AD

بررسی بازی Wall World

0 240

بازی‌های سبک روگ لایت سال‌ها است که در بین ما هستند و ما را سرگرم می‌کنند. حال در دل ژانر روگ لایت یک بازی جدید به وجود آمده که ما آن را با نام Wall World می‌شناسیم. یکی از اصلی‌ترین سؤال‌هایی که ذهن گیمرها را درگیر کرده است این بوده که آیا بازی Wall World ارزش تجربه‌کردن دارد یا خیر. بسیاری از بازی‌ها مثل همین Wall World هستند که نمی‌توان آن‌ها را بر اساس عکس‌های محیط بازی پیش‌بینی کرد و گفت که این بازی حتماً ارزش تجربه دارد. اگر شما نیز می‌خواهید اطلاعات بیشتری از این بازی به دست بیاورید با بررسی بازی Wall World با ما همراه باشید.

بررسی بازی Wall Worldداستان بازی War World

جدیدترین ساخته کمپانی Alawar خیلی در بخش داستان خوب و درخشان ظاهر نشده است. اما باز هم درعین‌حال داستانی جذاب و شنیدنی دارد. بزرگ‌ترین ضعف بازی Wall World در بخش داستانی پایان‌بندی آن است. باتوجه‌به سطح بازی انتظار می‌رفت که پایان‌بندی جذاب‌تر و دل‌چسب‌تری در انتظار ما باشد؛ اما اصلاً این‌طور نشد.

در واقع داستان بازی حول محور یک دیوار بسیار بزرگ می‌چرخد. دیواری آن‌قدر بزرگ که تمامی ساکنان کناری آن منطقه معتقد هستند که این دیوار هیچ پایانی ندارد و هیچ‌کسی نمی‌تواند به لبه دیوار برسد. سازنده بازی قصد دارد با این دیدگاه ذهن شما گیمران را به چالش بکشد.

احتمالاً خود شما نیز دوست دارید بدانید که در لبه این دیوار بزرگ چه چیزی انتظار شما را می‌کشد. آیا اصلاً این دیوار لبه‌ای دارد یا به گفته افسانه‌های محلی واقعاً این دیوار بی‌انتها است و تا هفت‌آسمان کشیده شده است؟ ساکنین محله این داستان را باور داشته و خیلی به سراغ این دیوار نمی‌روند. ولی کاراکتر اصلی بازی؛ مانند هم‌محلی‌هایش فکر نمی‌کند.

او معتقد است که این دیوار نیز یک لبه‌ای دارد و آن طرف دیوار یک‌دنیای زیبا و چشم‌نواز انتظارش را می‌کشد. حرف‌های پدربزرگ کاراکتر اصلی بازی نیز این قوت قلبی او را تقویت کرده و حال او دوست دارد به لبه دیوار برود. پدربزرگ او معتقد است که تا به امروز چندین نفر موفق شده‌اند تا به لبه این دیوار عظیم برند و آن طرف دیوار ببیند و از این شهر فرار کنند.

ولی نکته اینجا است که هیچ خبر و منبع موثقی این گفته را تأیید نمی‌کند. کاراکتر اصلی بازی ترجیح می‌دهد به‌خاطر باورهای قلبی‌اش حرف‌های پدربزرگ را ازته‌دل بپذیرد و به آن ایمان داشته باشد. حال شما باید با هدایت‌کردن وی به او کمک کنید تا از این ماجرا سر در بیاورد. بالاخره متوجه شویم که این دیوار لبه‌ای دارد یا این افسانه‌ها اشتباهی بیش نبودند؟ البته که این کار به همین راحتی نخواهد بود و در طول مسیر با چالش‌هایی روبه‌رو خواهید شد که کار را برای شما سخت می‌کنند.

بررسی بازی Wall Worldگیم‌پلی بازی War World

گیم‌پلی بازی بسیار ساده است؛ اما در حین سادگی نیز می‌تواند خیلی جذاب و اعتیادآور باشد. خود من که تا نفهمم بالای این دیوار عظیم چه خبر است دست از بازی‌کردن نمی‌کشم. ماجرا ازاین‌قرار است که شما باید روی این دیوار حرکت کنید و به سمت بالا بروید تا بلکه به لبه دیوار برسید.

اما ازآنجایی‌که علم فیزیک اختراع شده است نمی‌توان به‌راحتی روی یک دیوار عمودی راه رفت و نیفتاد. به همین دلیل سازنده فکر اینجای کار را نیز کرده و ابزاری در اختیار شما قرار داده است. یک ربات که به شکل عنکبوت است و در دنیای بازی آن را با نام روبواسپایدر می‌شناسند.

