AD

قابلیت nearby share واتس اپ در اندروید

nearby share
0 132

قابلیت nearby share واتس اپ در اندروید برای اشتراک گذاری فایل همانند Quick Share امکان انتقال فایل های رمزگذاری شده را بین کاربرانی که در نزدیک یکدیگر هستند را فراهم می‌کند. این قابلیت مانند اشتراک گذاری سریع اندروید و ایردراپ اپل است. همچنین شاید تمایل به آشنایی با قابلیت ورود بدون پسوورد در واتس اپ با PassKey ها داشته باشید.

با استفاده از People nearby تمامی کاربران واتس اپ که نزدیک شما هستند می توانند فایل‌های مختلف را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

این قابلیت فعلا در حال توسعه است و در دسترس نیست و در نسخه بتای واتس اپ برای اندروید 2.24.2.20 مشاهده شده است و اسکرین شات های زیر نشان می دهد که پس از انتشار ظاهر آن چگونه خواهد بود.

People nearby whats app

به نظر می‌رسد که ویژگی nearby share اشتراک‌گذاری فایل در واتس‌اپ، اطلاعات را به صورت رمز‌نگاری شده نگه می‌دارد. شماره تلفن‌های کاربر نیز برای حفظ حریم خصوصی بیشتر پنهان می‌شود، بنابر این ممکن است بتوانید به راحتی فایل‌ها را با افرادی که در لیست مخاطبین شما نیستند نیز به اشتراک بگذارید.

برای استفاده از قابلیت اشتراک گذری فایل nearby share برای افراد نزدیک در واتس اپ، کاربرانی که در نزدیک یکدیگر هستند باید یکدیگر را جستجو کنند. در این قابلیت هم فرستنده و هم گیرنده باید گزینه‌ای را در واتس اپ فعال کنند تا فرایند انتقال را بتوانند آغاز کنند. کاربران همچنین می توانند واتس اپ را باز کنند و دستگاه خود را تکان دهند تا درخواست‌های اشتراک‌گذاری را مشاهده کنند.

درست مانند اشتراک‌گذاری سریع، راه حل واتس اپ می‌تواند به داده‌های تلفن همراه و Wi-Fi و همچنین بلوتوث، بلوتوث LE و WebRTC برای اشتراک‌گذاری آنلاین و آفلاین متکی باشد. با این حال، در حال حاظر نمی‌توانیم این را با اطمینان بگوییم زیرا جزئیات دقیقی در مورد این سیستم جدید نداریم.

همچنین مشخص نیست که آیا سیستم اشتراک گذاری جدید واتس اپ محدودیتی در نوع فایل و حجم فایل خواهد داشت یا خیر. پس از عرضه رسمی این ویژگی باید منتظر جزئیات بیشتر باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.