AD

نقد و بررسی بازی کلش اف کلنز (Clash of Clans)

322 1,835

نقد و بررسی بازی کلش اف کلنز را به صورت کامل در این مقاله از ایموجو بخوانید تا اطلاعات کاملی را درباره این بازی به دست آورید. این بازی محصول شرکت Supercell می باشد که در سال ۲۰۱۳ باعث رشد چشمگیر سهام این شرکت شد، کلش اف کلنز ۱۲ سطح دارد که شما از سطح ۱ شروع به بازی خواهید کرد، پیشرفت در سطح ها اول سخت نمی باشد، اما پس از سطح هشتم این بازی بسیار چالش بر انگیز می شود، با همه این احوال ممکن است منتظر ماندن برای پیشرفت شهرتان شما را خسته کند.

نقد کلش اف کلنز (Clash of Clans)

قبل از شروع نقد و بررسی بازی کلش اف کلنز باید این را بگویم که در اصل نام بازی کلش اف کلنز (Clash of Clans)، قرار بوده است کلن وارز (Clan Wars) باشد. در حقیقت، بازی راجع به جنگ های قبیله ها و طایفه ها بود. برای همین است. به هر حال بعد از بحث طولانی درباره اسم این بازی Clash of Clans برای آن انتخاب شد.

حال زمان نقد کلش اف کلنز رسیده. بی شک، کلش اف کلنز (Clash of Clans) یکی از بازی های موبایلی می باشد که یک انقلاب ایجاد کرده است. پایه و اساس کمپانی supercell به سرعت رشد می کند. این موقعیت نیز فرصتی برای تولید کنندگان است تا کار خود را گسترش دهند و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند.

نقد کلش اف کلنز (Clash of Clans)

تاریخ انتشار بازی کلش اف کلنز

کلش اف کلنز در دو آگوست ۲۰۱۲ بر روی iOS منتشر شد. nv ابتدا، پرداختن به گسترش نسخه موبایل این بازی به عنوان خط اصلی فکری این شرکت شد. این کمپانی ابتدا بازی Hay Day در ۲۱ ژوئن سال ۲۰۱۲ منتشر کرد، پس از گذشت دو ماه، بازی انقلابی خود یعنی کلش آف کلنز (Clash of Clans) را منتشر ساخت. در ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ کمپانی Supercell توانست یک کمپانی ژاپنی را جذب کند که نصف سهامی این شرکت را به ارزش 1.2 میلیارد دلار بخرد.

پس از محبوبیت آن، نسخه اندرویدی در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۳ به طور رسمی منتشر شد، Hay Day ، Boom Beach و Clash of Clans سه بازی فوق العاده کمپانی Supercell هستند که این شرکت را به یک شرکت ثروتمند تبدیل کرده است، حال بماند که بازی کلش رویال با آن مسابقه های جذب کننده و محبوبیت بالا ذکر نشده است.

گرچه همه ی بازی های این کمپانی رایگان می باشند، اما تمرکز این شرکت روی جلب توجه بازیکن ها برای پرداختن پول برای خریدهایشان در این بازی می باشد. اعتراف می کنم که پیشنهاد های Clash Royale بسیار شرم آور بود، این شرکت ۲.۵ میلیون دلار فقط با خرید درون برنامه ای از Clash of clans و Hay Day کسب کرد.

توضیحی مختصر در مورد بررسی کلش اف کلنز (Clash of Clans)

به نظر من قبل از نقد کلش اف کلنز شما نیاز دارید راجع به مکانیک این بازی بدانید. بازی با سطح اول شهر شروع می شود، ساختمان های اصلی در CoC می باشند. پس از داستان ها و دیالوگ ها شما یاد خواهید گرفت تا چطور بناهای خود را به روز رسانی کنید. بعد از آن نیز یاد می گیرید که بناهای دفاعی بسازید. در نهایت یاد خواهید گرفت که چگونه به دشمن هایتان حمله کنید. یک آموزش اولیه و کوتاه لازم می باشد تا بفهمید که این بازی را چگونه باید انجام دهید. پس از گذر از این ماموریت های ساده، وارد دنیای قبیله خواهید شد، که شما در آن می توانید از پایین ترین سطح به بالا ترین سطح بروید.

