AD

نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 Remake

1 423

بازی‌های ژانر وحشت همیشه باعث افزایش آدرنالین خون می‌شود و در بین گیمرها دارای طرفداران مخصوص به خود است. برخی از بازی‌های ویدویی به دلیل داشتن گرافیک بی نظیر و القای حس ترس می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. از بین بازی‌های ترسناک موجود در دنیای ویدیویی می‌توان به بازی رزیدنت اویل سه اشاره کرد. ما در این مقاله قصد نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 Remake  را داریم. بازی رزیدنت اویل توسط کمپانی مشهور کپکام ساخته شده و برای کنسول‌های نسل هشتم بازسازی شده است.

ریمیک بازی رزیدنت اویل سه توسط شرکت کپکام برای کنسول‌های نسل هشتم انجام شده است که این امر می‌تواند باعث افزایش هیجان در بین گیمرها شود. اگر از طرفداران ژانر ترسناک هستید و می‌خواهید یک بازی هیجان انگیز را بر روی کنسول خود تجربه کنید، بهتر است با نقد و بررسی بازی رزیدنت اویل سه همراه  رسانه بازی موبایل ایموجو باشید.

معرفی بازی Resident Evil 3 Remake

همان‌طور که می‌دانید بازی رزیدنت اویل سه به عنوان یکی از نسخه‌های محبوب در بین مجموعه بازی‌های اویل است که بازسازی آن مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. گیمرها با تصور این که بار دیگر بتوانند در راکون سیتی به گشت و گذار بپردازند و با نمسیس وحشتناک روبرو شوند، منتظر تجربه این بازی وحشتناک هستند. محیط‌های بازی رزیدنت ایول به گونه‌ای است که می‌تواند به شکل مناسب ترس را برای شما ترسیم کند.

شاید به جرات بتوان گفت که بازی Resident Evil 3 Remake از سری بازی‌های محبوب شرکت کپکام است که طرفداران زیادی دارد. خاطرات زیادی که در ذهن گیمرها از نسل‌های پیش از این بازی ترسناک وجود دارد بار دیگر در نسل هشتم تداعی خواهد شد. پس از انتشار نمایش بازی رزیدنت ایول 3 ریمیک نظرات مثبت و منفی زیادی در مورد این بازی محبوب بیان شده است. ما به شکل ویژه می‌خواهیم در ادامه این بازی ترسناک را مورد بررسی قرار دهیم. پیش‌تر در سایت ایموجو نقد و بررسی بازی روود ردمپشن ؛ بازی مهیج و جذاب قرار گرفته است.

نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 Remake
نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 Remake

بررسی کلی بخش‌های بازی رزیدنت اویل سه

وجود چهره‌های متفاوت در ریمیک بازی به گونه‌ای است که طرفداران بازی محبوب کپکام کمی از وجود شخصیت‌های جیل، کارلوس و نمسیس ناراضی بوده‌اند چرا که وجود نسخه اصلی و نسخه بازسازی شده می‌توانست شباهت بیشتری به یکدیگر داشته باشد. اما به صورت کلی نمی‌توان در مورد کیفیت شخصیت‌های بازی از همان ابتدا نظر خود را اعلام کرد. پس از تکمیل بازی قطعاً می‌توان نظر بهتری را در مورد ساخت بازی ارائه داد.

با توجه به جوانب مختلف بازی باید بیان کنیم که بازی Resident Evil 3 Remake به هیچ عنوان یک بازی نا امید کننده نیست و قطعاً اثر جدید کپکام می‌تواند شما را به اوج هیجان برساند. شاید به صورت کلی باید بیان کرد که سازنده بازی، فراموش کرده است که در حال بازسازی یک بازی دیگر است. در واقع کپکام باید با الهام از بازی رزیدنت اویل 3 بازی جدید را به گونه‌ای طراحی می‌کرد که وفاداری خود را نسبت به نسخه قبلی نشان دهد.

با بررسی جوانب کلی بازی رزدینت اویل 3 ریمیک می‌توان بیان کرد که یک سری ویژگی‌های اصلی مانند شخصیت، داستان و گیم پلی در نسخه ریمیک گنجانده شده است و عناصر دیگر دست خوش تغییرات زیاد شده است یا در برخی موارد آیتم‌های اصلی از بازی حذف شده است که این امر می‌تواند برای بسیاری از گیمرها ناخوشایند باشد.

کپکام به عنوان سازنده ریمیک می‌توانست در نسل جدید، به جزئیات بیشتری بپردازد چرا که وجود سیستم جدید به سازندگان بازی این امکان را می‌دهد که بتوانند به راحتی اثر کامل‌تری را خلق کنند اما این موضوع در مورد رزیدنت اویل سه ریمیک به وضوح دیده نمی‌شود که این امر می‌تواند به عنوان یک نکته منفی در بازی محسوب شود.

