AD

نقد و بررسی بازی Bookbound Brigade ؛ بازی اکشن

2 255

آیا به بازی‌های اکشن علاقه دارید؟ آیا بازی‌های ماجراجویی برایتان لذت بخش است؟ بازی Bookbound Brigade یک پیشنهاد عالی برای این نوع بازی‌ها است. Bookbound Brigade بازی جدید در سبک بازی‌های اکشن و ماجراجویی است که در سال 2020 توسط Digital Tales USA LLC ساخته شده است. این بازی برای کامپیوتر مناسب است و می‌توانید به راحتی دانلود و بر روی کامپیوتر راه اندازی نمایید. در این بازی شخصیت‌های یک کتاب تغییر ماهیت می‌دهند و شما فرصتی پیدا می‌کنید تا به دنیای آنها وارد شوید تا بتوانید تمام شخصیت‌های مختلف را از دریچه‌ای تازه رصد ‌کنید. یک دنیای فانتزی روبروی شما است و شما در آن قدم بر می‌دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با  مجله بازی موبایل ایموجو همراه باشید.

چهره‌ها و شخصیت‌های بازی Bookbound brigade

بسیاری از شخصیت‌ها و چهره‌های قهرمان و ادبی که شما در کتاب‌ها با آنها آشنا شده اید با چهره ی جدید ی در این بازی حضور دارند. شما در بازی Bookbound Brigade با بسیاری از هیولاها و موجودات عجیب و غریب روبرو می‌شوید و این شخصیت‌های ادبی و قهرمان به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با این هیولاها مبارزه کنید.

شما در این بازی کنترل تمام عوامل را بدست می‌گیرید به عبارتی شما به جای تمام شخصیت‌های مطرح بازی تصمیم می‌گیرید و به مرور در روند بازی، شما تمام مهارت‌های آنان را نیز فرا می‌گیرید. بنابراین نمی‌توان گفت این بازی یک قهرمان دارد. زیرا تعداد زیادی شخصیت تاریخی و هنری در بازی ایفای نقش می‌کنند.

هر کدام از این عوامل بازی مهارت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. شما در حین بازی با دیدن مهارت‌ها و ویژگی‌های هر شخصیت شگفت زده می‌شوید. این چهره‌های مشهور برایتان جذاب خواهند بود زیرا افرادی هستند که شما با آنها آشنایی نسبی دارید. سرگذشت بسیاری از آنها را در کتاب‌ها و رسانه‌ها خوانده و دیده‌اید.

چهره‌ها و شخصیت‌های بازی Bookbound brigade

تاریخچه بازی‌های اکشن و ماجراجویی

شاید به نظر برسد در گروه بازی‌های ماجراجویی و اکشن دو بازی تاثیر زیادی داشته‌اند. بله حدس شما درست است!

دو بازی کسلوانیا (Castlevania) و متروید (Matroid) روی بازی‌های اکشن ماجرایی، از جمله بازی Bookbound Brigade تاثیرگذاری زیادی داشته‌اند و می‌توان اعتراف کرد که هیچ بازی به اندازه ی این دو بازی در دنیای بازی‌های اکشن تاثیر گذار نبوده است. تاثیر این دو بازی تا آنجا بود که با توجه به نام این دو بازی یک سبک جدید به وجود آمد.

سبک جدید “مترویدوانیا” که ترکیبی از دو عنوان متروید و کسلوانیا است با توجه به تاثیر گذاری این دو بازی به وجود آمده است. تقریباً هر گیمری که با بازی‌های دو بعدی آشنا باشد با نام بردن این واژه، یعنی زمانی که می‌گوییم  فلان بازی در سبک مترویدوانیا ساخته شده است، کاملا متوجه سبک و سوق بازی می‌شود. سبکی که این روزها خیلی راحت از آن به عنوان یک سبک مستقل یاد می‌شود.

قبل از به وجود آمدن این سبک، بازی‌های زیادی در این سبک‌ وجود داشتند. حتی زمانی که این دو بازی محبوبیت زیادی کسب کردند، در کنارشان بازی‌های زیادی در این سبک ساخته شدند.  آن بازی‌ها نیز طرفداران زیادی داشتند و طرفدارانشان بسیار راضی بودند، اما بعد مدتی کم کم آن جذابیت و تازگی خود را از دست ‌دادند و برای مدتی بازی جدیدی در آن سبک مشاهده نشد. حتی برای مدتی بازی خاصی در این سبک تولید نمی‌شد تا این که بازی book bound Brigade از راه رسید.

