AD

با بازی ball pool 8 یک بیلیاردباز واقعی شوید

pool ball8
0 482

استودیو مینی کلیپ miniclip که پیش از این بازی‌های soccer stars و agar.io را ساخته بود؛ هم اکنون دست روی بازی‌ بیلیارد گذاشته و با توجه به قوانین فیزیک، بازی‌ای برای گیمرهای علاقه‌مند به این رشته ساخته است. بیلیارد  ورزشی پرطرفدار است و امروزه نیز استقبال زیادی از بازی‌های موبایلی مرتبط با این رشته می‌شود. یکی از این ها بازی‌ ball pool 8 است.

این بازی طوری طراحی شده تا بتوانید به کمک آن با گیمرهای مدعی بیلیارد به شکل آنلاین بازی کنید. در این مقاله به معرفی کامل بازی بال پول 8 خواهیم پرداخت. با ایموجو در این مطلب همراه باشید.

رابط کاربری بسیار ساده بازی‌ ball pool 8

این بازی هواداران زیادی در سراسر دنیا دارد. تلاش سازندگان بر ساده‌سازی محیط کاربری بوده است. اگر نگاهی به رنگ‌های به کار رفته در بازی بیاندازیم؛ خواهیم دید که رنگ‌بندی به خوبی انجام شده است. منو در این بازی اصلا پیچیده نیست و به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. اگر می‌خواهید با یک نفر به شکل رندم بازی کنید؛ باید از منو گزینه play 1 on 1 را انتخاب کنید. بازی ball pool 8 قابلیت بازی با دوستان را هم دارد که برای این کار ابتدا باید دوست خودتان را به لیست دوستان اضافه کنید و پس از آن از منو بر روی گزینه play with friends بزنید.

همه قانون‌های فیزیک و بیلیارد در این بازی قابل مشاهده است پس گیم پلی این بازی کاملا واقع‌گرایانه است. حتی می‌توانید از فنون بازی بیلیارد واقعی هم استفاده کنید. بازی ball pool 8 فقط و فقط مخصوص ایت بال است و دیگر زیر شاخه‌های بیلیارد در آن قابل اجرا نیست. یعنی با آن نمی‌توان اسنوکر یا پیرامید بازی کرد. در این بازی ساخت اکانت اجباری نیست و می‌توانید به عنوان مهمان (guest) در رقابت‌ها شرکت کنید.

اگر به شکل مهمان حاضر شوید دستاوردهایتان در بازی ذخیره نخواهد شد. ولی شما به شکل مهمان هم می‌توانید در مسابقات آنلاین شرکت کنید. اما اگر مایل به ساخت اکانت هستید شما می‌توانید از دو راه اکانت فیسبوک و اکانت مینی کلیپ استفاده کنید. از آن جایی که این بازی، یک بازی آنلاین است برای استفاده از همه بخش‌های آن باید به اینترنت اتصال داشته باشید.

بازی ball pool 8
بازی ball pool 8

گیم پلی واقع‌گرایانه بازی ball pool 8

با اولین ورود به بازی، بازی برایتان آموزشی بسیار کوتاه ارائه می‌دهد. این آموزش شامل چگونگی کنترل چوب بیلیارد یا همان اودار و نحوه وارد کردن ضربه به توپ است. بازی را می‌توانید به صورت یک رقابت دو نفره انجام دهید که برای این کار از گزینه play 1 on 1 استفاده می‌شود، یا به صورت یک تورنمنت انجام دهید که برای این کار از گزینه play tournament استفاده می‌کنیم. در هر دو حالت رقیبانتان شانسی انتخاب خواهند شد. در هنگام شروع هر دو طرف به مقدار یکسان پول پرداخت می‌کنند و در نهایت برنده بازی صاحب تمامی پول خواهد شد. بعد از شروع بازی در بخش بالایی میز بیلیارد حریف شما مشخص است و شما می‌توانیدبا ضربه روی عکس کاربر مقابل از آمار بازی‌های حریف مطلع شوید.

 وقتی که نوبتتان می‌شود، زمان مشخصی برای ضربه به توپ دارید و مقدار باقی مانده از زمان را می‌توانید به شکل یک نوار سبز دور عکس پروفایلتان در بالای میز مشاهده کنید. اگر زمانتان تمام شود ولی در این فرصت ضربه‌ای نزنید؛ دیگر مجاز به ضربه زدن برای آن دست نخواهید بود. وقتی که می‌خواهید با چوب به توپ ضربه بزنید؛ خطی به عنوان راهنما به شما نشان داده می‌شود. این خط به شما کمک می‌کند تا از چگونگی حرکت توپ بعد از ضربه آگاه شوید. قدرت ضربات را نیز گیمر مشخص می‌کند و قابل تنظیم است. برای تنظیم این موضوع باید از نوار سمت چپ میز استفاده کنید.