بررسی کلی بخش‌های بازی رزیدنت اویل سه
بررسی کلی بخش‌های بازی رزیدنت اویل سه

حذف جزئیات فراوان در نسخه ریمیک

وجود مشکلات عدیده در بازسازی بازی Resident Evil 3 Remake به گونه‌ای است که می‌تواند به راحتی به چشم گیمرها بیاید. نسخه اصلی بازی دارای ویژگی‌های کلیدی زیادی بوده است که در نسخه بازسازی شده دچار تغییرات شده است. بازی رزیدنت اویل 3 به نسبت نسخه‌های قبلی در دوران خود، تجربه‌ای اکشن را به گیمرها ارائه می‌داده است اما ساخت ریمیک بازی به گونه‌ای پیش رفته است که برخی از روح ماجراجویی را در خود ندارد. در بازی رزیدنت اویل 3 فرار از دشمنان یا کشتن زامبی‌ها به شکل ریمیک وجود نداشته است و گیم پلی بازی شما را به اجبار به محیط‌های متنوع منتقل می‌کرد.

وجود پازل‌های متنوع در نسخه پیشین باعث شده بود تا این بازی به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شرکت کپکام شناخته شود. نسخه پیشین بازی به دلیل تم ماجراجویی فراوان به عنوان یکی از محبوب‌ترین اثرهای شرکت کپکام انتخاب شده است اما بازی رزدینت اویل 3 ریمیک با تغییرات ایجاد شده به گونه‌ای ساخته شده است که کمی از نسخه اصلی خود فاصله دارد.

به عنوان نمونه در نسخه اصلی گیمر برای برداشتن لاک پیک، باید با جیل وارد اداره پلیس می‌شد تا پس از کنجکاوی‌های فراوان یک آیتم ویژه کسب می‌کرد اما در نسخه جدید بازی، احساس ماجراجویی به صورت کلی حذف شده است و بازیکن به راحتی می‌تواند به آیتم‌های مخصوص در بازی دست پیدا کند که این امر می‌تواند برای بسیاری از گیمرهای قدیمی خوشایند نباشد. باید بیان کرد که پازل‌های هیجان انگیز در بازی Resident Evil 3 Remake  به صورت کلی حذف شده است و معماهای بازی به کمترین میزان خود رسیده است.

بررسی دیگر تغییرات نسخه اصلی و ریمیک بازی

علاوه بر حذف پازل‌های ماجراجویی و هیجان انگیز در بازی که باعث کاهش روح ماجراجویی گیمرها می‌شود، تغییرات دیگری نیز در گیم پلی بازی وجود دارد که به عنوان نقطه ضعف بازی رزدینت اویل 3 ریمیک شناخته می‌شود. به عنوان نمونه در نسخه ریمیک بازی خبری از فضاهای داخلی برج ساعت نیست. در حالی که در این مکان که به عنوان یک نقطه کلیدی در نسخه اصلی بازی است اتفاقات زیادی رخ می‌دهد.

شاید کپکام در تصمیم عجیب خواسته است تا شوک بزرگی را به گیمرها وارد کند. حس رفت و آمد بین محیط‌های مختلف بازی در نسخه بازسازی شده به صورت کامل از بین رفته است. اگر در نسخه اصلی بازی برای کسب آیتم‌های مختلف به دو ساعت زمان نیاز داشته باشید، در این نسخه با 20 دقیقه به راحتی می‌توانید آیتم‌های مورد نظر خود را کسب کنید.

بازی Resident Evil 3 Remake به عنوان یکی از نسخه‌های بازسازی شده شرکت کپکام شناخته می‌شود که گیم پلی کوتاهی دارد. اگر بازی را بر روی درجه سختی معمولی نیز بازی کنید به راحتی می‌توانید بازی را در 5 ساعت تکمیل کنید که این امر ناخوشایند است.

بررسی دیگر تغییرات نسخه اصلی و ریمیک بازی
بررسی دیگر تغییرات نسخه اصلی و ریمیک بازی

وجود بخش چند نفره در کنار بخش داستانی بازی Resident Evil 3 Remake

بازی رزدینت اویل 3 ریمیک دارای بخش چند نفره است که با نام Resostance شناخته می‌شود. این بخش در ابتدای بازی به عنوان یک بازی مجزا معرفی شده بود اما پس از انتشار ریمیک بازی، در دسترس همگان قرار گرفت. شما علاوه بر بخش داستانی می‌توانید به بخش چند نفره بازی مراجعه کنید. ساختار تعبیه شده برای این بخش به گونه‌ای است که بازیکنان در قالب شخصیت‌های تعیین شده که به صورت پیش فرض چهار شخصیت است می‌توانند برای بقا تلاش کنند.

