AD

بهترین شخصیت هوش مصنوعی

0 131

بازی‌های ویدئویی شخصیت‌های به‌یادماندنی بسیار زیادی داشتند. شخصیت‌هایی که وقتی به بازی‌کردن می‌پرداختیم با آن‌ها ارتباط می‌گرفتیم و آن‌ها جزوی از زندگی ما می‌شد. برای مثال در حال حاضر یکی از شخصیت‌های محبوب دنیای گیم Ghost است که آن را در بازی کال آف دیوتی مشاهده می‌کنید.

این شخصیت بسیار محبوب بوده و همه گیمرها آن را می‌شناسند. اما همیشه این شخصیت‌ها انسان نبودند. هوش مصنوعی نیز شخصیت‌های به‌یادماندنی داشته که همه ما به یاد آن‌ها هستیم. با وجود اینکه دنیا به دو دسته دوستداران هوش مصنوعی و مخالفان آن تبدیل شده صنعت گیم شخصیت‌هایی خلق کرده که حتی گیمرهای مخالف هوش مصنوعی نیز آن‌ها را دوست دارند.

اگر شما نیز می‌خواهید بهترین شخصیت هوش مصنوعی در صنعت گیم را بشناسید در ادامه با ما همراه باشید.

شخصیت Ghost

اگر تابه‌حال بازی Destiny را تجربه کرده باشید احتمالاً باشخصیت Ghost آشنا هستید. یک شخصیت هوش مصنوعی که همیشه در کنار کاراکتر اصلی بازی بود و دست راست شما به‌حساب می‌آمد. این هوش مصنوعی همیشه آماده خدمت‌کردن به شما بود و در خیلی از مواقع کار را برای شما آسان‌تر می‌کرد.

بدون شک گوست یکی از بهترین شخصیت هوش مصنوعی در بازی‌ها است که می‌توانید با آن آشنا شوید. در واقع گوست یک ربات هوشمند است که از قدرت هوش مصنوعی برخوردار شده است. اگرچه گوست خیلی باهوش نیست؛ ولی خیلی از مواقع می‌تواند به کمک شما بیاید.

البته که گوست داستان ما فراز و فرودهایی را طی این چند سال تجربه کرده است. لازم است بدانید در جدیدترین اقدام سازندگان بازی دیستنی صداپیشه شخصیت گوست به‌طورکلی تغییر کرده است. این تغییر در جدیدترین فایل آپدیت این بازی گنجانده شده است.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره ی هوش مصنوعی در بازی های کامپیوتری

به همین دلیل درصورتی‌که شما بازی را از دوباره آغاز کنید با صداپیشه جدید این بازی آشنا خواهید شد. قبل از این تغییر بزرگ صداپیشه شخصیت گوست آقای پینکلیچ بود که سابقه حضور در فیلم گیم آف ترونز را داشت. اما حال تمامی دیالوگ‌های شخصیت گوست از دوباره با استفاده از آقای نولان نورث ضبط شده است.

گوست یک ربات معلق در هوا است که تقریباً به شکل دایره طراحی شده است. البته که در حقیقت گوست یک ربات دایره‌ای کامل نیست. این شخصیت بیشتر شبیه به یک چندوجهی معلق در هوا است. در مرکز وجه‌های آن یک عدد دوربین چشمی وجود دارد که به گوست قدرت پردازش محیط را می‌دهد.

با وجود اینکه بازی دیستنی نمره بسیار خوبی از نقد کننده‌ها نگرفت؛ اما شما می‌توانید باتجربه کردن آن با گوست دوست‌داشتنی آشنا شوید. البته نمره پایین نقد کننده‌ها به این معنی نیست که بازی ارزش تجربه ندارد. قبل از انتشار بازی سازندگان بیش از حد از قدرت رسانه‌ها استفاده کردند و همین باعث شد تا انتظار نقد کننده‌ها بیش از حد از این بازی بالا برود.

