AD

نقد و بررسی بازی Astra Chain ؛ بازی مبارزه ای جذاب

1 309

در دنیای امروز، بازی‌ها جایگاه ویژه‌ای در زندگی افراد دارند. یکی از بازی هایی که توانسته از سایر رقبا سبقت بگیرد، Astra Chain است. بازی Astra Chain یک بازی مبارزه‌ای است، که در آن به آخر دنیا اشاره می شود. در واقع بازی‌های مبارزه‌ای، که مخاطب توان زیادی برای کنترل کاراکتر بازی دارد، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. در بازی آسترال چین نیز، شما در نقش یک مبارز که برای پلیس کار می‌کند، قرار خواهید گرفت و یک بازی هیجانی و پر ماجرا را تجربه خواهید کرد. در این مبارزه لژیون‌ها، بسیار به شما کمک می‌کنند، و باعث پیشرفت شما در طول بازی می‌شوند. در بازی با نام نئورون (neuron) روبرو خواهید شد، که در واقع نام گروه پلیس است، که شما هم جزویی از آنها هستید. گروه پلیس و شما در طول بازی در حال مبارزه و حل مشکلات هستید، البته پس از حل یک مشکل با مشکلات جدیدی، رو به رو می‌شوید. در ادامه با ما در رسانه بازی موبایل ایموجو همراه باشید تا بیشتر با این بازی آشنا شوید.

داستان بازی Astra Chain

در بازی استرال چین، زمین دچار تغییر و تحولات بسیاری شده و آسیب‌های زیادی هم دیده است. در بازی زمین بزرگ انسان‌ها، رو به نابودی دارد و انسان‌ها در یک منطقه، که به نسبت امنیت بیشتری دارد، ساکن هستند. موجودات خطرناک و عجیبی به نام کیمرا، به انسان‌ها حمله می‌کنند و سعی در نابودی همه‌ی انسان‌ها دارند. انسان‌ها نیز در حال جستجوی راه‌های مبارزه با این موجودات ویرانگر هستند، و پس از تلاش‌های فراوان توانسته‌اند راهی پیدا کنند، که از خود دشمن برای نابودی خودش استفاده کنند.

به این‌صورت که کیمراها را اسیر می‌کنند و تغییراتی  در آنها به‌وجود می‌اورند، که باعث می‌شود تا آنها به مبارزانی علیه کیمراها تبدیل شوند. نام موجوداتی که از تغییر، کیمراها بوجود می‌آیند، لژیون است. لژیون‌ها، به عنوان یک مبارز در کنار کاراکتر اصلی، به مبارزه می‌پردازند و شما توانایی کنترل و هدایت لژیون‌ها را هم بر عهده دارید. در بازی Astra Chain کیمراها بسیار قوی هستند و برای مبارزه و مقابله با آن‌ها، شما نیازمند این هستید که آن‌ها را آنالیز کنید، و اطلاعاتی از نحوه عملکرد آن‌ها به دست بیاورید. در این راه وجود لژیون‌ها بسیار به شما کمک خواهد کرد، چرا که لژیون‌ها از جنس کیمراها هستند و شناخت دقیق تری نسبت به آنها دارند.

بازی Astra Chain
بازی Astra Chain

بررسی جنبه‌های مثبت بازی استرل چین

قبل از هر چیزی باید بگوییم، که بازی Astra Chain از لحاظ گیم پلی، فوق‌العاده عمل کرده است و همین ویژگی می‌تواند، در جذب مخاطب بسیار موثر باشد. در واقع شرکت سازنده بازی استرل چین، یعنی پلاتینیوم گیمز، تمامی بازی‌هایی که ارائه داده‌ است گیم پلی، قوی وخوبی داشته‌اند.

گیم پلی بازی، به شما این امکان را می‌دهد، که کنترل کاملی به کاراکتر اصلی و لژیون‌ها داشته باشید. به این صورت که در واقع لژیون‌ها جزئی از کاراکتر اصلی محسوب می‌شوند و شما در حرکت دادن آنها مختار هستید. لژیون‌ها انواع مختلفی دارند و کارهایی که انجام می‌دهند، با هم متفاوت است.