همچنین بازیکنان در این بخش از بازی Resident Evil 3 Remake می‌توانند با استفاده از ابزارهای مختلف و کارت‌هایی که وجود دارد مانع موفقیت دیگران شوند. شاید بتوان وجود بخش Resostance را به عنوان یک بخش نوآورانه قلمداد کرد. با بررسی انجام شده در این بخش می‌توان گفت که پلیرهای زیادی در آن دیده نمی‌شود و برای شروع یک نبرد باید زمان زیادی را صبر کنید. همچنین عدم تعادل در این بخش بسیار مشهود است که نیاز به آپدیت‌های مختلف دارد.

شرکت کپکام به دلیل قرار دادن بخش چند نفره در بازی Resident Evil 3 Remake، بخش اصلی Mercenaries  را از نسخه بازسازی شده حذف کرده است. گیمرهای قدیمی می‌دانند که این بخش در نسخه اصلی چقدر جذاب و هیجان انگیز بوده است که گیمرها برای رسیدن به رکوردهای بهتر تلاش می‌کردند.

بهبود شخصیت‌های بازی Resident Evil 3 Remake

علاوه بر نقاط منفی بیان شده در مورد بازی رزدینت اویل 3 ریمیک می‌توان گفت که شخصیت‌های متنوع بازی حضور پررنگ‌تری در محیط بازی دارند. به عنوان نمونه شخصیت کارلوس دارای گیم پلی بسیار کوتاهی در نسخه اصلی بوده است که در نسخه بازسازی شده، حضور پررنگ‌تری دارد و به عنوان یکی از عوامل کلیدی بازی شناخته می‌شود. در بازی Resident Evil 3 Remake  شما به کمک کاراکتر کارلوس می‌توانید به سراغ کشتن دشمنان بروید و وقت زیادی را با این شخصیت سپری کنید.

باید گفت که نسخه بازسازی شده بازی محتوای جدیدی را به شما ارائه نمی‌دهد و گیم پلی کوتاه‌تری نسبت به نسخه اصلی دارد. وجود شخصیت‌های متنوع و تغییر نقش هر کدام در نسخه ریمیک به گونه‌ای تحریف نسخه اصلی بازی است که توسط کپکام انجام شده است. اتفاقاتی که نمی‌توان به صورت کامل دلیل آن را متوجه شد که این امر برای بسیاری از کاربران باعث دلسردی می‌شود. شاید در یک نتیجه گیری کلی باید بیان کرد که کپکام بازسازی بازی را انجام داده است که قبلاً از آن وجود نداشته است. بازی رزدینت اویل 3 ریمیک تفاوت بسیاری با نسخه محبوب خود دارد که این امر می‌تواند بر روی فروش این بازی تأثیرگذار باشد.

بهبود شخصیت‌های بازی Resident Evil 3 Remake
بهبود شخصیت‌های بازی Resident Evil 3 Remake

تحریف گیم پلی بازی در بازی Resident Evil 3 Remake

در نسخه اصلی بازی یکی از شخصیت‌های کلیدی و محبوب شخصیت نمسیس بوده است که دارای طراحی ترسناک است. با توجه به تکراری بودن این شخصیت در نسخه ریمیک، گیمرها دیگر برای شروع بازی حس غافلگیر شدن را تجربه نمی‌کنند. چرا که برای نخستین بار روبرو شدن با این شخصیت بسیار هیجان انگیز بوده است. معرفی نمسیس در نسخه اصلی بازی به گونه‌ای است که باعث ایجاد حس ترس در بازیکنان می‌شود اما در این نسخه دیگر نمی‌توان چنین حس و حالی را تجربه کرد.

در نسخه اصلی بازی بی رحمی شخصیت نمسیس بسیار واضح است و با حالت‌های غافلگیرانه می‌تواند شما را از پای دربیاورد  اما در بازی Resident Evil 3 Remake این ترس به شکل کامل به شما القا نخواهد شد. چند مبارزه مختلف با نمسیس در نسخه ریمیک وجود دارد که باعث افزایش هیجان و بالا رفتن آدرنالین خون شما خواهد شد. باس فایت‌های مختلفی در بازی وجود دارد که برگرفته شده از نسخه اصلی بازی است. چالش‌های متفاوتی در بازی Resident Evil 3 Remake وجود دارد که به نسبت نسخه اصلی بسیار کمتر است اما می‌تواند برای ساعاتی شما را درگیر بازی کند.

