AD

هوش مصنوعی که با گوش دادن به صدای تایپ با دقت 95 درصد اطلاعات شما را می‌دزدد

0 127

شما یک گیمر آگاه به امنیت هستید. شما رمزهای عبور قوی دارید، روی لینک‌های مشکوک کلیک نمی‌کنید و با پیشنهاد شگفت انگیز بیت کوین رایگان وسوسه نمی‌شوید. اما آخرین باری که به امنیت تایپ خود فکر کردید کی بود؟ یک هوش مصنوعی طراحی شده است که می‌تواند به ضربات کلید شما گوش دهد و آنچه را که تایپ می‌کنید با دقت 95 درصد پیش بینی کند.

Bleeping Computer گزارش می‌دهد که تیمی از چندین دانشگاه بریتانیایی هوش مصنوعی را آموزش داده‌اند تا به طور دقیق ورودی‌های کلیدی شما را از طریق میکروفون پیش بینی کند. این بدان معناست که هر چیزی که روی صفحه کلید خود تایپ می‌کنید مانند رمزهای عبور، پیام‌های خصوصی، اسرار شرکت و حتی مطالب بالقوه طبقه بندی شده ممکن است به شخص ثالثی درز کند.

مدل یادگیری عمیق می‌تواند با ثبت تفاوت‌های دقیقه‌ای در ضربات مختلف کلید، خود را تمرین دهد. شکل موج صداهایی که هر کلید تولید می‌کند برای پیش بینی آنچه که تایپ می‌شود استفاده می‌شود.

محققان از MacBook Pro برای تایپ کردن استفاده کردند، در حالی که صدا را از طریق یک iPhone ضبط کردند و شاید از همه نگران کننده تر این باشد که این بررسی از طریق تماس Zoom بود. بنابراین این فقط امنیت خودتان نیست که باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرید.

گذشته از این مطمئناً چنین حمله‌ای همچنان به مجوزهای دسترسی میکروفون نیاز دارد. بنابراین، تا زمانی که از بدافزارها و نحوه جلوگیری از آن آگاه هستید، مشکلی پیش نمی‌آید، و در غیر اینصورت باید نگران برخی مسائل باشید.

با این حساب روبرو شدن با مواردی از این قبیل در آینده اجتناب ناپذیر است. شاید هوش مصنوعی بتواند روی اثر انگشت شما زوم کند و از آن برای دسترسی به همه دستگاه‌های شما استفاده کند؛ شاید دوربین سلفی گوشی شما عکس شبکیه چشم شما را بدزدد. اینها در صورتی است که یک هوش مصنوعی سرکش همان اول تصمیم نگیرد همه ما را بکشد. ما در چه دنیای دیوانه‌واری زندگی می‌کنیم. هوش مصنوعی و مدل‌های یادگیری عمیق روز به روز در حال پیشرفت هستند، و همینطور آدم‌های باهوشی که با استفاده از این ابزار امنیت و شاید سلامت دیگران را از بین می‌برند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.