AD

نقد و بررسی بازی Headliner: NoviNews

0 293

بازی‌ها دنیای پیچیده‌ای دارند و با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. از سبک اکشن تا سبک آرام و ماجراجویی متغیر هستند. بازی Headliner: NoviNews جزو بازی‌های آرام و در ژانر ماجراجویی است و سبک روزمرگی دارد. منظور از سبک آرام، بازی‌هایی هستند که در آن‌ها خبری از جنگ و مبارزه نسیت.

بازی‌هایی که حالت مبارزه‌ای ندارند، بیشتر هدفمند و دغدغه‌مند هستند، و به بیان یک مشکل اجتماعی می‌پردازند. بنابراین علاوه بر بازی و سرگرمی، آگاهی‌های زیادی نیز برای مخاطب به ارمغان می‌آورند. در بازی، شما با روزمرگی‌های یک سردبیر سروکار دارید. تصمیمات این سردبیر، بسیار بر اوضاع جامعه، تاثیر گذار هستند و به کارهای افراد بزر گ و مشهور سمت و سوق می‌دهند. بازی‌های آرام شاید مورد پسند همه نباشند، اما اگر شما از افراد علاقه‌مند به این سبک بازی‌ها هستید، تا پایان این مقاله رسانه بازی موبایل ایموجو همراه ما باشید.

داستان بازی Headliner: NoviNews

داستان بازی بسیار ساده و روان است و حول روزمرگی‌ و انتخاب‌های، یک سردبیر روزنامه می‌چرخد. شما در نقش این سردبیر قرار می‌گیرید. زندگی سردبیر در محیط کار و محل زندگی‌اش جریان دارد. در محل کار با همکاران خود ملاقات و گفتگو دارید و از جامعه و حوادث موجود در آن اطلاعاتی کسب می‌کنید، که در انجام کارهایتان به شما کمک می‌کنند.

در بازی Headliner: NoviNews در زمان انجام کار، اخبار و اطلاعیه‌هایی برای چاپ، در روزنامه به دست شما می‌رسد، این شما هستید که انتخاب می‌کنید، کدام مطالب به چاپ برسند و با عواقب آن نیز روبرو می‌‌شوید. پس از پایان کار، شما از محل کارتان خارج می‌شوید، در واقع وارد بخش بعدی بازی می‌شوید.

این بخش با پیاده روی شما در سطح شهر آغاز می‌شود، در مسیر قدم زدن خود باز هم با افرادی روبرو می‌شوید که این افراد دوستان و همکاران شما هستند. علاوه بر این شما در شهر شاهد عواقب کار خود خواهید بود، به این صورت که تاثیر کارهایی که به چاپ رسانده‌اید را در جامعه می‌بینید.

شما در بازی Headliner روزمرگی‌های یک سردبیر را زندگی می‌کنید، و روال هفته کاری را می‌گذرانید. تصمیم‌گیری‌های شما، بر جامعه تاثیرگذار هستند، بنابراین این تصمیم‌گیری‌ها آسان نیستند و شما همواره باید سعی کنید بهترین تصمیم را بگیرید.

شما بعد از مشاهده‌ی، آثار یک تصمیم خود می‌توانید برگردید و دوباره از نو، بازی را شروع کنید و تصمیم دیگری بگیرید، چون حتما شما هم با این سوال روبرو می‌شوید، که «اگر تصمیم دیگری می‌گرفتم چه اتفاقی می‌افتاد؟»

زمان بازی طولانی نیست و شما می‌توانید بعد از مشاهده، عواقب یک تصمیم خود برگردید و دوباره از نوع بازی کنید، چون زمان زیادی برای اتمام بازی از شما گرفته نمی‌شود.

بازی Headliner: NoviNews
بازی Headliner: NoviNews

نکات مثبت بازی Headliner

 • بازی Headliner در عین حال که بازی ساده‌ای است، اما بسیار هدفمند تهیه و تولید شده است. ایده‌ پردازی خوبی هم صورت گرفته است. همچنین در بازی بیشتر به دغدغه‎‌ها و مشکلات، مردم و جامعه اشاره شده است، که این موضوع یکی از نکات مثبت بارز این بازی است. قرار گرفتن در زندگی روزمره‌ی یک سردبیر، که تصمیمات او می‌تواند بر سرنوشت جامعه تاثیرگذار باشد هم یکی از نکات جالب این بازی است.
 • گرافیک بازی در سطح خود خوب عمل کرده و حتی کوچکترین جزئیات نیز در آن به تصویر کشیده شده است، و تقریبا در صفحه جای خالی باقی نمانده است. رنگ‌بندی تصاویر هم بسیار چشم نواز هستند.
 • سردبیر علاوه بر کار دفتری خود، در هنگام حضور در جامعه تعامل بسیار خوبی با افراد دارد و از نکات خوب باز است.
 • با اینکه بازی شخصیت‌های اصلی به صورت صامت است و گفتگوها به صورت زیرنویس هستند، اما صدای جزئیات بازی بسیار واضح و رسا هستند. به طور مثال گفتگوی یواشکی افراد جامعه، صدای برگ‌های روی زمین (خش خش) ، حیوانات و ….
 • گیم پلی بازی بسیار ساده طراحی شده است و همین موضوع از شدت سختی بازی می‌کاهد، در اینصورت این بازی می‌تواند، برای افراد تازه‌ کار هم بسیار راحت و لذت بخش باشد.
 • بازی نیازی به اینترنت ندارد و می‌توانید آفلاین بازی کنید.
بازی Headliner: NoviNews
بازی Headliner: NoviNews

