AD

رایج‌ترین مشکلات اپل واچ (و نحوه رفع آن‌ها)

0 118

رایج‌ترین مشکلات اپل واچ (و نحوه رفع آن‌ها)، یکی از مباحث کاربردی است که امروزه تعدادی از افراد با آن سر و کار دارند. بدون شک ساعت‌های هوشمند اپل یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌های هوشمند موجود در بازار است. با این وجود، گاهی اوقات برای بهترین‌ها هم مشکلاتی به وجود آمده و ممکن است با نواقصی همراه باشند. در همین راستا ما نیز قصد داریم تا به معرفی رایج‌ترین مشکلات آن پرداخته و راه‌های برطرف کردن آن را نیز بیان نماییم. در صورتی که شما هم از این ساعت جهانی و محبوب استفاده می‌کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

رایج‌ترین مشکلات اپل واچروشن نشدن صفحه اپل واچ با بالا آوردن دست

ساعت‌های هوشمند معمولا قابلیتی دارند که بالا آمدن دست را تشخیص می‌دهند و بدون فشردن هيچ دکمه‌ای صفحه ساعت روشن می‌شود. اگر اپل واچ شما این قابلیت را ندارد، مراحل زیر را امتحان کنید.

 • وارد گزینه setting و پس از آن General شوید.
 • بر روی گزینه wake scree و سپس گزینه wake screen on wrist raise ضربه بزنید.

این روش از طریق آیفون هم قابل انجام است.

 • به watch app بروید.
 • وارد General شده سپس روی wake screen ضربه بزنید.
 • گزینه wake screen on wrist raise را روشن کنید.

در صورتی که باز هم این قابلیت عمل نکرد، به کنترل سنتر بروید و مطمئن شوید گزینه Theater Mode (علامت دو نقاب) خاموش است.

کانکت نشدن اپل واچ

یکی از رایج‌ترین مشکلات اپل واچ، عدم برقراری اتصال با آیفون است. قبل از امتحان کردن راه‌های بعدی، در نظر داشته باشید که برخی از مدل‌های اپل واچ، با بعضی از مدل‌های آیفون سازگاری ندارند.

اطمینان حاصل کردن از روشن بودن وای فای و بلوتوث

روشن بودن وای فای و بلوتوث برای برقراری اتصال ضروری است. از سمت راست صفحه نمایش به سمت پایین سوایپ کرده و این دو را روشن کنید.

اطمینان از اتصال اپل واچ

برای اتصال اپل واچ و آیفون، لازم است علامت اتصال بر روی اپل واچ نمایش داده شود.

روشن کردن حالت پرواز

در صورتی که با وجود امتحان کردن راه‌های قبل، باز هم اتصال برقرار نمی‌شود، حالت پرواز آیفون را روشن کرده، مدتی صبر کنید و سپس آن را خاموش نمایید. مجددا وای فای و بلوتوث را هم متصل کنید.

ری استارت کردن آیفون و اپل واچ

ری استارت کردن امکان برطرف کردن برخی از مشکلات را دارد، پس این راه را هم امتحان کنید. برای ری استارت کردن اپل واچ، باید دکمه کناری آن را فشار داده و نگه دارید. در این صورت علامت پاور بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. با کشیدن آن به سمت راست، Apple Watch را ری استارت کنید. در آیفون هم با نگاه داشتن دکمه پاور، ظاهر شدن علامت ری استارت و ضربه بر روی آن، ری استارت می‌شود.

آپدیت اپل واچ و آیفون

در حالت کلی برای کاهش مشکلات احتمالی، بهتر است این دو وسیله مرتب آپدیت شوند. برای انجام این کار در هر دو، ابتدا به  setting و سپس General بروید و بر روی Software Update کلیک کنید.

ریست کردن تنظیمات اینترنت در آیفون

در بسیاری از اوقات، مشکلات بخش ارتباط و نتورک با ریست کردن برطرف می‌شود. با انجام این کار، پسورد وای فای و سایر دستگاه‌هایی که به آن متصل می‌شدید، از بین می‌رود و مجددا باید متصل شوید. برای این کار وارد تنظیمات جنرال شده و بر روی Reset و Reset Network Settings ضربه بزنید و رمز خود را وارد کنید تا تنظیمات این بخش ریست شود.

