AD

بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندروید در سال 2023

0 284

یکی از قابلیت‌هایی که گوشی هوشمند به ما می‌دهد این است که می‌توانید صدای اطراف خود را ضبط کنید. برای این کار برنامه‌هایی طراحی شده‌اند که به شما اجازه می‌دهند با استفاده از میکروفون موجود در گوشی خود صداهای اطراف خودتان را ضبط کرده و در مواقع مختلف از آن‌ها استفاده کنید.

اما برخی از برنامه‌ها وجود دارند که کمی تخصصی‌تر هستند و در هنگام و بعد از ضبط صدا امکانات بیشتری را در اختیار ما قرار می‌دهند. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندروید در سال 2023 را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید از این به بعد از برنامه‌های معرفی شده به‌صورت رایگان برای ضبط صدای خود استفاده کنید.

چرا به برنامه ضبط صدا نیاز داریم؟

برخی از ما هستیم که برای تولید پادکست‌ها از گوشی خود استفاده می‌کنیم. به‌هرحال گوشی‌ها نیز میکروفون دارند و می‌توان از آن‌ها برای ضبط صدای خود استفاده کنیم. اما در برخی از موارد برنامه ضبط صدا از اهمیت بالایی برخوردار است و خیلی از افراد این موضوع را نمی‌دانند.

اگر از بهترین میکروفون نیز استفاده نمایید و برنامه ضبط صدای شما مشکل داشته باشد می‌تواند کیفیت کار شما را کاهش دهد. به همین دلیل بد نیست تا بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندروید در سال 2023 را بشناسید و از این برنامه‌ها استفاده نمایید.

برخی از برنامه‌های ضبط صدا وجود دارند که باتوجه‌به قابلیت‌هایشان می‌توانند ضبط صدا را بهتر کرده و کیفیت نهایی کار را بهبود بخشند. برای مثال در حال حاضر برخی از برنامه‌های ضبط صدا هستند که قابلیت حذف نویزهای اطراف را دارند. این در حالی است که بسیاری از میکروفون‌ها این قابلیت را دارند.

همچنین بخوانید: نحوه پاک کردن برنامه‌های سیستمی در اندروید برای افزایش سرعت و شارژدهی

به همین دلیل مهم است که از برنامه ضبط صدایی استفاده می‌کنید. این گونه می‌توانید ضعف میکروفون‌های خود را کاهش داده و از آن‌ها بهترین بهره را داشته باشید. علاوه‌برآن یک برنامه باکیفیت به شما اجازه می‌دهد تا فرمت ذخیره فایل را خودتان انتخاب نمایید.

شاید خیلی باخبر نباشید؛ اما برنامه ضبط صدا روی کیفیت نهایی فایل صوتی شما تأثیر مستقیمی دارد. هرچه برنامه باکیفیت‌تر باشد صدای شما باکیفیت بالاتری ذخیره خواهند شد. برای مثال در حال حاضر برنامه‌هایی وجود دارند که می‌توانند صدای شما را باکیفیت بالای 90 کیلوهرتز ضبط و ذخیره نمایند که بسیار عالی و قابل‌قبول است.

به طور خلاصه اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که خیلی با قلم و کاغذ رابطه خوبی ندارید ضبط صدا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. شما می‌توانید با یک برنامه ضبط صدای مناسب وقایع اطراف خودتان را ضبط کرده و از اتفاقات روزانه خود خاطره سازی کنید.

بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندرویدبرنامه Dolby On

بدون شک برنامه Dolby On یکی از بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندروید است. خوشبختانه این برنامه برای هر دو سیستم‌عامل طراحی و ساخته شده و می‌توانید برنامه Dolby On را از اپ‌استورهای مجاز و معتبر برای هر دو گوشی اندرویدی و آیفونی خود نصب نمایید.

