AD

تاریخچه و تکامل Minecraft

6 394

بدون شک یکی از بهترین بازی‌های دنیا Minecraft است. یک بازی عالی که توانسته دستاوردهای بسیار زیادی کسب کند و پس از چندین سال همچنان محبوبیت خود را حفظ نماید. چیزی که خیلی از بازی‌سازها به دنبال آن‌ها هستند و هیچ‌وقت به آن نمی‌رسند.

یک بازی که به شما آزادی کامل می‌دهد تا هر چیزی که دوست دارید را بسازید. در واقع در دنیای ماینکرفت چیزی جز خلاقیت خودتان جلودار شما نیست. هرچه بیشتر خلاق باشید می‌توانید چیزهای بهتر و زیباتری نیز بسازید. اگر شما نیز می‌خواهید با تاریخچه و تکامل Minecraft آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

تاریخچه و تکامل Minecraftبازی Minecraft کی متولد شد

بهتر است اول‌ازهمه به سراغ زمانی برویم که ایده ماینکرفت در ذهن سازنده آن ایجاد شد و آن را مجاب کرد تا این بازی محبوب را بسازد. همه چیز به سال 2009 برمی‌گردد. جایی که مارکوس پرسون ایده ساخت ماینکرفت در ذهنش جرقه زد. در واقع مارکوس یک برنامه‌نویس ساده بود که دوست داشت یک بازی جدید بسازد که با همه متفاوت است.

تا قبل از ایده مارکوس بازی‌های زیادی وجود نداشتند تا خلاقیت افراد را به چالش بکشند. علاوه‌برآن در بازی‌ها این سطح از آزادی وجود نداشت و پلیرها نمی‌توانستند هر کاری که دوست دارند را بکنند. ولی مارکوس با ایده‌های طلائی خود این مسیر زیبا را آغاز کرد.

در کمتر از یک سال مارکوس تصمیم گرفت تا استودیو بازی‌سازی خودش را نیز تاسیس کند. به همین دلیل در نوامبر سال 2010 مارکوس موفق شد با کمک دوستانش استودیو بازی‌سازی موجانگ را تاسیس کند. پس از آن ماینکرفت به عنوان پروژه استودیو بازی‌سازی موجانگ شناخته می‌شد.

همچنین بخوانید: آموزش بازی Minecraft + [ به صورت جامع و کاربردی ]

مارکوس در سال 2009 برای اولین‌بار پروژه ساخت بازی Minecraft را به‌صورت تکی آغاز کرد. پس از آن نیز موفق شد بازی را تا تابستان 2009 آماده نماید. در آن تابستان بازی منتشر شد و پلیرها می‌توانستند آن را تجربه نمایند؛ اما مسئله اصلی اینجا بود که بازی کاملاً آماده نشده بود و نقص‌هایی داشت.

سرانجام نسخه کامل شده بازی در سال 2010 به بازار عرضه شد و پلیرها می‌توانستند آن را تجربه کنند. این بازی در اولین سال انتشارش تنها ده دلار قیمت داشت و بازی ارزانی محسوب می‌شد. به همین دلیل خیلی از افراد به‌راحتی توانستند بازی ماینکرفت را خریداری نمایند.

یکی از نکاتی که شاید خیلی از شما ندانید این است که این بازی در ابتدا با نام کنونی‌اش یعنی Minecraft شناخته نمی‌شود. مارکوس در ابتدا نام این بازی را Cave Game یا بازی غاری گذاشته بود. اما پس از چند وقت نام بازی برای همیشه تغییر کرد و Cave Game به تاریخ پیوست.

تاریخچه و تکامل Minecraftآپدیت کن و جاودانه شو

اجازه دهید به چندین سال قبل و درست قبل از متولد شدن بازی Minecraft برگردیم. مارکت فروش بازی‌های ویدئویی به‌گونه‌ای بود که کمپانی‌های بازی‌سازی یک گیم را می‌ساختند و آن را در بازار عرضه می‌کردند. اما پس از پایان عرضه دیگر آن گیم را کنار می‌گذاشتند.

حال دیگر اهمیتی نداشت که این بازی چقدر باگ دارد یا خط داستانی آن چه مشکلاتی دارد. پس از عرضه دیگر بازی کامل توسط کمپانی سازنده فراموش می‌شد و به سراغ پروژه‌های بعدی خود می‌رفتند. در نهایت شما می‌ماندید و یک بازی پر از ایراد که برای خرید آن پول پرداخت کرده‌اید.

خوشبختانه سازنده ماینکرفت پس از چند سال به این روش غلط و ناپسند را از بین برد. مارکوس معتقد بود که بازی بسازد و در آینده نیز آن را به طور مداوم پشتیبانی کند. این به این معنی بود که برای اولین‌بار با بازی روبه‌رو هستیم که قرار است پس از انتشار خود با آپدیت‌های مختلفی روبه‌رو شود.