تاریخچه بازی‌های اکشن و ماجراجویی

دلیل جذابیت بازی‌های نوستالژی از جمله BookBound Brigade

همین راکد بودن و بکر ماندن بعد از مدتی حالت نوستالژی مانندی را به وجود می‌آورد. یعنی مدت‌ها کسی سراغ این سبک بازی را نمی‌گیرد و مانند یک خاطره می‌شود. اما بعدها تجدید خاطره و انجام این بازی‌ها برای گیمر‌ها، هیجان انگیز می‌شود. زیرا خاطرات آنها را زنده می‌کند و برایشان خاطره انگیز است. این دو بازی مطرح، یعنی کسلوانیا و متروید آنقدر خوب ساخته شده بودند و مطرح بودند که سازندگان بازی‌ها از این دو بازی به عنوان الگو استفاده می‌کردند. تمام تولید کنندگان بازی‌ها سعی می‌کردند بازی‌هایی در آن سبک و در آن استانداردها را تولید کنند.

سخت افزار لازم برای اجرای بازی bookbound Brigade

هدف از توضیحات در مورد تاریخچه ی بازی‌های اکشن معرفی این بازی مهیج است. بازی book bound Brigade  که یک بازی بسیار مهیج، زیبا و سرگرم کننده از استودیوی ایتالیایی Digital Tales  در سبک مترویدوانیا است. این بازی ماجراجویی کنسول‌های نسل هشتم سونی و مایکروسافت، نینتندو، سوییچ و PC را هدف قرار داده است. این بازی در کنار تمام مزایا و زیبایی‌ها، معایبی نیز دارد. برخی مشکلات فنی که در این بازی وجود دارند، در کنار تمام ویژگی‌های تک و بی نظیرش، تجربه ای بی نقص برایتان بر جای نمی‌گذارد.

Book bound Brigade یکی از بازی‌های سرگرم کننده و خاطره انگیز برای طرفداران سبک مترویدوانیا است. زیرا یادآور روزهای خاطره انگیز گذشته است و برایشان مانند یک نوستالژی لذت بخش خواهد بود. شاید در طولانی مدت این بازی را انجام ندهید ولی برای تجربه‌ی یک بازی کوتاه مدت، انتخابی عالی است.

شما با این بازی می‌توانید چند ساعتی را سرگرم باشید و از بازی کردن لذت ببرید. اگر شما یک گیمر و عاشق بازی باشید، با انجام این بازی خاطرات گذشته برایتان تداعی می‌شود و حس بسیار خوبی را تجربه خواهید کرد. قیمت این بازی بسیار مناسب است و نسبت به بازی‌های دیگر و کیفیت کاری که ارائه داده شده است جزو بازی‌هایی است که قیمت مناسبی دارد و گران نیست.

سخت افزار لازم برای اجرای بازی bookbound Brigade

تحلیل بازی bookbound Brigade

شاید اولین سوال برایتان معنای بازی book bound Brigade باشد. در مورد معنای این بازی باید بگوییم که یک گروهی توسط کتاب به هم ارتباط پیدا کرده‌اند. شما با توجه به همین توضیح کوتاه می‌توانید مفهوم بازی را متوجه شوید. نکته ی اصلی در بازی book bound Brigade ارتباط تمام عوامل بازی با کتاب است.

در این بازی شخصیت مختلف تاریخی، هنری و مطرح دور هم جمع شده اند و داستان و سرگذشت هر کدام از آنها و ماجراهایی که دارند، یک گیم پلی خاص و متفاوت را خلق کرده است. به عبارتی هر کدام از این شخصیت‌های تاریخی یک گیم متفاوت را رقم زده‌اند. تمام این عوامل گروه در کنار هم سعی می‌کنند تا Book of Books را پیدا کنند و آن را به کتابخانه ی جادویی بازگردانند.

