AD

اینستاگرام ممکن است در حال آماده سازی یک چت بات مجهز به هوش مصنوعی باشد

0 109

انتشار ChatGPT در ماه نوامبر، جهان را درگیر کرد. شرکت‌های فناوری در تلاش هستند تا چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خود را منتشر کنند تا مطابق با فناوری روز باشند.  بنابراین کمتر جای تعجب است که بشنویم اینستاگرام ظاهراً در حال بررسی امکان گنجاندن چت بات در این اپلیکیشن سوشیال مدیای محبوب است.

الساندرو پالوزی (Alessandro Paluzzi)، توسعه‌دهنده موبایل و افشاگر برجسته، روز سه‌شنبه ادعا کرد که چت بات اینستاگرام می‌تواند به سؤالات پاسخ دهد، مشاوره بدهد و برای نوشتن پیام کمک کند.

قابل ذکر است، کاربر ممکن است بتواند یکی از 30 شخصیت هوش مصنوعی را برای استفاده از چت بات انتخاب کند؛ جزئیات بیشتری در مورد این ویژگی خاص در حال حاضر در دسترس نیست. این قابلیت با اظهارنظرهای مارک زاکربرگ، رئیس متا، مالک اینستاگرام که در اوایل سال جاری مطابقت دارد که گفته بود تیمش در حال توسعه شخصیت‌های هوش مصنوعی است که می‌توانند به روش‌های مختلف به مردم کمک کنند.

 در تصویر زیر که توسط Paluzzi به دست آمده است، اینستاگرام می‌گوید: “برای تجربه‌ای سرگرم‌کننده و جذاب‌تر، هوش مصنوعی را به چت‌های خود بیاورید”.

 #اینستاگرام در حال کار بر روی آوردن عوامل هوش مصنوعی (ربات‌ها) به چت‌های شما برای تجربه‌ای سرگرم‌کننده و جذاب‌تر است.

 ℹ️ عوامل هوش مصنوعی قادر خواهند بود به سوالات پاسخ دهند و مشاوره بدهند.

 شما می‌توانید از بین 30 شخصیت مختلف یکی را انتخاب کنید.

اینستاگرام ممکن است در حال آماده سازی یک چت بات مجهز به هوش مصنوعی باشد

اینستاگرام هنوز تایید نکرده است که آیا روی چنین ویژگی کار می‌کند یا خیر و حتی اگر هم این قابلیت باشد، همیشه این احتمال وجود دارد که ممکن است این قابلیت از مرحله توسعه عبور نکند.

 اما با توجه به علاقه به چت‌بات‌های قدرتمندی مانند ChatGPT که هیچ نشانه‌ای از تسلیم شدن نشان نمی‌دهند و پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام که همیشه در جستجوی ویژگی‌های جدید داغ هستند، این احتمال وجود دارد که اینستاگرام آزمایش چت بات را با گروهی از کاربران منتخب در آینده‌ای نه چندان دور آغاز کند.

همچنین بخوانید: نحوه استفاده از Chatgpt در واتس اپ

اسنپ چت ویژگی مشابهی را در ماه فوریه ارائه کرد و ChatGPT را در برنامه گنجاند. این قابلیت تحت عنوان «My AI» ظاهر می‌شود و می‌توان از آن سؤال پرسید و حتی آن را در چت با دوستان انسانی آورد.

 اما ویژگی هوش مصنوعی اسنپ چت از سوی برخی از کاربران مورد انتقاد قرار گرفته است که تبادلات را «وحشتناک» می‌دانند، در حالی که برخی دیگر نگرانی‌های خود را درباره حفظ حریم خصوصی درباره نحوه مدیریت فناوری هوش مصنوعی با اطلاعات دریافتی ابراز کرده‌اند.

 اینستاگرام بدون شک قبل از اینکه نسخه آزمایشی چت ربات هوش مصنوعی خود را عرضه کند، چنین مسائلی را به دقت بررسی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.