AD

پازل‌های موبایلی برای کودکان را بشناسیم

بهترین پازل موبایلی برای کودکان
0 212

بهترین پازل موبایلی برای کودکان در دنیای امروز، پازلی است که در عین سرگرم کردن کودک، بتواند مطلبی را به او بیاموزد و در آموزش کودک نیز تاثیر مثبتی بگذارد. درواقع کودکان دنیای مدرن با هوش و ذکاوتی که دارند همیشه به دنبال متفاوت‌ترین‌ها و پیچیده‌ترین‌ها هستند و از بازی‌های تکراری و بازی‌هایی که به‌راحتی به جواب می‌رسند خیلی زود خسته می‌شوند. اما بازی پازل برای کودکان همیشه جذاب بوده و باعث شده که کودکان با استفاده از بازی و سرگرمی، اشکال هندسی، نام حیوانات، نام میوه‌ها، شکل و شمارش اعداد و بسیاری دیگر را باتوجه به استعداد خود یاد بگیرند. درواقع کاری که بسیاری از والدین در انجام آن ناتوان اند و اغلب از حوصله‌شان خارج است را بهترین پازل موبایلی برای کودکان ‌شان انجام می‌دهد. در ادامه این مطلب با ایموجو همراه باشید.

پازل‌های موبایلی برای کودکان را بشناسیم

بازی‌های پازلی که برای کودکان ساخته شده دارای متدهای متفاوتی است و این بازی‌ها نحوه ارائه بازی و تعیین کننده برنده در آنها متفاوت است. معمولا بازی‌هایی که برای کودکان با سنین پایین‌تر ساخته شده‌اند، دارای تایمر زمانی نیستند و کودک می‌تواند مدت زیادی را صرف بازی کند اما بازی‌های با سطح بالاتر که برای کودکان با سنین بالاتر ساخته شده است تایمر زمانی دارند و کودک باید سرعت‌ عمل خود را بالا ببرد.

به‌طور کلی بهترین پازل موبایلی برای کودکان پازلی است که علاوه بر دارا بودن محیط بازی جذاب و هیجان‌انگیز، بتواند مراحل بعدی بازی را درست انتخاب کند و این انتخاب به گونه‌ای باشد که ضمن سخت نشدن بازی، کودک هیجانی برای انجام بازی داشته باشد و در پایان مرحله بتواند پاداش دریافت کند. هدف این بازی‌ها جذب کودک به بازی و ترغیب او به ادامه دادن به آن است که باتوجه به معیارهای شناخت کودکان باید انجام شود.

بهترین پازل موبایلی برای کودکان
بهترین پازل موبایلی برای کودکان

پازل موبایلی برای کودکان انواعی دارد

پازل‌های جورکردنی یک نوع از آنهاست و تقریبا ساده‌ترین نوع است که حدقل از دو تکه شروع می‌شوند و تا هزار تکه هم می‌توانند باشند. هرچه تکه‌ها بزرگتر و کمتر باشند برای کودکان مناسب‌ترند. پازل‌های جاگذاشتنی نوع دیگری از پازل‌هاست و معمولا به این صورت هستند که از یک صفحه بزرگ و اشکال کاملا مشخص تشکیل شده‌اند و کودک باید تصویر را در جای درست قرار دهد. نمونه دیگر از پازل‌های موبایلی، پازل‌های ترکیبی هستند که به‌نظر بهترین پازل‌ موبایلی برای کودکان هستند چراکه ترکیبی از پازل جورکردنی و جاگذاشتنی است و از دو نمونه دیگر کمی سخت‌تر و نیازمند تلاش بیشتری است اما ذهن کودک را بیشتر درگیر می‌کند.

نمونه دیگری از پازل‌ها، پازل‌های مکعبی هستند که از تعدادی مکعب ساخته می‌شوند و ابعاد گوناگون دارد. پازل مکعبی دو مرحله دارد و می‌توان گفت آن‌را باید به‌صورت سطر و ستونی کامل کرد، به این صورت که ابتدا سطرها را باتوجه به شکل کامل می‌کنیم سپس تصاویر بالا و پایین را با آن تطبیق داده و کامل می‌کنیم.