این کتاب به عنوان یکی از عوامل اصلی بازی پاره شده است و با پاره شدن این کتاب، دنیای ادبیات و تاریخ به آشوب کشیده شده است. متعاقبا همه چیز هم به هم ریخته است. هدف اعضای این گروه و عوامل مختلف در بازی book bound Brigade که هشت کاراکتر اصلی هستند رهایی از این آشوب و آرام کردن اوضاع است. این هشت کاراکتر اصلی سعی دارند تا نظم و آرامش را برقرار کننده و در واقع کنترل این عوامل و کاراکتر‌ها بر عهده ی شما است.

تحلیل بازی book bound Brigade
تحلیل بازی book bound Brigade

هشت کاراکتر اصلی بازی Bookbound Brigade

هشت کاراکتری که در این بازی نقش اصلی دارند و شما کنترل آنها را برعهده خواهید گرفت عبارتند از، آرتور شاه، دراکولا، ملکه ویکتوریا، رابین هود، کاساندرا، نیکولا تسلا، دوروثی گِیل و سان وو کونگ که در این بازی با هم همکاری خواهند کرد تا کتاب پاره شده را به کتابخانه ی جادویی بازگرداند. شخصیت پردازی و گزینش این کاراکتر‌ها در این بازی به بهترین شکل انجام گرفته است. همان طور که مشاهده کردید برخی از این شخصیت‌ها و کاراکترهای اصلی حقیقی و واقعی هستند ولی برخی از آنها در ادبیات متولد شده اند و وجود حقیقی نداشته اند.

نکته ی جالب توجه در بازی book bound Brigade این است که شخصیت‌های بازی مانند شخصیتشان در داستآنها و کتاب‌های هنری و تاریخی حالت خشک و خسته کننده ندارند. به عبارتی کاراکترها با توجه به علایق مخاطبان شخصیت‌های منعطف و دوست داشتنی پیدا کرده‌اند. برای مثال کاساندرا در تاریخ یونان باستان به عنوان یک شخص طلسم شده بود که کسی باورش نداشت و شخصیت خشکی داشته است.

اما در این بازی با ظهور یک دختر نوجوان که از بی توجهی دیگران گله می‌کند شخصیتی جالب و دوست داشتنی دارد. یا ماجراها و رویارویی‌ها و رقابت دراکولا و آرتور شاه برای دست یابی به قدرت و بسیاری از ماجراهای جذاب دیگر در قسمت‌های مختلف، این بازی را از حالت خشک و بی روح و خسته کننده خارج کرده است.

هشت کاراکتر اصلی بازی Bookbound Brigade

مهمترین نواقص بازی جذاب bookbound Brigade

البته این بازی هم به مانند سایر بازی‌ها اشکالاتی دارد و ایراداتی نیز می‌توان به بازی وارد کرد. شاید مخاطب بعد از چند بار بازی کردن، دیگر شوخی‌ها و صحنه‌های مختلف برایش خنده دار نباشد. اما  در کل می‌توان گفت کاراکترها و قدرت بازی آنها یکی از مزایای اصلی بازی book bound Brigade است. البته در کنار تمام مزایایی که برای شخصیت پردازی و کاراکترها ذکر کردیم از معایب اصلی این بازی می‌توان به گیم پلی بازی اشاره کرد. زیرا برخی از این ایرادات بزرگ و قابل چشم پوشی نیستند.

یکی از ویژگی‌های اصلی این سبک بازی‌ها، یعنی بازی‌های سبک مترویدوانیا، نقشه‌های تو در تو در بازی است. شما در این بازی با چندین در تو در تو مواجه می‌شوید که با ورود به هر دریچه وارد دنیایی جدید می‌شوید. در این بازی در هر مرحله چندین در وجود دارد، که شما با ورود به هر کدام وارد یک صحنه‌ی جدید و یک دنیای متفاوت می‌شوید.

شما در طول این بازی برای ارتقای توانایی‌های خود و پیشرفت در مراحل بازی باید روی نقشه حرکت کنید و وارد دنیاهای دیگر شوید. ایراد اصلی این بازی همین مورد است که این ورود به دنیاهای جدید خیلی خوب انجام نشده است. به عبارتی در بازی book bound Brigade بین چهار محیط بازی که دارای سکوهای بازی نیز هستند حرکت می‌کنید و گاهی این حرکت در سکوها برای گیمرها خسته کننده می‌شود. این سکوها مانند مانعی هستند که گیمر‌ها با عبور از این مانع‌ها احساس خوبی پیدا می‌کنند ولی به مرور ممکن است برایشان خسته کننده باشد.

