AD

نقد و بررسی بازی Lost Ember ؛ بازی ماجراجویی

0 269

در این مطلب از سایت ایموجو برای شما نقد و بررسی بازی Lost Ember یک بازی ماجراجویی و مهیج را در نظر گرفته ایم. این بازی به قدری مهیج است که در بازه زمانی اندک طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ابزارهای گوناگون، شرکت‌های بازی ‌سازی می‌توانند بازی‌های امروزی بهتری را تولید کنند. استفاده از تجربه‌های گذشته با ترکیب تکنولوژی روز می‌تواند باعث ایجاد خلق آثار ارزشمندی شود. اگر علاقه‌مند به مطالعه نقد و بررسی بازی‌های ویدیویی هستید بهتر است با نقد و بررسی بازی Lost Ember همراه رسانه بازی موبایل ایموجو باشید.

بررسی بازی ماجراجویی  Lost Ember

استودیوهای بازی‌های سازی در سال‌های اخیر سعی کرده‌اند تا بازی‌های مختلفی را تولید و برای گیمرها عرضه کنند. استفاده از سبک‌های نوین در بازی سازی مورد توجه گیمرها قرار گرفته است. خلق آثار مختلف و حیرت انگیز در بازی‌های ویدیویی باعث شده است تا شرکت‌های بازی سازی با ایده پردازی از سبک‌های گذشته بتوانند آثار مختلفی را تولید کنند. بازی‌های خلاقانه و جاه طلبانه، همیشه برای گیمرها دارای اهمیت است که استودیوی موون‌آی به عنوان یک استودیوی بازی سازی توانسته است یک تجربه ناب از بازی‌ در سبک ماجراجویی را منتشر کند.

بازی Lost Ember یک بازی در سبک ماجراجویی است که روایت داستان بسیار عالی را به گیمرها ارائه می‌دهد. گیمرها می‌توانند ساعت‌ها با داستان جذاب و گیرای این بازی درگیر شوند. البته ناگفته نماند که بازی فوق دارای ایرادات مخصوص به خود است اما با توجه به کیفیت ساخت آن می‌توان بیان کرد که ارزش تجربه کردن را دارد.

بازی Lost Ember
بازی Lost Ember

بررسی داستان بازی  لاست امبر

شاید یکی از ابهامات بازی، بخش داستان آن باشد که به صورت کاملاً مبهم آغاز می‌شود. بازی در یک مکان نامشخص و در تاریخ نامشخص شروع می‌شود که گیمرها را درگیر خود می‌کند. شما در ابتدا بازی در نقش یک گرگ هستید و سپس پس از گذشت دقایقی با برخورد با یک روح، اطلاعات ناچیزی برای شما به نمایش در می‌آید. شروع ابهام آمیز بازی شاید برای بسیاری از افراد بسیار هیجان انگیز و لذت بخش باشد.

در بررسی‌های انجام شده می‌توان بیان کرد که داستان بازی Lost Ember به گونه‌ای است که شما را جذب خود خواهد کرد. اگر بخواهیم به بخش‌هایی از داستان اشاره کنیم، باید بیان کنیم که در یک سرزمین بسیار زیبا، یک قوم با نام یان‌رانا زندگی می‌کردند که طی یک درگیری صورت گرفته بین قبایل مختلف، دوست یکی از اعضای این قبیله با نام کهلانی کشته می‌شود.

پس از کشته شدن کهلانی، دوستانش تصمیم می‌گیرند که قبیله را به شکل ابهام آمیزی به هم بریزند. تصمیم گرفته شده برای به هم ریختن قبایل به گونه‌ای است که شورش بزرگی رخ می‌دهد. ماجرا به گونه‌ای پیش می‌رود که کهلانی در این شورش‌ها در قالب یک گرگ پدیدار می‌شود. شخصیت کهلانی در زمان حیات خود به دلیل رفتارهای هنجارشکنانه‌ای که داشته است در قالب یک غبار گم شده به دنیا بر می‌گردد.

داستان بازی Lost Ember به گونه‌ای است که گرگ و موجودی که شبیه روح است تصمیم می‌گیرند تا راهی شهر نورها شوند تا به آرامش دست پیدا کنند. داستان بازی به گونه‌ای روایت می‌شود که قطعاً شما را مجذوب خود خواهد کرد. گنگ بودن داستان می‌تواند باعث افزایش جذابیت بازی در ادامه شود.

بررسی گیم پلی بازی غبار گم شده

بازی Lost Ember یک بازی سرگرم کننده در سبک ماجراجویی است که شما می‌توانید از همان ابتدای بازی با کنترل کردن گرگ با نحوه گیم پلی بازی آشنا شوید. بازی به گونه ساخته شده است که جنبه چالش‌های آن به حداقل رسیده است تا گیمرها بتوانند در محیط بازی و داستان آن غرق شوند. ارتباط گرفتن با جهان بازی می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. کم کردن چالش‌های بازی به گونه‌ای پیش رفته است که تا حدود زیادی موفقیت آمیز بوده است.

گیم پلی بازی در خدمت داستان است که شما با کنترل گرگ و شخصیت های دیگر می‌توانید به سوالات مختلف ایجاد شده در ذهن خود پاسخ دهید. در گیم پلی بازی یک سری منبع دود دیده می‌شود که به راحتی می‌توانید با رفتن به سمت دود، اتفاقاتی که برای مردمان آن قبیله رخ داده است را تماشا کنید که این امر برای پیش بردن داستان بازی دارای اهمیت است.