در واقع روبواسپایدر علاوه بر اینکه وسیله شما برای راه‌رفتن روی دیوار است سلاح شما نیز هست. افرادی در این شهر هستند که نمی‌خواهند مردم شهر از حقایق پشت پرده باخبر شوند. به همین دلیل تمام تلاششان را می‌کنند تا جلوی افرادی که قصد رفتن به بالای دیوار را دارند بگیرند.

اما خوشبختانه روبواسپایدر به سلاح مجهز شده است. شما می‌توانید با این سلاح دشمنان را نابود کنید. البته که گیم‌پلی بازی صرفاً به بالارفتن از یک دیوار عمودی و نابودی دشمنان خلاصه نمی‌شود. در طول مسیر روی دیوار معادنی وجود دارد که شما باید داخل آن‌ها شده و به آن‌ها سرک بکشید.

شما باید با دریلی که در اختیار دارید بلوک‌های داخل این معادن را بشکنید و آیتم‌های مختلفی از جمله سنگ‌های رنگی و ستاره‌های سفیدرنگ بازی را به دست آورید. شما می‌توانید با استفاده از این آیتم‌ها مهارت‌های خود را آپگرید کنید تا راحت‌تر به لبه دیوار برسید.

البته بهتر است وقتی که در معدن هستید به بیرون نیز نگاهی بیندازید. شما نمی‌توانید با روبواسپایدر وارد معدن شوید. پس هر لحظه ممکن است دشمنان از راه برسند و روبواسپایدر شما را نابود کنند. پس باید سریع به ربات برگشته و دشمنان را نابود کنید. در بالای صفحه نیز یک تایمر رویت می‌شود. هر وقت عدد این تایمر صفر شد باس‌فایت‌های بازی به شما حمله می‌کنند. هر چند که تنوع باس‌فایت‌های بازی خیلی خوب نیست و خیلی سریع تکراری خواهند شد.

بررسی بازی Wall Worldگرافیک بازی

اول‌ازهمه باید بگوییم که کمپانی Alawar برای ساخت این بازی جذاب خود از موتور بازی‌سازی Unity استفاده کرده است. یک موتور قدرتمند که معمولاً از آن برای ساخت انواع بازی‌های موبایلی استفاده می‌شود. اما حال شاهد قدرت‌نمایی Unity روی کامپیوترهای خانگی هستیم.

به‌طورکلی اگر بخواهیم گرافیک بازی را شرح دهیم باید بگوییم که اگر گرافیک برای شما مهم است بهتر است قید این بازی را بزنید. این بازی اصلاً به گرافیک اهمیتی نمی‌دهد و اصلاً گرافیک در آن معنایی نمی‌دهد. تنها هدف اصلی بازی Wall World ارائه یک داستان و گیم‌پلی جذاب برای سرگرم‌کردن شما است.

گرافیک دنیای بازی Wall World به‌صورت پیکسلی طراحی شده است. همه چیز در این دنیا پیکسلی است و حتی آیتم‌های موجود در بازی به‌وضوح دیده نمی‌شوند. اما بزرگ‌ترین بازی‌های صنعت گیم برای محبوبیت به گرافیک فوق‌العاده نیاز نداشتند. برای مثال در دنیای پیکسلی بازی‌ها می‌توان به ماینکرفت اشاره کرد که محبوبیت جهانی دارد.

درهرصورت شما با پیکسل‌هایی روبه‌رو هستید که دنیای بازی را ساخته‌اند. برای مثال چهار پیکسل در کنار هم قرار گرفته تا در بازی روبواسپایدر خلق شود و شما از آن برای بالارفتن از دیوار استفاده کنید. معادن بازی نیز در دل همین دیوار طراحی شده‌اند.

اما سازنده بازی Wall World همیشه سعی بر این داشته است که بر روی جزئیات محیطی بازی توجه داشته باشد. البته که شاید در یک دنیا پر از پیکسل این جزئیات محیطی خیلی به چشم گیمرها نیاید؛ اما چه بخواهید و چه نخواهید این جزئیات خلق شده‌اند و بهتر است در هنگام بازی از آن‌ها لذت ببرید.

برای مثال محیط‌های کناری دیوارها هیچ‌وقت یکسان نیستند. هرچه به بالاتر می‌روید با محیط‌های جدیدتر و شاید تکراری روبه‌رو خواهید شد. برای مثال ممکن است وقتی به مکانی مشخص رسیدید با محیط برفی دیوار بازی آشنا شوید. جایی که برف همه چیز را پوشانده و چیزی جز سفیدی پیکسلی مشخص نیست.

همچنین بخوانید: ۷ مورد از بهترین بازی‌ های داستانی برای موبایل

موسیقی بازی

موسیقی بازی نیز خوب و قابل‌قبول است. در واقع شما می‌توانید با موسیقی بازی در جریان بازی قرار بگیرید. موسیقی سعی دارد بدون اینکه چیزی به شما بگوید شما را در جریان کامل داستان قرار بدهد. احتمالاً باید گفت که حتی در این امر موفق ظاهر شده و سازنده به هدف خود رسیده است.