بهترین شخصیت هوش مصنوعیشخصیت Dog

بدون شک یکی از بهترین شخصیت هوش مصنوعی در گیم‌ها شخصیت Dog است. این شخصیت مربوط به بازی Half-life می‌شود. یک گیم عالی که احتمالاً تمامی شما آن را تجربه کرده باشید. یک اثر هنری از کمپانی والو که همیشه بازی‌های خوب و با کیفیتی می‌سازد.

اگر این گیم را تجربه کرده باشید احتمالاً شخصیت Dog را یادتان هست. یک ربات عالی و هوشمند که به هوش مصنوعی مجهز شده است و آماده محافظت از شما در مقابل هر خطری است که فکرش را بکنید. بدون شک این ربات هیچ وقت شما را تنها نخواهد گذاشت و حاضر است جانش را برای شما فدا کند.

هر وقت در بازی Half-Life در شرایط بحرانی گیر کردید بهتر است یک نگاهی به پشت سرتان بیندازید. احتمالاً شخصیت Dog را در پشت خود خواهید دید. اگر Dog پشت شما نبود پس بهتر است به اطراف نگاهی کنید؛ زیرا حتماً این ربات محبوب در حال درگیرشدن با دشمنان برای نجات جان شما است.

تازگی خبری به گوش رسیده که کمپانی والو در حال ساخت دنباله بازی Half-Life است و طبق شنیده‌ها قرار است در آینده‌ای نزدیک Half-Life 3 نیز منتشر شود. در حال حاضر اطلاعات زیادی از آینده شخصیت Dog در دسترس نیست. سؤال اصلی اینجا است که آیا ربات وفادار ما در سری سوم این بازی نیز حضور دارد؟

بهترین شخصیت هوش مصنوعیشخصیت EDI

یکی دیگر از بهترین شخصیت هوش مصنوعی در بازی‌ها شخصیت EDI است. اگر دوست دارید با این شخصیت آشنا شوید تنها کافی است تا به سراغ بازی Mass Effect بروید. یکی از بهترین شخصیت‌های بازی بود و کمک زیادی به کاراکتر اصلی بازی؛ یعنی شپرد کرد تا موفق به کشف رازهای بازی شود.

در واقع ادی یک ربات انسان‌نما بود که جنسیت آن کاملاً مشخص نیست. ولی سازندگان بازی سعی کرده‌اند تا کاراکتر ادی را به شکل یک زن رباتی طراحی کنند. علاوه‌برآن صداپیشگی این شخصیت بر عهده خانم ترشیا هلفر بود که همین موضوع مهر تأییدی بر این است که ادی یک ربات هوش مصنوعی خانم بوده است.

ادی شخصیتی تحلیل‌گر داشت و به‌راحتی داده‌ها را تحلیل می‌کرد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از رازهای بازی توسط همین ادی خانم برملا شود. اگر می‌خواهید بهتر در جریان بازی mass Effect قرار بگیرید تنها کافی است تا بیشتر به صحبت‌های ادی دقت نمایید.

همچنین لازم به ذکر است این ادی بود که به مشکل کالکتور‌ها پی برد. در واقع کالکتور‌ها همان پرتئون‌ها بودند. رپتور‌ها توانسته بودند با دست‌کاری ژنتیکی آن‌ها را تغییر دهند. ادی باهوش داستان ما آزمایش‌های ژنتیکی که انجام داد توانست به‌راحتی متوجه این موضوع شود و آن را با شپرد در میان بگذارد.

بهترین شخصیت هوش مصنوعیشخصیت Cortana

کورتانا نیز یکی از بهترین شخصیت هوش مصنوعی به شمار می‌رود. بدون شک می‌توان گفت تقریباً تمامی هوش مصنوعی‌هایی که نام آن‌ها کورتانا بود به‌یادماندنی شدند. حتی لازم است بدانید دستیار هوش مصنوعی ویندوز که توسط مایکروسافت طراحی شده نیز کورتانا نام دارد.

اما ما اینجا با همه کورتاناهای دنیای گیم کار نداریم. کورتانایی که ما قصد داریم به آن اشاره کنیم به بازی Halo مربوط می‌شود. یک گیم عالی و تأثیرگذار که بخش داستانی و آنلاین آن طرف‌داران زیادی دارد. تقریباً در طول روز افراد زیادی در حال تجربه‌کردن این گیم هستند.