همین موضوع باعث شده تا بازی Minecraft از ابتدای پیدایشش تا به امروز دچار تغییر و تحولات زیادی شود. در واقع این بازی تغییر را با پوست و خونش لمس کرده است. شاید بتواند اسم بازی را نیز از ماینکرفت به کلمه تغییر، تغییر داد. این‌گونه بیشتر به بازی می‌آید.

همین عملکرد مارکوس باعث شده است تا در امروز با گیم‌هایی روبه‌رو هستیم که به‌محض بروز باگ آپدیت‌هایی برای آن منتشر می‌کنند. به نظر می‌رسد تا به امروز صدها آپدیت برای بازی ماینکرفت منتشر شده باشد که هر کدام از آن آیتم‌هایی به بازی اضافه کرده‌اند یا مشکلاتی را از بازی رفع کرده‌اند.

شاید بتوان گفت که اولین آپدیت رسمی بازی در سال 2011 منتشر شد. سالی که ماینکرفت به یک گیم کامل تبدیل شد. بسیاری از سایت‌ها نیز سال 2011 را سال پیدایش و منتشرشدن ماینکرفت می‌دانند. اما این درست نیست و این گیم هیجان‌انگیز کار خود را از سال 2009 آغاز نموده است.

تاریخچه و تکامل Minecraftبازی Minecraft محبوب همه پلتفرم‌ها

یکی از دلایلی که باعث شد ماینکرفت به محبوبیت برسد این بود که روی بیشتر پلتفرم‌های موجود منتشر شده بود. همین موضوع باعث شده بود تا دسترسی به آن راحت بوده و همه بتوانند آن را تجربه نمایند. امروزه ماینکرفت روی هر پلتفرمی که فکرش را بکنید قابل تجربه است.

بلافاصله پس از منتشرشدن نسخه اصلی ماینکرفت در سال 2011 تلاش‌های استودیو بازی‌سازی موجانگ برای انتشار این گیم روی پلتفرم موبایل آغاز شد. همین موضوع باعث شد تا بلافاصله پس از چند ماه تلاش بی‌وقفه نسخه اندروید و IOS این بازی نیز قابل‌انتشار باشد.

انتشار بازی روی پلتفرم موبایل خیلی به فروش این استودیو بازی‌سازی کمک کرد. تقریباً چند ماه پس از انتشار مارکوس و موجانگ موفق شدند تا یک میلیون نسخه از بازی خود را به فروش برسانند و اولین جشن تیمی خود را در استودیو بازی‌سازی موجانگ جشن بگیرند.

همین محبوبیت باعث شد تا مارکوس به این فکر بی افتد و موجانگ را بیشتر از قبل گسترش دهد و آن را بزرگ‌تر کند. به همین دلیل شروع به استخدام افراد بیشتری کرد. این به این دلیل بود که آن‌ها در تلاش بودند ماینکرفت را برای کنسول گیمینگ پلی‌استیشن 3 آماده کنند و آن را منتشر نمایند.

مارکوس و همکارانش به‌صورت شبانه‌روزی سخت در حال تلاش بودند. تلاش شبانه‌روزی آن‌ها سرانجام پس از 2 سال نتیجه‌بخش بود. سال 2013 سال تحول بازی Minecraft محسوب می‌شود. در این سال آپدیت عظیمی برای بازی منتشر شد که به‌طورکلی بازی را زیرورو کرد.

شاید باورتان نشود؛ اما ماینکرفت روی هر پلتفرمی که فکرش را بکنید منتشر شده است. در حال حاضر کنسول‌های گیمینگ انگشت شماری وجود دارند که روی آن‌ها ماینکرفت منتشر نشده است. شما هر کنسولی که داشته باشید می‌توانید با استفاده از آن بازی Minecraft را تجربه نمایید.

تاریخچه و تکامل Minecraftخداحافظی مارکوس با Minecraft

پس از اینکه بازی ماینکرفت بسیار موفق عمل کرد سروکله کمپانی‌های بزرگی مثل مایکروسافت برای خرید بازی ماینکرفت پیدا شد. یکی از مشتریان سرسخت بازی Minecraft کمپانی مایکروسافت بود که سرانجام موفق شد به هدفش برسد و این بازی را خریداری نماید.

مارکوس با پیشنهاد 2.5 میلیون‌دلاری که به مایکروسافت داد به طور کامل کمپانی موجانگ و انحصار بازی Minecraft را به کمپانی مایکروسافت فروخت. در حال حاضر مارکوس دیگر نقشی در مدیریت و ساخت این بازی ندارد؛ ولی به یک بازی‌ساز پول‌دار موفق تبدیل شده است.

این خرید در سال 2014 اتفاق افتاد و حال مالک موجانگ کمپانی مایکروسافت است. چند وقت پس از خرید کمپانی مایکروسافت دستور داد تا مدل جدیدتری از بازی ماینکرفت ساخته شود. کمپانی مایکروسافت تصمیم گرفته بود تا بخش داستانی را به بازی ماینکرفت اضافه کند.

