AD

نحوه خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdom

0 4,726

همان‌طور که می‌دانید در سال‌های اخیر، بازی‌های ویدیویی با انقلابی عظیم روبه‌رو بوده‌اند. در واقع پیشرفت تکنولوژی، منجر به ساخت بازی‌هایی شده است که چشم همگان را به خود خیره می‌کند. یکی از این بازی‌ها، بازیZelda: Tears of the kingdom است. این بازی که دنباله یکی از بازی‌های شاهکار دنیای گیم است، به سرعت توانست در میان بازی‌های پرفروش امروزی، جایگاه خود را تثبیت نماید.

ما در این مقاله قصد داریم به نحوه خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdom بپردازیم. این بازی که مختص نینتندو سوییچ است، به قدری گسترده و جذاب است که می‌تواند ساعت‌های متمادی شما را در مقابل خود میخکوب نماید. تا به اینجا می‌توان ادعا داشت که این بازی یکی از بهترین بازی‌های ۲۰۲۳ بوده و اگر نینتندو سوییچ دارید، اولین پیشنهاد ما تجربه این بازی است.

نحوه خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdomدرباره بازی Zelda: Tears of the kingdom

این بازی که در سبک اکشن طراحی و تولید شده است، به ارائه یک داستان شگفت‌انگیز می‌پردازد. داستان اصلی بازی به مدت ۴۵ ساعت و داستان و ماموریت‌های فرعی آن نیز، ۱۰۰ ساعت است. بازی Zelda: Tears of the kingdom، اصولا کند پیش می‌رود اما این کندی نه تنها حوصله سر بر نیست، بلکه به دلیل وجود داستان‌های متعدد و متنوع بسیار هم لذت‌بخش است. بازی شما را در یک دنیای وسیع و پهناور قرار می‌دهد و شما باید فقط بگردید تا بیابید.

در واقع هیچ راهنمایی در بازی وجود ندارد و خودتان باید موانع را یکی پس از دیگری از پیش رو بردارید. حتی نقشه این بازی فاقد اطلاعات مهم است و در بعضی از مواقع نیز اصلا نقشه‌ای وجود ندارد. بازی راهنمایی‌های کوچکی تنها در حد زنده ماندن داشته و بیش از آن دیگر چیزی وجود ندارد. در واقع شما رسما در این بازی یک ماجراجو هستید که باید در یک دنیای فانتزی و پر از ماجراهای عجیب و غریب به کند و کاو بپردازید.

از دیگر جذابیت‌های بازی، می‌‌توان به حضور شخصیت‌های قبلی داستان در این بازی جدید اشاره کرد. موضوعی که برای دنبال کنندگان این سری از بازی‌ها بسیار خوشایند است. هر چند این قضیه در کنار شخصیت‌های جدید نیز باعث شده است تا تعداد آن‌ها زیاد شود، اما هر کدام نیز اصالت خاص خودشان را دارند و هیچ کدام شبیه دیگری نیستند.

امکان ساخت وسایل در Zelda: Tears of the kingdom

در بازی Zelda: Tears of the kingdom، امکان ساخت وسایل مختلفی وجود دارد که می‌توانید اکثر آن‌ها را در هوا شناور و به یکدیگر متصل کنید. پس از آن می‌توانید با استفاده از باتری‌های جادویی، این وسایل را به وسیله نقلیه تبدیل کنید و روی زمین، آب یا هوا با آن حرکت کنید. این بازی اجازه انجام هر کاری که به ذهنتان می‌رسد را، می‌دهد. مثلا با پیشروی در بازی، امکان برعکس کردن حرکت اجسام و رد شدن از لای جرز دیوار هم به شما اعطا می‌شود!

در این حالت رسما می‌توانید از هر جایی که دلتان خواست عبور کنید. و یا می‌توان یک درب بزرگ را به لبه گرز خود چسباند و یک گرز درست کرد که قابلیت بادبزن دارد و دشمنان را به عقب می‌راند. و یا حتی می‌توان یک واگن قطار را به لبه شمشیر چسباند و یک اسلحه من در آوردی درست کرد که قدرت ضرباتش، ده برابر یک شمشیر معمولی است. می‌توان چشم خفاش را به لبه تیر چسباند و سپس آن را پرتاب کرد و یا می‌توان سپری که در وسط آن یک شمشیر قرار دارد طراحی کرد. این جنون ساخت اسلحه‌های عجیب و غریب در جای جای بازی به چشم می‌خورد و همین‌هاست که بر جذابیت بازی می‌افزاید.