از آنجایی‌ که از چهره این شخصیت پیدا است کورتانا یک خانم است. یکی از نکات جالب و جذابی که درباره او وجود دارد هوش بسیار بالای آن است. تقریباً می‌توان گفت در حال حاضر کورتانا بازی Halo باهوش‌ترین هوش مصنوعی صنعت گیمینگ به‌حساب می‌آید.

کورتانا حاصل پروژه‌های دکتر کاترین الیزابت بوده که خودش یکی از شخصیت‌های تأثیرگذار بازی Halo محسوب می‌شود. این پروژه اسپارتان نام داشت. البته که دکتر الیزابت کورتانا را به‌صورت دستی نساخته است. بلکه کورتانا یک وجه دیجیتالی از پروژه اسپارتان است که به وجود آماده است.

بهترین شخصیت هوش مصنوعیشخصیت Mother Brain

تا اینجا هر شخصیتی که به آن اشاره کردیم یک جورایی آدم خوب و شخصیت‌های خوب داستان به‌حساب می‌آمدند. این شخصیت‌های هوش مصنوعی دوستان شما بودند و دائماً در حال کمک‌کردن و یاری‌رسانی به شما بودند. اما این موضوع برای شخصیت Mother Brain صدق نمی‌کند.

در واقع شخصیت Mother Brain یکی از بهترین شخصیت هوش مصنوعی صنعت گیمینگ است که برای پلیرها دردسرهای زیادی ایجاد کرد. شخصیت Mother Brain به بازی Metroid مربوط می‌شود و برای آشنایی با این شخصیت نیاز است که این گیم را تجربه کنید.

در زمان‌های قدیم تمدنی وجود داشت که به چوزو‌ها معروف بودند. آن‌ها توانستند با استفاده از یکی از اعضای بدن خود و هوش مصنوعی شخصیتی با نام Mother Brain بسازند. شخصیتی که اصلاً فکرش هم نمی‌کردند روزی شرور شود برای کل دنیا یک تهدید بزرگ به‌حساب بیاید.

وقتی که دزدان فضایی به سیاره چوزو‌ها حمله‌کردن Mother Brain به آن‌ها خیانت کرد و خود را دوست دزدان معرفی کرد. این در حالی بود که او حتی دوست دزدان هم نبود و صرفاً می‌خواست از آن‌ها سو استفاده کند تا بتواند کل موجودات زنده دنیا را برای نابودی کل مشکلات دنیا از بین ببرد.

بهترین شخصیت هوش مصنوعیشخصیت GLaDOS

یکی دیگر از بهترین شخصیت هوش مصنوعی افسارگسیخته ای که قصد نابودی بشر را دارد GLaDOS است. این شخصیت به دنیای بازی‌های Portal مربوط می‌شود. اگر دوست دارید با این شخصیت آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم که حتماً حداقل یکبار بازی Portal را تجربه نمایید.

جالب است بدانید که این شخصیت در ابتدا بد و شرور نبود. شخصیت GLaDOS توسط اریک واپاو و کیم سوفیت ساخته شد و قرار بود از این هوش مصنوعی برای اهداف خوب و علمی استفاده شود. در ابتدا از این هوش مصنوعی در انجام آزمایشات Aperture Science استفاده می‌شد.

اما یکی از این روزها برنامه‌ریزی این هوش مصنوعی به‌طورکلی تغییر کرد و شرور شد. او با یک حرکت و پخش‌کردن گاز اعصاب در محیط آزمایشگاه تمامی کارکنان Aperture Science را کشت و از بین برد. از آنجا بود که این هوش مصنوعی برای نابودی انسان‌ها قدم‌های بعدی را برداشت.

اما در نهایت در پایان داستان بازی این هوش مصنوعی توسط شخصیت اصلی بازی یعنی Chell از بین رفت. اما این شخصیت از بین نرفته است. اگر به پایان بازی دقت کنید متوجه می‌شوید که پس از پایان آهنگ Still Alive پخش شد. در واقع این نشانه‌ای بود از سازندگان بازی که اشاره می‌کرد GLaDOS هنوز هم زنده است و برای جامعه بشریت یک تهدید بزرگ محسوب می‌شود.