موسیقی بازی قصد دارد درعین‌حال هیجان را به پلیرها منتقل کند. اما از طرفی دیگر سعی بر این دارد که مرموزیت بازی را حفظ کند. در برخی از مواقع موسیقی بازی مرموزانه می‌شود و قصد دارد این حس را در شما نیز زنده نگه دارید. همین دلیل باعث می‌شود تا حس کنجکاوی شما برای کنکاش دیوار عظیم بازی فروکش نکند.

وقتی که مشغول به تجربه بازی هستید در برخی موارد شاید حس کنید که حتی انگار موسیقی متن بازی نیز با ابزارآلات موسیقی پیکسلی نواخته شده باشد. موسیقی بازی حالتی خاص دارد حالتی که انگار موسیقی بازی نیز از جنس پیکسل است و نت‌های موسیقی آن را پیکسل‌ها تشکیل داده‌اند.

در کنار موسیقی جذاب بازی شاهد صداگذاری‌های جالب و عالی بازی نیز هستیم. صداگذاری‌هایی که به واقعیت نزدیک هستند و شما را در جریان همه چیز قرار می‌دهند. تقریباً هر واکنشی که شما در بازی Wall World انجام دهید روی آن صداگذاری انجام شده است و می‌توانید از آن لذت ببرید.

برای مثال وقتی که شما روبواسپایدر را خاموش می‌کنید تا به معدن راه پیدا کنید می‌توانید صدای آن را بشنوید. حتی صدای دریل در هنگام نابودی بلوک‌های بازی برای به‌دست‌آوردن منابع جدید نیز شنیده می‌شود. در کنار صدای جالب وکیوم بازی که در حال کشیدن آیتم‌های بازی به سمت شما است.

بررسی بازی Wall Worldشخصیت‌های موجود در بازی

بازی Wall World شخصیت‌های زیادی ندارد. علاوه‌برآن اطلاعات زیادی نیز از کاراکترهای بازی در اختیار شما قرار نمی‌دهد. در واقع باید گفت که این بازی خیلی روی شخصیت‌پردازی کاراکترهای خود کارنکرده است. همان‌طور که داستان بازی مرموز است شخصیت‌های آن نیز به‌صورت مرموزانه به زندگی خود ادامه می‌دهند.

شخصیت اصلی بازی شخصی است که انگار یک لباس زردرنگ به تن کرده است. این زرد پوش همان قهرمان داستان است که قرار است کشف کند که ته این دیوار به کجا می‌رسد. همین شخصیت است که قرار شده به تمام سؤالاتی که در ذهن شما درباره داستان بازی ایجاد شده است پاسخ دهد.
البته که شخصیت اصلی بازی تنها نیست و یک رفیق آن را در این سفر دورودراز همراهی می‌کند.

همان‌طور که گفتیم روبواسپایدر وسیله‌ای است که قرار است شما را در بالارفتن از دیوارها یاری کند. علاوه‌برآن یک سپر دفاعی برای شما برای مقابله بر دشمنان است. لازم است بدانید که دشمنان شما نیز یک شخصیت برای خودشان دارند.

به‌طورکلی در دنیای بازی Wall World به دشمنان کاراکتر اصلی زایرکس گفته می‌شود. این زایرکس‌ها هستند که دوست ندارند کسی از رازهای دیوار بزرگ باخبر شود. باس‌فایت‌ها نیز در بازی هستند و همان‌طور که گفتیم تنوع خیلی خوبی ندارند.

سیستم موردنیاز برای نصب بازی War World

حداقل سیستم موردنیاز برای نصب بازی War World :
نوع سیستم: 64 بیت
ویندوز: ویندوز 7
CPU: Intel Core i5 or equivalent
رم: 4 گیگابایت
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 650 or equivalent
حداقل فضای موردنیاز برای نصب بازی: 1 گیگابایت

جمع‌بندی

در نهایت با بازی Wall World آشنا شدیم. یک گیم روگ لایت جدید که با یک داستانی مرموزانه قصد دارد ذهن شما را به چالش بکشد. هر چند که پایان‌بندی داستان خیلی خوب از آب درنیامده؛ ولی حداقل یک‌بار ارزش بازی‌کردن و تجربه‌کردن را دارد. داستان جذاب و گیم‌پلی اعتیادآور بازی خیلی از جنبه‌های منفی بازی را لاپوشانی کرده است و شما می‌توانید ساعت‌های متوالی به تجربه این گیم بپردازید. نظر شما چیست؟ آیا تابه‌حال موفق به تجربه بازی Wall World شده‌اید؟ خوشحال می‌شویم تجربیات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دانلود نسخه اندروید بازی Wall World

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.