بازی Bookbound Brigade
بازی Bookbound Brigade

سایر ایرادات بازی Bookbound brigade

در این بازی شما هر هشت کاراکتر بازی را یکجا و باهم کنترل می‌کنید. شما آنها را یا به صورت زوج کنار هم قرار می‌دهید یا به صورت افقی به صورت صف کنار هم قرار می‌گیرند یا به صورت عمودی روی سر هم قرار می‌گیرند. یا همه ی آنها روی سر هم دیگر قرار می‌گیرند و یک ستون را تشکیل می‌دهند.

در هر مرحله از بازی book bound Brigade با توجه به شرایط پیش رویتان یک طور باید چینش را انجام دهید زیرا در هر مرحله چینش خاصی به درد شما می‌خورد. شما با توجه به شرایط و موانعی که مقابلتان قرار دارد باید چینش درستی را انتخاب کنید. مثلا زمانی که مقابلتان ستونی از آتش قرار دارد باید از حالت ستونی استفاده کنید و با بازی مناسب بین آنها بایستید. این بازی در سکوبازی مقداری سخت گیر است و شاید بتوان گفت جذابیت و هیجان بازی نسبت به سختی سکوبازی کمتر است و برای گیمر خسته کننده می‌شود.

در کنار خسته کننده بودن بخش سکوبازی قسمت مبارزات جذابیت بیشتری دارد و شما مانند بخش سکوبازی خسته نمی‌شوید و این قسمت را دوست خواهید داشت. البته شایان ذکر است که روی قسمت مبارزات بازی نیز می‌توانستند بیشتر کار کنند. یکی از ایرادات قسمت مبارزات بازی ضربه خوردن شما است. یعنی حتما برای زدن ضربه به حریف باید ضربه بخورید. شاید زمانی که فقط با یک نفر از دشمنان مبارزه می‌کنید این مسئله زیاد اذیت نکند ولی زمانی که تعداد زیادی از دشمنان به شما حمله می‌کنند این مسئله خیلی پر رنگ می‌شود و خود نمایی می‌کند.

کمترین انتظازی که می‌شد از این بازی داشت

با توجه به حرکت‌ها و آپگریدهایی که حین بازی Book bound Brigade انجام می‌دهید کم کم مبارزات جذاب‌تر می‌شوند، اما زمان کول داون برای انجام این مهارت‌ها و کارهای ویژه بالا است. با توجه به اینکه در این بازی هشت کاراکتر مختلف وجود دارد انتظار می‌رفت تنوع در مبارزات از این بالاتر باشد. در این بازی در بسیاری از اوقات شما مجبور هستید یک دکمه را آنقدر پشت سر هم فشار دهید تا دشمن نابود شود و بر او پیروز شوید. اگر به دنبال یک بازی هیجان‌انگیز هستید، نقد و بررسی بازی Just Dance 2020 را مطالعه بفرمایید.

نتیجه گیری بازی Bookbound Brigade

ما انسآنها آن چیزی که از کلمه بازی انتظار  داریم، نوعی هیجان و استرس دوست داشتنی است. اگر این بازی قدیمی و جزء نوستالژی‌ها هم باشد، دیگر کار تمام است. اما این که همه‌ی بازی‌ها چنین توانایی‌هایی را دارند، سوالی است با جواب روشن خیر. بازی book bound brigade یک بازی نوستالژی است اما خیلی عالی نیست. عالی نبودن به معنای بد بودن نیست. این بازی جذابیت‌های خود را دارد و می‌تواند برای شما سرگرم کننده باشد. برای نقد و بررسی بازی های موبایلی بیشتر کافی است که به بخش نقد و بررسی بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

شما برای ما از بازی Bookbound Brigade بنویسید

بازی Bookbound Brigade را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
  1. الهام مدیحی می گوید

    این بازی یکی از بهترین بازی های نوستاژی هست که من تا الان بازی کردم خیلی بازیه خوبیه حتما داناود کنید و مثل من خاطراتتون زنده بشه

  2. اشکان همدانی می گوید

    مرسی خیلی خوب در مورد اکانات و سطح سلاح ها در بازی فری فایر توضیح داده شد برای من که چند ساله بازیو دارمش خیلی جدید و مفید بود اطلاعات زیادی با خوندن این مطلب درباره بازی فهمیدم ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.