این بازی یک مزیت ویژه نسبت به بقیه بازی‌های مشابه دارد و آن این است که گیمر می‌تواند محل ضربه زدن کیو بال یا همان توپ سفید رنگ راه تعیین کند که این کار تاثیر زیادی بر چگونگی حرکت توپ سفید رنگ خواهد داشت. در این بازی به کمک پیام‌های پیشفرض می‌توانید با حریف خود چت کنید. درمجموع اگر علاقه‌مند به بیلیارد هستید این بازی می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند و لحظات مفرحی را برایتان فراهم آورد.

تورنمنت با جایزه 6 برابری

در بازی ball pool 8 با انتخاب گزینه play tournament می‌توانید در بخش تورنمنت شرکت کنید. در تورنمنت 8 نفر به صورت تک حذفی با هم رقابت می‌کنند و در نهایت فقط یک نفر به عنوان برنده اعلام می‌شود که جایزه‌ای 6 برابر مقداری که در ابتدای بازی پرداخت کرده بود دریافت می‌کند.

مینی گیم‌ های بازی ball pool 8

در بازی ball pool 8 تعدادی مینی گیم طراحی شده است که این بازی‌ها عمدتا شانسی اند ولی برد در مینی گیم‌ها می‌تواند جوایز زیادی برای گیمر داشته باشد. برای شرکت در مینی گیم، بعد از ورود به برنامه گزینه play minigames را انتخاب کنید. در این بخش مینی گیمی مثل lucky shot دیده می‌شود. در این بازی بخشی از میز مشخص می‌شود و شما باید با ضربه به توپ، آن را در آن بخش خواسته شده نگه دارید.

بر اساس آن که توپ چقدر نزدیک به مکان مشخص شده باشد، شما سکه و امتیازاتی را کسب خواهید کرد. مینی گیم‌ها فقط یک بار در هر 24 ساعت قابل بازی کردن هستند. اگر بخواهید در یک روز بیش از یک بار از مینی گیم استفاده کنید باید از پرداخت درون برنامه‌ای استفاده کنید.

بازی ball pool 8
بازی ball pool 8

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 Remake

معرفی میزها بازی ball pool 8

بهترین میز بازی ball pool 8 میز موناکو است که به رنگ قرمز دیده می‌شود. کمترین مقدار برای بازی روی این میز هزار سکه و بالاترین مقدار بیست میلیون سکه است. در این میز برای به دست آوردن سکه روی میز، باید دو بار پشت سر هم ببرید و برای از دست دادن سکه هم باید دو بار پشت سر هم باخت. میز موناکو ریسک بالایی دارد و ممکن است شما کل سکه‌های خود را در این میز از دست بدهید. میز لندن به رنگ آبی و میز سیدنی به رنگ سبز حالت استاندارد دارند و هر توپ را به هر سوراخی که خواستید می‌توانید منتقل کنید. میز مسکو به رنگ آبی و میز توکیو به رنگ قرمز، میزهایی هستند که در آن‌ها توپ‌های عادی را  به هر پاکت (سوراخ) که بخواهید می‌فرستید اما توپ 8 را باید به پاکت مشخصی انداخت.

میز لاس وگاس، جاکارتا، پاریس، تورنتو، قاهره و دبی به این حالت است که برای انداختن توپ‌ها در پاکت باید اول پاکت را مشخص کنید و اگر سوراخی را انتخاب کنید اما توپ به سوراخ دیگری برود خطا محاسبه خواهد شد و حریف می‌تواند توپ سفید یا همان کیو بال را جا به جا کند. میز شانگهای مثل میز مسکو  و توکیو است یعنی برای توپ‌های معمولی نیازی به تعیین سوراخ نیست اما برای توپ 8 لازم است پاکت را قبل از ضربه انتخاب کنید.

در میز رم و میز برلین تمام توپ‌ها به حالت عادی پاکت می‌شود؛ به جز توپ 8 که باید به حالت غیر مستقیم یعنی بعد از برخورد به دیواره رو به رو وارد سوراخ انتخاب شده شود که به اصطلاح بیلیارد بازها به آن دیواری زدن گفته می‌شود. البته در صورتی که توپ 8 رو به روی سوراخ باشد باید توپ سفید ابتدا به دیوار بخورد و سپس به توپ 8 ضربه وارد کند و آن را وارد سوراخ کند. از میزهای دیگر می‌توان به میز بانکوک، سئول و مومبای اشاره کرد. هر کدام از این موارد قبل از ورود به میز تازه به شما آموزش داده خواهد شد.

معرفی میزهای مخصوص 9 ball

برای این نوع بازی باید از صفحه اول گزینه play 9 ball را انتخاب کنید. هر یک از میزهای این بخش قانون خاصی دارد. میز میامی به این صورت است که شما می‌توانید 100 الی 10 میلیون سکه برای شروع بازی بگذارید. بازی در میامی به این صورت است که اگر شما در اول بازی توپ شماره 9 را به سوراخ بیاندازید برنده خواهید شد و اگر موفق نشوید باید همه توپ‌ها را به نوبت یعنی ابتدا توپ یک بعد دو و به همین ترتیب به سوراخ بیاندازید. دومین میزی که به معرفی آن می‌پردازیم میز دالاس است. در میز دالاس هم می‌توان برای شروع بازی از 100 تا 10 میلیون سکه گذاشت.