جم بازی کلش اف کلنز

ارز رایج در بازی کلش اف کلنز سنگ های سبز می باشد که به منظور خرید چیز هایی مانند کارگر و یا موارد دیگر است. علاوه بر این سنگ های سبز طلا، اکسیر و اکسیر تیره وجود دارد. هر یک از آن ها برای به روز رسانی یک ساختمان خاص استفاده می شود، در این بازی هدف اصلی این می باشد که این منابع را جمع کنید.

حمله کردن به بازیکن های دیگر و به دست آوردن منابع آن ها از بهترین راه ها برای به دست آوردن یک حجم عظیمی از طلا و اکسیر می باشد. علاوه بر آن شما می توانید در در جنگ های قبیله ای و رویداد ها شرکت کنید تا مقداری از منابع را به دست آورید. یک نمونه از استفاده های منابع برای آموزش دادن سرباز ها می باشد، که البته شما به اکسیر و اکسیر مشکی نیاز خواهید داشت. برای به روز رسانی بناهای دفاعی مانند توپ ها شما به طلا نیاز خواهید داشت، بعضی از سرباز های خاص فقط با اکسیر سیاه به دست می آیند.

توضیحی مختصر در مورد بررسی کلش اف کلنز (Clash of Clans)

اکنون ما دوازده سطح برای شهرها داریم که رسیدن به سطح های اولیه بسیار آسان می باشد، اما برای سطح ۸ به بعد بازی خیلی چالش بر انگیز می شود. بهترین استراتژی این می باشد که شما همه ی بنا ها را در هر سطح به روز رسانی کنید و سپس به سطح بعدی بروید، اما خوب بعضی از بازیکن های کلش اف کلنز این روش را قبول ندارند، روش آن ها این می باشد که بعضی از ساختمان های خاص را ارتقا دهند تا به سطح بعدی برسند.

ساختمان های کلش اف کلنز

حال در این بخش از نقد و بررسی بازی کلش اف کلنز به بررسی ساختمان های موجود در این بازی می پردازیم. در کل ساختمان های موجود به سه دسته تقسیم می شود. اول از همه ساختمان های دفاعی و آموزشی، دسته دوم منابع می باشند که برای ذخیره سازی به کار می روند. دسته سوم نیز دکورها می باشند، آن ها ساختمان های خاصی می باشند که خانه های قهرمان های این بازی می باشند Barbarian king، Machine battle  Archer queen و Grand Warden. هر قهرمان در یک سطح مشخصی از شهر شما باز می شود، شما نیز می توانید توانایی های آن ها را در هر سطح افزایش دهید.

نیروهای ماورائی در باز Clash Of Clans

حال بیایید که نیرو ها (Troops) و جادو ها (Spells) را را در نقد بازی کلش اف کلنز بررسی کنیم. به وسیله سربازخانه ها و سربازخانه های مشکی شما می توانید که بربرین ها، تیر انداز ها، جادوگر ها و بقیه ی نیرو ها را آموزش دهید. در بعضی از سطح های شهر شما شخصاً می توانید که نیرو ها و بعضی از پشتیبان ها را پیدا کنید. شما می توانید از آن ها در جا های خاصی استفاده کنید، به عبارت بهتر شما می توانید از نیرو های خود محافظت کنید و در مواقع لازم آن ها را به جایی ببرید که احتیاج دارید.

با وجود انواع نیرو ها، شما می توانید از روش ها مختلف استراتژی استفاده کنید و همچنین هزاران نوع نقشه برای دفاع از منابع شما وجود دارد، به نظر من مزیت اصلی این بازی این است که شما می توانید از استراتژی های گوناگون استفاده کنید.