اثرات مثبت پازل موبایلی برای کودکان

کودک با انجام بازی‌ها و حل کردن پازل مهارت‌های متفاوتی را به دست می‌آورد که این یادگیری بسیار برای کودک باارزش است و نباید قدرت یادگیری مهارت در کودکی و تاثیر آن در ادامه زندگی کودک را نادیده گرفت. اولین و جزئی ترین تاثیر مثبت پازل برای کودک تطبیق حرکات دست و چشم کودک و تقویت انگشتان و مچ دست او است. در ابتدای رشد کودک نظم دادن به تفکر منطقی و هماهنگی بین فکر و عمل برای کودک بسیار مهم است که این امر به کمک پازل محقق می‌شود.

کودک با استفاده از پازل موبایلی می‌تواند مهارت‌هایی که برای شروع خواندن و نوشتن لازم است را بیاموزد. کودکان با تکمیل پازل و اتمام آن می‌توانند حس مستقل بودن و مسئولیت پذیری را تجربه کنند و یاد بگیرند که به تنهایی می‌توانند یک کار را به درستی انجام دهند و مشتاق به انجام دوباره آن می‌شوند و چرخه یادگیری دوباره به جریان می‌افتد. پازل موبایلی برای کودکان اگر به تنهایی انجام شود باعث تقویت تمرکز در کودک می‌شود که بسیار ارزشمند است.

پازل های مناسب برای کودکان
پازل های مناسب برای کودکان

بازی‌های پازل موبایلی نیازمند حضور شماست

بسیاری از والدین زمانی که موبایل خود را به کودک‌شان می‌دهند او را تنها می‌گذارند و در انجام بعضی بازی‌ها کنار او نمی‌مانند. لازم است بدانید بعضی بازی‌ها نیازمند حضور والدین است، چراکه قبل از هرچیزی والدین باید از کامل بودن بازی اطمینان حاصل کنند و اگر نقصی در بازی مشاهده کردند آن ‌را از دسترس کودک خارج کنند.

همچنین بعضی از بازی‌ها، آن‌هایی هستند که کودک با آن غریبه است و اگر می‌خواهید کودک آن مهارت را یاد بگیرد باید با او در این مسیر هم قدم شوید و در کنار بازی شما هم به او یاد بدهید. مثلا بازی‌هایی که برای راهنمایی حروف انگلیسی کلمه را نشان می‌دهد و کودک برای یادگیری همزمان حروف، اشکال و رنگ‌ها نیازمند کمک والدین است. البته بعضی از بازی‌ها شامل این مورد نمی‌شوند.

بعضی از بهترین پازل‌های موبایلی برای کودکان

حالا بیایید چندنمونه از پازل‌های موجود در موبایل را باهم بررسی کنیم تا بهترین پازل موبایلی برای کودکان با توجه به استعدادهای هر کودک‌‌ مشخص شود. Matches Puzzle Games یک بازی به ظاهر ساده اما هیجان‌انگیز است که خیلی شبیه پازل‌های متداول نیست؛ اما می‌توانید با جابجایی چوب کبریت اشکال خواسته شده را بسازید و محاسبات را تصحیح کنید، این بازی به تقویت هوش کودک کمک می‌کند. بازی دیگر با نام Horse Jigsaw Puzzles Games برای کودکانی که عاشق بازی‌های سرگرم کننده هستند مناسب است.

پازل تطبیقی مناسب کودکان زیر 5 سال است و رابطه کاربری ساده‌ای دارد، این بازی باعث افزایش قدرت تفکر کودک می‌شود و بسیار سرگرم کننده است. بازی اندرویدی Simples Kids Puzzle-Vehicles یک جورچین ساده وسایل نقلیه برای کودکان است که باعث می‌شود با این نوع وسایل آشنا شوند. برای آموزش های بیشتر  به بخش آموزش بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.