 فرق میز دالاس و میامی این است که در میز دالاس باید انتخاب کنید که توپ را قرار است به کدام سوراخ بیاندازید؛ اگر توپ به سوراخ دیگری برود خطا محسوب می‌شود و حریف می‌تواند کیو بال یا همان توپ سفید را جا به جا کند. میز بعدی میز استانبول است. در این میز هم مثل دو میز قبلی می‌توان 100 تا 10 میلیون سکه وسط گذاشت.

فرق استانبول با دالاس و میامی این است که اینجا خط راهنما دیده نمی‌شود. بقیه قوانین استانبول مثل دو میز قبلی است یعنی کسی که توپ 9 را در حرکت اول در سوراخ بندازد برنده می‌شود و در غیر این صورت باید به ترتیب توپ یک تا 9 را در سوراخ انداخت.

گرافیک و صدا گذاری ساده ولی دل‌چسب

همانطور که در عکس‌ها مشخص است بازی  ball pool 8گرافیک بسیار ساده‌ای دارد. با وجود گرافیک ساده، حرکت توپ‌ها روی میز بیلیارد بسیار دقیق طراحی شده است. در تمام بازی گیمر میز بیلیارد را از بالا می‌بیند و با یک محیط تقریبا دو بعدی رو به رو است. صدا گذاری در این بازی محدود به صدای برخورد توپ‌ها و صدای برخورد چوپ بیلیارد به کیو بال است.

لول آپ در بازی ball pool 8

با چند بار بازی کردن گیمر پیشرفت می‌کند و لول آپ (level up) می‌شود. وقتی لول آپ شدید می‌توانید در اماکن جدیدی به بازی به بپردازید و همچنین قابلیت ارتقای چوب بیلیاد و میز بیلیارد را هم خواهید داشت. با کامل کردن mission ها هم می‌توانید جوایزی را به دست آورید. در این بازی گردونه‌ای به اسم گردونه شانس تعبیه شده است که هر چند وقت یک‌بار گیمر می‌تواند با چرخاندن آن جوایز و سکه کسب کند.

خرید درون برنامه‌ای

این بازی هم مثل خیلی از بازی‌ها پرداخت درون برنامه‌ای دارد اما نکته مهم این است که شما برای پیشرفت در بازی بال پول 8 به هیچ عنوان مجبور به پرداخت درون برنامه‌ای نخواهید شد. متاسفانه کاربران ایرانی نمی‌توانند به راحتی از پرداخت درون برنامه‌ای استفاده کنند. در ایران سایت‌هایی وجود دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها سکه یا کش (cash) خریداری کنید. از بخش فروشگاهی این برنامه می‌توانید دیالوگ‌های پیشفرض برای چت کردن با حریف تهیه کنید.

لینک دانلود:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miniclip.eightballpool&hl=fa&gl=US

نقاط قوت بازی

شبیه‌سازی عالی از بازی واقعی ایت بال بیلیارد موضوع مهمی است. همانطور که گفته شد این بازی به طور کامل از قواعد فیزیک پیروی می‌کند. قابلیت بازی کردن به صورت آنلاین یکی از نقاط قوت این برنامه است. شما در این بازی قادر خواهید بود تا در تورنمنت‌های مختلف شرکت کنید. در این بازی شما هم سکه به دست می‌آورید و هم سکه از دست می‌دهید که این خود می‌تواند بازی ball pool 8 را به یک بازی اعتیاد آور بدل کند.

شما با توجه به برد و باخت در بازی و حل کردن mission ها سکه به دست می‌آورید که با کمک آن می‌توانید چوب بیلیارد بخرید یا در جاهای جدیدی بازی کنید. صدا گذاری خوب و رابط کاربری ساده هم از دیگر نقاط قوت این بازی است. در این بازی شما می‌توانید رنگ میز بیلیارد و شکل چوب بیلیارد را شخصی‌سازی کنید. با سکه‌هایتان توانایی خرید انواع چوب‌ها را خواهید داشت.

pool ball8
pool ball8

نقاط ضعف بازی ball pool 8

همانطور که پیش‌تر اشاره شد این بازی فقط شامل ایت بال است و بقیه زیر شاخه‌های بیلیارد را پوشش نمی‌دهد. شاید اگر قابلیت بازی اسنوکر یا پیرامید را هم داشت مخاطبان بیشتری به خود جذب می‌کرد و بیشتر مورد استقبال واقع می‌شد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به تحلیل بازی ball pool 8 پرداختیم. این بازی شبیه‌ساز بازی واقعی ایت بال است و برگزاری آن به شکل آنلاین یکی از مهم‌ترین مزایای این بازی است. این بازی می‌تواند با قابلیت‌های جذابی مثل گرافیت و صدا گذاری، گیمر را ساعت‌ها به خود مشغول کند. بازی بال پول 8 بر روی هر دو سیستم عامل اندروید و ios موجود است و از Google play store و  app store به صورت رایگان قابل دانلود است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بازی و بررسی بازی های دیگر می توانید به بخش نقد و بررسی بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.