ماموریت و هزاران کار فرعی در این بازی وجود دارد که ساعت‌های متمادی می‌توانند شما را درگیر خود نمایند. نقشه بازی شامل زمین، هوا و زیرزمین است و در هر سه این‌ها می‌توانید چالش‌های مختلفی را پشت سر بگذارید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که، حتما قطعات هیولاهای بازی را پس از شکست بردارید، چرا که بعدا می‌توانید با آن‌ها اسلحه‌هایی درست کنید که قدرت بسیار زیادی دارند.
گیم پلی این بازی از چنان گستردگی برخوردار است که تمام آن چه تا کنون بیان شد، تنها بخش کوچکی از آن است.

نحوه خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdomنقاط ضعف بازی Zelda: Tears of the kingdom

از نقاط ضعف بازی Zelda: Tears of the kingdom، همچنان لال بودن لینک، قهرمان داستان است. البته صداگذاری بازی درجه بالایی دارد و بسیار هوشمندانه طراحی شده است. در واقع چیزی در بازی وجود ندارد که از خودش صدای خاصی نداشته باشد (به جز قهرمان داستان). به عنوان مثال، صداگذاری یک بخش کوهستانی با ساحلی و یا آسمان، کاملا متفاوت است. به جز این گونه صداهای خاص و زیبا، باید به موسیقی روح‌نواز و لذت‌بخش بازی نیز اشاره کرد که به معنای واقعی کلمه در خدمت صحنه است. موسیقی به شکلی با جای جای بازی اخت می‌شود که گویی با یک هوش مصنوعی سر و کار داریم که می‌داند هر قطعه، برای کدام مکان مناسب است.

نقطه ضعف دیگر بازی مربوط به گرافیک نه چندان مناسب آن است. هر چند گرافیک بازی Zelda:Tears of the kingdom، به قدرت بازی‌های پلی استیشن ۴ و ۵ نیست، اما این گرافیک نیز در نوع خود بی‌نظیر است و گیم پلی آن به هر نحوی توانسته کمبودهای گرافیکی را جبران کند.

همه چیز درباره نحوه خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdom

در نظر داشته باشد که در بازی Zelda:Tears of the kingdom، مانند بازی The legend of the zelda، می‌توان خانه شخصی خود را داشت. از آن‌جایی که اقامتگاه اصلی شما در دهکده هانتو است که از بازی Breath of the Wild، توسط Zelda اداره می‌شود، می‌توان با یک سیستم سفارشی‌سازی کانتینری حمل و نقل در تاری تاون، خانه رویایی خود را ساخت. اما نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید آن است که شما نمی‌توانید خانه رویایی خود را بلافاصله بخرید و بسازید، مگر این که قبل از آن، به هادسون و همسرش راندنسون در ساخت و سازهای معروف هادسون در تاری تاون کمک کنید.

در واقع زمانی که لینک به ایجاد Tarry Town در Breath of the wild کمک کرد، هادسون و همسرش را مدیون خود ساخت. ما در ادامه به بیان اطلاعاتی در مورد نحوه خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdom می‌پردازیم. در واقع ما نحوه باز کردن قفل خانه جدید Link’s Terry Town و بخش‌های مختلف مسکنی که می‌توان خریداری کرد را بیان می‌کنیم.

