیرید و حرکاتی که مربی رقص شما برایتان تدارک دیده را انجام دهید.

حالت‌ها یا مدهای بازی جاست دنس 2020

بازی Just Dance 2020 در سه حالت ارائه شده است. این سه حالت عبارتند از؛

 • All stars
 • Kids
 • Just Dance

 مود All stars که به مناسبت اولین دهه‌ی ساخت این بازی، بر روی این ورژن یعنی 2020، منتشر شده است، برای تمام شدن تنها به یک ساعت زمان نیاز دارد. البته امکانات و گاها نوآوری‌های خوبی در این مود وجود دارد که تجربه کردن آنها خالی از لطف نیست.

مد Kids مناسب بچه‌ها است. در این مد حرکت پیچیده، نامفهوم، سریع، سخت و… چندان جایی ندارد.

مود Just Dance هم در واقع بدنه و شاکله اصلی بازی است که در طی مقاله توضیحات مفصلی را راجع به آن ارائه داده‌ایم. این مد اگر رایگان باشد، قطعا این بازی را جزء بهترین سرگرمی‌ها و بازی‌های دنیا می‌کند. البته بازی‌های دیگری هم هستند که به عنوان مثال با مطالعه نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 Remake می‌توانید سرگرمی‌های جدیدی برای خود پیدا کنید. به هر حال نسخه رایگان یک ماهه بازی Just dance 2020 و امکان استفاده از 10 آهنگ در هر مود تقریبا راضی کننده است.

بازی Just Dance 2020
بازی Just Dance 2020

نتیجه گیری درباره بازی Just Dance 2020

بازی Just Dance  دقیقا آن بازی ایده‌الی است که یک فرد دوست دارد با آن تحرک و نشاط را در خود و زندگی‌اش وارد کند. یک بازی که بعد از تنها یک بار تست، هر روز انتظار آن را خواهید کشید. به هر حال این روزها توجه به ورزش و سلامتی جسمی جزء لاینفک زندگی همه انسان است. پس چه بهتر که این توجه به سلامتی را در محیطی با نشاط و سالم مانند کنسول بازی دنبال کنید تا خانواده شما هم از آن بی‌بهره نمانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بازی و بررسی بازی های دیگر می توانید به بخش نقد و بررسی بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید.

شما برای ما از بازی Just Dance 2020 بنویسید

بازی Just Dance 2020 یکی از بی نظیرترین و لذت بخش ترین بازی هایی است که می توانید آن را تجربه کنید. اگر تجربه ای در بازی Just Dance 2020 دارید آن را با ما در میان بگذارید. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما میتوانید به مخاطبین سایت ایموجو کمک کند تا بهترین بازخورد را از این بازی به دست بیاورند.

بنر انتهای هر مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.