رایج‌ترین مشکلات اپل واچنشان داده نشدن نوتیفیکیشن در اپل واچ

از قابلیت‌های حیرت‌انگیز Apple Watch، می‌‌توان به نشان داده شدن نوتیفیکیشن‌های آیفون بر روی آن اشاره کرد. گاهی این قسمت به مشکل برخورده و شما نمی‌توانید نوتیفیکیشن‌ها را بر روی اپل واچ خود مشاهده کنید، که این مورد نیز یکی از رایج‌ترین مشکلات اپل واچ می‌باشد. در این صورت راه حل‌های زیر را امتحان کنید.

از قفل نبودن اپل واچ اطمینان حاصل کنید

 Apple Watch هم مانند آیفون، قابلیت قفل کردن و رمزگذاری دارد که در این صورت دسترسی به اعلان‌ها امکان‌پذیر نیست. در واقع حتما باید Apple Watch را باز کنید تا نوتیفیکیشن به شما نمایش داده شود.

مطمئن شوید که DND خاموش است

ویژگی DND با همان Do not disturb باعث می‌شود تا هیچ اعلانی بر روی Apple Watch و آیفون دریافت نشود و شما بتوانید بدون مزاحمت به کار خود برسید. برای اطمینان از خاموش بودن به کنترل سنتر Apple Watch بروید و آن را چک کنید. در نظر داشته باشید که روشن بودن این بخش، بر روی آیفون هم باعث می‌شود تا به صورت خودکار اعلان‌ها را بر روی Apple Watch هم دریافت کنید.

تنظیمات قسمت نوتیفیکیشن را چک کنید

اپل واچ، این قابلیت را دارد که برنامه‌هایی که امکان ارسال اعلان دارند، مشخص شوند. برای اینکه مطمئن وید برنامه‌ای از این لیست خارج نشده باشد، در آیفون وارد watch app شوید. بعد از بر روی My watch و گزینه Notification کلیک کنید. در اینجا چک کنید تیک مقابل برنامه مدنظرتان روشن باشد.

شارژ ضعیف اپل واچ

هرچند شارژدهی Apple Watch آن‌چنان خوب نیست، اما به اندازه یک روز کامل دوام می‌آورد. بنابراین می‌توان گفت که یکی از رایج‌ترین مشکلات اپل واچ، شارژدهی ضعیف است. اگر Apple Watch شما کمتر از یک روز قابلیت نگهداری شارژ دارد، موارد زیر را امتحان کنید.

اپل واچ خود را آپدیت کنید

گاهی مشکل نگهداری شارژ مربوط به یک بدافزار است که با آپدیت کردن Apple Watch برطرف می‌شود.

اپل واچ را ریست کنید

در صورتی که اطلاعات مهمی بر روی ساعت دیجیتال خود ندارید، آن را ریست کنید. برای این کار به ترتیب به قسمتهای setting، General و Reset بروید. در نهایت گزینه Erase AllContent and Setting را انتخاب کنید.

عمل نکردن ردیابی حرکت در اپل واچ

‌یکی از قابلیت‌های کاربردی Apple Watch، پیگیری وضعیت سلامت و ورزشی صاحبان آن است. این ساعت دیجیتالی، قادر است تعداد گام‌های شما را شمرده و به شما اطلاع دهد. به علاوه GPS و ردیابی مسیر نیز از دیگر توانایی‌های اپل واچ است. اگر وسیله شما در این موارد دچار مشکل شده است، موارد زیر را به کار بگیرید.

رایج‌ترین مشکلات اپل واچاطمینان حاصل کردن از روشن بودن Fitness Tracking

 • از طریق آیفون خود وارد Watch app شوید.
 • از طریق My Watch به Privacy رفته و مطمئن شوید Fitness Tracking روشن است.
 • از دقیق بسته شدن ساعت اطمینان حاصل کنید

در صورتی که Apple Watch به صورت دقیق و ثابت بر روی دست شما بسته نشود، امکان پیگیری وضعیت سلامت و ورزشی وجود نخواهد داشت.

 • اپل واچ را Recalibrate کنید
 • با آیفون وارد Watch app شوید.
 • از طریق My Watch وارد Privacy شوید.
 • بر روی گزینه Reset Fitness Calibration Data کلیک کنید.
 •  Apple Watch را بر روی دستتان ببندید، وارد یک محیط صاف و باز شده و GPS را در حالی که آیفون را به همراه دارید، روشن کنید.
 • از اپل واچ وارد Workout شده و بر روی Outdoor Walk یا Outdoor Run و سپس سه نقطه کلیک کنید.
 • در نهایت به مدت ۲۰ دقیقه با سرعت نرمال راه بروید یا بدوید.

