AD

تغییر تب Status در WhatsApp

تغییر تب Status در WhatsApp
0 12

خبرهای رسیده است که بنظر می رسد واتس اپ قصد دارد در بروز رسانی آینده خود بزودی تغییر تب Status در WhatsApp را داشته باشد. همچنین شاید تمایل به آشنایی با قابلیت nearby share واتس اپ در اندروید  داشته باشید.

بیشتر تغییرات اخیر واتس اپ حول ویژگی هایی مانند کانال ها (Channel) است که پیش از این به طور گسترده معرفی شد. به‌روزرسانی‌های اخیر این اپلیکیشن به ما ایده مناسبی از آینده را داده است از جمله امکان اشتراک‌گذاری پست‌های کانال در فرمت یک وضعیت (status). اکنون به نظر می رسد که WhatsApp در حال آماده سازی یک باز طراحی برای بخش Status در تب Updates است که هم پست‌های Status و هم کانال را در خود جای می‌دهد.

ما دید خوبی به این باز طراحی جدید تب Status توسط WABetaInfo داریم که آن را در نسخه 2.24.4.23 بتای WhatsApp  برای اندروید یافته است. این به‌روزرسانی اساساً بخش status را در تب Updates قابل توجه تر می‌کند. با این حال، به نظر می‌رسد که این تغییر در حال حاضر تنها برای تعداد معدودی از آزمایش‌کنندگان بتا ظاهر می‌شود، بنابراین حتی نصب آخرین نسخه ممکن است طراحی اصلاح‌شده را نشان ندهد.

تغییر تب Status در واتس اپ

طراحی فعلی تب Status (سمت چپ)؛ پیش‌نمایش‌های کارتی به‌تازگی مشاهده شده (راست)

یکی از نگرانی‌های احتمالی در اینجا این است که این پیش‌نمایش‌های status مبتنی بر کارت، فضای بیشتری را از فهرست به‌روزرسانی‌های کانال می‌گیرد. با این حال، پیش‌نمایش‌ها قطعاً راهی برای به‌روزرسانی وضعیت هستند تا کاربران بتوانند به‌آسانی به‌روزرسانی‌هایی را که می‌خواهند مشاهده کنند یا رد کنند، را انتخاب کنند. اگر چندین به‌روزرسانی وضعیت پست شده باشد، کاربران باید بتوانند اولین مورد را در پیش‌نمایش مشاهده کنند. ما فرض می‌کنیم با ضربه زدن روی پیش‌نمایش، فهرستی از سایر به‌روزرسانی‌های قابل مشاهده از آن مخاطب خاص باز می‌شود. ما در مطلبی دیگر در ارتباط با لینک اکانت Whatsapp با آدرس ایمیل نیز توضیح داده ایم که میتوانید آن را مطالعه کنید.

از آنجایی که این بازطراحی تب Status فقط در نسخه بتای WhatsApp ظاهر شده است، هنوز زود است که بگوییم آیا در آینده به نسخه پایدار از این اپلیکیشن می‌رسد یا خیر. اما با توجه به اینکه چگونه این باز طراحی پیشرفت قابل توجهی را نسبت به پیش‌نمایش وضعیت موجود ارائه می‌دهد، امیدواریم که این تغییر انجام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.