مکان‌های تازه‌ای که در گیم پلی بازی Lost Ember گنجانده شده است به گونه‌ای است که شما را در محیط بازی غرق خواهد کرد. به دلیل این که از شخصیت گرگ در بازی استفاده می‌کنید برای عبور از مناطق سخت باید بتوانید کنترل برخی از حیوانات بازی را در اختیار بگیرید.

کنترل کردن حیوانات بازی بسیار لذت بخش است و شما می‌توانید ساعت‌ها با هدایت حیوانات مختلف گنجانده شده در بازی لذت ببرید. شاید تجربه کردن گیم پلی یک ماهی، ببر یا زندگی یک کبوتر در بازی بسیار لذت بخش باشد. گیم پلی بازی Lost Ember بسیار عالی کار شده است و می‌تواند مدت‌ها شما را سرگرم کند. اگر علاقه‌مند به نقد بازی‌های ویدیویی هستید می‌توانید نقد و بررسی بازی والفاریس Valfaris؛ بازی اکشن و جذاب را مطالعه کنید.

بازی Lost Ember
بازی Lost Ember

بررسی گرافیک بازی لاست امبر

اگر از نگاه بصری و جلوه‌های ویژه به بازی نگاه کنیم باید بگوییم که استودیوی موون‌آی توانسته است در این بخش بسیار عالی عمل کند. کنترل حیوانات در کنار جلوه‌های صوتی و بصری درجه یک، باعث می‌شود تا شما یک حس و حال عالی را تجربه کنید. اگر می‌خواهید از طریق یک بازی ویدویی به آرامش برسید قطعاً بازی Lost Ember می‌تواند بسیار کارساز باشد. توجه کردن به جزئیات گرافیکی در بازی باعث می‌شود تا از محیط‌های مختلف بازی خسته نشوید.

بازی توسط موتور گرافیکی آنریل انجین 4 تولید شده است که استفاده از این موتور گرافیکی باعث ایجاد تصاویر چشم نواز می‌شود. حالت تزئینی در بازی وجود دارد که باعث می‌شود تا شما در حین بازی از محیط‌های متنوع لذت ببرید. آیتم‌های زیادی در بازی گنجانده شده است که هر کدام به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بخش مهمی از گیم پلی را پیش ببرید. در مجموع می‌توان بیان کرد که گرافیک و جلوه‌های بصری بازی بسیار عالی کار شده است که این امر بسیار خوشایند است.

صداگذاری و موسیقی بازی Lost Ember

با بررسی بخش صداگذاری و موسیقی بازی می‌توان گفت که باید انتظار یک اتمسفر بسیار عالی را داشته باشید. به دلیل این که سازندگان بازی به بخش موسیقی و صداگذاری توجه ویژه‌ای کرده‌اند قطعاً با استفاده از موسیقی‌های گنجانده شده در بازی Lost Ember  می‌توانید در داستان و گیم پلی آن غرق شوید. صدا گذاری بازی بسیار عالی کار شده است و از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

اگر بخواهید از موسیقی‌های شنیدنی بازی لذت ببرید باید با استفاده از یک هندزفری بازی را دنبال کنید تا بتوانید به راحتی غرق موسیقی‌های شنیدنی و دیالوگ‌های بازی شوید.

صداگذاری و موسیقی بازی Lost Ember
صداگذاری و موسیقی بازی Lost Ember

در یک نگاه کوتاه می‌توان به نکات قوت و ضعف بازی اشاره کرد که شامل موارد زیر است:

نقاط قوت بازی لاست امبر

  • تنوع در گیم پلی با استفاده از شخصیت‌های متنوع در بازی
  • جلوه‌های بصری بسیار زیبا و ارائه جزئیات فراوان
  • داستان گیرا و عمیق بازی
  • موسیقی‌های شنیدنی

نقاط ضعف بازی Lost Ember

  • ضعف در طراحی برخی از مراحل بازی
  • کوتاه بودن برخی از شخصیت‌های گنجانده شده در بازی
  • وجود باگ‌های جزئی جمع بندی
نقاط قوت بازی لاست امبر
نقاط قوت بازی لاست امبر

جمع‌بندی درباره بازی Lost Ember

به جرات می‌توان گفت اولین اثر مستقل کمپانی MoonEye توانسته است نمره قابل قبولی را کسب کند. اگر بخواهید یک بازی با کیفیت، سرگرم کننده و خوش ساخت را بازی کنید و سرگرم شوید قطعاً می‌توانید بازی Lost Ember را در لیست خود قرار دهید. بازی دارای قیمت 30 دلاری است که ارزش بازی کردن را دارد. غبار گم شده دارای مراحل متنوع است، داستان بسیار گیرایی دارد و اتمسفر آن قابل قبول است. غرق شدن در محیط گیم و داستان آن بسیار لذت بخش خواهد بود.

اگر به عنوان یک گیمر حرفه‌ای به بازی‌های سبک ترسناک علاقه دارید بهتر است نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 Remake را مطالعه کنید.

شما برای ما از بازی Lost Ember بنویسید

بازی Lost Ember را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.