سایر موجودات آزاردهنده نیز در بازی مشاهده می‌شود که شما می‌توانید با وقت گذاشتن در بازی، حس ترس را تجربه کنید. شخصیت ترسناک بازی نمسیس، می‌تواند به مانند نسخه اصلی بازی با یک ضربه وحشتناک شما را از پای در بیاورد. چالش‌های متنوع و سنگین بازی به عنوان ویژگی‌های مثبت این بازی محسوب می‌شود.

تحریف گیم پلی بازی در بازی Resident Evil 3 Remake
تحریف گیم پلی بازی در بازی Resident Evil 3 Remake

ویژگی‌های مثبت بازی رزدینت اویل 3 ریمیک

علاوه بر نکات منفی، بازی دارای ویژگی‌های مثبت زیادی نیز است که از جمله آن می‌توان به موتورRE    Engine اشاره کرد. قدرت موتور بازی به گونه‌ای است که گرافیک بازی را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. در واقع طراحی شخصیت‌های بازی و محیط‌های آن بسیار عالی کار شده است. اتمسفر بازی به گونه‌ای است که می‌تواند ترس را به شما انتقال دهد. تماشای راکون سیتی برای اویل بار و ترس از زامبی‌ها به عنوان یکی از دلایل هیجان در ابتدای این بازی محسوب می‌شود.

بازی رزدینت اویل 3 ریمیک به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند ترس و دلهره را برای گیمرها به ارمغان بیاورد. گیمرها در این بازی همچنان باید در محیط‌های تاریک به نبرد با زامبی‌های خون خوار بپردازند. نمای بصری بازی بسیار عالی کار شده است که شما می‌توانید از محیط‌های بازی به همراه موسیقی‌های مشهور قرار داده شده لذت ببرید. شنیدن صدای زامبی‌ها در اتاق‌های تاریک بسیار دلهره آور است که باعث می‌شود تا حس ترس به خوبی به شما منتقل شود.

وجود صحنه‌های اکشن مناسب در بازی به عنوان یکی از نکات کلیدی بازی Resident Evil 3 Remake  محسوب می‌شود. استفاده از اسلحه‌های بازی و کشتن زامبی‌ها بسیار لذت بخش است. سیستم جای خالی دادن در بازی بسیار پیشرفت کرده است و باید برای موفقیت در انجام این کار زمان بندی مناسبی داشته باشید. اگر بخواهید محیط بازی را به صورت کامل تجربه کنید باید بتوانید شناخت خود را نسبت به محیط‌های تاریک افزایش دهید. بازی رزدینت اویل 3 ریمیک در درجه سختی بالا، بسیار هیجان انگیزتر خواهد بود.

بازی Resident Evil 3 Remake
بازی Resident Evil 3 Remake

جمع بندی درباره بازی Resident Evil 3 Remake

شاید بتوان گفت که بازی Resident Evil 3 Remake دارای یک نام گذاری اشتباه است و نباید آن را برچسب بازسازی شده نسخه اصلی خواند. بازی به صورت کلی دارای ویژگی‌های مثبت و منفی زیادی است که می‌تواند گیمرها را به خود مشغول کند. به جرات می‌توان گفت که بازسازی بازی بسیار ضعیف بوده است و نمی‌توان این بازی را به عنوان بازسازی نسخه اصلی در نظر گرفت. اگر بازی Resident Evil 3  Remake  را به عنوان یک بازی جدید در نظر بگیرید قطعاً ارزش تجربه کردن را دارد. از ویژگی‌های مثبت بازی می‌توان به چالش‌های جذاب و هیجان انگیز، گرافیک چشم نواز، موسیقی‌های شنیدنی و رویارویی با شخصیت نمسیس اشاره کرد. از نکات منفی بازی می‌توان به حذف پازل و مأموریت‌های اصلی، حذف محیط‌های حیاتی بازی، تحریف داستان و گیم پلی کوتاه اشاره کرد.

شما برای ما از بازی Resident Evil 3 Remake بنویسید

بازی Resident Evil 3 Remake  را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم که شما عزیزان همیشه همراه از نقد بازی Resident Evil 3 Remake نهایت لذت را برده باشید و بتوانید بازی را تجربه کنید. علاوه بر نقد بازی فوق می‌توانید در سایت ایموجو نقد و بررسی بازی مکس پین ۳ ؛ بهترین بازی سوم شخص را مطالعه کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Azade می گوید

    بازی قشنگیه خیلی پر هیجان و جذابه ولی خوب یکمم ترسناکه پر از زامبی های وحشتناکه کسایی که سبک اکشن دوسا دارن بازی کنن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.