نحوه خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdomمسیر خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdom

  • هادسون در مورد این قضیه که تا چه میزان ناراحت است که دختر خود را بر طبق سنت‌های گردو به آن‌جا می‌فرستد صحبت خواهد کرد.
  • پس از صحبت با او و همسرش در این رابطه، هادسون از خانه خارج خواهد شد. او را دنبال کنید و دومرتبه در ورودی شهر با او صحبت کنید.
  • پس از این صحبت دوباره به خانه آن‌ها برگردید، به طبقه بالا رفته و با میتسون صحبت کنید. او را هم در شهر دنبال کنید.
  • زماني که میتسون می‌خواهد با آسانسور به محل کار هادسون برود، اپراتور آسانسور او را می‌ترساند. در این حالت باید دیدگان اپراتور را به وسیله مصالح ساختمانی بپوشانید، تا میتسون به راحتی عبور کند. به عنوان مثال با یک تخته چوبی در جلوی اپراتور.
  • میتسون را تا محل کار هادسون دنبال کرده و با وی صحبت کنید. او در این قسمت از شما ۱۰ آفتابگردان طلب می‌کند. ده جزیره آسمانی در بالای شهر تاری وجود دارد که در هر کدام از آن‌ها آفتابگردان یافت می‌شود. آن‌ها را دریافت کنید و به هادسون تحویل دهید.
  • در اینجا استقلال میتسون کامل می‌شود و می‌توانید به خانه هادسون و راندنسون برگشته و یک قطعه زمین را به ارزش ۱۵۰۰ روپیه خریداری کنید.
  • برای باز کردن قفل Link’s House، باید ماجراجویی جانبی استقلال میتسون را در تاری تاون کامل کنید. پس از خرید زمین از هادسون و راندنسون می‌توانید از طریق پل از تاری تاون خارج شده و مسیر را تا رسیدن به قطعه خود دنبال کنید.
  • طرح شما دقیقا در کنار معبد Rasitakiwak است. کارمند ساخت و ساز در لبه طرح وجود دارد که قطعات یک خانه را با مقادیر مختلف به شما می‌فروشد.

همچنین بخوانید: بازی زلدا – راهنمایی برای پیدا کردن Shrine مخفی Gerudo Desert

هزینه قطعات یک خانه

قیمت‌ها به این شرح است:

اتاق زاویه‌دار: ۳۰۰ روپیه

اتاق مبله زاویه‌دار: ۴۰۰ روپیه

اتاق مربع: ۳۵۰ روپیه

اتاق مربع مبله: ۴۵۰ روپیه

اتاق اسلحه: ۶۰۰ روپیه

اتاق پاپیون: ۶۰۰ روپیه

استند شیلد: ۶۰۰ روپیه

آشپزخانه: ۴۰۰ روپیه

اتاق برکت: ۴۰۰ روپیه

پادوک: ۴۰۰ روپیه

سرسرا: ۳۰۰ روپیه

پله‌های داخلی: ۳۵۰ روپیه

پله‌های فضای باز: ۳۰۰ روپیه

حوض باغ: ۳۰۰ روپیه

تخت گل: ۲۵۰ روپیه

نحوه خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdomنحوه ساخت خانه در Zelda:Tears of the kingdom

به دلیل آن که شما تنها می‌توانید ۱۵ قطعه زمین برای ساختن خانه خود داشته باشید، بهتر است عاقلانه‌ترین انتخاب را برای نحوه ساخت و خرید خانه در Zelda: Tears of the kingdom داشته باشید. پس از خرید قطعات می‌توانید آن‌ها را به شکل دلخواهتان روی هم یا کنار هم قرار دهید. قطعاتی را که نمی‌خواهید می‌توانید از زمین خود خارج کنید. در این صورت کارمند ساخت و ساز آن‌ها را برای شما ذخیره خواهد کرد.

جمع‌بندی

همان‌طور که بیان شد، بازی Zelda;Tears of the kingdom یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین بازی‌های ویدیویی است. در صورتی که کسی این بازی را تجربه نکرده باشد، پیشنهاد ما در ابتدا انجام بازی The legend of the Zelda: Breath of the Wild و پس از آن، این بازی است. این بازی در واقع ادامه بازی قبل است و شما می‌توانيد تجربه هردو این بازی‌ها را داشته باشید. ما در این مقاله سعی کردیم در ابتدا توضیحاتی را در خصوص بازی و پس از آن نحوه خرید و ساخت خانه در Zelda: Tears of the kingdom ارائه نماییم. امید است این مطالب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.