بازی از لحاظ موسیقی نیز در سطح خوبی قرار دارد، و همین امر باعث جذابیت بیشتر بازی می‌شود. موسیقی، به صورت یک کاور در تمامی مراحل بازی وجود دارد، اما در شرایط و فضاهای مختلف موسیقی تغییر می‌کند.

شما در طول بازی Astra Chain مدام در حال حرکت هستید و در هر محیطی که قرار بگیرید، شرایط جدیدی را تجربه خواهید کرد. حتی اگر در جاهای تکراری هم دوباره قرار بگیرید، جزئیات جدیدی اضافه خواهد شد و این مسئله از خسته کننده بودن بازی می‌کاهد و برای مخاطب تکراری نمی‌شود.

بازی از لحاظ گرافیکی در جایگاه خوبی قرار دارد. همچنین شخصیت‌های بازی بسیار هوشمندانه طراحی شده‌اند و حرکت‌های هر کاراکتر هم بسیار بجا و حرفه‌ای تنظیم شده است، در واقع بازی از نظر انیمیشن نیز بسیار خوش درخشیده است. در مبارزاتی که در بازی صورت می‌گیرد شما از لحاظ فریم ویدیو، هیچ مشکلی نمی‌بینید. (فریم؛ هر ویدیو از نمایش پشت سر هم و سریع عکس‌ها به وجود می‌اید و یک اسلاید می‌شود، که فریم گفته می‌شود)

بازی Astra Chain
بازی Astra Chain

بررسی جنبه‌های منفی بازی Astra Chain

جنبه‌ی منفی بازی را می‌توان به اینصورت بیان کرد، که بازی خوب و عالی استرل چین فقط برای سوییچ، عرضه شده است. و این موضوع می‌تواند دسترسی افراد به این بازی را محدودتر کند. بازی از لحاظ داستانی جالب است اما، قدیمی عمل کرده و تقریبا یک حالت کلیشه‌ای دارد.

همانطور که قبلا گفتیم، کاراکتر اصلی را شما از بین دوقلوها انتخاب می‌کنید، و زمانی که شما یکی از دوقلوها را انتخاب می‌کنید، کاراکتری که شما انتخاب کردید دیگر صحبت نمی‌کند و برعکس قل دیگر صحبت می‌کند. در رابطه با صداگذاری بازی Astra Chain باید بگوییم، مشکلی وجود دارد که در بعضی از بازی‌های دیگر هم به چشم می‌خورد و آن هم هماهنگ نبودن صدا و لب زدن شخصیت‌های بازی است. که این مسئله هم به نوبه‌ی خود می‌تواند از جذابیت بازی بکاهد.

گرافیک این بازی نسبت به کنسول سوییچ خوب است، اما سوییچ از لحاظ گرافیکی در سطح پایین‌تری قرار دارد، پس گرافیک این بازی برای کنسول‌های سطح بالاتر، پایین است و نیاز به بهتر شدن دارد. در حالت کلی باید بگوییم که این بازی واقعا عملکرد خوبی در گیم پلی خود داشته است و این موضوع می‌تواند کم و کاستی‌های بازی را کم‌رنگ‌تر کند. برای شما علاقه‌مندان به بازی های ویدیویی، پیشنهاد می‌کنیم به سایت ایموجو مراجعه کنید، تا بتوانید به نقد و بررسی بازی‌های مختلف دسترسی داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید. همچنین در سایت ایموجو می‌توانید به نقد و بررسی بازی محبوب  Clash of Clans دسترسی داشته باشید.