نکات منفی بازی Headliner: NoviNews

 • گفتگو بین شخصیت‌های بازی Headliner: NoviNews به صورت صامت است، اما در محیط بازی، شما شاهد نواخته شدن موسیقی هستید،  و نکته حائز اهمیت این است که موسیقی، با بازی همخوانی ندارد و این موضوع شاید کمی آزار دهنده باشد.
 • همانطور که گفتیم جزئیات زیادی در تصویر وجود دارد، این موضوع علاوه بر اینکه خوب است و می‌تواند گیج کننده هم باشد، چون شما مجبور می‌شوید بیشتر دقت کنید و به همه قسمت‌های تصویر توجه کنید تا از گوشه و کنار چیزی را از دست ندهید.
 • گیم پلی بازی، برای افراد تازه کار خوب است ،اما برای افراد حرفه‌ای دربازی‌های ویدیویی، چیز چندان جالبی نیست و شاید برایشان خیلی قدیمی شده باشد.
 • در مورد تصمیم گیری‌ها برای چاپ یک مقاله یا خبر، خوب یا بد مطلق وجود ندارد و همه چیز مابین این دو قرار دارد، بنابراین تصمیم گیری بسیار سخت می‌شود و شما بازتاب تصمیم خود را بعد از چاپ مقاله یا خبر، در سطح جامعه مشاهده خواهید کرد.
 • در واقع بازی تاحدی، حالت یکنواختی دارد و حول روزمرگی یک سردبیر می‌چرخد، که این موضوع می‌تواند بعد از مدتی خسته کننده باشد.
بازی Headliner: NoviNews
بازی Headliner: NoviNews

دو راهی خریدن یا نخریدن بازی Headliner

بازی Headliner یک بازی، با درجه سختی کم است و شاید هر کسی توانایی بازی کردن آن را داشته باشد. همچنین برای افراد تازه وارد و دوستداران سبک ماجراجویی بسیار مناسب است.

در بازی، شما می‌توانید آزمون و خطا انجام دهید و اگر از نتیجه تصمیم خود راضی نبودید، در سری بعدی بازی آن تصمیم را تغییر دهید. با این توصیفات، اگر شما به این سبک بازی‌ها علاقه دارید، توصیه میکنیم حتما این بازی را امتحان کنید.

اگر شما جزو قدیمی‌ها در عرصه بازی‌های ویدیویی هستید، شاید گیم پلی ساده‌ی این بازی برای شما مسخره به نظر بیاید. همچنین برای افرادی که بازی‌های سبک اکشن دوست دارند شاید بازی Headliner گزینه مناسبی نباشد.

شما دوستان عزیز همچنین می‌توانید، در سایت ایموجو نقد و بررسی بازی Wartile  که یک بازی استراتژیکی  است را مشاهده بفرمایید.

بازی Headliner: NoviNews
بازی Headliner: NoviNews

شرکت سازنده بازی Headliner: NoviNews

شرکت سازنده‌ی بازی  Unbound Creations است، و در سال 2017 توسط همین شرکت منتشر شده است. بازی Headliner: NoviNews  برای دستگاه نرم افزاری PC  هم در بازار عرضه شده است. این بازی به زبان انگلیسی و بصورت زیرنویس تولید شده است.

کلام آخر درباره بازی Headliner: NoviNews

بازی‌های ویدیویی، با سبک‌های متفاوت و درجه سختی‌های گوناگون طرفداران و علاقه‌مندان خاص خود را دارند، شما می‌توانید، با مطالعه نقد و بررسی بازی‌ها، اطلاعات زیادی درباره بازی‌ها به دست بیاورید و بر اساس اطلاعاتی که به دست آوردید و سلیقه خودتان بازی مد نظرتان را انتخاب کنید. ما در این مقاله بازی Headliner را مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که بازی سبک ماجراجویی دارد، داستان آن نیز زندگی یک سردبیر روزنامه را بیان می‌کند، تصمیمات سردبیر بر جامعه تاثیر می‌گذارد و با حضور در جامعه عواقب تصمیم خود را مشاهده می‌کند. شما در نقش سردبیر قرار می‌گیرید.

 شما می‌توانید بعد از مشاهده عواقب تصمیم خود، بازی را دوباره از سر بگیرید و در بازی بعدی، تصمیم دیگری بگیرید. در بازی، شما در نقش سردبیر تعامل خوبی با اطرافیان خود دارید و همین تعامل می‌تواند، به جذابیت بازی بیفزاید. بازی نقاط قوت زیادی دارد، در مقابل نقاط ضعفی هم دارد، که در مقاله توضیح داده‌ایم. شما دوستان عزیز می‌توانید در سایت ایموجو، به نقد و بررسی بازی Lost Ember دسترسی داشته باشید و اطلاعات زیادی از این بازی کسب کنید.

اگر شما از علاقه‌مندان، بازی‌های ماجراجویی هستید، بازی Headliner: NoviNews می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. پیشنهاد می‌کنیم حتما بازی را امتحان کنید.

شما برای ما از بازی Headliner: NoviNews بنویسید

بازی Headliner: NoviNews را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.