همین موضوع باعث شد تا فصل جدیدی در دفتر خاطرات ماینکرفت باز شود. یک نسخه جدید از بازی که با نام Minecraft Story Mode شناخته می‌شود. این بازی برای اولین‌بار در سال 2015 بود که به بازار عرضه شد. در حال حاضر شما می‌توانید آن را تجربه نمایید.

تاریخچه و تکامل Minecraftسیر تحول بازی ماینکرفت

پس از انتشار بازی Minecraft Story Mode راه برای معرفی و عرضه سری‌های جدیدتری از بازی ماینکرفت باز شد. در سال 2019 سری جدید از این بازی منتشر شد که با ارتقا گرافیکی بالایی همراه بود. این عنوان با نام Minecraft Earth برای اولین‌بار در سال 2019 منتشر شد.

پس از آن نیز نوبت به بازی Minecraft Dungeons رسید. این بازی برای اولین‌بار در سال 2020 عرضه شد و پلیرهای مخصوص خودش را دارد. جالب اینجا است که هر نسخه‌ای که از ماینکرفت عرضه می‌شود موفق به کسب امتیاز بسیار بالا از سمت پلیرها می‌شود.

ماینکرفت کلاسیک خودمان نیز با آپدیت‌هایی که دریافت کرده سیر تحولی زیادی داشته که بد نیست درباره آن‌ها نیز صحبت‌هایی داشته باشیم. هر چند وقت یک‌بار آپدیت‌هایی برای بازی ماینکرفت عرضه می‌شود که این آپدیت‌ها آیتم‌های بیشتری را برای به چالش کشیدن خلاقیت پلیرها به بازی اضافه می‌کند.

به‌طورکلی سیر آپدیت‌های این بازی به سه بخش آلفا، بتا و لانچر تبدیل می‌شود. در هر یک از این قسمت‌ها آپدیت‌های زیادی عرضه شده است. نسخه اولیه ماینکرفت اصلاً این‌گونه که شما امروزه آن را بازی می‌کنید نبود و امکانات بسیار کمتری نسبت به الان داشت.

حتی در برخی از قسمت‌ها شکل ظاهری بازی نیز متفاوت شده است. برای مثال در نسخه‌های اولیه رنگ بلوک‌های چمنی بازی به رنگ سبز کم‌رنگ بود. این در حالی است که در نسخه نهایی بازی که الان در دسترس است بلوک چمنی بازی به رنگ سبز پر رنگ درآمده است.

بسیاری از موجودان مانند خوک و زنبورعسل به‌تازگی با آپدیت‌های متنوع به بازی عرضه شده‌اند و در نسخه‌های اولیه وجود نداشتند. هرچه به‌مرورزمان تعداد آیتم‌ها بیشتر شد خلاقیت بازیکنان برای کرافت و ساخت چیزهای عجیب غریب نیز بیشتر شد.

تاریخچه و تکامل Minecraftجمع‌بندی

در‌نهایت با بررسی تاریخچه و تکامل Minecraft همراه شما بودیم. اگر شما نیز از طرفداران بازی ماینکرفت هستید بد نیست تا درباره تاریخچه آن اطلاعاتی کسب نمایید. یک بازی بسیار محبوب که بدون شک بخشی از صنعت گیمینگ را با تحولی عظیم روبه‌رو کرد.

برخی از اتفاقات امروزی مانند آپدیت مداوم بازی‌های موردعلاقه‌تان را مدیون تفکرات طلائی و بی‌عیب و نقش مارکوس سازنده و خالق ماینکرفت هستید. نظر شما چیست؟ آیا ماینکرفت همچنان می‌تواند یکی از بهترین بازی‌های دنیا باقی بماند یا بالاخره از عرصه رقابت کنار خواهد رفت؟

لینک دانلود نسخه اندروید ماینکرفت

لینک دانلود نسخه ios ماینکرفت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظرات
 1. وحید می گوید

  سلام من بازی رو نصب کردم ولی میرم داخلش این خطا رو میده باید چیکار کنم؟Outdated client

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی لانچر ماینکرفت شما نسبت به سرور قدیمی تر هست.لانچر ماینکرفت رو به آخرین نسخه آپدیت کنید تا هیچ مشکلی داخل بازی نداشته باشید.

 2. جابرزاده می گوید

  سلام من تو بازی مشکل صدا دارم صداها رو پخش نمیکنه انگار چجوری درستش کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی برای رفع این مشکل کافیه وارد بازی بشید و اصلا تکون نخورید. حالا دو دکمه F3 + T رو همزمان فشار بدید بعد از لود شدن مشکل برطرف میشه

 3. بهادری می گوید

  سلام من Raid رو برنده شدم یه چیزی به اسم Hero of the Villageبهم داد اون چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی وقتی Raid رو برنده بشید، این افکت به شما تعلق میگیره. ویلیجر ها هم برای ترید و فروش آیتم به شما، بهتون تخفیف میدن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.