بررسی جنبه‌های منفی بازی استرل چین
بررسی جنبه‌های منفی بازی استرل چین

اطلاعاتی درباره نحوه بازی Astra Chain

همانطور که قبلا اشاره کردیم، در این بازی مبارزه‌ای، شما یکی از افراد پلیس هستید و به دفاع از زمین می‌پردازید. شما علاوه بر قدرتی که خودتان دارید، از قدرت لژیون‌ها نیز برای مبارزه‌ی بهتر استفاده می‌کنید. قبلا اشاره کردیم که لژیون‌ها در واقع از افراد دشمن هستند که، اسیر انسان‌ها شدن، و با فناوری انسان‌ها تبدیل به یک مبارز، علیه دشمنان (کیمراها) شدند.

لژیون‌ها قدرت‌های مختلفی دارند، به‌طور مثال در جابه‌جا کردن اجسام سنگین، ایجاد یک هاله دفاعی برای شما و به دست آوردن اطلاعات مهم از جمله کارایی‌های لژیون‌ها است. لژیون‌ها به شما متصل هستند و این اتصال به وسیله چند زنجیر ایجاد شده است، و شما وظیفه هدایت کاراکتر اصلی و لژیون‌ها را برعهده دارید. لژیون‌ها، فقط مواقعی که شارژشان تمام شود، صحنه را ترک می‌کنند و پس از شارژ مجدد به صحنه برمی‌گردند.

در این بازی برخلاف بازی‌های گذشته، شما با ضربه خوردن امتیاز منفی نمی‌گیرید، در مقابل عملکرد ماهرانه و قوی شماست که باعث کسب امتیاز می‌شود.

شما در بازی Astra Chain نقش یک کارآگاه را نیز بر عهده دارید، که باید به جستجوی اطلاعات بپردازید و بر اساس آن اطلاعات، و قرار دادن سرنخ‌ها در کنار یکدیگر، بتوانید دشمن را پیدا کنید و مبارزه را آغاز کنید. شما در پیش روی خود دشمنان زیاد و مختلفی دارید، که نوع مبارزه هر کدام متفاوت است. در بازی قسمت‌های پنهان مختلفی وجود دارد، که شما با پیشروی در بازی می‌توانید آنها را پیدا کنید.

علاوه بر وظیفه اصلی شما که مبارزه با دشمنان و کسب اطلاعات است، وظایف دیگری نیز دارید که بیشتر جنبه‌ی سرگرمی دارند، به طور مثال گرفتن یک دزد دارو، پوشیدن لباس عروسکی و … سرویس‌های بهداشتی، در این بازی نیز جذابیت خاص خود را دارند و اتفاقات جالبی در آنها می‌افتد.

اطلاعاتی درباره نحوه بازی Astral Chin
اطلاعاتی درباره نحوه بازی Astral Chin

راهنمای خرید بازی Astra Chain

بازی Astra Chain یک بازی رزمی و در واقع هک اند اسلش است، به دوستداران این نوع بازی‌ها پیشنهاد می‌کنیم که این بازی را از دست ندهند، چرا که از لحاظ گیم پلی فوق‌العاده عمل کرده است. پس می‌تواند تجربه یک مبارزه بی‌نقص را برای شما به ارمغان آورد.

در مقابل افرادی که روحیه‌ی جنگجویانه و مبارزه‌ای ندارند و همچنین علاقه‌ای هم به بازی‌های سبک مبارزه‌ای  ندارند، می‌توانند از این بازی صرف نظر کنند، چون این بازی کاملا جنگجویانه و مبارزه‌ای است.

میزان فروش بازی استرل چین

شرکت پلاتینیوم گیمز، تاکنون در ارائه بازی‌های خود عملکرد بسیار خوبی داشته است. در بازی استرل چین، نیز بسیار پر قدرت ظاهر شد و گیم پلی فوق‌العاده بازی و دیگر ویژگی‌های مثبت آن باعث شد، که فروش بازی نیز بسیار رضایت بخش باشد. آمار دقیقی از میزان فروش بازی اعلام نشده است، اما بازی بسیار خوش درخشیده و پر فروش بوده است.

