AD

عرضه مدل‌های جدید آیپد در ماه مارس یا آوریل

عرضه مدل‌های جدید آیپد در ماه مارس یا آوریل
0 368

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل قصد دارد مدل های جدید iPad Air، iPad Pro و MacBook Air را در بهار امسال عرضه کند. بر اساس این بازه زمانی، این دستگاه ها می توانند در اوایل ماه مارس یا آوریل عرضه شوند. پس از عرضه دستگاه‌ها، او گفت که به کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان اپل WWDC در ژوئن پرداخته خواهد شد.

در زیر، ویژگی ها و انتظارات شایعه شده برای این دستگاه ها را شرح می دهیم.

آیپد ایر

انتظار می رود آیپد ایر جدید با نمایشگرهای 10.9 و 12.9 اینچی عرضه شود.

شایعه شده و یا از ویژگی‌های احتمالی مدل‌های جدید آی‌پد ایر داشتن تراشه M2 اپل برای عملکرد سریع‌تر، برآمدگی دوربین عقب بازطراحی‌شده، پشتیبانی از Wi-Fi 6E و بلوتوث 5.3 است. انتظار نمی رود تغییر عمده ای در طراحی خارجی داشته باشد.

نسل پنجم iPad Air فعلی با تراشه M1 در مارس 2022 عرضه شد.

آیپد پرو

انتظار می رود مدل های جدید آیپد پرو 11 و 13 اینچی اولین آیپدهای مجهز به نمایشگرهای OLED باشند.

فناوری OLED به نمایشگرهای آی‌پد پرو جدید این امکان را می‌دهد که روشنایی، نسبت کنتراست بالاتر، مصرف انرژی کمتر و مزایای دیگر را در مقایسه با مدل‌های موجود با پنل‌های LCD ارائه دهند. اپل در حال حاضر از نمایشگرهای OLED برای آخرین مدل های آیفون و اپل واچ استفاده می کند، به استثنای آیفون SE پایین رده.

با توجه به تغییر نمایشگرها به OLED، انتظار می‌رود مدل‌های جدید آی‌پد پرو گران‌تر باشند.

مدل‌های آی‌پد پرو عرضه‌شده در سال ۲۰۱۷ و بعد از آن، از ProMotion پشتیبانی می‌کنند که امکان نرخ نوسازی متغیر بین ۲۴ تا ۱۲۰ هرتز را فراهم می‌کند. سوئیچ به OLED به احتمال زیاد باعث می‌شود که نرخ به‌روزرسانی حتی بیشتر به ۱۰ هرتز یا کمتر کاهش یابد تا در مصرف باتری صرفه‌جویی شود. مدل‌های آیفون 14 پرو و آیفون 15 پرو در مود نمایشگر همیشه روشن می‌توانند به 1 هرتز هم برسند.

آیپد پرو

مک بوک ایر

گورمن گفت که اپل قصد دارد چندین مک بوک ایر با تراشه M3 را در بهار عرضه کند، بنابراین به نظر می رسد مانند مدل های 13 و 15 اینچی بعدی به طور همزمان امسال عرضه شوند.

با تراشه M3، مدل‌های جدید مک‌بوک ایر hardware-accelerated ray tracing و mesh shading را برای نمایش گرافیکی بهتر در بازی‌ها از جمله نور دقیق‌تر، بازتاب‌ها و سایه‌ها به دست خواهند آورد. اپل در سال گذشته مک بوک پرو 14 اینچی، مک بوک پرو 16 اینچی و آی مک 24 اینچی را با تراشه M3 به روز کرده بود.

مک بوک ایر

امسال انتظار می رود تغییری در طراحی MacBook Air وجود نداشته باشد، اما احتمالاً این لپ‌تاپ مانند سایر مک‌ها از Wi-Fi 6E پشتیبانی خواهد کرد.

اپل آخرین بار مک بوک ایر 13 اینچی را در جولای 2022 به روز کرد، در حالی که اولین مک بوک ایر 15 اینچی در ژوئن 2023 منتشر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.