بهترین شخصیت هوش مصنوعیشخصیت SHODAN

بدون شک یکی دیگر از بهترین شخصیت هوش مصنوعی SHODAN است. شخصیتی که از آشناشدن با آن لذت خواهید برد. در واقع SHODSN مربوط به دنیای بازی System Shock می‌شود. اگر می‌خواهید با SHODAN آشنا شوید لازم است این گیم را تجربه نمایید.

بازی System Shock یک گیم است که آخر و زمان رباتی را به تصویر می‌کشد. جایی که هوش مصنوعی طغیان کرده و قصد دارد خالق خود یعنی انسان‌ها را از بین ببرد. البته که نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا در انتهای این بازی شما موفق به شکست‌دادن آن‌ها می‌شوید.

هوش مصنوعی SHODAN نیز در ابتدا یک هوش مصنوعی خوب و عالی بود که اهداف خیری داشت و دوست داشت به انسان‌ها خدمت کند. لازم است بدانید که این هوش مصنوعی دارای کدهای دستوری بود که به آن وجدان داده بود و آزار او حتی به یک مورچه کوچک نیز نمی‌رسید.

در نهایت یک شخص شرور با دست‌کاری کدنویسی‌های SHODAN موجب آغاز آخر و زمانی شد که رهبری آن بر عهده SHODAN بود. این شخص در اولین اقدام خود سعی بر پاک‌کردن کدهای مربوط به وجدان این هوش مصنوعی داشت که در این کار موفق نیز بود.

بهترین شخصیت هوش مصنوعیشخصیت The Patriots Als

بدون شک The Patriots Als نیز یکی از بهترین شخصیت هوش مصنوعی صنعت گیمینگ به شمار می‌رود. این هوش مصنوعی به دنیای بازی Metal Gear Solid 4 مربوط می‌شود. البته در این بازی اوضاع کمی متفاوت است و شما تنها با یک هوش مصنوعی سروکله نمی‌زنید.

این 5 هوش مصنوعی بر اساس رئیس‌جمهورهای سابق ایالت متحده آمریکا نام‌گذاری شده‌اند. اولی هوش مصنوعی آبراهام لینکلن نام دارد که با نام انحصاری AL شناخته می‌شود. هوش مصنوعی‌های دیگر نیز به ترتیب تئودور روزولت TR، توماس جفرسون TS، جورج واشنگتن GW نام دارند.

در این‌ بین یک عدد هوش مصنوعی باقی می‌ماند که نام آن متفاوت است. این هوش مصنوعی جان دو JD نام دارد که در رأس قدرت آن‌ها قرار گرفته است. نکته قابل‌توجه این است که این هوش‌های مصنوعی حتی در زمین نیستند. آن‌ها در خارج از زمین و روی ماهواره‌های در حال گردش به‌دور زمین قرار دارند.

این 5 هوش مصنوعی به‌تنهایی موجب نابودی همه دولت‌ها شده‌اند. آن‌ها تمام موجودات دنیا را آنالیز می‌کنند و با همین روش می‌توانند به کل جهان نظارت داشته باشند و جهان را کنترل نمایند. حتی آن‌ها منابع مالی بسیار زیادی دارند و در رأس قدرت هستند و شکست‌دادن آن‌ها بسیار سخت شده است.

بهترین شخصیت هوش مصنوعیجمع‌بندی

در نهایت با معرفی بهترین شخصیت هوش مصنوعی همراه شما بودیم. ما در این مقاله شخصیت‌هایی به شما معرفی کردیم که احتمالاً خیلی از شما برخی از آن‌ها را می‌شناختید و از قبل با آن‌ها آشنایی داشتید. به همین دلیل این مقاله می‌تواند مروری بر خاطرات شما نیز باشد.

حال انتخاب نهایی با شما است. این که از بین این شخصیت‌ها کدام بهتری شخصیت هوش مصنوعی است را باید شما انتخاب کنید. خوشحال می‌شویم انتخاب خود را در قسمت کامنت‌ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.