هنگ کردن اپل واچ

از رایج‌ترین مشکلات اپل واچ  می‌توان به هنگ کردن آن اشاره کرد. Apple Watch نیز مانند هر وسیله هوشمند دیگری ممکن است هنگ کند یا به کندی کار کند. در این حالت موارد زیر را امتحان کنید.

 • هر چند وقت یک بار اپل واچ را ری استارت کنید.
 • فضای اپل واچ را خالی کنید.

با پاک کردن موزیک یا برنامه‌های غیر ضروری، می‌توانید فضای Apple Watch خود را خالی کنید. برای این کار وارد Digital Crown شده تا به صفحه برنامه‌ها بروید. دست خود را روی برنامه مدنظرتان نگه دارید تا علامت × در بالای نشان داده شود. بر روی × و سپس Delete app ضربه برنید. این کار را از طریق آیفون هم می‌توانید انجام دهید.

همچنین بخوانید: چگونه با اپل واچ خواب خود را تنظیم کنیم

لغو گزینه نصب خودکار برنامه‌ها بر روی اپل واچ

این گزینه به صورتی است که به صورت خودکار برنامه‌های آیفون را بر روی Apple Watchنصب می‌کند و این قضیه باعث کندی Apple Watch خواهد شد. برای این کار به برنامه Watch و پس از آن My Watch  و General بروید و گزینه Automatic App Install را خاموش کنید.

گاهی اوقات حذف انیمیشن‌ها هم می‌تواند بر سرعت Apple Watch بیفزاید. برای این کار به Setting و سپس Accessibility بروید و در بخش Vision گزینه Reduce Motion را روشن کنید.

خاموش شدن ناگهانی پل واچ

خاموش شدن ناگهانی Apple Watch، امری کاملا غیر طبیعی است، بنابراین باید در صدد رفع علت آن برآمد. اگرچه این مورد از رایج‌ترین مشکلات اپل واچ محسوب نمی‌شود، باید علت بروز آن را بشناسید.

درصورتی که Apple Watch را خیلی محکم به دست خود ببنديد، ممکن است در زمان تا کردن مچ دکمه کناری فشار داده شود و Apple Watch خاموش شود.

 • اپل واچ را آپدیت کنید تا مشکلات باگ نرم‌افزاری برطرف شود.
 • ممکن است شارژ اپل واچ تمام شده باشد، برای اطمینان از این مورد آن را شارژ نمایید.
 • برنامه‌های اپل واچ را چند وقت یک بار آپدیت کنید.
 • برنامه‌های باز اپل واچ را ببندید.
 • اگر چنین مشکلی بعد از نصب یک برنامه به وجود آمد، آن را حذف کنید.
 • اپل واچ را Unpaired و Pair کنید.

به عنوان آخرین راه حل Apple Watch را ریست کنید. روش ریست کردن قبلا توضیح داده شد.

علت زنگ نخوردن اپل واچ

امکان پاسخگويی به تماس‌های دریافتی آیفون از طریق Apple Watch وجود دارد. یکی از رایج‌ترین مشکلات اپل واچ این است که نتوان از طریق آن تماس را پاسخ داد، اگر این مورد با مشکلی روبه‌رو شد، موارد زیر را امتحان کنید.

 • از خاموش بودن حالت DND،حالت سایلنت و Theater اطمینان حاصل کنید.
 • از اتصال صحیح اپل واچ و آیفون مطمئن شوید.
 • اگر برای Apple Watch خود پسورد گذاشته‌اید، آن را خاموش کرده و مجددا بررسی کنید.
 • با آیفون وارد Watch و My Watch شوید. از طریق گزینه Sound and Haptic تیک مقابل Cover to Mute را خاموش کنید.

رایج‌ترین مشکلات اپل واچجمع‌بندی

 Apple Watch یکی از دستگاه‌های هوشمندی است که در سال‌های اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اگرچه این دستگاه هوشمند قابلیت‌های بسیار زیادی دارد، اما نواقصی نیز در این میان به چشم می‌خورد. ما در این مقاله، سعی کردیم رایج‌ترین مشکلات اپل واچ (و نحوه رفع آن‌ها ) را برایتان بازگو کنیم. بسیاری از این مشکلات از طریق تنظیم دستی و بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی‌های آن، قابل حل شدن هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.