این برنامه دارای قابلیت‌های تقویت‌کننده نیز هست. با کمک این قابلیت‌ها کیفیت صدای شما در هنگام ضبط به بالاترین حد ممکن خواهد سید. پس اگر در هنگام ضبط صدا کیفیت نهایی برای شما بسیار پر اهمیت است برنامه Dolby On می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

شما می‌توانید صداهای ضبط شده توسط این برنامه را به‌صورت مستقیم در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این برنامه قابلیتی دارد که می‌تواند به اکانت سوند کلاد شما متصل گردد. پس از ضبط صدا می‌توانید به‌صورت مستقیم آن را روی اکانت سوند کلاد خود بارگذاری نمایید.

لازم به ذکر است که این برنامه توسط کمپانی دالبی ساخته شده است. همین موضوع باعث شده تا برنامه Dolby On از تکنولوژی صوتی دالبی بهره‌مند شده باشد. همین موضوع باعث شده تا این برنامه یک برنامه کاملاً متمایز از دیگر برنامه‌های ضبط‌کننده صدا باشد.

لازم به ذکر است که برنامه Dolby On از جلوه‌های صوتی استودیویی نیز برخوردار است. همچنین باید اشاره کرد که این برنامه از قابلیت حذف یا کاهش نویز برخوردار است. این قابلیت باعث می‌شود تا کیفیت خروجی صداهای ضبط شده به طرز قابل‌توجهی افزایش پیدا کند.

مهم نیست که گوشی هوشمند شما از چه نوع میکروفون داخلی استفاده می‌کند. شما می‌توانید با نصب برنامه Dolby On به طرز قابل‌توجهی کیفیت صداهای ضبط شده خود را افزایش داده و از آن برای تولید انواع پادکست‌ها استفاده کنید و از این روش کسب در آمد داشته باشید.

دانلود نسخه اندروید برنامه Dolby On

دانلود نسخه ios برنامه Dolby On

بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندرویدبرنامه Otter

اگر دانشجو هستید بدون شک otter یکی از بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندروید در سال 2023 برای شما است. این برنامه به‌شدت کاربردی بوده و می‌تواند کمک زیادی به شما بکند. همچنین کیفیت صدای ضبط شده توسط این برنامه نیز قابل‌قبول بوده و اصلاً جای نگرانی نیست.

در برخی از مواقع ما نیاز داریم که صدای دیگران را ضبط کرده و در مواقع مختلف از آن استفاده کنیم. برای مثال بسیاری از دانشجوها در کلاس آموزش به‌جای نوت برداری در کلاس صدای اساتید را ضبط کرده و در منزل به گوش‌دادن به فایل صوتی در منزل نوت برداری می‌کنند.

گوش‌دادن مجدد به گفته‌های اساتید و نوت برداری از آن‌ها می‌تواند سطح یادگیری شما را افزایش دهد. اما در برخی از مواقع حس نوت برداری کردن و نوشتن تمامی صحبت‌های اساتید نیست. اینجا است که برنامه Otter می‌تواند به کمک شما بیاید و مشکل را برای شما حل نماید.

یکی از قابلیت‌هایی که برنامه Otter دارد تبدیل فایل صوتی به فایل متنی با فرمت TXT است. تنها کافی است که شما صدا را ضبط کرده و در اختیار برنامه Otter قرار دهید. این برنامه با پردازش‌های متوالی این فایل صوتی را به فایل متنی تبدیل کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد.

البته که قابلیت تبدیل صوت به متن این برنامه رایگان نیست و باید برای آن بهایی بپردازید. اما به‌طورکلی در هنگام اولین نصب برنامه حدود 10 ساعت استفاده رایگان از این قابیلت به شما داده خواهد شد. یعنی شما می‌توانید به مدت ده ساعت فایل صوتی را به متن تبدیل نمایید.

دانلود این برنامه کاملاً رایگان بوده و می‌توانید آن را روی گوشی‌های اندرویدی و آیفون خود نصب‌کرده و لذت ببرید. همچنین شما می‌توانید با دانلود نسخه مود شده این برنامه تمامی قابلیت‌های پولی آن را آزادکرده و خیلی راحت و بدون هیچ محدودیتی از آن‌ها استفاده نمایید.