میزان فروش بازی استرل چین
میزان فروش بازی استرل چین

حالت دو نفره بازی Astra Chain

در بازی Astra Chain شما می‌توانید یک بازی دو نفره اکشن را تجربه کنید. اما باید خاطر نشان شویم که این دو نفره بازی کردن به این معنی نیست که در بازی دو کاراکتر اصلی قرار بگیرد، بلکه به این صورت است که، یکی از افراد کنترل شخصیت اصلی را برعهده می‌گیرد، و نفر دوم هدایت و کنترل لیژن‌های، چسبیده به کاراکتر اصلی را بر عهده می‌گیرد.

در بازی دو نفره، باید توجه داشته باشید، که هماهنگی بسیار زیادی لازم دارید، تا بتوانید یک بازی دو نفره بی نقص و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.

مدت زمان کامل بازی، با در نظر گرفتن داستان اصلی و داستان‌های فرعی که باعث کسب امتیاز شما می‌شوند، تقریبا چهل ساعت است. داستان اصلی به تنهایی هجده ساعت و داستان‌ها (ماموریت‌های) فرعی بیست و شش ساعت از زمان کلی بازی را به خود اختصاص می‌دهند.

خلاصه‌ای از مطلب و کلام پایانی بازی Astra Chain

بازی Astra Chain یک بازی اکشن، مبارزه‌ای و جنگجویانه است. که توسط شرکت پلاتینیوم گیمز ارائه داده شده است. بازی اشاره به آخر دنیا دارد به این صورت که موجودات ناشناسی به نام کمرا، به زمین حمله کرده‌اند و زمین را به حالت نابودی درآورده‌اند. انسان‌های بازمانده در جنگ، در تلاش برای نابودی این موجودات و نجات زمین هستند.

شما در این بازی، نقش یک افسر جوان پلیس را بر عهده می‌گیرید، انتخاب شخصیت، که به عنوان یک دختر یا پسر وارد این بازی شوید، بر عهده خود شما است. دختر و پسر در واقع خواهر، برادر دوقلو هستند. شما علاوه بر کاراکتر اصلی، هدایت لیژن‌ها (کیمرا های اصلاح شده) را نیز برعهده دارید. می‌توانید برای هدایت لیژن‌ها از یک نفر دیگر کمک بگیرید و دو نفره بازی کنید، که البته باید هماهنگی زیادی باهم داشته باشید. بازی Astra Chain از لحاظ گیم پلی بسیار عالی است، و تجربه یک بازی، اکشن بی نقص را برای شما فراهم می‌کند. بازی از لحاظ انیمیشن، موسیقی، فضاهای متنوع در بازی، افت نکردن فریم و ….بسیار خوب و قابل تحسین است. نکته‌ی منفی قابل توجه برای این بازی، ارائه آن فقط برای کنسول سوییچ است.

در طول بازی شما علاوه بر داستان اصلی، تعدادی داستان فرعی (ماموریت فرعی) نیز روبه روی خود دارید، که این ماموریت‌ها برای این است که شما امتیاز زیادی کسب کنید. در خلال بازی ضربه خوردن شما منجر به امتیاز منفی نمی‌شود، امتیازات بیشتر بر اساس عملکرد خوب، حرکات و رفتار شما داده می‌شود. اگر شما از طرفداران بازی‌های رزمی هستید، حتما بازی Astral Chin را امتحان کنید و یک تجربه هیجانی را کسب کنید. تجربه تلاش و از خودگذشتگی برای دفاع از زمین، که یک تجربه بی‌نظیر است.

شما برای ما از بازی Astra Chain بنویسید

بازی Astra Chain را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. برای نقد و بررسی بازی های موبایلی به بخش نقد و بررسی بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ارتیمس می گوید

    حرکات بازیکن هاش خیلی حرفه ای هستند از نظر گرافیکی زیاد جالب نیست ولی بازیکن هاش خیلی حرفه این و این بازیو جذاب کرده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.