بعد از یک به روز رسانی گسترده، روستای دوم به این بازی اضافه شد و بازیکن ها را برای بازی در یک حالت جدید جذب کرد. در نبرد های زنده شما به روستای دشمن هایتان در  همان لحظه ای که او به روستای شما حمله کرده است، یورش خواهید برد. برای روستای جدید نیروها و بناهای جدیدی وجود دارد اما طبیعت موجود در آن ها یکسان می باشد.

نیروهای ماورائی در باز Clash Of Clans

گرافیک و موسیقی بازی Clash of Clans

در نقد کلش اف کلنز فاکتور های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها راجع به موسیقی این بازی می باشد. واقعا لازم است که این را بگویم که موسیقی موجود در این بازی واقعا عجیب می باشد، من در هنگام بازی کردن در گذشته آهنگ های مختلفی گوش می کردم و هر کدام از آن ها را بار ها تکرار می کردم. اما موسیقی این بازی واقعا متفاوت می باشد، این موسیقی واقعا مردم را جذب می کند، موسیقی ریتمیک و عالی در طول بازی تغییر می کند و شما را پس از هر جنگ بد آرام می کند.

بحث دیگر نقد کلش اف کلنز گرافیک می باشد. راجع به گرافیک این بازی باید بگویم که گرافیک خاصی در این بازی وجود ندارد، گرافیک موجود در آن ساده می باشد، البته طراحی نیرو ها و ساختمان ها جذاب می باشد. به نظر من بهترین نقطه گرافیکی این بازی محیط بازی می باشد که بسیار جالب می باشد.

جمع بندی

با همه این چیزها راجع به نقد کلش اف کلنز (Clash of Clans)، این بازی پس از گذشت زمان خسته کننده می شود، شما دلتان می خواهد که این بازی را رها کنید. صرف وقت زیاد برای پیدا کردن یک رقیب که بتوانید به آن یورش ببرید، جمع کردن منابع از ساختمان ها که همیشه کم هستند، همگی خسته کننده می باشند، از طرف دیگر جنگ های قبیله ای و رویداد هایی که اتفاق می افتند عالی هستند و واقعا به پیشرفت شما در بازی کمک می کنند. علاوه بر آن این بازی یک بازی سرگرم کننده می باشد که شما هر وقت بخواهید می توانید آن را تجربه کنید.

این هشدار را نیز به شما بدهم که این بازی بسیار اعتیاد آور می باشد، خیلی از بازیکن ها تمام وقت خود را روی این بازی می گذارند پس مراقب باشید. در آخر نیز باید بگویم که این بازی بسیار خوب است، اما در حد یک یا دو بار در روز، حواستان باشد که پس از ورود به بازی دنیا را به کل فراموش نکنید.

خرید جم کلش اف کلنز

برای اینکه بتوانید در بازی جذاب Clash Of Clans ارتقا یابید و به تجهیزات و نیروهای قدرتمندی دسترسی داشته باشید شما باید جم کلش را خریداری کنید. وب سایت های زیادی در حوزه فروش جم کلش اف کلنز مشغول به فعالیت هستند. فروشگاه جم ایران موجو با چندین سال سابقه در حوزه فروش جم یکی از بهترین و معتبرترین سایت های موجود می باشد که شما می توانید یک خرید ارزان و مطمئن را تجربه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

322 نظرات
 1. MMD می گوید

  سلام.من یه مشکل دارم اونم اینه که وقتی روی قسمت قرمز تو چرخ دنده ها میزنم که ایمیلمو ثبت کنم اون قسمتی که باید ایمیلو وارد کنی نمیاد. باید چی کار کنم من؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر گوشیتون گوگل پلی را شاید ساپورت نمی کنه و اگه ساپورت می کنه آپدیتش کنید و یا بازی را دوباره نصب کنید و جیمیل را هم سینک کنید

 2. کامران علی پوررر می گوید

  باسلام
  ایا میشود ی اکانت کلش روی دو جیمیل ثبت شود

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر با لینک دیوایس کردن می شود