دانلود نسخه اندروید برنامه otter 

دانلود نسخه ios برنامه otter 

بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندرویدبرنامه Voice Recorder

یکی دیگر از بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندروید در سال 2023 برنامه Voice Recorder است. البته باید به این موضوع توجه کنید که شما تنها می‌توانید برنامه Voice Recorder را روی گوشی‌های اندرویدی نصب نمایید و برای گوشی‌های آیفون این برنامه موجود نیست.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این برنامه امکان حذف نویز آن است. این برنامه با قابلیت و برنامه‌ریزی که دارد می‌تواند نویزهای محیطی اطراف را کاهش داده یا به‌کلی نابود کند. این‌گونه شما می‌توانید یک صدای کاملاً باکیفیت و بدون اشکال را با کمک این برنامه نصب نمایید.

همچنین از دیگر قابلیت‌های این برنامه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که می‌توانید نوع فایل برای سیو را مشخص کنید. برای مثال شما می‌توانید صداهای ضبط شده توسط خود را در دو فرمت MP3 و OGG ذخیره کرده و با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

یکی از ویژگی‌های بارز برنامه Voice Recorder رابط کاربری آسان و بسیار ساده آن است. هر کس با هر سطح سوادی می‌تواند با این رابط کاربری کارکرده و از آن لذت ببرد. این رابط کاربری بسیار ساده و راحت طراحی شده است و نیازی نیست برای استفاده از آن خیلی چیزی بلد باشید.

همچنین این برنامه قابلیت پخش صدا نیز دارد. پس از اینکه صدای خود را ضبط کردید می‌توانید به‌راحتی با همین برنامه به آن گوش داده و درصورتی‌که از آن راضی بودید صدا را ذخیره کنید و اگر صدای ذخیره شده از کیفیت بالا برخوردار نبود آن را حذف کرده و دوباره نصب نمایید.

ازآنجایی‌که این برنامه از قابلیت حذف نویز اطراف و قابلیت تغییر فرمت فایل صوتی برخوردار است در لیست بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندروید در سال 2023 ما قرار گرفته است. اگر گوشی اندرویدی دارید می‌توانید این برنامه را نصب‌کرده و از قابلیت‌های آن لذت ببرید.

دانلود نسخه اندروید برنامه Voice Recorder

بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندرویدبرنامه Just Press record

بدون شک یکی از بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندروید در سال 2023 برنامه Just Press Record است. نکته قابل‌توجه این است که برنامه Just Press Record تنها برای گوشی‌های آیفون طراحی شده است و کاربران اندرویدی نمی‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

اگر به دنبال یک برنامه انحصاری برای گوشی‌های آیفون هستید تا ضبط صدای خود را با آن انجام دهید بدون شک Just Press Record یکی از بهترین‌ها است. این برنامه با قابلیت‌هایی که در اختیار شما قرار می‌دهد توانسته است در لیست بهترین‌های ما جای بگیرد.

یکی از قابلیت‌های این برنامه تبدیل فایل صوتی به فرمت متن یا TXT است. این قابلیت کاملاً رایگان بوده و نیاز نیست برای استفاده از این بخش بهایی بپردازید. این برنامه به‌راحتی صداهایی که ضبط کرده‌اید را به متن تبدیل کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد. به همین دلیل یکی از گزینه‌های عالی برای دانشجوها محسوب می‌شود.

دیگر قابلیت برنامه Just Press Record این است که از قابلیت ضبط استریو برخوردار است. همین موضوع باعث می‌شود تا صداهای شما باکیفیت 95 کیلوهرتز ضبط شوند و از کیفیت بالایی برخوردار باشند. به همین دلیل می‌توان از این برنامه برای تولید پادکست‌ها استفاده نمود.

تمامی صداهایی که توسط این برنامه ضبط می‌کنید در iCloud Drive آیفون شما ذخیره خواهد شد. به همین دلیل شما می‌توانید روی هر گوشی آیفون دیگری که دارید به صداها دسترسی داشته باشید و حتی آن‌ها را به‌راحتی آب‌خوردن با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

علاوه‌برآن شما می‌توانید از این دستگاه روی اپل‌واچ‌های خود نیز استفاده کنید. تنها کافی است که این برنامه را روی گوشی آیفون و اپل‌واچ خود نصب نمایید. قابل‌توجه است که این برنامه کاملاً رایگان بوده و برای نصب آن نیاز نیست که هیچ هزینه‌ای را بپردازید.

دانلود نسخه ios برنامه Just Press Record

بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندرویدبرنامه Smart Voice Recorder

بدون شک یکی دیگر از بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندروید در سال 2023 برنامه Smart Voice Recorder است. البته لازم به ذکر است که این برنامه انحصاری گوشی‌های اندرویدی بوده و نمی‌توان آن را روی گوشی‌های سری آیفون اپل نصب نمود.

این برنامه علاوه بر اینکه می‌تواند صداهای شما را ضبط نماید؛ می‌تواند فایل صوتی شما را نیز ادیت کند. البته که این ادیت به‌صورت کاملاً هوشمندانه و توسط خود برنامه انجام می‌شود و نیاز نیست که شما هیچ کاری را انجام دهید. کمتر برنامه‌ای همچنین قابلیتی را دارد.

برای مثال تصور کنید که در حال ذخیره یک فایل صوتی هستید و در سه دقیقه از فایل صوتی خود صحبت نکرده‌اید و این سه دقیقه در وسط فایل خالی است. برنامه Smart Voice Recorder به‌صورت هوشمندانه متوجه این موضوع شده و سه دقیقه را به طور خودکار حذف می‌نماید.

صداهایی که توسط این برنامه ضبط و ذخیره می‌شوند نیز بسیار خوب و باکیفیت هستند. هر چند کیفیت ضبط صدای این برنامه به Just Press Record می‌رسد. این برنامه می‌تواند صدای شما را در کیفیت‌های 8 تا 44 کیلوهرتز ضبط نماید که خوب و قابل‌قبول است.

همچنین شما می‌توانید فرمت ذخیره فایل صوتی خود را نیز انتخاب نمایید. حتی علاوه بر فرمت فایل‌های صوتی فرمت‌های دیگر نیز در اختیار شما قرار گرفته است. برای مثال شما می‌توانید فایل صوتی ضبط شده خود را با فرمت MP4 که فرمت ویدئویی است ذخیره نمایید.

همچنین این برنامه به میزان حافظه باقی‌مانده شما دسترسی دارد. به همین دلیل می‌تواند به شما اطلاع دهد که چه میزان دیگر می‌توانید صدای خود را ضبط نمایید. علاوه‌برآن برنامه Smart Voice Recorder دارای رابط کاربری زیبا است که درعین‌حال بسیار ساده و قابل‌استفاده است.

دانلود نسخه اندروید برنامه Smart Voice Recorder

دانلود نسخه ios برنامه Smart Voice Recorder

بهترین برنامه‌های ضبط صدا برای آیفون و اندرویدجمع‌بندی

در نهایت با بهترین برنامه‌های ضبط صدا آیفون و اندروید در سال 2023 آشنا شدیم. شما می‌توانید از این برنامه‌ها برای ضبط صدای خود استفاده نمایید. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که مدام صدای خود را ضبط می‌کنید و برای تولید انواع پادکست به برنامه‌های ضبط صدا نیاز دارید لیست برنامه‌های بالا می‌تواند کمک بالایی به شما بکند.

شما می‌توانید با استفاده از این برنامه‌ها صدای خود را با بهترین کیفیت ذخیره نمایید. علاوه‌برآن برخی از این برنامه‌ها قابلیتی دارند که ضبط صدا را برای شما لذت‌بخش‌تر خواهند کرد. نظر شما چیست؟ تابه‌حال از کدام یک از برنامه‌های بالا استفاده کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم تجربیات خود را در قسمت کامنت‌ها برای ما و دیگران بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.