 3. نیما علییار می گوید

  سلام،من بازی save در اومد و نمیتونم وصل بشم تا بازیو save کنم،من یه مشکل دیگه ای دارم و اونم اینه که دوتا جی میل دارم و یادن نیست با کدوم جی میل به بازی وصل بودم راهی هست که بشه فهمید؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید جیمیلاتون را بزنید تا ببینید کدومش سبز میشه ! راهی دیگه نیست .به سوپرسل پیام بدید

 4. امین پورمختار می گوید

  سلام میخواستم بدونم برای انتقال اکانت کلش از اندروید به اندروید باید چکار کنم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر شما جیمیلتون را در گوشی جدید سینک می کنید و بازی را نصب می کنید و Sign in را در بازی می زنید و جیمیلی که در گوشی قدیمی را دارید وارد می کنید و بازی لود میشه

 5. میلاد یعقوبی می گوید

  سلام.توروخدا کمکم کنید . من جیمیل دارم ایمیلم دارم ولی وقتی وارد کلش میشم هرچی روی گزینه ی کانکت میزنم هیچی نمیشه کلافه شدم تورو خدا کمکم کنید. همهی برنامه هامم اپدیته

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید همون جیمیلی را بزنید و سینک کنید توی بازی که قبلا بازی روی آن سیو شده بوده و تغییر جیمیل ندهید خودتون

 6. پوریا رسولی می گوید

  سلام چطوری میشه یه اکانتی ک روی فیسبوک سیوه رو برگردوند

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر نمی شود ! فقط از طریق گوگل پلاس یا گیم سنتر بازی بر می گردد.

 7. poradibmohamad می گوید

  سلام
  من میخوام کلشو سیو کنم وقتی disconnect میزنم پیام خوش امدگویی میا و میخواد لود کنه ولی من که الان تاون هالم 8 شده از 2 شروع میکنه

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید جیمیلتون را که بازی روی آن سیو شده را بزنید – گوگل پلی را هم آپدیت کنید.

 8. دیبا می گوید

  آیا میتوان روی فیسبوک سیو کرد و در صورت نیاز آن را استفاده کرد

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

 9. محمدرضا اکبری می گوید

  با سلام آیا مبتوان یک کلش را دونفره اداره کرد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله – ولی همزمان خیر

 10. حسن محمدی می گوید

  سلام من کلشم را درلول پنجاه سیو کردم اما رمزعبور جمیل خود رافراموش کردم و تصمیم گرفتم جمیل خود را پاک کنم و کلشم را در جمیل جدید سیو کنم اما موفق نمیشوم وقتی desconnect را میزنم بعد از چند لحضه به من خوش آمد گویی می کند اما سبز نمیشود لطفا کمک کنید .لول کلشم هشتاد است .کمک کنید لطفا

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بازی فقط بر روی جیمیلی سیو می شود که قبلا ذخیره بوده نه جیمیل دلخواه

 11. باربد کلامی می گوید

  سلام من کلشم را حدود لول پنجاه در جمیل خود سیو کردم و الا لول هشتاد هستم و خواستم که کلشم را بفروشم نتوانستم چون رمزعبورم را فراموش کرده بودم وتصمیم گرفتم جمیل تازه بسازم اما هرچه کردم نتوانستم دیگر کلشم را سیو کنم وقتی روی desconnect میزنم بعداز چند ثانیه به من خوش آمد گویی می کند اما desconnect همچنان قرمز باقی می ماند وتغیری درآن صورت نمی گیرد لطفا همراهی ام کنیدالا لول کلشم هشتاد است لطفا همراهی کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بازی روی جیمیل دلخواه سیو نمی شه و باید از طریق سوپرسل تغییر جیمیل دهید و اعلام کنید

 12. الیاس بهرامی می گوید

  سلام من قبلا اکانت بازی کلش را در گوشی هواوی داشتم ولی حالا گوشیمو عوض کردم حالا هر کاری میکنم اکانت قبلی روی گوشی بالا نمیاد وقتی سینگ این میکنم اسمم را میاره ولی لود نمیشه

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بازی را قبلا بایدسیو کرده باشید تا لود شود – فی ل ت ر ش ک ن هم امتحان کنید- گوگل پلی را هم آپدیت کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.